Виховна робота

1 вересня- День   знань!

Тиждень безпеки дорожнього руху.

З 6 по 13 вересня  у Полошківському НВК  проводився Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було підвищення рівня безпеки дорожнього руху, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому.

У  початковій ланці діти взяли участь в бесідах "Ви і вулиця", де повторювали правила для пішоходів, складали пазли, відповідали на запитання, тренінгу "Будь помітним на дорозі", переглянули навчальне відео «Вивчаємо правила дорожнього руху», малювали малюнки на тему «Правила дорожнього руху – твоя безпека », «Світлофор мій вірний товариш».

Класні керівники 5 -11х класів підготували цікаві, змістовні і корисні навчальні та виховні заходи.

На занятті з елементами гри «Азбука безпеки на дорозі» учні 6 і 11 класів продемонстрували гарні знання з правил дорожнього руху, ,познайомилися з видами  пішохідних переходів  (із світлофором , без світлофора , багатосмугові ), обговорили безпеку пересування велосипедом, на самокаті , роликах. 

В приміщенні шкільної бібліотеки  бажаючі переглянули виставку-огляд спеціальної літератури «Дай руку, вулице»



Акція "Монетки дітям"

Увага всім учасникам освітнього процесу! З 01.09.21 р. по 30. 09.21 р. наш заклад освіти долучився до Всеукраїнської акції “Монетки дітям ”, яку проголосив Національний банк України та благодійний фонд «Таблеточка»




Олімпійський тиждень у школі.


Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом у школі щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень. Не виключенням став і цей рік.

В рамках Олімпійського тижня в школі вчителем  фізичної культури були проведені змагання по футболу, волейболу, підтягування на перекладині, учні змагалися у спритності та витривалості.  А на інформаційній хвилинці  отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи. 


Акція «День з поліцейським та рятівником»


У рамках акції «День з поліцейським та рятівником» в Полошківському НВК відбувся інтерактивний  урок  з пожежної  безпеки.

Представник служби  розповів  дітям основні правила протипожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися в школі, вдома, на вулиці та на відпочинку щоб не потрапити у біду. Також учні переглянути відео про реальні наслідки пожеж. Розглянули види вогнегасників та правила  користування ними , закріпили порядок дій на випадок пожежі.

 


Вибори президента самоврядування.

 

20 вересня 2021 року в навчальному закладі відбулися вибори  президента учнівського самоврядування. На посаду було висунуто п’ять кандидатур : Давиденко Крістіна (11 клас), Пустинник Анастасія (10 кл), Щастний Іван (9 кл.),Крюк Аліна (8 кл.) та Максимович Марина (7 кл.).

Раніше, 14 вересня, на загальношкільній конференції, кандидати презентували свої програми. Був призначений день виборів. Голосування відбулося протягом дня в кабінеті заступника директора з ВР. Кожен бажаючий з числа учнів  5-11 класів  мав змогу  отримати виборчий бюлетень та обрати свого кандидата.

  21 вересня   у присутності спостерігачів були підраховані голоси. Найбільшу кількість  набрав  учень 9 класу Щастний Іван  – 11 голосів. З відривом в два  голоси  на другому місці кандидат  з 11 класу  Давиденко Крістіна . За неї проголосували 9  виборців. Три наступні кандидати  розділили між собою голоси : Максимович М. – 7 бюлетенів, Крюк А. - 8 бюлетенів, Пустинник А.-3 . 

Ми щиро вітаємо Івана  з перемогою та бажаємо успіхів на новій  відповідальній посаді.

Члени самоврядування


День Миру

Міжнародний день миру відзначають з 21 вересня 1981 року   у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небуть дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя - це мир.

Наша шкільна родина також долучається до цього свята.


                                   Бійці невидимого фронту

День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які билися з фашистськими окупантами.

З нагоди цієї дати вчитель історії Кудіменко Н.В.  підготувала інформаційний дайджест «Бійці невидимого фронту» на якому учні перегорнули сторінки історичних подій років Другої світової війни, дізналися про партизанський та підпільний рух опору в Україні та Сумській  області. Присутні мали змогу переглянути підбірку художньої літератури,  присвячені підпільно-партизанському руху в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років



Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства.

Щороку 29 вересня в школах України проводяться уроки пам’яті на честь вшанування пам’яті жертв Голокосту. Цього дня 1941 року фашисти в Києві знищили десятки тисяч громадян, мешканців міста Києва, більшість з яких були євреями. Але серед них були тисячі українців, росіян, представників інших національностей. Усі 778 днів окупації Києва тривали розстріли. Злочини Бабиного Яру перевершили всі відомі до цього трагедії. Сьогодні ми не можемо назвати події тих років трагедією минулої війни, бо вони є гіркими уроками на майбутнє всьому людству.

Для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, вчителем історії Кудіменко Н.В. була проведена виховна година «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства», участь у якому взяли учні 5 -11 класів.

Присутні прослухали розповідь про історію походження назви  та події, пов'язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.

Після вступної бесіди учні переглянули документальний фільм «Бабин Яр: без права на забуття». Наприкінці заходу присутні віддали пошану хвилиною мовчання.





У День Всесвітній вчителям пошана,

Хай сила ваша буде нездоланна,

Хай люблять, поважають дуже діти,

Дарують вам і усмішки, і квіти!


Вчителю за доброту й терпіння,

За всі знання і за уміння

Ми дякуєм в осінній теплий день

Бажаєм радощів, натхнень!




З повагою до старших.

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку,  проголошений Генеральною Асамблею ООН.   В Україні  це також і День ветерана.

З цієї нагоди  у нашій школі проведено заходи: майстер клас по виготовленню  вітальних листівок бабусям і дідусям  «Життєвий листопад», година спілкування на теми «Мудрі та багаті літами», «Чого нас вчать дідусі і бабусі», «Мудрі і багаті літами», «Бабуся – мудрості криниця». Учні   розповідали  про своїх бабусь та дідусів та тематично оформлювали  дошки.

 Члени волонтерського загону  відвідали вдома ветеранів Другої світової війни та одиноких пристарілих людей і привітали їх листівками та квітами.

Метою цих заходів було виховати доброту, повагу до людей старшого покоління, уміння шанувати близьких людей. Ці заходи дали можливість ще раз нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства.


  День захисників та захисниць України.

З 11 по 13 жовтня 2021 року в Полошківському  відбулися  заходи з нагоди відзначення Дня захисника та захисниць  України, мета яких є виховання української молоді в дусі військових традицій Українського народу, формування патріотичної свідомості, формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Протягом тижня класні керівники та класоводи провели виховні години «В єдності наша сила», «З відданістю Україні в серці», «Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України», «Покрова – берегиня роду», вікторина до Дня захисника Вітчизни, переглянули презентацію «Курс молодого бійця».  Постійно діяла виставка літератури «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Учні початкової ланки  долучилися до конкурсу дитячого малюнка  «Козацькій славі жити у віках».

Всі бажаючі  мали можливість в шкільній бібліотеці  переглянути як художні, так і документальні відеоматеріали про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії.

13 жовтня для учнів 5 10  класів проведено військово – патріотичне  свято «Мужність , сила та відвага» на яке були запрошені учасники антитерористичної операції на сході України Бурнос В.І. та Куліменко В.П. На початку заходу всіх присутніх привітали учні початкової школи.  Учасники команд  показали свою спритність, силу та знання історії і традицій українського козацтва. За замаганнями юних козаків  залюбки спостерігали учні школи та вчителі.


 


Диктант національної єдності

9 листопада 2021 року вся громадськість відзначає День української писемності та мови. Стало доброю традицією саме в цей день писать диктант національної єдності.

Текст  диктанту "Слідом за пам яттю" прочитав український письменник Юрій Андрухович.

Учні та вчителі Полошківського НВК  традиційно взяли участь у акції. У цьому році це відбувалося дистанційно. Особливо активними були учні 7 та 11 класу.



21 листопада - День Гідності та Свободи!


21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

 В умовах карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією пропонуємо такий інтерактивний метод, як віртуальна екскурсія місцями Революції Гідності.

 

Серія відеороликів “Нова молодь, народжена Майданом”

http://ukrainianway.org/329-nova-molod-narodzhena-majdanom/

Україна. Шлях гідності(віртуальний музей):

http://ukrainianway.org/287-den-gidnosti-ta-svobody/

Презентація людей Героїв Майдану

http://heavenlyhundred.org.ua/fbclid=IwAR3Wm8dz5HUtSQyafPKzF_OkCzcLQoNe9X_GuZKJgo4MrVoU8wEwKH2ZIjs

Про перебіг Революцію Гідності за посиланнями:

https://maidanmuseum.org/uk/storinka/revolyuciya-gidnosti

“Вуличні стенди “Місця Революції Гідності” із візуалізацією локацій, описом подій, які там відбувалися взимку 2013-2014 років, спогадами їх учасників, експонатів Національного музею Революції Гідності.

 http://maidanmuseum.org/.../miscya-revolyuciyi-gidnosti-1

Мультимедійний проект до 25-ї річниці Революції на граніті “МАЙДАН: ВІД НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДО СВОБОДИ” (віртуальний тур за посиланням: https://old.uinp.gov.ua/maidan-museum-tour/);

“НЕВІДОМИЙ МАЙДАН. РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ В ІСТОРІЯХ ОЧЕВИДЦІВ” – спільний спецпроект ТСН.ua і Українського інституту національної пам'яті, в якому висвітлені події кривавого протистояння на Майдані Незалежності в інфографіках і спогадах свідків: http://tsn.ua/special-projects/maidanunknown/ ;

УКРАЇНА ШЛЯХ ГІДНОСТІ (віртуальний музей) :

 http://ukrainianway.org/287-den-gidnosti-ta-svobody/

Відеоролик “Україна. Народжені вільними / Ukraine. Born free”:

 https://www.youtube.com/watch?v=PoB3wz0GS-k

Телевізійне інтерв'ю Сергія Нігояна: 

https://www.youtube.com/watch?v=0WxJKfN_d1M

Грудень 2013, Майдан, Сергій Нігоян читає Шевченка: 

https://www.youtube.com/watch?v=CyFqqstK7e0

Документальний фільм Антіна Мухарського "Майдан. Мистецтво спротиву": https://www.youtube.com/watch?v=JudEEhp4pf4...

На столичній алеї Героїв Небесної Сотні влаштували флешмоб "Я пам'ятаю": https://youtu.be/1T9dzYehBxU

https://youtu.be/B5nTHpduNSQ

https://youtu.be/3mY2Gv2-eOY

 Хронологія двох революцій

https://www.youtube.com/watch?v=rStK_nBCB3w



 


Безпека на дорозі – збережене життя.

 

З 15 по 21 листопада в Полошківському НВК проведений 2 - й етап Тижня  безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути учасників суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання.

В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди (дистанційно) на теми «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!», «Безпека на дорозі», «Обов’язки пішохода», диспут «Пішоходи та водії – друзі чи вороги» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

Велика увага приділяється вивченню Правил дорожнього руху з учнями початкових класів, адже саме вони найменше знають про безпечне поводження на дорозі

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.



 

Виховуємо толерантність.

 До Міжнародного  Дня толерантності та з метою виховання у дітей та підлітків почуття терпимості, ціннісного ставлення до людини, формування  активної громадської позиції, толерантного ставлення до однолітків та дорослих в Полошківському НВК  був організований та проведений  тиждень «Виховуємо толерантність» у період з 15 по 19 листопада 2021 року

      Впродовж тижня були проведені заходи  з учнями 5-11 класів дистанційно, а з учнями 1-4 класів очно.  Школярі дізналися про  те, що таке добрі серця та вчинки, що  ввічливі та лагідні слова  зігрівають душу людини. Учні 9-11 класів  взяли участь у диспуті  «Чи легко бути толерантним» та в бліц - опитуванні «Яку людину можна назвати толерантною»                                   

                           


... історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє.

Корисні інтернет - посилання до Дня пам’яті жертв голодомору 1932 -1933 років

1.     Соціальні відеоролики до Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду доступні до завантаження

 https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/socialni-videorolyky-do-dnya-pamyati-zhertv-golodomoru-genocydu-dostupni-do-zavantazhennya

 2 .   «Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців»

https://smr.gov.ua/uk/dovidka/do-85-richchia-holodomoru/16100-golodomor-na-sumshchini-u-spogadakh-ochevidtsiv.html

 

3.     Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору (відео)

  https://www.youtube.com/watch?v=baHXUzq3VPM

 

4.      Голодомор: Історична довідка

https://smr.gov.ua/uk/dovidka/do-85-richchia-holodomoru/12146-golodomor-istorichna-dovidka.html

 

5.     Голодомор: Корисні посилання

https://smr.gov.ua/uk/dovidka/do-85-richchia-holodomoru/12147-golodomor-korisni-posilannya.html

 

https://smr.gov.ua/uk/dovidka/do-85-richchia-holodomoru/12149-broshura-ukrajina-1932-1933-genotsid-golodom.html


7.       Серія відеороликів "Голодомор – помста за свободу"

 https://www.youtube.com/results?searc

 

8.     Пам’ять про голодомор 1932 -1933 р. (Український інститут національної пам’яті)

 

https://old.uinp.gov.ua/page/pamyat-pro-golodomor-1932-1933


Жахлива трагедія українського народу

«Доки живемо – доти пам’ятаємо» – саме під таким гаслом з нагоди  річниці Голодомору в Україні відбулися пам’ятні заходи у Полошківському НВК.

 Класні  керівники  та класоводи дистанційно провели :

  У  шкільній бібліотеці організовано тематичну книжкову виставку. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та «Ангели  скорботи» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу.






Вітаємо переможців конкурсу

 "Квіти для Богородиці"


  Понирко Вікторію (5 клас)

Пташник Ілля (7 клас)

  Творчій колектив  учениць 7 класу : Максимович Марину, Максимович Юлію,  Фільченко Аліну, Печену Марину!


 Вітаємо переможців! Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог!





День української хустки 2021

7 грудня 2021 року у третє  відзначається Всесвітній день української хустки.

 Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Різноманітність кольорів, орнаментів сьогодні перевершила всі сподівання.

  Вражає, дивує, витвір мистецтва - Хустина. Пасує всім до лиця, кожній україночці. Переконані, що Українська Хустка прикрашає  щодня наших красунь.

Ось така вона – звичайна хустка, родинний оберіг, краса українського народу. Нехай барвисті, як сад навесні, наші рідні українські хустки залишаються в серці кожної українки. Збагачуйтесь позитивною енергетикою, одягнувши українську хустку.


�r

Чорнобиль : наша біль і тривога

 

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

      Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення

      Цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.

      До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в  Полошківському НВК були проведені такі заходи: інформаційна  година «На Чорнобиль журавлі летіли» (5 кл), відеосалон  «Стежками Чорнобильського лиха» (6 кл.), хвилина пам’яті «Ціною життя» (9 кл.), виховна  бесіда «Чорнобиль  - трагедія , подвиг, пам’ять» (8 кл.), бесіда «По кому подзвін» (11 кл.), виховна година «Дзвони Чорнобиля» (10 кл.), перегляд відеоматеріалів, документальних та художніх фільмів, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою віртуальна екскурсія до музею «Чорнобиль», акція-флешмоб «Chornobyl.35. Запали  свічку»

Велика шана і уклін всім тим, хто ціною власного здоров'я й життя захистив нас й увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.



З Днем Святого Миколая!

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро.

Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.

      17 грудня  в Полошківському НВК для учнів початкової школи  та дитячого садка відбулася  квест -  гра «Засвіти зорі для Святого Миколая».  В ході заходу  діти брали участь у конкурсах, забавах, розвагах  та іграх. Гра допомогла школярам отримати приємні враження, створить доброзичливу атмосферу, надихнути на творчість.

Беручи участь у заході, діти зрозуміли, чому потрібно бути вихованими та слухняними.

В кінці гри діти отримали солодкі подарунки та чудовий настрій.

 


                                       Новий рік у нашій школі

Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються кожну мить.

24 грудня  у нашому закладі панував радісний, святковий настрій. Адже до учнів 1-6 класів  завітала новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, казковими героями, піснями та веселими хороводами.

      А яке ж свято без новорічних подарунків?! Педагогічний та учнівський  колективи висловлюють найтепліші слова подяки за постійну   спонсорську допомогу    ТОВ «Велетень» в організації різноманітних заходів  та відділу освіти Глухівської міської ради за солодощі .  

Свято усім подарувало море позитиву, море дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій. Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Нехай у новому році збудеться все задумане, а 2022 рік  стане таким, яким ми хочемо його бачити. В новому році побажаємо один одному любові та віри в себе і процвітання нашої держави. Бажаємо всім, аби новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.


                           День Соборності – свято єднання.

З нагоди Дня Соборності України та виховання у молоді  почуття патріотизму і гордості за свою державу у Полошківському НВК  були проведені  заходи.

За розкладом пройшли тематичні виховні години:: «Україна – єдина, Україна – це ми!»  (10 кл.), «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна! »(2 кл.), «Діти єднають Україну» (3 кл.), «Україна є, була і буде»(8 кл.), тематична година «Україна разом і назавжди»(9 кл.),  інформаційна сторінка «Захід, схід – одна країна. Це - соборна Україна» (6 кл.), історичний дайджест «З Україною в серці» (7 кл.),  година спілкування «Україна – соборна  країна!» ( 4 кл.)

Члени чнівського самоврядування випустили стіннівку «Україна – єдина країна » а учні початкових класів виготовили  об'ємну  аплікацію. Книжкова тематична виставка ««Історія Української державності» була покликана поглибити знання молоді про традицію українського державотворення від часів перших державних утворень давнини до сучасної суверенної і незалежної держави України.

Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.




Українська хустка  -  берегиня роду

Її  в Україні називають – «веселиця», «берегиня».  Використовують як магічний оберіг, а назва співзвучна зі словами «хистка» й «захищати». Вона може плекати віру, зігрівати душу, лікувати рани…Здогадалися?

Так, це барвиста, як сад навесні, мерехтлива, як світання над річкою, щира українська хустка. Цьому чудовому атрибуту жіночого вбрання, який з’явився в Україні в ХVII столітті, і без якого не обходилася жодна жінка впродовж століть було присвячене «Українська хустка  -  берегиня роду ».

Присутні дізналися багато цікавого і корисного про українську хустку. Мовою пісні, танцю,  ігор, поезії, фрагментами народних обрядів  діти розповідали історію жіночого аксесуару , традиції хусткування, її  ритуальну  та оберегову функцію.

Яскрава, квітчаста українська хустка — невід’ємна частина національної культурної спадщини. То ж, відроджуємо, поважаємо та пропагуємо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу. Традиції — це наше минуле і майбутнє! Бережімо їх!


                       Тиждень знань пожежної безпеки

На виконання виховного плану роботи школи та з метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, формування обережного ставлення до вогню, попередження пожеж та формування уявлення про професію пожежного, причин виникнення пожежі в побуті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях у Полошківському НВК  з 24.01. по 31.01.2022 року був проведений Тиждень протипожежної безпеки.

У рамках Тижня було проведено цілий ряд цікавих та пізнавальних заходів: години спілкування, бесіди, вікторини, конкурси. Для учнів 1-4 класів було організовано онлайн-перегляд мультфільмів: «Пожежа», «Протипожежна безпека», «101 – служба порятунку. Молодші школярі розгадували загадки, вивчали прислів’я та приказки на протипожежну тематику, за допомогою малюнків пригадували та вивчали правила пожежної безпеки. Учні 10 класу переглянули документальний фільм «Пожежники».

Для здобувачів освіти класними керівниками було проведено  години спілкування «Гра з власним життям» (11 клас), «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не має межі!» (7 клас) у формі інтерактивної гри.  Учні 6 класу малювали малюнки на протипожежну тематику.

Заходи, які відбувалися протягом тижня, допомогли дітям отримати знання про те, якою має бути поведінка під час пожежі, щоб уникнути нещасних випадків.



 

                           Тиждень знань пожежної безпеки    

Цікаво та змістовно пройшов у Полошківському  НВК Тиждень пожежної безпеки (24.01.2022 – 31.01.2022 ). Основними напрямком роботи класних керівників та класоводів  стала популяризація знань правил пожежної безпеки, прищеплення навичок обережної поведінки в довкіллі та бережливого ставлення до свого здоров’я, життя та життя оточуючих, формування практичних навичок прогнозування небезпечних ситуацій у разі виникнення пожежі та знаходження правильних рішень щодо безпечного виходу з них.

У кожному класі пройшли години спілкування відповідної тематики. Учні 6 класу підготували малюнки на тему «Небезпечний вогник» а учні 7-8 класу писали твір «Пустощі з вогнем приводять до біди».

Відповідальний за пожежну безпеку в школі  Лук’яненко О.П. провів роз’яснювальну роботу серед учнівської молоді, як правильно використовувати вогнегасник у разі пожежі.  

Під час Тижня учні отримували нові знання, та вміло демонстрували вже набуті.


Всесвітній день водно-болотяних угідь

Другого лютого відзначається Всесвітній день водно-болотяних угідь. З нагоди свята в Полошківському НВК проведено захід для учнів 5-7 класів «Збережемо водно-болотяні угіддя». Школярі ознайомилися з особливостями водно-болотяних угідь, їх флорою та фауною, значенням в природі та житті людини, з’ясували, які водно-болотяні угіддя є в Україні. Діти взяли участь у грі «Знайди водно-болотяну рослину»,під час якої закріпили навички розрізняти болотяні рослини за гербарними зразками.


                           Єднаймося заради незалежності!

 З метою демонстрації єдності українського суспільства, його консолідації навколо ідеї державності, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, зміцнення стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість у Полошківському НВК 16.02.2022 відбулася урочиста лінійка , присвячена Дню єднання.

 Директор школи О. Євтушенко  оголосила про підписання  Указу  Президента України про відзначення Дня єднання та привітала присутніх з цим днем. Зазначила, що всі українці повинні об’єднатися  для того , щоб захистити Україну від агресорів, щоб надалі наша країна  була вільною, красивою і процвітаючою.

Відбулася церемонія підняття Державного Прапора України та масове виконання Гімну. Учні школи виготовили паперові прапорці та роздали жителям села


                                  День пам'яті Героїв Небесної Сотні.

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. 

З  нагоди цієї дати в Полошківському НВК відбулася лінійка  пам'яті «Вони помирали , щоб жила Україна!» ,  приурочена вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці тяжкі події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих на Майдані та воїнів АТО хвилиною мовчання. І під звуки неймовірно тужливої української пісні «Пливе кача» передавали з рук до рук лампадку як свідчення незгасимого вогню пам’яті про Небесну сотню та гордості за подвиг синів і дочок українського народу.



День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Депортація кримських татар була здійснена силами НКВС 18-21 травня 1944 року. Етнічну чистку було проведено за наказом Йосипа Сталіна і згідно з постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.

Усього, за офіційними даними, було депортовано майже 200 тисяч кримських татар. За даними само перепису кримських татар, йшлося про депортацію понад 400 тисяч людей. В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46% кримських татар.

 

Корисні тематичні посилання

 

1.      Депортація кримських татар у запитаннях і відповідях //https://www.bbc.com/ukrainian/society/2015/05/150514_tatars_deportation_ko

 

2.      Люди “Сірої зони”: свідки російської анексії Крим // видання Українського інституту національної пам'яті

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/lyudy-siroyi-zony-svidky-rosiyskoyi-aneksiyi-krymu-2014-roku

3.      комікс для дітей про депортацію кримських татар

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/u-vilnyy-dostup-vykladeno-komiks-dlya-ditey-pro-deportaciyu-krymskyh-tatar

            4.      "Зі спогадів тих, хто пережив депортацію " report.if.ua/lyudy/18-travnya-den-pamyati-zhertv-genocydu-krymskotatarskogo-narodu/

5.      Фільм "Хайтарма" www.youtube.com/watch?v=S3xE_nq7iAw

6.       Фільм "Чужа молитва" www.youtube.com/watch?v=r1j2fwvnDwI

7.      Депортація кримських татар – ще один геноцид, скоєний Москвою, Історія обману https://www.youtube.com/watch?v=v1H23s58uI8

8.      Крим – не Росія: розвінчуємо російські міфи, Історія обману https://www.youtube.com/watch?v=FdlKEt61G4o

 


Всесвітній День захисту дітей.


У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. ... Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

 

Щиро бажаємо вам, дорогі  друзі,

вашим батькам, бабусям і дідусям, рідним, миру,

міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку.

Все буде Україна!

Он-лайн заходи до  Міжнародного Дня захисту прав дітей:

 Міжнародний день захисту дітей (відео про історію свята) https://www.youtube.com/watch?v=XEi4-tKSpYs

 

Мультфільм про права дітей

 https://www.youtube.com/watch?v=9_INV0msO2s

 

Інтерактивна вправа «Гра Канікули» https://learningapps.org/display?v=pdq5rfwgk20

 

Відео «Конвенція про прав дитини» 

https://www.youtube.com/watch?v=Ju4b-Vg2Rrk

 

Відео «Права і обов’язки дітей» 

https://www.youtube.com/watch?v=zRR0XiriGp4

 

Відео консультація для батьків та дітей про права дітей

https://www.youtube.com/watch?v=oynbn2Hr2v8

 

Саморобки для дітей до свята

https://www.youtube.com/watch?v=XfpbB4VLjjc

 

https://www.youtube.com/watch?v=VggIZI60uW4

 

https://www.youtube.com/watch?v=RMl9Exm7BCQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=kG_FfEdwb0o


Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки!

Щиро вітаємо Вас зі святом Останнього дзвоника - святом прощання зі школою!

З Днем Конституції України


        28 червня 1996 року рішенням Верховної ради України була прийнята перша Конституція незалежної української держави. Процес роботи над проєктом проходив практично безупинно. Депутати ВРУ перебували в сесійній залі всю ніч із 27 на 28 червня. Конституція України закріпила правові основи незалежної держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Її прийняття вплинуло на підвищення авторитету країни на міжнародній арені.

       На честь прийняття Конституції Верховною радою було встановлено офіційне свято – День Конституції України. Цю дату українці відзначають щорічно 28 червня.

 Рідна Україна – мова солов'їна,

Золоте колосся, маки у житах.

Край воріт – калина, верба, яворина,

Храми і світлиці в барвах-рушниках.

Рідна Україна – то душі краплина,

Пісня журавлина у ранковий час.

Рідна Україна – то земля єдина,

Що сходив ногами босими Тарас.

Рідна Україна – пара лебедина,

Озеро бездонне і стрімка ріка,

У саду хатина – біла сорочина,

Стежечка-стежина в зелен-споришах.

Рідна Україна – за столом родина,

Яром-долиною стелиться туман.

Батькова розмова – тиха, вечорова,

Мамина молитва – вічний талісман.


З Днем Державного прапора та 

Днем незалежності України!

Вшанували пам’ять героя.

29 серпня в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

З нагоди цієї дати колективи Полошківської сільської ради, НВК та представники СБК провели церемонію покладання квітів на могилу  загиблого земляка , випускника місцевої школи Подставки Євгена Івановича ,який загинув боронячи Україну від російських агресорів.  

Добрим словом, хвилиною мовчання , покладанням  квітів  присутні вшанували героя.

Вклонімося пам’яті тих, хто віддав своє життя за нас у нинішній війні з москалями, і щиро помолімося за тих, хто бореться за нашу незалежність і демократію.

Вічна пам'ять загиблим Героям!


 


Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки!

Щиро вітаємо Вас зі святом 1 вересня!

До Дня фізичної культури та спорту

День фізичної культури і спорту — свято України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня.

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Тому традиційно до цієї дати в школі відбулися  заходи (онлайн):

-         вікторина «Знавці Олімпійського спорту»;

-         конкус відеороликів «В здоровому тілі здоровий дух!»;

-         бесіда «Олімпійці незалежної України».


 


Хай буде мир на всій землі!

          Україна щороку разом з усім світом 21 вересня відзначає День Миру – День глобального припинення вогню та насильства.

Сьогодні на території  нашої держави кращі українські сини боронять територіальну цілісність країни та відстоюють мирне життя для її народу. Тому зараз, як ніколи, для кожного з нас мир – найбільша і найважливіша цінність.

         До відзначення цієї дати класними керівниками та класоводами були проведені уроки миру  «Україна бажає миру», «Мир на землі – це щастя і любов», виховні години «Безцінне слово – Мир, страшне слово – війна»,  «Білий голубе миру не забудь про Україну», виставка дитячих малюнків  «Діти малюють мир», акція «Подаруй голуба» з виготовлення паперових голубів. 

        Мир у рідній Україні – це, на сьогоднішній день, найзаповітніше бажання усіх українців, котре ми  висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. Для  кожного з нас, мир – це мрія, яка чим скоріш має збутися.


                   

 Онлайн заходи до Міжнародного Дня миру:

       Історія заснування Дня миру

https://www.youtube.com/watch?v=O7o3KqYWd1g


       Вікторина до /Дня миру

 https://www.youtube.com/watch?v=6DXjvl989JQ 


    Дитяча руханка "Мир над Україною"

https://www.youtube.com/watch?v=_PyUEJBXybc 


     Поробки своїми руками

https://www.youtube.com/watch?v=NtaOikse710










 

 


                                                                 День партизанської слави.

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а массовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному  режиму  був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення  молоді до Німеччини на примусові роботи.

      У Полошківськоиу НВК дітям  було запропоновано переглянути відео хроніку з життя партизан та презентацію «Сумщина – колиска партизанської слави», проведено інформаційну хвилинку на тему «Партизани – герої невидимих фронтів»


 


                                                                                      Безпека на дорозі – безпека життя

На виконання Плану роботи  відділу освіти та виховного плану Полошківського НВК  щодо реалізації  Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні з метою  поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки, виховання молодого покоління як відповідальних учасників дорожнього руху  у період з 20 по 27 вересня  2022 року проводиться  Тиждень безпеки дорожнього руху.

У класах проведені онлайн-уроки «Правила дорожні знаю та в біду не потрапляю!», «Безпека дорожнього руху», бесіди «Азбука безпеки», «Дотримання ПДР – запорука життя», «Увага на дорозі – життя у безпеці», переглянуті відеоролики «Правила дорожнього руху», «Дитинству безпечні дороги», мультфільм «Увага ! На дорозі діти! Правила дорожнього руху.». Учні 10 класу розробили пам'ятку – буклет «Безпечна дорога»


Вітаємо 

з Днем працівників освіти

Трагедія Бабиного Яру       

       Бабин Яр – важка незагоєна рана Другої світової війни в історії України, яку ми маємо пам’ятати, щоб не допустити її повторення. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру повинна ґрунтуватися на шанобливому ставленні до всіх жертв нацистського тоталітарного режиму.

       Бабин Яр – місце пам`яті та некрополь, де близько 100 тисяч цивільних громадян  і військовополонених були розстріляні нацистами у 1941-1943

роках.

      Серед жертв Бабиного Яру – євреї та роми, військовополонені, підпільники Організації  українських націоналістів, мирні жителі, представники різних політичних поглядів, віросповідань та національностей. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

      Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу  після вступу  нацистів  та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року.

      Для дітей5 -11кл. була проведена інформаційна бесіда «Що таке Бабин Яр?». Додатковий матеріал розміщений на освітній платформі сlassroom.

З Днем захисників 

та захисниць України!

УІНП розпочинає інформаційну кампанію до Дня захисників і захисниць та 80-річчя УПА

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/uinp-rozpochynaye-informaciynu-kampaniyu-do-dnya-zahysnykiv-i-zahysnyc-ta-80-richchya-upa

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/do-14-zhovtnya-ukrayinskyy-instytut-nacionalnoyi-pamyati-prezentuvav-videoproyekt-neskoreni

https://docs.google.com/presentation/d/1OsOHgC22VGrZeccxVL3K_LbLaYn-KGtG/edit#slide=id.p5

https://life.nv.ua/ukr/art/den-zahisnikiv-i-zahisnic-ukrajini-krashchi-ukrajinski-filmi-pro-zahisnikiv-novini-ukrajini-50117649.html



Вітаємо переможців !!!

Максимович Юлію за зайняте ІІ місце та Кошель Кристину  за зайняте ІІІ місце в міському етапі  Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «театральне мистецтво» - «Живе слово»

Бажаємо успіхів  і творчого натхнення!



День української писемності

9 листопада 2022 року відзначається День української писемності.

Сьогодні учні та вчителі  Полошківськогго НВК долучилися  до написання ХХІІ радіодиктанту нацональної єдності. Авторкою тексту «Мій дім» є українська письменниця І. Цілик, а прочитала Ада Роговцева.


 


                                                                                                       День Гідності І Свободи     

У рамках відзначення Тижня Гідності і Свободи у Полошківському  НВК з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 - лютому 2014рр., лютому 2022 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору,  класними керівниками 2-5,7-11 проведені заплановані онлайн заходи.

 Під час бесід, виховних годин, годин пам'яті  педагоги привертали увагу учнів на криваві, доленосні події в Україні, які починаючи з 2013 року продовжуються й нині в боротьбі за Гідність, Свободу і Незалежність нашої країни. Діти мали змогу переглянути документальні фільми, присвячені подіям на Майдані, хроніки подій Революції Гідності, презентації Героїв Небесної Сотні, схиляли голови у скорботній хвилині мовчання та вшанували усіх патріотів України, які віддали свої життя за територіальну цілісність держави, заради нашого щасливого європейського майбутнього. 

 




                                                                    Голдомор – біль душі і пам'яь серця.                                                                                                           Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору. Голодомор був актом геноциду Українського народу та одним із найбільших злочинів в історії людства, який здійснив СРСР у 1932-1933 роках.В класах пройшли онлайн  години пам’яті і скорботи: «Замордовані голодом» (5 кл.),  «І пам’яті свіча не згасне » (7 кл,), «Жнива  скорботи» (9 кл), «Світ визнає» (2 клас) «Горить свіча… А, може, то душа?» (3клас), бесіда – реквієм «Горить свіча в людських долнях» (11 кл,).                                                                                   Учні читали вірші, переглядали  спогади очевидців тієї страшної трагедії та відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» . Ці заходи запам’яталися усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові та русі її учасників.

      26 листопада запрошуємо кожну українську сім’ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». 



                                                               Зустріч з поліцейським офіцером.

 У рамках акції "16 днів проти насильства" відбулася зустріч учнів  9-11 класів з поліцейським офіцером Глухівської міської ТГ  Свербейкиним П.П.  В ході зустрічи проведена інформаційно - роз" яснювальна бесіда щодо видів та попередження насилля в сім"ї та булінгу. Був наданий алгоритм дій звернення постраждалих у відповідні установи.  Проведено інформаційно -  практичне заняття з теми "Безпека в умовах воєнного стану" на якому обговорювалися  правила поведінки дітей під час сигналу  повітряної тривоги та алгоритм дій  при виявленні  вибухонебезпечних предметів та надання першої домедичної допомоги при травмуваннях.




Вітаємо переможців !!!

Лизун Поліну та Пташника Іллю за перемогу у виставці - конкурсі дитячих робіт "Квіти для Богородиці" Бажаємо надалі успіхів  і перемог!






З Днем Збройних сил України

До ювілею українського митця

Цьогоріч Укаїна відзначає 300 –річчя від Дня народження філософа і просвітника Григорія Савича Сковороди. Дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022.

Для вшанування пам′яті Григорія Сковороди та популяризації його творчості  й філософських поглядів в були проведені онлайн – заходи: Віртуальна екскурсія до музею, лекція «Філософські погляди Г.С. Сковороди», перегляд презентацій, кінофільмів про митця, діти взяли участь у міському етапі  Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Живе слово».

Велич українського митця полягає в тому, що такі, як він допомагають народу залишатися нацією з великою культурою та духовністю.


video-e1356a495ee5eefad46672df7144baab-V[1].mp4
video-a883e9684722397e20577ddb77544d5a-V[1].mp4
video-366c2bae045f571fe9171931c322e7d3-V[1].mp4

Шановні батьки!

Дорогі вчителі та учні!

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

        Відходить в історію 2022 рік, який був насичений подіями, трагічним змістом та звершеннями. Це рік, коли ми реально почали задумуватися над словами мир і спокій, і все частіше бажати цього один одному!!! Однак, для всіх нас цей рік залишиться часточкою прожитого життя, тому бажаємо світлих надій і щасливого та мирного майбуття.

         Нехай ці зимові свята будуть мирними, радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай з Вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі – світло та радісно від любові і добрих новин.

video-797b1a48dc24c190fbd936850218e8ef-V[1].mp4
video-95dcef1eabd1dda917afadd746f5808b-V[1].mp4
video-0172bc399dcfb467b12fca44f600be64-V[1].mp4
video-d258d7bb9e4cefb2442974c4e42c1cb5-V[1].mp4
video-3acd8c76597eff0ec11a8ffa8ec6f1bc-V[1].mp4
video-1d81f2a4fcfb5584196715208d766b78-V[1].mp4
video-ed6b159b18a05c1fcd694a33622d54bb-V[1].mp4
video-6f4bfbef1facea3d5fa1098ba479827c-V[1].mp4
video-32432aa03c7c70cbc5fd0a77b82bfeb0-V.mp4

                                                                         Веселі зимові канікули

Вітаємо!!!

Кошель Крістіну з перемогою у   творчому  конкурсі до Дня Святого Миколая «Радість добрих справ» !

Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог!




Де єдність – там перемога!

      Що таке єдність? Єдність – це тісний зв’язок між людьми, згуртованість, цілісність, неподільність. Через віки ми бачимо силу народу в його єдності. Сьогодні, в час військової агресії  РФ протии України, як ніколи раніше, час вимагає консолідації зусиль та єднання українського народу. Безліч країн зараз підтримують нашу державу, та цілий цивілізований світ сьогодні об'єднаний завдяки Україні.  Лише тоді, коли ми разом, ми є великою,  непереможною силою. Перемога буде за нами!

У рамках відзначення  Дня Єднання  у навчальному закладі відбулося урочисте підняття прапора та о 10 годині звучав Державний  Гімн України. У  кожному класі класні керівники та класоводи  провели онлайн  - заходи: бесіда «Єдина країна – єдиний народ» (9кл.), виховна година «Єднання сили і духу народу» (11 кл.), година пам'яті «Ваш подвиг у наших серцях» (10 кл.), година миру «Хай всі народи України живуть в злагоді та мирі»  (4 кл.). Учні 8 класу мали змогу переглянути та обговорити презентацію «Україно, твоя сила в єднанні». Учні 5,7 класів організували  флешмоб віршів про Україну та малювали малюнки на тему «Все буде - Україна »

Учні початкових класів переглянули відеоролик «16 лютого – День Єднання. Історія створення» та провели флешмоб з виготовлення прапора України та аплікацій з подальшою передачею їх іншим людям.



video-1bd86c83c54a6ddd6354d3814a374f22-V.mp4



Герої не вмирають доки пам'ять про них жива

«...Вони не з тих, хто вмів чекати,

коли нам щастя принесуть.

Їх силу, мужність - не здолати!

Вони в серцях наших живуть.

У нас в країні цих Героїв

Небесна Сотня - гордо звуть!»

 

Дарина Телкова


Інформаційні матеріали про "Небесну сотню" за посиланням:

https://rada.info/upload/users_files/04527135/48f98cbe88baf74677e835c91877de14.docx

 

документального фільму «Майдан. Шість літер нашої свободи »

https://www.youtube.com/watch?v=KJaK8_uKHh4

документального фільму «Вогнехреща»

https://www.youtube.com/watch?v=M1A74Bk7M1k

Галерея пам яті

https://nebesnasotnya.com/



Час… У кожного із нас із ним свої рахунки, а у України – особливі: більше 350-ти років боротьби за Незалежність!

       І ось XXI ст. Вибух непокори і гідності проти тих, хто ціною брехні і хворих амбіцій хотів повернути Україну назад в рабство. Та воля людей і прагнення до цивілізованого людського життя перемагає. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як герої «Небесної сотні».

З метою вшанування пам'яті героїв у навчальному закладі  були заплановані і проведені виховні заходи: виховна година у 4 класі  «За Україну, за її волю! Вічна пам'ять Героям Небесної Сотні »,  «Люди, що змінили хід історії» години спілкування  «Пам'яті Героїв  Небесної Сотні» ,  «Вони прилетять ангелами з небес», відео журнал «Люди, що змінили хід історії», інформаційний вісник «Небесна Сотня – перші герої російсько – української війни»,  перегляд і обговорення презентацій учнів 11 класу «Небесна Сотня» . Бібліотекар школи провела поетичний онлайн  флешмоб «Пам'яті Героїв Небесної Сотні ». Учні початкової ланки вали змогу познайомитися з  аудіо казкою «Небесна сотня».

Герої не вмирають, вони живі доти, доки ми їх пам'ятаємо. Світла пам'ять Небесній Сотні.

 Слава Героям Небесної Сотні!

video-044981676007ae78ecff44820a239cf5-V.mp4
video-0f9f87b02562cf741e4babc311ef6b24-V.mp4
1111111111.mp4

День рідної мови

          21 лютого - Міжнародний День рідної мови також  Міжнародний День материнської  мови - день , який відзначають щороку, починаючи з 2000 року. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО , що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. Саме в цей день 21 лютого 1956 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони бенгальської мови. Відтоді цей день став днем полеглих за рідну мову.

          До цієї дати  у Полошківському НВК проведені заходи: година спілкування "Без мови рідної , неначе, й народу нашого нема", конкурс віршів, диспут "Чому Ліна Костенко назвала страшними слова ""двомовність", "дволикість", "двозначність", "двоєдушність"?, написання есе "Чарівність і могутність слова".


video-86ddd1275525957799ed0e2028cc30ed-V.mp4
video-00fd3553ca4287b3fb8f6f2a49f3fe81-V.mp4
0-02-05-43706402941031e6181d5da44160b38fe8b6a9c0d115f5f8de138a996b2391c1_3993fe63.mp4

Дорогі жінки, дівчата!

Наші рідні і красиві!

Кращого немає свята,

Аніж те, що прийшло нині!

Це для вас сніги розтали,

Це для вас прийшла весна.

Ви собою полонили

Наші душі і серця.

Тож лишайтесь завжди милі,

Ніжні, щирі, чарівні,

І розумні, і вродливі,

І веселі, і прості


Геній, Батько , Пророк нації.

Знову березень! Знову ми ,українці , вшановуємо пам'ять Кобзаря. 9 – 10 березня – Шевченківські дні.

Його ім'я стало символом України та свободи, його філософія – національною ідеєю, а твори - обов'язковою частиною нашого життя. «Кобзар» перекладено на понад 100 мов світу, по суті, він став «народною Біблією», яка підносить духовну велич і красу українського слова , транслює та популяризує його у світі. Тарас Шевченко був , є і навіки залишиться найголовнішою особистістю  у становлення нашої держави, провісником нового життя, народним пророком , титаном духу.

На вшанування пам'яті митця в Полошківському НВК  для здобувачів освіти 7 – 11 класів  було представлено відео «Тарас Шевченко . Цікаві факти з життя митця» також проведено онлайн - вікторину «Що ви знаєте про Тараса Шевченка» . Для здобувачів 10 класу учитель української мови та літератури  Ковнер О.І. провела онлайн – урок «Творчий шлях Кобзаря».


video-df4e8f2861efd32a9470d78c60185adf-V[1].mp4

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ      

День зустрічі птахів

      Вісниками весни є тендітні первоцвіти й, звичайно, пернаті друзі, які повертаючись із вирію, несуть весну на крилах. Пташки – наші найменші друзі і невід’ємна часточка природи. Вони прикрашають діброви і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Їх весела дзвінка пісня, яскраве забарвлення оживляють природу і звеселяють наші серця, додають нам бадьорості і радості.

     3 21 березня за старим звичаєм починається місяць птахів. Діти присвячують його маленьким друзям: розвішують на деревах тисячі пташиних будиночків - шпаківень, дуплянок, влаштовують безплатні їдальні для милих гостей, проводять свята зустрічі з птахами.

      1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів). Саме, 1 квітня 1906 року, була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Починаючи з 1923 року це свято стало уже традиційним і святкується у всіх школах України і ми не будемо винятком.

       У нашому закладі була проведена, з учасниками виховного процесу, в дистанційному форматі, година спілкування: «Ласкаво просимо, пернаті друзі!». Під час виконання нестандартних завдань ознайомили учнів з різноманітністю зимуючих і перелітних птахів. Діти закріпили й поглибили знання про птахів,  видове різноманіття перелітних птахів рідного краю, їхнє значення та практичну цінність у житті людини.


#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ   

Навчаємося мінній  безпеці.

4 квітня проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. 

Міни – це страшна та підступна зброя, яка щодня безжально краде та калічить людські життя. Нажаль, в умовах війни, яка триває в нашій країні, натрапити на ці небезпечні «іграшки» можна скрізь: у парках, в лісі, на свіжозораному полі та, навіть, на вулицях власних міст та сіл. Саме тому загальна поінформованість у сфері мінної небезпеки наразі є дуже важливою. 

З метою просвітницької роботи, в нашому закладі, класними керівниками та класоводами  проведені бесіди, переглянуті презентації  з  мінної безпеки. Учні початкової ланки малювали малюнки, відгадували загадки, переглядали мультфільми даної тематики. Здобувачі освіти дізналися та повторили як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ   

Безпритульні тварини    

 Безпритульні тварини, їхня винахідливість і миролюбність, їхня любов до життя – це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві й людям. Поділімося з ними добротою, проявімо до них турботу. Подбаймо про них, адже вони завжди готові відгукнутися на наше добре ставлення, тішити нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості та по-своєму усміхатися нам. Вони люблять людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. Любімо й ми їх, висловлюючи цю любов у практиці свого життя.

         З учнями 7 клас була проведена виховна година: «Будь моїм другом!» Метою якої   привернути увагу до проблем безпритульних тварин переважно собак та котів, які часто опиняються на вулиці через жорстокість та безвідповідальність людей.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ    

Апсайклінг

         Апсайклінг – це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових. Він передбачає повторне використання вживаних речей.

       ЧОМУ ЦЕ КЛАСНО

   Апсайклінг дає можливість по-новому подивитись на непотріб і мотлох, який точно є в більшості домівок. Цей процес не тільки дає причину влаштувати глобальне прибирання, а й придумати і створити щось нове та гарне з речей, яким місце на сміттєзвалищі.

   Існує багато способів, як можна використати ті чи інші відходи на благо нашого суспільства. Наприклад: із різнокольорових пластикових пляшок роблять вази, квіти, фігурки казкових персонажів, із битого скла –  вітражі, із автомобільних шин – клумби і різноманітні тварини, із алюмінієвих баночок – підставки для мобільних телефонів або олівців і ручок, із тканин – намисто і ляльок, тощо.

     Апсайклінг – це творчий підхід до застосування відходів.

     Учні нашої школи спробували власноруч змайструвати вироби з не потрібних речей. Ось що вийшло.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ   

День довкілля

У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища: очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті. 

Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

Кожного року учні нашої школи беруть активну участь у різноманітних заходах до Дня довкілля: прибирання прилеглих територій біля школи, парку, прибережних територій водойм, акції з висаджування дерев, просвітницьких заходах. Цьогоріч вони також не залишились осторонь та взяли активну участь у природоохоронній акції.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ   

Первоцвіти

Попри те, що календарна весна починається у березні, справді відчути пробудження природи можна лише з появою квітучих рослин у садку. Ніщо не свідчить про прихід весни настільки красномовно, як галявинки квітучих первоцвітів. Їх поява — це завжди маленьке свято, адже зима відступила, і попереду нас чекає новий садовий сезон.

Можливо, рослини, які квітнуть ранньою весною, поступаються по красі фаворитам квітників літніх місяців. Однак ніщо не зрівняється з першоцвітами за силою впливу на любителів природи: ось ще вчора під деревом лежав сніг, а сьогодні, не може бути — перша квітка! Довгоочікувана, зворушлива та смілива.

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення.

Наша школа долучається до Всеукраїнської екологічної акції «Збережемо первоцвіти». Мета якої: виховувати в дітей почуття прекрасного, бережливе ставлення до природи, до перших весняних квітів.

Тож нехай тепло весни розтопить не тільки сніг та кригу на річці, нехай теплий сонячний промінець достукається до кожного з нас і ми будемо творити добро: не руйнувати та нищити, а оберігати та примножувати.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ   

22 квітня - Всесвітній день Землі

Світ прекрасний навколо тебе -
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки -
Нехай він буде таким навіки!
Нехай людина добро приносить -
Бо світ навколо любові просить.

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.   

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Учні нашої школи взяли активну участь у заході до дня Землі «Моя щаслива планета!»

відео до дня Землі.mp4

Пам'ятаємо. Славимо. Вшановуємо.

8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала найстрашнішою трагедією ХХ сторіччя. У ці дні ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з нацизмом. Ціна Великої Перемоги – мільйони загиблих на полях бою, у концтаборах та на примусових роботах, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій.
    На жаль, 78-у річницю цієї Перемоги ми зустрічаємо у тривожний час, коли знову доводиться відстоювати свободу та територіальну цілісність нашої держави, право самостійно вирішувати долю країни і боротися за щасливе майбутнє наших дітей.
    Останні роки продемонстрували всьому світу, що український народ не втратив мужності та сили а наші люди – гідні нащадки героїв Другої світової війни.
    Вічна слава тим, хто не повернувся з війни. Низький уклін і глибока шана ветеранам та тим, хто захищає наш сьогоднішній день і виборює майбутній.
1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

День Європи

            9 травня Україна вперше разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. 

               До цієї дати з учнями 8 класу була проведена вікторина "Europe Day in Ukraine". 

День вишиванки.

Сьогодні , 18 травня, відзначається  Всесвітній день вишиванки.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров'я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам'яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія.

У цей день не лише українці одягають вишиванки, а й увесь світ.  Це свято стирає кордони і об'єднує наш народ. Вишиванка - не просто національний одяг, це символ любові до України. Це священний оберіг у нелегкий для нашої  країни час.

 

З Днем вишиванки, моя Україно!

Ти збери весь цвіт калини,

Неба синь. В важкий цей час.

Виший , мамо -  Україно,

Перемогу  для всіх нас!


video-a3225c8d044ed3af652a457de67b806d-V.mp4

Безпека на дорозі.

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

У період з 15 по 21 травня  2022 р. у Полошківському НВК проходив Тиждень безпеки дорожнього руху за  темою «Безпека на дорозі в умовах воєнного стану», а саме:

класними керівниками  проведено тематичні уроки, бесіди, виховні години, вікторини з тем: «Дорожні знаки та їх значення», «Права та обов'язки учасників дорожнього руху», «Безпечний рух на дорозі  - безпека життя», Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність»

• 16 травня  відбувся конкурс малюнків під гаслом « Дорожні знаки знай – життя зберігай»;

• 17 травня  проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»

 Здобувачі освіти протягом тижня мали можливість створити алгоритм дій при ДТП та дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки.


                                                   Свято Останнього дзвоника.

У  календарі 31 травня. І це останній день навчання  у 2022 -2023навчальному році. На жаль, цьогоріч він знов не такий, як завжди, проходить в онлайн режимі. Але , незважаючи на складні часи, ми знову разом, ми усміхнені, щасливі і  налаштовані на хвилю останнього дзвоника.

Дорогі випускники! Хочеться побажати вам всього доброго, світлого і радісного в подальшій вашому житті. Нехай у вас буде все: улюблена професія, улюблена робота, улюблена сім’я, улюблена справа, улюблені місця і улюблені люди в цьому світі. Удачі вам на шляху до мрій, впевнених прагнень, сил і надій.

Бажаємо всім учасникам освітнього  процесу веселих канікул, чудових вражень, гарного відпочинку, великих досягнень і багато радості під мирним та спокійним небом. Набирайтеся сил і енергії, натхнення і можливостей, щоб сміливо і гордо перейти на наступний етап вашого життя!

                      До побачення, школо!  Дочекайся  у вересні нас!

                      Ми усі повернемося в рідні і затишні стіни!

                      Незабаром прийде Перемоги і розквіту  час:

                      Будем жити у вільній і мирній свої Україні!

       Все буде Україна!

 

 

 


З Днем Української Державності 

https://m.facebook.com/groups/305649725358599/permalink/305657125357859/ посилання на сторінку у Facebook

З Днем Української Державності.mp4

З Днем Державного Прапора України

https://www.facebook.com/groups/305649725358599 

З Днем Державного Прапора України.mp4

З Днем Незалежності України

https://www.facebook.com/groups/305649725358599

З Днем Незалежності України.mp4

                                                                            День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність , суверенітет і                                                                                                                                   територіальну цілісність України.                                                                              Україна сьогодні переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора. У цій війні ми вже маємо тисячі поранених і загиблих мужніх оборонців. Вони стоять в одному ряду з поколіннями борців за волю і державну самостійність.

     Серед полеглих захисників Батьківщини  уродженець села  Полошки, випускник місцевої школи Подставка Євген Іванович.

     Щоб вшанувати пам'ять загиблого, до могили  прийшли  колектив Полошківського старостинського округу, працівники НВК,  представники СБК, медичний персонал . Слова шани висловив сільський  голова Андрій Авраменко. 

      Добрим словом, хвилиною мовчання , покладанням  квітів  присутні вшанували пам'ять Євгена та всіх полеглих Героїв.

      Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Україна пам’ятає воїнів, які загинули за її волю та незалежність. 29 серпня - це день для гідного вшанування їхньої пам'яті. День, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану,  схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них.