10. pohod pod Pugledom 2011
Organizator jubilejnega 10. pohoda pod Pugledom je bilo Društvo podeželja Lipoglav. Tudi člani Prostovoljnega gasilskega društva Lipoglav smo se ga z veseljem udeležili tako kot vsako leto. Start je bil med 9:00 in 10:00 uro na Malem Lipoglavu pred podružnično šolo Lipoglav in potekal tako kot vsako leto preko šestih vasi, ter se zaključil ponovno pred šolo, kjer je vsak udeleženec, ki je plačal startnino, prejel obrok hrane. Vreme je bilo sončno, za hojo prijetno toplo.
V šoli je bila razstava fotografij iz okoliških vasi ter razstava izdelkov, katerih ustvarjalci so tukajšnji domačini. Po večini se jih je dalo tudi kupiti.
Člani društva smo se letos udeležili pohoda neorganizirano vendar smo se kljub temu nekje na polovici pohoda srečali in nadaljevali pot skupaj. Spoznavali smo domače kraje in odkrivali stvari za katere smo nekateri videli in slišali prvič. Naslednje leto se pohoda sigurno ponovno udeležimo.
zapisal RM