Річний звіт керівника

ЗВІТ

перед батьківською громадськістю за 2016/2017 навчальний рік

завідувача Пригарівського ДНЗ «Вишенька» Чирви І.В.

 

Шановні присутні!

 

Ось і закінчився ще один рік. Для всіх нас він був дуже вдалим, плідним  і ефективним.

Ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу нашого закладу, оцінити діяльність завідувача на посаді.

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу МОН  України від 28.05.2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів» сьогодні я маю можливість на основі аналізу роботи всього колективу звітуватися перед Вами, шановні колеги та батьківська громадськість, про свою діяльність як керівника ДНЗ .

Як завідувач, у своїй діяльності я керувалась Статутом дошкільного навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками завідувача, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ДНЗ.

Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах і організаціях.

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Вишенька» Козельщинської РДА  знаходиться за адресою: Полтавська обл.,Козельщинський район,с.Пригарівка, вул. Гагаріна, б. 6.                                                               

Діє з  1 квітня 2013 року.

Впродовж 2016/2017 навчального року ДНЗ працював за Програмою виховання і навчання дітей «Українське дошкілля» та програмою «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку. Навчальний план, складений на основі програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

Освітній процес у ДНЗ здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за освітніми лініями. У ДНЗ  створені сприятливі умови для оздоровлення та загартування дитячого організму.

З метою охоплення дітей дошкільною освітою запроваджені різні форми роботи щодо підготовки дітей до навчання у школі:

-   вихователями старших груп та практичним психологом проводяться розвиваючі заняття з дітьми;

-   діти залучаються до участі у святах, розвагах та інших заходах, які проходять у дошкільному навчальному закладі.

Мережа груп ДНЗ  станом на 30.05.2017 складає 2 групи. Серед яких: одна група молодша, а друга – старша. В групах протягом навчального року виховувалось 34дитини. У 2017 році 11 вихованців отримали дошкільну освіту і підуть до школи.

Режим роботи ДНЗ : п’ятидений з 7.00 до 17.30

Всі групи повністю укомплектовані згідно віку дітей та відповідно до вимог Закону «Про дошкільну освіту». Графік роботи груп дає можливість задовольнити запити батьків.

ДНЗ укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 4 педагогічних працівника : 1 завідувач, 1 практичний психолог(0.25ст.), 1 інструктор з фізичної культури (0.25ст.),  вихователі. З вищою освітою – 2 педагогів, з неповною вищою освітою – 2.

 Програмове забезпечення освітнього процесу у ДНЗ «Вишенька»:

Функціонування дошкільної освіти у 2016/2017 н.р. регламентувалося нормативно-правовими актами, а саме: Законом України “Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, наказами Міністерства освіти і науки України від 24.04.2003 № 257 “Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу”, від 28.10.2008 № 985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей                у дошкільних навчальних закладах», інструктивно-методичними листами:     «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів» (від 24.01.2007 №1/9-36), «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (від 07.05.2007 №1/9-263), «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» (від 04.10.2007 № 1/9-583),), «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» (від 17.12.2008 № 1/9-811); Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, програма виховання і навчання дітей «Українське дошкілля», «Впевнений старт»,Статут та річний план роботи на 2016/2017 навчальний рік.

Організація харчування дітей у  ДНЗ здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006  № 298/227 (далі -  Інструкція з організації харчування), враховуючи зміни, внесені спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 № 202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та інших відповідних нормативних документів.

 У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски про меню на день, об'єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації. Харчоблок, комори, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. При складанні меню харчування було враховано:

-                     вікові групи (раннього віку; дошкільного віку);

-                     режим харчування ( 3-х разове).

В дошкільному навчальному закладі є в наявності асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, м’ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти харчування в  коморі, холодильнику, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Вартість меню обчислюється щоденно.

Дотримано вимоги чинного законодавства щодо батьківської плати за харчування дітей, вона становить 40% від вартості харчування однієї дитини на день. Оплата за харчування здійснюється згідно затверджених грошових норм харчування на підставі рішення  11 сесії Козельщинської РДА сьомого скликання від 23 грудня 2016 року і становить – 22 грн., на день для дітей віком від 1 року до 3 років, 26 грн.,на день для дітей віком від 3 років до 6(7) років.

Середній показник виконання норм харчування за 2016/2017 рік складає 75,7%.

Протягом навчального 2016/2017 року користувались пільгами на харчування 2 дітей з багатодітних сімей, розмір плати яким зменшено на 50%, 3 – вихованців харчувалися безкоштовно (діти з інвалідністю).

Відповідно до вимог організовано питний режим. Вихованці закладу забезпечені кип'ячою питною водою .

В закладі виконуються всі протиепідемічні заходи щодо запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Всі заходи заплановані та організовані сестрою медичною  Безимою Т.Ю. і контролюються завідувачем ДНЗ.

Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування  СЕС.     

 Медична сестра проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.

Завідувач, сестра медична, вихователі груп дошкільного закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашне харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках ДНЗ. Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в інформаційних куточках груп та харчоблоку щодня розміщується меню. В кожній віковій групі закладу вихователі приділяють особливу увагу вихованню у дітей культурно–гігієнічних навичок .

Суворо дотримувався режим харчування у кожній групі. Приділялась велика увага вихованню у дітей культурно-гігієнічних навичок відповідно до програмових та методичних вимог.

Пріоритетними у 2016/2017 навчальному році були і залишаються здоров’язберігаючі аспекти. Фізкультурно-оздоровча робота здійснювалась відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.08.2004 № 1/9-438 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі». На заняттях з фізичної культури, під час прогулянок дотримувалась рухова активність дітей; проводилась ранкова гімнастика, Дні здоров’я, свята та розваги, піші переходи, індивідуальна робота з дітьми, фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки, пальчикова гімнастика.

Для зміцнення здоров’я, відповідно до віку та можливостей дітей, умов, створених для загартування у дошкільному закладі, використовувались різноманітні форми та методи загартування ,гімнастика-пробудження, дихальна гімнастика для профілактики ГРЗ. Усі ці процедури проводились у теплий період систематично і є ефективними в комплексі, що дозволили підвищити дитячий імунітет.

У продовж навчального року педагогами враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня, підбору рухливих ігор, ігор – естафет. Моторна щільність занять з фізичної культури коливалася в межах норми. В цілому це позитивно вплинуло на загальний стан здоров’я дітей.

Систематично аналізувались причини захворюваності вихованців.

Медичний персонал забезпечує проведення санітарно-просвітницької роботи серед колективу та батьків вихованців з питань здорового способу життя, фізкультурно-оздоровчої роботи, загартування, раціонального харчування, попередження різноманітних інфекційних захворювань.

Питання зміцнення та охорони здоров’я малюків заслуховувались на загальних зборах трудового колективу, виробничих нарадах, групових та загальних батьківських зборах.

Вся обов’язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ДНЗ та медичних працівників на наступний рік залишається зниження показників захворюваності в ДНЗ, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників.

Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базова потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Отже, перед колективом ДНЗ у  навчальному році стояли наступні завдання:

·        підвищення ефективності навчально-виховної роботи з дітьми з питань - особистої безпеки та захисту життя;

·        поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя;

·        пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків та їх дітей;

·        інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини.

Робота з безпеки життєдіяльності проводилася із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури з використанням українського фольклору, самостійно-художня діяльність, психогімнастика, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

Відповідно до річного плану роботи дошкільного навчального закладу протягом року проводилася ретельна робота з дітьми по запобіганню дитячого травматизму. В кожній групі обладнано куточок Безпеки. Протягом року проведені безліч занять у групах з питань ознайомлення дітей з правилами безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, навчання дітей безпечної поведінки в оточуючому середовищі, оформлені папки-пересувки з рекомендаціями для батьків щодо безпеки життєдіяльності дітей.

На виконання наказу завідувача дошкільним навчальним закладом від «26» травня 2017 р. № 44 «Про проведення «Тижня безпеки дитини» з «29»травня по «2» червня 2017 р. у  ДНЗ проведено «Тиждень безпеки дитини».

         Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

Кожний день тижня ми присвятили певному розділу безпеки життєдіяльності.

Ø Перший день “Я і вулиця“

Ø Мета:формування в дітей навичок безпечної поведінки на дорозі.

Ø Другий день «Пожежна безпека»

Ø Мета: сприяти формуванню навичок безпечного поводженням з вогнем та протипожежної безпеки

Ø Третій день «Один дома,свої-чужі»

Ø Мета: формування у дітей навичок обережної поведінки в різних побутових ситуаціях.

Ø Четвертий день «Життя і здоровʼя»

Ø Мета: сприяти усвідомленню дітьми цінностей власного здоров’я та здоров’я інших людей.

Ø Пʼятий день «Буду я природі другом!»

Ø Мета: формувати уявлення про людину як найвищу цінність природи, розширювати знання дітей  про навколишній світ..

Аналіз стану роботи із запобігання та профілактики дитячого травматизму в дошкільному навчальному закладі показав, що вихователі керуються в своїй роботі законодавчими, нормативними та інструктивними документами. Під час проведення навчально-виховного процесу належна увага приділяється дотриманню інструкцій з безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму під час занять та режимних процесів.

Питання з безпеки життєдіяльності дітей та запобігання дитячого травматизму постійно розглядаються на виробничих нарадах, нарадах при завідувачеві, загальних та групових батьківських зборах, з батьками проводяться індивідуальні бесіди. Здійснювався належний контроль за виконанням прийнятих рішень..

Перед початком зимових свят, літнього оздоровчого періоду батьки були ознайомлені з правилами безпеки життєдіяльності дошкільнят .

Важливою складовою навчально - виховного процесу в закладі є організація роботи з батьками. Адже сім’я – первинне природне середовище, джерело духовної та матеріальної підтримки дитини. Для батьків дитячий садок є консультативним і просвітницьким центром з психолого-педагогічних питань виховання. Вихователі вікових груп протягом року планували й проводили з батьками вихованців бесіди, консультації, надавали кваліфіковані поради щодо виховання та навчання дітей. Залучали батьків також до проведення музичних і спортивних свят .

Провідною формою роботи з батьками, яка характеризується значною педагогічною доцільністю, є батьківські збори. Впродовж навчального року було проведено загальні і групові збори, під час яких батьки систематично ознайомлювались з завданнями, новим змістом і напрямками навчально-виховного процесу, специфікою роботи сучасного закладу освіти, отримували інформацію про нормативно-правове підґрунтя нововведень в освіті, обговорювали актуальні для них питання, педагогічні проблеми. На зустрічах з батьками запрошувалась медична сестра. В кінці навчального року всі вихователі провели підсумкові заняття. Підсумовуючи результати вивчення рівня знань, умінь і навичок дітей Пригарівського ДНЗ «Вишенька» відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти України та програм розвитку дитини «Українське дошкілля» і «Впевнений старт»  встановлено достатній показник рівня знань дітей в ДНЗ .

З 1 червня дошкільний навчальний заклад працює за літнім режимом роботи. У затвердженому плані роботи на літній оздоровчий період передбачено проведення оздоровчих заходів:

-  повітряні та сонячні ванни;

-  різні види спортивних, розважальних заходів, екскурсій, туристичних походів за межі закладу;

-  до раціону харчування дітей обов'язково включені свіжі овочі і фрукти.

Ще одним з головних напрямків в роботі завідувача є укріплення матеріально-технічної бази закладу, всі приміщення якого відповідають санітарним вимогам.

ДНЗ «Вишенька» – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Адміністрація ДНЗ разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб закладу проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти.

           Інформація по Пригарівському (ясла-садку) «Вишенька»

          за 2016-2017 н.р. щодо матеріально-технічної бази ДНЗ

 

Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією оплата за спожиті закладом комунальні послуги.

Наш заклад постійно працює над створенням сприятливих умов для особистісного становлення та всебічного розвитку кожної дитини дошкільного віку, робота ведеться у тісному контакті з батьками.

У нашому дошкільному навчальному закладі велика увага приділяється збереженню і зміцненню матеріальної бази, благоустрою території. Ці питання постійно та успішно вирішуються за активною участю всіх членів колективу закладу та за допомогою наших батьків усіх вікових груп, за що ми їм щиро вдячні.

Питання щодо створення належних умов функціонування дошкільного навчального закладу є і буде першочерговим.

Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридор, хол поступово поповнюються новими стендами. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються дошкільниками, вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення   сміття з території ДНЗ.

Я вдячна батькам, які допомагають нам в проведенні ремонтних робот у закладі, створювати затишок та комфорт для дітей в групах.

Колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою все нові і нові завдання. І першочергове завдання - створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей.

Подальший розвиток ДНЗ можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Головним є те, що заклад прагне бути тим місцем, де діти можуть фізично розвиватись, навчатись, виховуватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, весело й щасливо жити.

Вважаю, що вагомим критерієм оцінки моєї управлінської діяльності можна вважати сприйняття мене як керівника працівниками, дітьми, а через них і батьками. Якщо діти пишаються своїм закладом, то це означає, що вони пишаються і своїми педагогами. Усвідомлюю, що розумно будувати взаємовідносини педагогів, їх помічників, дітей, батьків, можна тільки там,  де всі відчувають свою приналежність до найвищої справи на Землі – формування Людини.

Розумно організоване керівництво повинно, в першу чергу, сприяти залученню кожного члена системи «діти-батьки-педагоги-завідувач» до вирішення усіх питань навчально-виховного процесу та уселяти в кожного віру і тверду переконаність, що він є активним і відповідальним співучасником цієї системи.

І наприкінці хочу знову нагадати одну з цитат В. Сухомлинського «Без наукового передбачення, без уміння закладати в людині сьогодні ті зерна, які зійдуть через десятиріччя, виховання перетворилося б у примітивний догляд, вихователь – у неграмотну няньку, педагогіка – у знахарство. Необхідно науково передбачити у цьому суть культури педагогічного процесу, і чим більше такого вдумливого передбачення, тим менше несподіваних нещасть».

Ці слова є провідним поводирем і орієнтиром на кожен завтрашній день для мене, як педагога, як керівника та для всіх моїх колег, котрі не зосталися байдужими до проблем розвитку, навчання, виховання і оздоровлення наших дітей.

У зв'язку з складанням річного плану роботи закладу на 2017/2018 навчальний рік, прохання до всіх присутніх надати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи закладу, покращення освітньо-виховної роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей, умов праці та відпочинку працівників дошкільного навчального закладу. 

Від імені всього нашого колективу, я, як завідувача ДНЗ , хочу подякувати батькам за постійну підтримку у вирішенні всіх важливих питань у 2016/2017 н.р., які були в ДНЗ, а також хочу завірити, що й надалі в дошкільному закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу  та збільшення потенційних можливостей.