nogometna 8 tekma 2016 pgd lipoglav mladina clani

8. nogometna tekma med člani do 30.let in nad 30.let 2016

VEČ SLIK

Tudi letos se je odigrala, tokrat 8. zaporedna nogometna tekma med člani PGD Lipoglav do 30 in nad 30 let. Člani nad 30 let so si obetali osvojiti prehodni pokal, saj jim je do petih zmag manjkala zgolj še ena zmaga. Do sedaj (4:3) v odigranih tekmah.

Žal so morali tudi tokrat priznati nadvlado mlajših. S hitro igro je ekipa mlajših v nekaj minutah povedla s prvim golom. Sledilo je nekaj priložnosti tudi z nasprotne strani, toda brez pravega zaključka. In kot zlato pravilo v nogometu pravi, kdor ga ne da ga dobi, so mlajši z nekaj sreče dosegli po avtogolu še drugi zadetek. Po petnajst minutnem prvem polčasu je bil tako rezultat 2:0.

Starejši so nekoliko spremenili strategijo z zamenjavo svojega vratarja in poskusili z igro petih igralcev (igro z vratarjem), vendar se je izkazalo, da tudi na ta način ne bodo mogli presenetiti nasprotne ekipa. Nekje na polovici drugega polčasa so mlajši povedli na 3.0. Ker starejši niso in niso mogli izkoristiti svojih priložnosti in doseči zadetkov, se je kmalu izkazalo, da bodo na tokratnem derbiju posegli še po enem porazu. Proti koncu, ko je že primanjkovalo moči in koncentracije, so mlajši po naklučju dosegli še zadnji 4. gol, ko se je povsem slučajno žoga odbila od enega njihovega igralca v gol.

Derbi se je zaključil z rezultatom 4:0 za ekipo mlajših članov.

Po tekmi smo si segli v roke in morali se bomo še naprej boriti za prehodni pokal 5 zmag. Trenutni izkupiček iz dosedanjih tekem je 4:4, kar pomeni, da bo ekipa, ki zmaga naslednji derbi končno osvojila pokal.