Сторінка психолога


   Тиждень психології 

     Відповідно до плану роботи  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» на 2023/2024 навчальний рік та з метою підвищення психологічної культури всіх учасників освітнього процесу, популяризації ролі психологічної служби, спонукання учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи, формування толерантного ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навичок співпраці  та  взаєморозуміння, розвитку активної життєвої позиції молодої  людини в Полошківському НВК було проведено тиждень психології. В ході якого, були проведені наступні заходи:

- розминка «Прогноз погоди»;

- вправи «Колір настрою», вправа «Добринка по колу», психологічна вправа «Паркан думок», вправа «4 стихії» для збереження та відновлення ментального здоров’я. (педагоги), вправа «Усмішка по колу»;

- в особисті кабінети класруму та вайбер групах психологічної служби викладена інформація для учнів та батьків: поради батькам: «Подарунки, які дитина збереже на все життя» (відео); притча про позитивне мислення (класрум); терапевтична казка про образу (відео); інформація «30 теплих ілюстрацій про сім’ю, які зігрівають ваше серце»; 22 ефективні способи привести мозок в норму і повну готовність (для учнів 5-11 клас); «7 кроків до щастя»; поради батькам «Фрази, які потрібно казати дитині щодня»;

- заняття з елементами тренінгу «Такий – лиш я один» (3-4 класи); «Успішна людина – успішна у всьому»; «Оминай гострі кути»;

- проведено усне опитування «Якби я був практичним психологом/соціальним педагогом, я б…»

 - діти малювали малюнки на тему: «Щастя – це…» (3 - 6 кл.)

- флешмоб  «Дружня підтримка»;

- гра «Слідопити» (5-6 класи).

16 днів проти насильства

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно дітей, жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Вона охоплює наступні важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.

Було проведено ряд заходів спрямованих на запобігання та протидію насильства, а саме:

-       Розміщення інформації на сайті школи та особистих кабінетах: «Корисні поради!» до акції «16 днів проти насильства»; «Знання – найкращий спосіб захиститись від СНІДу»; «Торгівля людьми, як не стати жертвою»; «Міжнародний день людей з інвалідністю»; «Міжнародний день волонтера»; «День вшанування пом’яті студенток, ростріляних в Монреалі»; «9 грудня – Міждународний день з корупцією»; «Міжнародний день прав людини» (відповідно плану роботи).

-       Перегляд відеоролику «25 листопада – міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок!».

-       Створення відео-ролику «Ми за життя без насилля».

-       Акція «Наші долоні проти насильства».

-       Перегляд відео на тему: «Що таке домашнє насильство, або насильство в сім'ї?».

-       Конкурс малюнків, плакатів «Світ без насильства».

-       Акція «Червона стрічка» (до  Всесвітнього  дня боротьби із СНІДом).

-       Заняття з елементами тренінгу «Ми - проти СНІДу! Ми - за життя !».

-       Бесіда «Про СНІД для малюків».

-       Перегляд відеоролику «Торгівля людьми -це злочин».

-       Заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми».

-       Перегляд мультфільму до дня людей з інвалідністю.

-       Акція «Подаруй Різдво військовим!»  (до Міжнародного дня волонтера).

-       Акція «Запали свічку» (до вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі).

-       Тренінг «Що таке булінг? Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

-       Тренінг «Ми проти насилля».

-       Виховна година «9 грудня – Міждународний день з корупцією».

-       Інтерактивне заняття «Права людини – найвища цінність!».

Матеріали проведеної роботи розміщені на сайті закладу.

Діти - майбутнє нашої країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то майбутнє України буде багатообіцяючим.


1207(1).mp4

План тижня толерантності https://docs.google.com/document/d/1CfsVv2XY8Eyq6vX2F98V7gA5DFFbB_iY/edit 

Всесвітній день доброти 

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Пам’ятка

« Психічне здоров’я –

основа щасливого життя»

 Психічне здоров'я – це, насамперед, відсутність будь-яких відхилень і психічних захворювань. Але часом навіть цілком здорова людина перебуває в нестійкому стані і має проблеми в емоційній і психологічній сферах. І тому більш точне визначення аналізованого поняття – це соціальне і психологічне благополуччя, яке дозволяє жити повноцінним життям: реалізовувати себе і розкривати свій потенціал, продуктивно працювати, відчувати задоволення, вносити певний вклад у суспільне життя. 

Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.

1. Не піддавайтесь емоціям, але й не пригнічуйте їх, налагоджуйте повноцінні відносини з людьми.

2. Емоції — це такі явища, що охоплюють наше тіло, розум й енергію. Тут важливо розрядити акумульовані почуття.

3. Зосереджуйтеся, якщо хочете з’ясувати сутність проблеми.

4. Помітивши негативні емоції інших людей, виявіть свої навички активного слухання, підтримайте прагнення інших людей виробити вищу самооцінку, відчуйте свою значущість та індивідуальність.

5. Ніколи не уникайте персональної відповідальності.

6. Власну думку не лише виробляйте, а й висловлюйте.

7. Прагніть самостійно вирішувати всі питання, що стосуються вашого життя.

8. Не бійтеся помилок — просто визнавайте їх та своєчасно виправляйте.

9. Не зловживайте кавою, алкоголем.

10. Постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях — це збереже здоров'я та сприятиме досягненню успіху. 

П’ять кроків до психічного благополуччя:

1)  Налагодити контакт. Налагодити стосунки із вашим оточенням: ваша сім’я, друзі, колеги й сусіди. Витрачати час на розвиток цих відносин.

2)  Будьте активні. Вам не потрібно йти в спортзал. Гуляйте, катайтеся на велосипеді, грайте у футбол. Знайдіть діяльність, яка вам подобається, і зробіть її частиною вашого життя.

3)     Продовжуйте вчитися. Здобуття нових знань може дати вам відчуття успіху та впевненості у собі. Чому б не піти на кулінарні курси або почати грати на музичному інструменті?

4)    Допомагайте  іншим. Навіть найменший акт милосердя може зробити вас щасливішим, хоча б посмішка, спасибі або добре слово. Волонтерство у місцевому громадському центрі може поліпшити ваше психічне благополуччя і допомогти вам побудувати нові стосунки.

5)   Звертайте увагу. Гарно орієнтуватися у новинах, теперішньому моменті, в тому числі знати про свої почуття, думки, тіло, світ навколо – є надзвичайно важливим. Дехто називає це «усвідомленість», і це може позитивно змінити ваше ставлення до життя.

Кібербезпека онлайн-шахрайство.pdf
Інформація про торгівлю людьми.pdf

Тиждень психології

           З 17 по 21 квітня 2023 року проходив  Тиждень психології в онлайн форматі.  Метою проведення було розширення та поглиблення знань здобувачів освіти з психології, вдосконалення знань про власний внутрішній світ і особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу та створення позитивної емоційної атмосфери. Для батьків було надана онлайн-консультація "Ознаки щасливої родини",а педагогів - "Гарний настрій. Секрети позитиву на кожень день".Проведені заняття: «Вчимося розуміти і поважати інших»(5-7 кл), «День щастя»(2-4 клас). З учнями старшої ланки була огранізована гра-релаксація "У лісі".Учні 9 класу пройшли тестування "Чи щасливі Ви?". Учні школи долучилися до фотоквесту "Що мене робить щасливим".

video-0185d6bb7266969ccfaedcffe974ea4c-V.mp4
20 березня.pdf

Небезпечний молодіжний рух

Небезпечний молодіжний рух.docx

Підліткова субкультура "ПВК РЕДАН": що варто знати? https://docs.google.com/presentation/d/17ia7NGMqfzmMH64jvnB3Q67EFWexy_2v/edit#slide=id.p1 

#ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДИНГ# 17 лютого - день прояву спонтанної доброти 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02wM2MmsL8aWdyG7vND3KxHQsGRRtw7JdLsrdW1ACuarvcF5Ch9bp5HMhMyiJ84gJbl&id=100024976233833

#ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДИНГ# 14 лютого - День Закоханих

video-2645a69a0949ce6b94a313088e81e9bb-V.mp4

День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.

     Протягом тижня з учні  ознайомилися історією виникнення інтернету, основними правилами безпеки в мережі, поняттям інтернет-залежності.

   Батьки отримали онлайн-консультацію  «Я –за безпечний інтернет».  Молодші школярі подивилися відео про виникнення інтернету. Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розширили свої знання про можливості інтернету. Проведене заняття «Безпечний  Інтернет». Де діти дізнались, які дії в інтернеті безпечні, а чого не можна роботи.

Для середньої ланки  проводилися відео-уроки на тему: «Інтернет – залежність не про мене» з метою ознайомлення учнів шкоди від інтернету. Старшокласники прийняли участь у занятті « Селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик». була проведена інформаційна бесіда «Неприємності в мережі Інтернет». Обговорили з учнями юридичну відвопідальність за поширення чужих фото в інтернеті.

   Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.


ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ШКОЛЯРІВ!

ü Ви потерпаєте від насильства в родині?

ü Не знаєте куди звернутися, щоб проблема була вирішена і не отримала розголосу?

ü Ваша дитина не отримує аліментів?

Запрошуємо вас на безкоштовні консультації та дружні бесіди до сімейних радниць. Анонімність гарантується!

Адреса: м. Суми, пл. Незалежності, б. 8

Група в Facebook «Сімейні радники Сумщини»:

https://www.facebook.com/groups/665575643918718/

(графік роботи сімейних радниць оголошується на сторінці групи)

Сімейні радники – це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, які допомагають іншим людям захищати свої права: спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади допомагають громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права. Сімейні радники працюють як волонтери та забезпечують комунікацію між громадянами та відповідними співробітниками Мін’юсту, інших органів державної влади.

Сімейні радниці на Сумщині – досвідчені освітянки та громадські діячки: Ольга Полякова і Людмила Пономаренко: доцент і викладач кафедри соціальної роботи i менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету, керівниці громадської організації «Лiга сучасних жінок».

У роботі сімейних радниць є два провідні напрями – сприяння виплаті аліментів, як засобу задоволення потреб дитини у її розвитку, та попередження домашнього насильства, яке чинить не лише особисту шкоду, але й гальмує демократичний розвиток на рівні регіону та держави.

Контактні дані сімейних радниць:

Ольга Полякова (050) 40 71 490

Людмила Пономаренко (066) 83 27 220


Профорієнтація


            З метою формування професійних нахилів та інтересів школярів в Полошківскому НВК була організована  робота з профорієнтації. Класоводи початкової школи провели  бесіди з учнями про працю та її роль в житті людини.  Учні 9-11 класів   дізналися про сучасні   професії  під час тренінгів «Безмежний світ професій» та «Обери свій шлях». Учні 6-7 класів прочитали гумористичні вірші про професії. Заступник з виховної роботи  організовує зустрічі з випускниками попередніх років, які розповідають про  професії які вони обрали.

           Ці заняття розширюють знання учнів про професії сьогодення, формують адекватне ухвалення рішення про вибір професії, які відповідають  їх здібностям та інтересам.


16 днів проти насильства


                З метою попередження випадків насильства в сім’ї та булінгу в освітньому закладі та підвищення рівня обізнаності, усвідомлення учнями гостроти проблеми насильства, формування того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю в житті в Полошківському НВК були проведені заходи: 



Тижден "Виховуємо толерантність"


       Відповідно до плану роботи відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації та з метою виховання у дітей та підлітків почуття терпимості, ціннісного ставлення до людини, формування активної громадської позиції, толерантного ставлення до однолітків та дорослих в Полошківському НВК був організований та проведений тиждень «Виховуємо толерантність» у період з 26 листопада по 3 грудня 2021 року. В рамках Тижня практичний психолог провела слідуючі заходи:

1 Лінійка для учнів 1-11 класів на тему: «Простір толерантності – мистецтво співжиття»

   2 З учнями 5-8 класів проведено тестування «Чи толерантна ти людина?»

   3  Учнів 9-10 класів  запитали «Яку людину можна назвати толерантною»

   4  Молодші школярі змагалися у конкурсі малюнку «Місце в якому б я хотів жити»

   5  З учнями 9-11 класів проведений круглий стіл на тему: «Толерантність врятує світ»

   6  Учні 9-10 класу були учасниками тренінгу «Його  величність конфлікт»

   7   З учнями 6-8 класу  проведений тренінг  «Толерантність у вашому житті»


Тиждень психології


                В Полошківському НВК  з 16.04.по 20.04. 2018 року був проведений Тиждень психології в ході якого були проведені слідуючі заходи:

1 Учні початкових класів змагалися у конкурсі малюнків на тему «Мій світ професій», де перемогу здобули учні 3 класу

2 Члени самоврядування провели конкурс серед учнів 5-11 класів у виготовленні стіннівок «У світі цікавого», перемогу здобули учні 8 класу

3 Практичний психолог, в День пам'яті про рідних та близьких,провела бесіду з учнями 5-9 класів про родину, родинне дерево, про вічну пам'ять

4 Учні 9, 11 класу були учасниками тренінгового заняття «Правильний вибір вибір професії – важливий крок у житті»

5 Намагалися пізнати себе та інших учні 5-8 класів підчас години спілкування «Цікавий світ психології», яку провела Щастна Н.Г.

6 З цікавістю учні 3-5 класів працювали з тестами на тему здорового способу життя

7 Учні 5-7 класів із задоволенням пограли в гру «Слідопит»