Результати моніторингу якості освіти

Звіт

про результати моніторингу якості освіти  відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (редакція 2021 р) та освітньої програми  «Українське дошкілля» (2021 р) Пригарівського ЗДО (ясла-садка) «Вишенька»

      Відповідно до плану роботи Пригарівського ЗДО «Вишенька» на 2022/2023 н.р. з 15.05.2023 р. по 26.05.2023 р. було проведено моніторингове вивчення з метою визначення стартових можливостей дошкільників і постановки конкретних завдань на перспективу (моніторинг досягнень дітей молодшого, раннього, середнього  та старшого дошкільного віку).

     В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля», листа Міністерства освіти і науки України №1/8504-22 від 27.07.2022 р. «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році», та інших  документів в галузі дошкільної освіти.

      Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у різновіковій групі, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

               Обстежено 13 дітей, що склало 100% від загального складу.

     Педагогічне обстеження проводилося вихователями у формі організованої безпосередньо освітньої діяльності при використанні спостережень, бесід, ігор.

    Результати моніторингового вивчення в різновіковій групі  «Сонечко» свідчать:

Ясельна підгрупа обстежено 3 дитини

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  більшість дітей  ясельної групи має достатній рівень засвоєння 56%. Діти мають початкові уявлення про гігієну тіла, з допомогою вихователя визначають основні частини свого тіла, мають елементарне уявлення про статеву належність, мають знання про небезпечні предмети  та безпечну поведінку в громадських місцях, не завжди регулюють власну поведінку в різних видах діяльності.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість дітей має достатній 51,5% , середній 15% і початковий 33,5% рівень засвоєння. Діти знають імена своїх  батьків та інших членів родини. Більшість дітей використовують за призначенням предмети й іграшки, але діти не можуть назвати назву села в якому вони живуть. Мають елементарні уявлення про правила поведінки з однолітками, уміють елементарно себе обслуговувати.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 44% дітей мають середній  рівень, 22% мають достатній  і 34% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти виявляють цікавість до природного довкілля, активні під час спостережень у природі, називають декілька свійських тварин, знають також і диких тварин, розрізняють дерева і квіти, називають знайомі овочі і фрукти .

       Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 17,4% дітей має середній рівень, 49,6% дітей мають достатній і 33% мають початковий рівень засвоєння. Діти уважно слухають казки, з допомогою вихователя розповідають їх. На початковому рівні володіють різними техніками малювання, завдання з аплікації виконують разом із дорослим. Виконують таночки за показом вихователя, спів викликає труднощі, співають разом з вихователем.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 56,6% дітей має достатній рівень, 5% - середній і 38,4% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти називають різні види іграшок, конструювання викликає позитивні емоції, уміють використовувати іграшки за призначенням, свідомо ставляться до гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 8% дітей мають середній, 34% мають високий рівень, і  рівень і 54% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти мають уявлення про величину предметів, використовують в мовленні слова «великий» і «маленький». Частина дітей називають з допомогою дорослого форму предметів(круг, квадрат). У більшості дітей виникають труднощі визначати просторове розташування предметів відносно свого тіла. Розрізняють частини доби (день-ніч), називають 2-3 кольори.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 23% дітей достатній рівень, 25%  середній рівень і 52% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти імітують звуки свійських тварин і птахів, розуміють звернене мовлення. Правильно і чітко вимовляють голосні звуки.

Молодша підгрупа обстежено 3 дитини

Освітній напрям «Особистість дитини» -  більшість дітей  молодшої підгрупи має достатній рівень 74,5% і 25,5% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти мають уявлення про основні засоби загартування, володіють елементарними навичками безпечної поведінки вдома, користуються предметами за призначенням, намагаються бути охайними, уміють правильно вживати їжу; основні рухи під час ранкової зарядки виконують правильно, на достатньому рівні обізнані належністю до статі, не завжди регулюють власну поведінку в різних видах діяльності.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість дітей (91,5%) мають достатній рівень, 4,3% мають високий рівень і 4,2% мають середній рівень засвоєння. Діти знають своє ім'я, та імена батьків та членів родини. Мають уявлення, що батьки це найрідніші люди, які про них піклуються, знають, що бабуся і дідусь також частина родини, називають предмети домашнього вжитку, мають елементарні уявлення про  працю дорослих удома і в дитячому садку, більшість дітей використовують за призначенням предмети й іграшки. Діти володіють елементарними морально-етичними нормами міжособистісних взаємин, дотримуються їх під час гри.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 94,4% дітей мають  достатній рівень,   5,6% дітей мають високий рівень засвоєння. Більша частина дітей розрізняє і називає рослини найближчого оточення, розрізняють тварин і їх дитинчат, зовнішню будову, живлення. Діти мають елементарні уявлення про живу і неживу природу. Мають бажання берегти природу, робити позитивні вчинки.

       Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 54,6% дітей мають середній рівень, 43% дітей мають достатній рівень і 2,4% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти розуміють зміст художніх творів, відповідають на нескладні запитання за змістом, правильно оцінюють поведінку героїв, декламують вірші на пам’ять. Користуються предметами й іграшками за призначенням, знають предмети домашнього вжитку та їх характерні ознаки. Володіють різними техніками малювання, завдання з аплікації виконують разом із дорослим. Виконують таночки за показом вихователя, ритмічно підспівують, виявляють бажання грати на дитячих музичних інструментах.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 78,4% дітей мають достатній рівень, 21,6% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти виявляють творчість у роботі з природним матеріалом, використовують різні конструктори у своїй діяльності, свідомо ставляться до гри з однолітками, використовують іграшки за призначенням, називають різні види іграшок.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 88,7% дітей мають достатній рівень і 11,3% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти порівнюють величини предметів (великий-малий, довгий-корткий, високий-низький) з допомогою дорослого , діти розрізняють геометричні фігури, порівнюють геометричні фігури із предметами схожими за формою, на достатньому рівні орієнтуються в частинах доби, лічать у межах трьох у прямому порядку. Але мають труднощі у визначенні просторового розташування предметів відносно свого тіла.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 50% дітей має середній рівень, 48,1% дітей мають достатній рівень і 1,9% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти уміють слухати звуки навколишнього середовища, добре імітують звуки тварин і птахів. За допомогою педагога  складають прості речення, розуміють мовлення дорослих. Діти розуміють запитання і відповідають на них з допомогою дорослого, уживають слова ввічливості. Переказують за допомогою дорослого знайомі казки, правильно вживають слова на позначення частин тіла людей і тварин. Характеризують предмети за істотними ознаками і діями. Відтворюють діалоги дійових осіб в ігровій діяльності.

  Середня підгрупа обстежено 3 дитини:

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  більша половина дітей  середньої підгрупи має високий рівень – 47,2%, 23% дітей мають достатній рівень, і 25,5% середній рівень і 7,4% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти володіють елементарними знаннями про основні здоров'язбережувальні  чинники, мають елементарні навички безпечної поведінки з предметами, виокремлюють основні ознаки захворювання, володіють навичками самообслуговування, знають значення фізичних вправ для власного здоров'я, усвідомлюють різні сторони свого характеру, з допомогою вихователя орієнтуються у своїх правах і обов'язках, правильно називають частини тіла й основні органи людського організму.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість  дітей 44,4% мають високий рівень, 13% мають середній рівень, 26,2% мають достатній рівень і 16,4% мають почаатковий рівень засвоєння. Діти знають своє ім'я та прізвище, свій вік і стать, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назви предметів побутової техніки, знають назви різних професій, вільно спілкуються з незнайомими людьми, свідомо ставляться до гри з однолітками, отримують задоволення від гри, назву нашої держави, символи, знають назву рідного села, називають різні види транспорту. Диференціюють гарне- негарне, добре- погано.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 19,8% дітей мають  початковий рівень,   14% дітей мають середній рівень і 33% дітей мають достатній рівень засвоєння, і 33,2% мають високий рівень. Діти мають початкове уявлення про життя людей на планеті Земля, мають знання про пори року, їх характерні  ознаки, знають назви рослин найближчого оточення, розрізняють за допомогою дорослого види живих істот; мають початкове уявлення про те як людина використовує природне довкілля, виявляють бажання захищати природу.

        Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 28% дітей мають початковий рівень, 25% дітей мають середній рівень і 25% дітей мають достатній рівень засвоєння, і 22% мають високий рівень. Розуміють зміст прочитаного твору, уміють працювати з дитячою книжкою, у малюванні володіють навичками і вміннями для створення малюнка за власним задумом; при користуванні ножицями не потребують допомоги дорослого, співають неохоче, не чітко вимовляють слова.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 7,4% дітей мають середній рівень, 51,6% дітей мають високий рівень і 41% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти творчо відображають у грі діяльність і взаємини дорослих, в ігровій діяльності використовують різні види конструкторів, класифікують іграшки, використовують іграшки за призначенням, отримують задоволення від гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 24,3% дітей мають середній рівень, 56,6% дітей мають високий рівень, 9,4% дітей мають достатній рівень і 9,7% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти порівнюють за допомогою дорослого визначають форму предметів (трикутник, чотирикутник, квадрат, круг), орієнтуються в поняттях: «ранок», «день», «вечір», «ніч»; уміють лічити в межах 5 прямою і зворотню лічбою, утворюють нове число додаванням 1 до попереднього числа, визначають місце кожного числа в ряді чисел від 1 до 5, порівнюють групи предметів за кількістю.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 3,6% дітей має середній рівень, 34% дітей мають початковий рівень, 1,8% дітей мають високий рівень і 60,6% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти знають і називають голосні звуки, частково уміють групувати предмети за характерними ознаками, відгадують описові загадки про предмети, іграшки, істоти, явища природи, знають назви дитинчат тварин і птахів, з допомогою вихователя складають описові розповіді, переказують сюжети знайомих творів, декламують нескладні вірші. Уміють добирати до слів антоніми й синоніми, вживають узагальню вальні слова. Виокремлюють перший звук у слові. Називають голосні звуки.

   Старша підгрупа обстежено 4 дитини :

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  26,3% дітей мають високий рівень, 48,7% дітей мають достатній рівень, і 25% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти мають елементарні уявлення про будову тіла людини і основні функції органів людського організму, дотримуються правил здоров'язбережувальної поведінки, дотримуються правил безпечної поведінки, орієнтуються в основних емоціях і почуттях, оперують займенником «Я», орієнтуються у своїх правах і обов'язках. Самостійно виконують основні гігієнічні процедури, прагнуть бути охайними.

  Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, 37,5% дітей мають достатній рівень, 25% мають початковий рівень, і 37,5% мають високий рівень засвоєння. Діти знають ім'я своє, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назву нашої держави, її столицю, державну символіку, знають народні обереги, дотримуються культури людських взаємин у спілкуванні та спільній діяльності. Мають уявлення про різні професії дорослих та їх особливості. Розуміють. Що з чужими потрібно поводитися обачно. Мають уявлення про школу, особливості діяльності учня та вчителя.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 25% дітей мають  початковий рівень, 52% дітей мають достатній рівень, і 23% мають високий засвоєння. Діти мають уявлення про види рослин,  чим вони корисні для людей, розпізнають тварин за зовнішніми ознаками, класифікують їх, знають види птахів, називають пори року, мають загальне уявлення про життя людей на планеті Земля. Усвідомлюють себе частиною  великого світу природи, прагнуть здійснювати природоохоронні заходи для збереження природи.

        Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 25% дітей мають початковий рівень, 4% дітей мають середній рівень, 46% дітей мають достатній рівень, і 25% мають високий рівень засвоєння. Більшість дітей розрізняють жанр художнього твору, відповідають на запитання за змістом прочитаного, виразно читають напам'ять поетичні твори, створюють власні художні образи в різних видах образотворчої діяльності. Співають улюблені пісні емоційно виразно.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 25% дітей мають початковий рівень і 40% дітей мають достатній рівень засвоєння, і 35% мають високий рівень засвоєння. Діти впізнають різні види іграшок, знають властивість іграшок, уміють за допомогою дорослого та самостійно організувати спільну з однолітками діяльність, в ігровій діяльності використовують різні види конструкторів, класифікують іграшки, використовують іграшки за призначенням.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 3% дітей мають середній рівень, 44% дітей мають високий рівень, 19% дітей мають достатній рівень і 34% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти порівнюють предмети за висотою, товщиною, шириною, довжиною, розпізнають геометричні фігури, володіють кількісною і порядковою лічбою в межах 10. Класифікують геометричні фігури за певною ознакою, обчислюють приклади в межах 5 на додавання і віднімання. За допомогою вихователя розв'язують нескладні задачі, розпізнають геометричні фігури і їх властивості, класифікують за певною ознакою.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 1,2% дітей має середній рівень, 25% дітей мають початковий рівень, 44% дітей мають достатній рівень засвоєння, і 29,8% мають високий рівень засвоєння. Більшість дітей мають достатній рівень сформованості. Правильно вимовляють всі групи звуків рідної мови, добирають слова, що виражають емоції, розуміють, що в Україні українська мова є державною, слухають і розуміють мовлення дорослих, уміють підтримати розмову, намагаються переказувати казки і оповідання, складають описи знайомих репродукцій картин. Уміють складати прості і складні речення.

  Аналіз результатів моніторингового вивчення дітей різновікової групи свідчить про достатню кількість дітей з високим рівнем знань порівняно з попереднім моніторингом, дані результати націлюють вихователів на систематичну та цілеспрямовану роботу з вихованцями з усіх компетенцій шляхом використання індивідуальної роботи, освітніх технологій, роботі в парах тощо.

    Проведення моніторингового дослідження у групах дітей дошкільного віку дало змогу відстежити динаміку розвитку особистості дошкільника, встановити загальну картину розвиненості вихованців, що дозволить педагогам більш плідно і ефективно працювати над проблемами виявленими в ході вивчення.

Звіт

про результати моніторингу якості освіти  відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (редакція 2021 р) та освітньої програми  «Українське дошкілля» (2021 р) Пригарівського ЗДО (ясла-садка) «Вишенька»

      Відповідно до плану роботи Пригарівського ЗДО «Вишенька» на 2022/2023 н.р. з 03.10.2022 р. по 24.10.2022 р. було проведено моніторингове вивчення з метою визначення стартових можливостей дошкільників і постановки конкретних завдань на перспективу (моніторинг досягнень дітей молодшого, раннього, середнього  та старшого дошкільного віку).

     В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля», листа Міністерства освіти і науки України №1/8504-22 від 27.07.2022 р. «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році», та інших  документів в галузі дошкільної освіти.

      Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у різновіковій групі, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

               Обстежено 14 дітей, що склало 100% від загального складу.

     Педагогічне обстеження проводилося вихователями у формі організованої безпосередньо освітньої діяльності при використанні спостережень, бесід, ігор.

    Результати моніторингового вивчення в різновіковій групі  «Сонечко» свідчать:

Ясельна підгрупа обстежено 3 дитини

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  більшість дітей  ясельної групи має початковий рівень засвоєння (67%). Діти мають початкові уявлення про гігієну тіла, з допомогою вихователя визначають основні частини свого тіла, мають елементарне уявлення про статеву належність, мають елементарні знання про небезпечні предмети  та безпечну поведінку в громадських місцях, не завжди регулюють власну поведінку в різних видах діяльності.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість дітей має початковий (67% ) і середній (21%) рівень засвоєння. Діти знають імена своїх  батьків та інших членів родини. Більшість дітей використовують за призначенням предмети й іграшки, але діти не можуть назвати назву села в якому вони живуть. Мають елементарні уявлення про правила поведінки з однолітками, уміють елементарно себе обслуговувати.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 22% дітей мають середній  рівень  і 67% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти виявляють цікавість до природного довкілля, активні під час спостережень у природі, називають декілька свійських тварин, знають також і диких тварин, розрізняють дерева і квіти, називають знайомі овочі і фрукти .

       Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 31% дітей має середній рівень і 67% мають початковий рівень засвоєння. Діти уважно слухають казки, з допомогою вихователя розповідають їх. На початковому рівні володіють різними техніками малювання, завдання з аплікації виконують разом із дорослим. Виконують таночки за показом вихователя, спів викликає труднощі, співають разом з вихователем.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 24% дітей має достаній рівень і 57% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти називають різні види іграшок, конструювання викликає позитивні емоції, уміють використовувати іграшки за призначеням, свідомо ставляться до гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 25% дітей мають середній рівень і 67% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти мають уявлення про величину предметів, використовують в мовленні слова «великий» і «маленький». У більшості дітей виникають труднощі визначати просторове розташування предметів відносно свого тіла. Розрізняють частини доби (день-ніч), називають 2-3 кольори.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 33% дітей мають середній рівень і 67% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти імітують звуки свійських тварин і птахів, розуміють звернене мовлення. Правильно і чітко вимовляють голосні звуки.

Молодша підгрупа обстежено 4 дитини

Освітній напрям «Особистість дитини» -  більшість дітей  молодшої підгрупи має достатній рівень (62%), 28% дітей мають середній рівень і 10% дітей мають високий рівень засвоєння. Діти мають уявлення про основні засоби загартування, володіють елементарними навичками безпечної поведінки вдома, користуються предметами за призначенням, намагаються бути охайними, уміють правильно вживати їжу; основні рухи під час ранкової зарядки виконують правильно, на середньому рівні обізнані належністю до статі, не завжди регулюють власну поведінку в різних видах діяльності.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що половина дітей (50%) мають середній рівень, 34% мають початковий рівень і 14% мають достатній рівень засвоєння. Діти знають своє ім'я, та імена батьків та членів родини. Мають уявлення, що батьки це найрідніші люди, які про них піклуються, знають, що бабуся і дідусь також частина родини, називають предмети домашнього вжитку, мають елементарні уявлення про  працю дорослих удома і в дитячому садку, більшість дітей використовують за призначенням предмети й іграшки. Діти володіють елементарними морально-етичними нормами міжособистісних взаємин, дотримуються їх під час гри.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 50% дітей мають  початковий рівень,   37% дітей мають середній рівень і 13% дітей мають достатній рівень засвоєння. Лише половина дітей розрізняє і називає рослини найближчого оточення, розрізняють тварин і їх дитинчат, зовнішню будову, живлення. Діти мають елементарні уявлення про живу і неживу природу. Мають бажання берегти природу, робити позитивні вчинки.

       Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 55% дітей мають початковий рівень, 30% дітей мають середній рівень і 15% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти розуміють зміст художніх творів, відповідають на нескладні запитання за змістом, правильно оцінюють поведінку героїв, але деяким дітям важко вдається декламувати вірші на пам’ять. Користуються предметами й іграшками за призначенням, знають предмети домашнього вжитку та їх характерні ознаки. Володіють різними техніками малювання, завдання з аплікації виконують разом із дорослим. Виконують таночки за показом вихователя, ритмічно підспівують, виявляють бажання грати на дитячих музичних інструментах.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 61% дітей мають середній рівень, 27% дітей мають початвокий рівень і 11% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти виявляють творчість у роботі з природним матеріалом, використовують різні конструктори у своїй діяльності, свідомо ставляться до гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 75% дітей мають середній рівень і 25% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти порівнюють величини предметів (великий-малий, довгий-корткий, високий-низький) з допомогою дорослого , більшість дітей розрізняють геометричні фігури, погано орієнтуються в частинах доби, лічать у межах трьох у прямому порядку. У більшості дітей виникають труднощі визначати просторове розташування предметів відносно свого тіла.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 51% дітей має середній рівень, 33% дітей мають початковий рівень і 14% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти уміють слухати звуки навколишнього середовища, добре імітують звуки тварин і птахів. За допомогою педагога  складають прості речення, розуміють мовлення дорослих. Діти розуміють запитання і відповідають на них з допомогою дорослого, уживають слова ввічливості. Переказують за допомогою дорослого знайомі казки, правильно вживають слова на позначення частин тіла людей і тварин.

  Середня підгрупа обстежено 3 дитини:

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  половина дітей  середньої підгрупи має достатній рівень (50%), 33% дітей мають середній рівень і 17% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти володіють елементарними знаннями про основні здоров'язбережувальні  чинники, мають елементарні навички безпечної поведінки з предметами, виокремлюють основні ознаки захворювання, володіють навичками самообслуговування, знають значення фізичних вправ для власного здоров'я, усвідомлюють різні сторони свого характеру, з допомогою вихователя орієнтуються у своїх правах і обов'язках, правильно називають частини тіла й основні органи людського організму.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість  дітей (50%) мають достатній рівень, 13% мають початковий рівень, 5% мають високий рівень і 31% має середній рівень засвоєння. Діти знають своє ім'я та прізвище, свій вік і стать, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назви предметів побутової техніки, знають назви різних професій, вільно спілкуються з незнайомими людьми, свідомо ставляться до гри з однолітками, отримують задоволення від гри, назву нашої держави, символи, знають назву рідного села, називають різні види транспорту. Диференціюють гарне- негарне, добре- погано.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 28% дітей мають  початковий рівень,   31% дітей мають середній рівень і 41% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти мають початкове уявлення про життя людей на планеті Земля, мають знання про пори року, їх характерні  ознаки, знають назви рослин найближчого оточення, розрізняють за допомогою дорослого види живих істот; мають початкове уявлення про те як людина використовує природне довкілля, виявляють бажання захищати природу.

        Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 39% дітей мають початковий рівень, 31% дітей мають середній рівень і 28% дітей мають достатній рівень засвоєння. Розуміють зміст прочитаного твору, уміють працювати з дитячою книжкою, у малюванні володіють навичками і вміннями для створення малюнка за власним задумом; при користуванні ножицями потребують допомоги дорослого, співають неохоче, не чітко вимовляють слова.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 40% дітей мають середній рівень, 15% дітей мають початковий рівень, 8% дітей мають високий рівень і 37% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти творчо відображають у грі діяльність і взаємини дорослих, в ігровій діяльності використовують різні види конструкторів, класифікують іграшки, використовують іграшки за призначенням, отримують задоволення від гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 19% дітей мають середній рівень, 38% дітей мають високий рівень, 19% дітей мають достатній рівень і 24% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти порівнюють за допомогою дорослого визначають форму предметів (трикутник, чотирикутник, квадрат, круг), орієнтуються в поняттях: «ранок», «день», «вечір», «ніч»; уміють лічити в межах 5 прямою лічбою.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 43% дітей має середній рівень, 24% дітей мають початковий рівень, 2% дітей мають високий рівень і 32% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти знають і називають голосні звуки, частково уміють групувати предмети за характерними ознаками, відгадують описові загадки про предмети, іграшки, істоти, явища природи, знають назви дитинчат тварин і птахів, з допомогою вихователя складають описові розповіді, переказують сюжети знайомих творів, декламують нескладні вірші.

   Старша підгрупа обстежено 4 дитини :

     Освітній напрям «Особистість дитини» -  25% дітей мають високий рівень, 24% дітей мають достатній рівень, 33% дітей мають середній рівень і 18% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти мають елементарні уявлення про будову тіла людини і основні функції органів людського організму, дотримуються правил здоров'язбережувальної поведінки, дотримуються правил безпечної поведінки, орієнтуються в основних емоціях і почуттях, оперують займенником «Я», орієнтуються у своїх правах і обов'язках. Самостійно виконують основні гігієнічні процедури, прагнуть бути охайними.

  Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість  дітей (48%) мають достатній рівень, 25% мають початковий рівень, 4% мають високий рівень і 23% має середній рівень засвоєння. Діти знають ім'я своє, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назву нашої держави, її столицю, державну символіку, знають народні обереги, дотримуються культури людських взаємин у спілкуванні та спільній діяльності. Мають уявлення про різні професії дорослих та їх особливості. Розуміють. Що з чужими потрібно поводитися обачно. Мають уявлення про школу, особливості діяльності учня та вчителя.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 26% дітей мають  початковий рівень,   38% дітей мають середній рівень і 34% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти мають уявлення про види рослин,  чим вони корисні для людей, розпізнають тварин за зовнішніми ознаками, класифікують їх, знають види птахів, називають пори року, мають загальне уявлення про життя людей на планеті Земля. Усвідомлюють себе частиною  великого світу природи, прагнуть здійснювати природоохоронні заходи для збереження природи.

        Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - 25% дітей мають початковий рівень, 30% дітей мають середній рівень і 45% дітей мають достатній рівень засвоєння. Більшість дітей розрізняють жанр художнього твору, відповідають на запитання за змістом прочитаного, виразно читають напам'ять поетичні твори, створюють власні художні образи в різних видах образотворчої діяльності.Співають улюблені пісні емоційно виразно.

    Освітня лінія «Гра дитини» - 20% дітей мають середній рівень, 15% дітей мають початковий рівень і 65% дітей мають достатній рівень засвоєння. Діти впізнають різні види іграшок, знають властивість іграшок, уміють за допомогою дорослого та самостійно організувати спільну з однолітками діяльність, в ігровій діяльності використовують різні види конструкторів, класифікують іграшки, використовують іграшки за призначенням.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 31% дітей мають середній рівень, 13% дітей мають високий рівень, 38% дітей мають достатній рівень і 17% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти порівнюють предмети за висотою, товщиною, шириною, довжиною, розпізнають геометричні фігури, володіють кількісною і порядковою лічбою в межах 10. Класифікують геометричні фігури за певною ознакою, обчислюють приклади в межах 5 на додавання і віднімання.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - 40% дітей має середній рівень, 25% дітей мають початковий рівень і 35% дітей мають достатній рівень засвоєння. Більшість дітей мають достатній рівень сформованості. Правильно вимовляють всі групи звуків рідної мови, добирають слова, що виражають емоції, розуміють, що в Україні українська мова є державною, слухають і розуміють мовлення дорослих, уміють підтримати розмову, намагаються переказувати казки і оповідання, складають описи знайомих репродукцій картин. Уміють складати прості і складні речення.

  Аналіз результатів моніторингового вивчення дітей різновікової групи свідчить про малу кількість дітей з високим рівнем знань, дані результати націлюють вихователів на систематичну та цілеспрямовану роботу з вихованцями з усіх компетенцій шляхом використання індивідуальної роботи, освітніх технологій, роботі в парах тощо.

    Проведення моніторингового дослідження у групах дітей дошкільного віку дало змогу відстежити динаміку розвитку особистості дошкільника, встановити загальну картину розвиненості вихованців, що дозволить педагогам більш плідно і ефективно працювати над проблемами виявленими в ході вивчення.

Звіт

про результати моніторингу якості освіти  відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (редакція 2021 р) та освітньої програми  «Українське дошкілля» (2017 р) Пригарівського ДНЗ (ясла-садка) «Вишенька»

      Відповідно до плану роботи ДНЗ «Вишенька» на 2021-2022 н.р. з 01.10.2021 р. по 20.10.2021 р. було проведено моніторингове вивчення з метою визначення стартових можливостей дошкільників і постановки конкретних завдань на перспективу (моніторинг досягнень дітей молодшого, раннього, середнього  та старшого дошкільного віку).

     В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля», листа Міністерства освіти і науки України №1/9-406 від 10.08.2021 р. «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році», та листа Міністерства освіти і науки України №1\9-344 від 07.07.2021 р. «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік», та інших  документів в галузі дошкільної освіти.

      Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у всіх вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

    У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

           Обстежено 18 дітей, що склало 100% від загального складу.

     Педагогічне обстеження проводилося вихователями у формі організованої безпосередньо освітньої діяльності при використанні спостережень, бесід, ігор.

    Результати моніторингового вивчення в групі дітей ясельно-молодшого дошкільного віку «Сонечко» свідчать:

  Освітня лінія «Особистість дитини» -  більшість дітей  молодшої групи має середній рівень засвоєння. Діти мають уявлення про основні засоби загартування, орієнтуються у приміщенні групи, користуються предметами за призначенням, намагаються бути охайними, уміють правильно вживати їжу; основні рухи під час ранкової зарядки виконують правильно, на середньому рівні обізнані належністю до статі, не завжди регулюють власну поведінку в різних видах діяльності.

       Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість дітей  добре знають імена батьків та членів родини. Мають уявлення, що батьки це найрідніші люди, які про них піклуються, знають, що бабуся і дідусь також частина родини, називають предмети домашнього вжитку, мають елементарні уявлення про  працю дорослих удома і в дитячому садку, більшість дітей використовують за призначенням предмети й іграшки. Більшість дітей не можуть назвати назву села в якому вони живуть. Діти володіють елементарними морально-етичними нормами міжособистісних взаємин, дотримуються їх під час гри.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 31% дітей мають   рівень  і 46% дітей мають початковий рівень засвоєння. Лише половина дітей групи розрізняє і називає рослини найближчого оточення, розрізняють тварин і їх дитинчат, зовнішню будову, живлення. Мають бажання берегти природу, робити позитивні вчинки.

       Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» - діти розуміють зміст художніх творів, відповідають на нескладні запитання за змістом, правильно оцінюють поведінку героїв, але деяким дітям важко вдається декламувати вірші на пам’ять. На початковому рівні володіють різними техніками малювання, завдання з аплікації виконують разом із дорослим. Виконують таночки за показом вихователя, спів викликає труднощі, співають разом з вихователем.

    Освітня лінія «Гра дитини» - діти уміють використовувати іграшки за призначеням, свідомо ставляться до гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - діти порівнють величіну предметів з допомогою дорослого , більшість дітей розрізняють геометричні фігури, погано орієнтуються в частинах доби, лічать у межах трьох у прямому порядку. У більшості дітей виникають труднощі визначати просторове розташування предметів відносно свого тіла.

       Освітня лінія «Мовлення дитини» - діти уміють слухати звуки навколишнього середовища, добре імітують звуки тварин і птахів. За допомогою педагога  складають прості речення, розуміють мовлення дорослих. Діти розуміють запитання і відповідають на них з допомогою дорослого, уживають слова ввічливості.

  Також були обстежені діти ясельної групи за всіма освітніми напрямами, найвищій рівень був виявлений в освітньому напрямі «Гра дитини» - 29% достатній рівень, 48% - середній і 23% - початковий рівень засвоєння. Діти уміють використовувати іграшки в самостійних іграх, намагаються ставитись до них бережливо, з допомогою дорослих складають іграшки.

   Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 28% дітей мають середній рівень засвоєння, 72% мають початковий рівень засвоєння. Діти використовують в мовленні слова «великий» і «маленький» з допомогою дорослого, не розуміють запитань дорослого але виконують дії за зразком.

   Освітня лінія «Мовлення дитини» - 97 % дітей мають початковий рівень, імітують звуки свійських тварин і птахів, розуміють звернене мовлення.

   Освітня лінія «Особистість дитини» -  більшість із здоров'язбережувальної компетентності мають початковий рівень засвоєння, показують частини свого тіла, з допомогою дорослого виконують ранкову гімнастику, виявляють рухову активність на протязі дня.

Освітня лінія «Дитина у світі мистецтва» -  87% дітей мають початковий рівень засвоєння, малюють з допомогою дорослого, радіють музиці, виконують танцювальні рухи, цікавляться музичними іграшками інструментами, граються з ними, відтворюють звуки довкілля.

      Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 81% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти виявляють цікавість до природного довкілля, охоче включаються у спостереження за живою і неживою природою, упізнають за зовнішнім виглядом свійських тварин і птахів.

  Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що 100% дітей мають початковий рівень засвоєння. Діти з допомогою дорослого можуть знайти на малюнку маму, тата, бабусю, дідуся. Не можуть самостійно назвати своє ім'я, у дітей не сформовані навички самообслуговування, їдять з допомогою дорослого.

  Результати моніторингового вивчення в групі дітей середньо-старшого дошкільного віку «Капітошка» свідчать:

     В групі «Капітошка»  старшого дошкільного віку 6 дітей: з них  (4 дітей) показали достатній і високий рівень, середній і початковий рівень у  (2 дітей).

Дослідження проводилося за всіма ключовими компетенціями, а саме:

- особистість дитини за результатами якої є можливість констатувати, що більшість дітей мають достатній рівні розвиненості . Аналізуючи результати, отримані під час діагностики є можливість говорити, що більшість дітей мають уявлення про статеву належність, мають елементарні уявлення про будову тіла, дотримуються правил здоров'язбережувальної поведінки, дотримуються правил безпечної поведінки, орієнтуються в основних емоціях і почуттях, оперують займенником «Я», орієнтуються у своїх правах і обов'язках.

 - мовленнєва і комунікативна компетентність   є найважливішою складовою особистісної сфери дитини. Більшість дітей мають достатній рівень сформованості. Правильно вимовляють всі групи звуків рідної мови, добирають слова, що виражають емоції, розуміють, що в Україні українська мова є державною, слухають і розуміють мовлення дорослих, уміють підтримати розмову,намагаються переказувати казки і оповідання, складають описи знайомих репродукцій картин;

- мистецько-творча компетентність – у більшості дітей 42% виявлено достатній рівень, але деякі діти мають слабо розвинену уяву, креативність. Більшість дітей орієнтуються в кольорі, лінії, формі композиції, співають улюблені пісні емоційно виразно, виразно читають напам'ять поетичні твори;

- сенсорно-пізнавальна та логіко-математична компетенції сформовані у дітей на середньому рівні. Діти порівнюють предмети за висотою, товщиною, шириною, довжиною, розпізнають геометричні фігури, володіють кількісною і порядковою лічбою в межах 10;

- ігрова компетентність у вихованців сформована на  достатньому рівні. Діти впізнають різні види іграшок, знають властивість іграшок, уміють за допомогою дорослого та самостійно організувати спільну з однолітками діяльність;

- соціально-громадянська компетентність сформована на достатньому рівні. Діти знають ім'я своє, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назву нашої держави, її столицю, державну символіку, знають народні обереги, дотримуються культури людських взаємин у спілкуванні та спільній діяльності;

- природничо-екологічна компетентність сформована на середньому рівні 35%, початковий – 26%. Діти мають уявлення про види рослин,  чим вони корисні для людей, розпізнають тварин за зовнішніми ознаками, класифікують їх, знають види птахів, називають пори року, мають загальне уявлення про життя людей на планеті Земля. Усвідомлюють себе частиною  великого світу природи, прагнуть здійснювати природоохоронні заходи для збереження природи.

    В групі «Капітошка»  середнього дошкільного віку 2 дітей: з них  (1 дитина) показала достатній і високий рівень, середній і початковий рівень у  (1 дитини) відповідно .

Дослідження проводилося за всіма ключовими компетенціями, а саме:

- особистість дитини за результатами якої є можливість констатувати, що  діти мають достатній рівень розвиненості . Аналізуючи результати, отримані під час діагностики є можливість говорити, що  діти володіють елементарними знаннями про основні здоров'язбережувальні  чинники, володіють навичками самообслуговування, знають значення фізичних вправ для власного здоров'я, усвідомлюють різні сторони свого характеру, з допомогою вихователя орієнтуються у своїх правах і обов'язках;

 - мовленнєва і комунікативна компетентність   є найважливішою складовою особистісної сфери дитини. Більшість дітей мають достатній рівень сформованості. Розуміють мовлення дорослих, вміють групувати предмети за характерними ознаками, відгадують описові загадки, вживають у розмові з дорослими та однолітками слова ввічливості після нагадування дорослого;

- мистецько-творча компетентність – у більшості дітей виявлено середній рівень – 50%. Розуміють зміст прочитаного твору, уміють працювати з дитячою книжкою, у малюванні володіють навичками і вміннями для створення малюнка за власним задумом; при користуванні ножицями потребують допомоги дорослого, співають неохоче, не чітко вимовляють слова;

- сенсорно-пізнавальна та логіко-математична компетенції сформовані у дітей нас середньому рівні. Діти порівнюють за допомогою дорослого визначають форму предметів (трикутник, чотирикутник, квадрат, круг), орієнтуються в поняттях: «ранок», «день», «вечір», «ніч»; уміють лічити в межах 5 прямою лічбою;

- ігрова компетентність у вихованців сформована на  достатньому рівні. Діти уміють використовувати іграшки за призначенням, активні під час гри, комунікабельні, уміють домовлятися;

- соціально-громадянська компетентність сформована на достатньому і середньому рівні. Діти знають ім'я своє, своїх батьків та родичів, усвідомлюють поняття «сім'я», знають назви предметів побутової техніки, знають назви різних професій, вільно спілкуються з незнайомими людьми, свідомо ставляться до гри з однолітками, отримують задоволення від гри, назву нашої держави, символи, знають назву рідного села, називають різні види транспорту;

- природничо-екологічна компетентність сформована на достатньому рівні 42%, середній – 29%. Діти мають початкове уявлення про життя людей на планеті Земля, мають знання про пори року, їх характерні  ознаки, знають назви рослин найближчого оточення, розрізняють за допомогою дорослого види живих істот; мають початкове уявлення про те як людина використовує природне довкілля, виявляють бажання захищати природу.

  Аналіз результатів моніторингового вивчення в групі дітей середньо-старшого дошкільного віку свідчить про малу кількість дітей з високим рівнем знань, дані результати націлюють вихователів на систематичну та цілеспрямовану роботу з вихованцями з усіх компетенцій шляхом використання індивідуальної роботи, освітніх технологій, роботі в парах тощо.

Проведення моніторингового дослідження у групах дітей дошкільного віку дало змогу відстежити динаміку розвитку особистості дошкільника, встановити загальну картину розвиненості вихованців, що дозволить педагогам більш плідно і ефективно працювати над проблемами виявленими в ході вивчення.


Звіт

про результати моніторингу якості освіти  відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та освітньої програми від 3 до 6 років «Українське дошкілля» Пригарівського ДНЗ (ясла-садка) «Вишенька»

 

В травні 2020/2021 навчального року проведено дослідження рівня сформованості компетентностей  дітей ДНЗ  за освітніми напрямками  інваріантного складника стандарту дошкільної освіти.

Мета моніторингу:

-          виявлення рівня відповідності результатів  освітньої діяльності ДНЗ стандартам і вимогам дошкільної освіти.

Завдання моніторингу:

-          отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу;

-          прогнозувати шляхи його поліпшення;

-          безперервно спостерігати за динамікою розвитку в ДНЗ, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;

-          підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення освітніх послуг.

Змістом Базового компонента дошкільної освіти визначено освітні напрями через організацію педагогом базових видів діяльності, які збагачують досвід дитини та реалізуються як особистісне надбання дитини ( результат розвитку).

З метою проведення цілеспрямованого обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно до 7 освітніх напрямів  Базового компоненту вихователями було проведено дослідження, щодо оцінки досягнень дітей дошкільного віку за картою компетентностей. Вивчення стану  сформованості життєвих компетентностей  педагоги здійснювали за критеріями, чітко визначеними за кожним підрозділом програми. Отримані дані аналізувались за принципом природної достатності. Такий підхід до оцінювання даних зрізів дозволяє аналізувати якість освіти дітей і якість освітнього процесу в ДНЗ та своєчасно реагувати на недоліки в роботі з розвитку тих чи інших освітніх напрямів.

Результати свідчать про наступне:

більшість дітей раннього та дошкільного віку володіють знаннями і навичками відповідно до освітніх напрямів Базового компонента та вимог освітньої програми від 2 до 6 років «Українське дошкілля». Моніторинг знань, умінь та навичок за напрямами розвитку у дітей дошкільного віку показав, що найкращі результати належать таким освітнім напрямам, як: «Дитина в світі культури» - 75% і «Гра дитини» - 80%, що вказує на те, що діти здатні до вільної емоційно – насиченої, спонтанної активності з власної ініціативи, в якій реалізуються можливість застосування наявних знань, та мають елементарні  уявлення  про види мистецтва, розуміють призначення зображувальних матеріалів, розрізняють основні жанри живопису, виявляють вміння використовувати техніки художньо – продуктивної та декоративно – ужиткової діяльності.

Найнижчі показники належать таким освітнім напрямам: «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі», «Мовлення дитини». Це обумовлено:

-          особливостями розвитку дітей молодшої групи;

-          нижчим рівнем відповідних знань дітей – новачків, які раніше не відвідували ДНЗ та  дітей, які часто хворіли;

-          недостатністю завдань з  відтворення різних об’єктів навколишнього світу різними способами (моделювання , конструювання) та засобами (різні види конструкторів);

З огляду на це постає нагальна потреба у посиленні цілеспрямованої роботи з розвитку зв’язного мовлення дітей, забезпеченні належних умов засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях, що в свою чергу надасть дітям можливість для духовно – емоційного та пізнавального розвитку. Разом з тим слід звернути увагу на предметно – практичну, технологічну компетентність дітей та розвиток сенсорно – пізнавальних, логіко – математичних та дослідницьких навичок дитини.

У переважної більшості дітей раннього віку, рівень розвитку відповідає віковим вимогам, діти достатньо соціалізовані, достатній рівень фізичного розвитку малят, проте не достатньо сформовані навички  образотворчої діяльності, на достатньому рівні сформоване розуміння мови дорослого. Більшість дітей відповідно віку володіють культурно – гігієнічними  навичками та навичками самообслуговування, дещо нижчий відсоток спостерігається, щодо володіння дітьми навичками конструктивної діяльності, сенсорними еталонами та розвитку активного мовлення.

Виходячи з результатів дослідження досягнень дітей за освітніми напрямами БКДО, можна зробити наступні висновки: освітній процес  в ДНЗ спрямовано на достатню активізацію  діяльності дитини  в пізнанні навколишнього світу, формування досвіду дитини в різних видах діяльності.

Резервом в роботі педагогічного колективу є:

-          застосовування дистанційних форм роботи для забезпечення  безперервної дошкільної освіти дітей, які часто за станом здоров`я не відвідують ДНЗ;

-          ефективне використання потенціалу різних моделей організації освітнього процесу із застосуванням сучасних  інноваційних технологій, що відповідають особливостям розвитку кожної дитини;

-          здійснення  компетентнісного  та діяльнісного підходу до організації освітнього процесу для  отримання відповідних компетентностей;

-          впровадження дієвих форм  партнерської взаємодії з родинами щодо створення універсального розвивального(ігрового) середовища на засадах особистісно зорієнтованого, інтегрованого принципу організації освітнього процесу;

-          оптимізація роботи  щодо  комунікативної компетентності, у різних формах конструктивної взаємодії дитини.


                                                                      Інформація

про результати оцінювання рівня розвиненості та вихованості дітей дошкільного віку в Пригарівському ДНЗ «Вишенька»

      Відповідно до плану роботи ДНЗ «Вишенька» на 2020-2021 н.р. з 01.10.2020 р. по 16.10.2020 р. було проведено моніторингове вивчення з метою визначення стартових можливостей дошкільників і постановки конкретних завдань на перспективу (моніторинг досягнень дітей молодшого, середнього  та старшого дошкільного віку).

        В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля», Інструктивно-методичного листа «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі», інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України №1\9-411 від 30.07.2020 р. «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020\2021 начальному році», та інших  документів в галузі дошкільної освіти.

      Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у всіх вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

    У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

            Обстежено 20 дітей, що склало 90% від загального складу.

     Педагогічне обстеження проводилося вихователями у формі організованої безпосередньо освітньої діяльності при використанні спостережень, бесід, ігор.

    Результати моніторингового вивчення в групі дітей ясельно-молодшого дошкільного віку «Сонечко» свідчать:

  Освітня лінія «Особистість дитини» -  достатній рівень, проте слід і надалі вчити дітей обговорювати результати своїх дій, вчинків, виправляти помилки, намагатися регулювати власну поведінку, позитивно ставитися до своєї зовнішності. Діти мають уявлення про основні засоби загартування, володіють правилами безпеки розрізняють шкідливу і корисну їжу. Особливу увагу необхідно приділяти збереженню та зміцненню фізичного, психічного та соціального здоров’я дітей, заохочувати їх до участі в руховій діяльності на заняттях та в повсякденному житті, активно залучати до фізкультурно-оздоровчих видів діяльності, розвивати вміння грати в колективі, виховувати основи здорового способу життя.

    Освітня лінія «Дитина в соціумі» - моніторинг показав, що більшість дітей  добре знають імена батьків та членів родини. Мають уявлення про довірливі відносини в родині та колективі. Але не всі діти можуть назвати населений пункт, в якому вони проживають. Педагогам слід спрямовувати зусилля на розвиток у дітей вміння встановлювати емоційні контакти з дорослими та однолітками, на розвиток комунікативних здібностей вихованців, уявлень про різні види професій дорослих, трудові дії, на виховання поваги до людей праці, бажання допомагати оточуючим, вміння звертатися по допомогу до людей за місцем їх роботи.

   Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» - 7% дітей мають уявлення про природні явища, розрізняють і називають рослини найближчого оточення, мають уявлення про сонце, місяць і зорі. Проте, педагогам слід приділяти більше уваги вихованню бережливого ставлення до навколишнього середовища, ширше використовувати в роботі з дітьми практично-дослідницьку діяльність, розвивати емоційні почуття.

    Освітня лінія «Дитина у світі культури» - діти розуміють зміст художніх творів, відповідають на нескладні запитання за змістом, але деяким дітям важко вдається декламувати вірші на пам’ять. З образотворчої діяльності у 80% дітей виникають труднощі під час малювання і аплікування.

    Освітня лінія «Гра дитини» - діти уміють використовувати іграшки за призначеням, свідомо ставляться до гри з однолітками.

    Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - діти порівнють величіну предметів , більшість дітей мають уявлення про площинні геометричні фігури, лічать у межах трьох у прямому порядку 20%. У 80% дітей виникають труднощі визначати просторове розташування предметів відносно свого тіла не орієнтуються в частинах доби.

    Освітня лінія «Мовлення дитини» - діти добре імітують звуки тварин і птахів, за допомогою педагога  складають речення з двох 3 слів, третина дітей добре вимовляють звуки з допомогою чистомовок.

  Результати моніторингового вивчення в групі дітей старшого дошкільного віку «Капітошка» свідчать:

     В групі дітей старшого дошкільного віку 14 дітей: з них  (10 осіб) показали достатній рівень, середній рівень у  (3 осіб) вихованців, і лише  (1 особа) має низький рівень розвиненості.

Дослідження проводилося за всіма ключовими компетенціями, а саме:

- особистісно-оцінна компетенція за результатами якої є можливість констатувати, що більшість дітей мають достатній рівні розвиненості . Аналізуючи результати, отримані під час діагностики є можливість говорити, що більшість дітей обізнаними з образом себе, своїм Я, місцем у системі соціуму, мають думку про себе, розуміють, що власне ім'я вказує на індивідуальність, статеву належність, тощо;

- соціально-комунікативна компетенція є найважливішою складовою особистісної сфери дитини. Більшість дітей мають достатній рівень сформованості. Діти мають достатнє уявлення про навички культурної поведінки, систему ставлення до дорослого, готові до соціальних стосунків з дорослими та однолітками ;

- художньо-продуктивна – у більшості дітей 53% виявлено достатній рівень, але деякі діти мають слабо розвинену уяву, креативність це свідчить про те, що у дітей з середнім та низький рівнем сформованості компетенції лише формуються базові новоутворення уяви. І над їх розвитком потрібно працювати;

- мовленнєва та комунікативна компетенції сформовані у дітей на достатньому рівні. Діти під час спілкування використовують мовні і немовні засоби комунікації, проявляють ініціативу у спілкуванні з дорослими та однолітками, здебільшого мова вихованців емоційно забарвлена;

- здоров'язбережувальна компетенція у вихованців сформована на  достатньому рівні. Діти розуміють цінність свого здоров'я, їм зрозуміло поняття про здоровий спосіб життя, обізнані з будовою свого тіла, застосовують знання на практиці;

- родинно побутова компетенція сформована на достатньому рівні;

- природньо-екологічна компетенція сформована на достатньому рівні 62%, низький – 38%. Діти мають уявлення про природне середовище, планету, живу і неживу природу, виокремлюють позитивний і негативний вплив людини на стан природи, довільно регулюють власну поведінку в природному довкіллі.

       Під час дослідження з сенсорно-пізнавальної та математичної компетенції були виявлені складності у складаннях простих задач, 69% дітей не розуміють змісту вимоги або відмовляються відповідати. Також виникали складності з встановленням порівнянь за віком, та доборі спільних і різних ознак предметів, деяким дітям було важко довести свою думку щодо визначення зайвого предмета.

    Аналіз результатів моніторингового вивчення в групі дітей старшого дошкільного віку свідчить про малу кількість дітей з високим рівнем знань, дані результати націлюють вихователів на систематичну та цілеспрямовану роботу з вихованцями з усіх компетенцій шляхом використання індивідуальної роботи, освітніх технологій, роботі в парах тощо.

Проведення моніторингового дослідження у групах дітей дошкільного віку дало змогу відстежити динаміку розвитку особистості дошкільника, встановити загальну картину розвиненості вихованців, що дозволить педагогам більш плідно і ефективно працювати над проблемами виявленими в ході вивчення.

 


Результати моніторингу якості освіти

 Звіт про результати моніторингу якості  освітнього процесу відповідно до вимог комплексної освітньої програми «Українське дошкілля» (редакція 2017 року) та Базового компонента  дошкільної освіти в Пригарівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садку)  «Вишенька»

                        (жовтень-листопад 2017-2018 н. р.)

На початку 2017/2018 навчального року проведено дослідження рівня сформованості компетенції дошкільників за освітніми лініями інваріантної складової змісту дошкільної освіти.

Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів діяльності ДНЗ «Вишенька»  стандартам і вимогам дошкільної освіти .

Завдання моніторингу :

• безперервно спостерігати за динамікою розвитку ДНЗ, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;

• здійснювати тактичне і стратегічне прогнозування розвитку найважливіших процесів у дошкільному навчальному закладі;

• підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення якості освітніх послуг;

• залучати батьківську громадськість в процес поліпшення якості освіти   ДНЗ.

 

Змістом Базового компонента дошкільної освіти визначено освітні лінії, що забезпечують засвоєння дитиною способів (механізмів) розвитку (саморозвитку), набуття нею знань, умінь і навичок.

З  метою проведення цілеспрямованого обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно до 7 освітніх ліній Базового компоненту вихователями  було проведено  дослідження щодо  оцінки досягнень дітей дошкільного віку за картою компетентностей. Статистичну обробку даних вивчення стану сформованості життєвих компетенцій педагоги здійснювали за критеріями, чітко визначеними за кожним підрозділом програми. Отримані данні аналізувались за принципом природної достатності. Такий підхід до оцінювання даних зрізів дозволяє аналізувати якість освіти дітей і якість освітньо-виховного процесу в ДНЗ та своєчасно реагувати на недоліки в роботі з розвитку тих чи інших освітніх ліній.

Результати свідчать про наступне:

Більшість дітей дошкільного віку володіють знаннями і навичками відповідно до освітніх ліній Базового компонента та вимог освітньої програми «Українське довкілля». Моніторинг знань,умінь ,навичок за лініями розвитку у дітей дошкільного віку показав,що найкращі результати належать таким освітнім лініям як «Дитина у соціумі», «Гра дитини»,що вказує на те ,що  діти зорієнтовані на спілкуванні та взаємодії та чуйно ставляться до інших людей залежно від віку та статі, розвитку творчих здібностей дитини та її індивідуальності через використання провідного виду діяльності – гри. Нижчі показники належать таким освітнім лініям,як «Мовлення дитини», «Особистість дитини», «Дитина у світі культури». Це обумовлено:

-      особливостями розвитку дітей молодшої групи;

-      низьким рівнем відповідних знань дітей - новачків,які раніше не відвідували ДНЗ;

  З огляду на це постає нагальна потреба у посиленні цілеспрямованої роботи з розвитку зв'язного мовлення дітей , художньо-мовленнєвої діяльності, забезпеченні належних умов засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях, що в свою чергу надасть дітям можливість для духовно-емоційного та пізнавального розвитку. Разом з тим, слід продовжувати  роботу з формування в дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я.

  У переважної більшості дітей раннього віку рівень розвитку відповідає віковим вимогам, діти достатньо соціалізовані,достатній рівень фізичного розвитку малят, не достатньо сформовані навички образотворчої діяльності, на достатньому рівні сформоване розуміння мови дорослого. Більшість дітей відповідно віку володіють культурно-гігієнічними навичками та навичками самообслуговування. Дещо нижчий відсоток спостерігається щодо володіння дітьми навичками конструктивної діяльності, сенсорними еталонами та з розвитку активного мовлення.

 Виходячи з результатів дослідження досягнень дітей за освітніми лініями БКДО,можна зробити наступні висновки: освітньо-виховний процес спрямовано на основну мету - формування у дошкільників світогляду цілісного бачення навколишнього світу і самих себе, свого місця в природі та суспільстві.

Резервом в роботі педагогічного колективу є:

подальше здійснення соціально-педагогічного патронату, щодо забезпечення дошкільною освітою дітей, які довгий час за станом здоров’я не відвідують ДНЗ;

впровадження дієвих форм взаємодії з батьками щодо наступності в організації пізнавально-розвивальної діяльності дошкільників:

оптимізація роботи з дітьми щодо розвитку українського мовлення;

організація розвивальної діяльності  в групах відповідно до вікових можливостей дітей на основі компетентністного підходу, тобто спрямованості освітньо-виховного процесу на досягнення соціального закріпленого результату та дотримання принципу дитиноцентризму;

формування у дітей готовності до взаємодії з навколишнім світом, розвиток специфічних видів діяльності дошкільників, які є фундаментальними для дошкільного дитинства та визначають і забезпечують адаптацію дитини до нового соціального статусу – школяра;

оптимізація роботи щодо впровадження інноваційних технологій для покращення показників рівня знань дітей.

                                                          Підсумковий протокол моніторингу

по Пригарівському дошкільному навчальному закладу (ясла-садок)  «Вишенька»

за 2017 – 2018 навчальний рік   

 

Довідка про результати педагогічного обстеження

показників компетенцій

станом на травень 2018/2019 навчальний рік

Освітня робота з дітьми в Пригарівському закладі дошкільної освіти «Вишенька» здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти України та комплексної програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Для ефективного всебічного вивчення розвитку компетенції кожної дитини в травні 2019 року було проведено педагогічне обстеження, яке дозволило прослідкувати зміни, що відбуваються у навчанні, вихованні та розвитку вихованців закладу дошкільної освіти.

З метою проведення цілеспрямованого  і повного педагогічного обстеження рівня компетенцій відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, вихователі оцінювали досягнення дітей кожної вікової групи за показниками (критеріями) шести освітніх ліній(«Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у світі природи», «Дитина у світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини») .

Позитивні результати рівня показників компетентності  знаходяться в діапазоні від 58,6 % до 81,7 %. 

Показники рівня розвитку компетенцій дітей відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти 2018/2019 навчальний рік

Параметри оцінки якості освітнього процесу ( в %):

-  нижче 50% - низький рівень освітнього процесу не відповідає нормі;

-  50-75% - достатній рівень освітнього процесу;

-  85-100% - високий рівень освітнього процесу.

 

За освітньою лінією «Дитина в природному довкіллі» на всіх етапах дослідження спостерігається позитивна динаміка розвитку.

За освітньою лінією «Дитина в світі культури» у дітей всіх вікових груп  спостерігається позитивна динаміка розвитку.

За освітньою лінією «Гра дитини» у дітей всіх вікових груп спостерігається позитивна динаміка розвитку.

За освітньою лінією «Дитина сенсорно-пізнавальному просторі» у всіх вікових групах простежується позитивна динаміка.

За освітньою лінією «Мовлення дитини» у дітей на всіх етапах дослідження спостерігається позитивна динаміка розвитку.

 

Висновок:

       За результатами педагогічного обстеження в цілому можна зробити висновок, що у вихованців:

-   Ясельно-молодшої групи на низькому рівні сформовані показники компетенцій за  освітніми лініями;

-   Середньо-старшої групи на достатньому рівні сформовані показники компетенцій за освітніми лініями - «Дитина в соціумі», «Дитина у світі культури», «Дитина в природному довкіллі», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини».

За всіма освітніми лініями у всіх вікових групах простежується позитивна динаміка.

Взявши до уваги результати моніторингового дослідження знань, умінь та навичок дітей дошкільного віку та з метою покращення якості освітнього процесу, педагогам закладу дошкільної освіти слід продовжувати створювати оптимальні умови для соціально-особистісного розвитку дошкільників шляхом ефективної взаємодії дітей, педагогів та батьків.


Довідка про результати діагностики засвоєння вимог програми «Українське дошкілля»  за І квартал 2019-2020 навчального року

    Відповідно до річного плану роботи ДНЗ на 2019-2020 навчальний рік,  з метою визначення рівня сформованості знань, умінь і навичок дітей в дошкільному закладі в період з 23.09.2019 року по 29.11.2019 року, були проведені  заняття та педагогічна діагностика рівня компетентності дітей всіх вікових груп у розв’язанні пізнавальних та мовленнєвих завдань.

    В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля» редакція 2017 року , методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку та інших нормативних документів в галузі дошкільної освіти. Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у всіх вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

   У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

За підсумками моніторингу в середньому по ДНЗ високий рівень складає 2,2 %, достатній —  79,5 %, низький — 19,4 % дітей.

За результатами проведених занять зроблено висновок:

діти різновікової групи (вихователь Галата О.М.):

·         Класифікують предмети за кольором, формою — 50 %;

·         Знають, називають, розрізняють свійських та диких тварин — 92 %;

·         сформоване поняття «мало», «багато» — 100 %;

·         сформовані елементарні уявлення про природу – 75 %.

·         Розрізняють на смак овочі, фрукти – 83 %

Словник дітей збагачений словами — назвами, словами — діями, словами — ознаками. Малюки роблять спроби встановити елементарні причинно — наслідкові зв’язки між предметами та діями з ними, мають достатній обсяг знань з сенсорного виховання, вміють обстежувати предмети, порівнювати їх між собою за формою, кольором, розміром, мають достатній обсяг знань з сенсорного виховання, вміють обстежувати предмети, порівнювати їх між собою за формою, кольором, розміром, знаходити спільне та відмінне, діють відповідно до вказівок дорослих, розмовляють реченнями, розповідають вірші про осінь за допомогою вихователя.

·         правильно вживають іменники — назви тварин, рослин, дерев, птахів;

·         при розмові використовують прості поширені речення, мовленнєвий етикет ;

·         називають та розрізняють властивості предметів;

·         правильно визначають і називають кольори;

·         орієнтуються в сезонних змінах;

·         знають назву дерев (3-4 назви) ;

·         класифікують домашніх та диких тварин ;

·         правильно вживають дієслівні та прикметникові форми ;

·          утворюють прикметникові форми.

   Проте, вихованці різновікової групи не завжди чують та виконують вказівки вихователів, не завжди вміють регулювати свою поведінку, існують проблеми щодо звуковимови у дітей. Тому, вихователям потрібно вправляти дітей в комунікативній спрямованості на партнера по спілкуванню, виховувати повагу до дорослих та однолітків, удосконалювати правильну вимову всіх звуків.

   Діти старшої групи (вихователь Лець Т.В.) мають елементарні уявлення про звук, слово, речення. Вміють називати звуки, що повторюються у двох – трьох словах, найчастіше вживаються у скоромовці, вірші, утворюють речення за малюнками та схемами, складають схеми речень з двох – трьох слів.

Діти старшої групи:

·         рахують в межах першого десятка і позначають кількість цифрою;

·         орієнтуються у розташуванні предметів у просторі;

·         мають знання про геометричні фігури;

·         виконують найпростіші усні обчислення;

·         вміють чітко діяти за словесною інструкцією вихователя;

·         оперують математичними термінами.

  Проте, у окремих дітей виникають труднощі у викладанні цифрового ряду від 1 до 10, лічба в зворотному напрямку, лічба парами, визначення суміжних чисел; дітям важко визначати голосні та приголосні звуки; словник дітей не відповідає вимогам програми.