Історія бібліотеки

Сьогодні непросто знайти орієнтир у морі інформації, але саме книги, бібліотеки були і залишаються тим острівцем, на якому читач знайде для себе необхідне, цікаве, відкриє завісу раніше невідомого і доторкнеться до шедеврів світової культури.

Олександрівська центральна бібліотека стала таким місцем для багатьох олександрівців і жителів громади.

Бібліотеку було створено за рішенням народної освіти в 1935 році.

В 1936-1937роках фонд швидко зростав. Для придбання літератури було виділено спеціальні кошти з бюджету. За два роки він становив 15 тисяч і читачів збільшилося до 1500.

У 30-х роках у наших людей було велике бажання вчитися, щоб вийти в світ освіченими людьми. Радянська влада забезпечувала бібліотеку літературою, здебільшого партійної тематики. Чимало книг приносили до бібліотеки і Олександрівці, які зуміли їх зберегти або виміняти на ринку. Окремого приміщення районної бібліотеки не було. Книги знаходились в кімнаті клубу, а потім кімнатах звичайної сільської хати.

В серпні 1941 року в селище ввійшли німецькі окупанти. Районну бібліотеку, яка пропагувала радянський спосіб життя, було знищено. Тільки при напруженій праці перших працівників бібліотеки Чересленко О.М. і Гребенюк К.Г., допомоги жителів району бібліотека знову відновила свою діяльність в 1944 році. Книжкові фонди вдалося фактично створити заново. Лише появилися оголошення про відкриття бібліотеки, як читачі Рубанівська М.Г., Брайко І.Я.. Ткаченко Я.К.. Чорногор Ф.С., повернули в бібліотеку літературу, яку змогли зберегти в себе. Так було збережено під час війни і повернуто бібліотеці «Велику радянську енциклопедію», твори Толстого Л.М., Шевченка Т., Коцюбинського М., Нечуя-Левицького І., Маяковського В.В.. і 23 книги «Энциклопедический словарь» Гранат, 58 книг «Энциклопедический словарь» Ф.А. Брокгауза 1890 року видання, які є справжньою реліквією бібліотеки і сьогодні. Багато книг було подаровано населенням району.

На будівництві бібліотеки

Чересленко О.М

Для забезпечення сільського населення книгою було організовано 36 пересувок. У 1947-1950 роках на їх базі були створені бібліотеки. Першим бібліотекарем-пересувником була Шевченко М.Т., яка своїй професії віддала повну віддачу. З 1958 року вона працювала в дитячій бібліотеці, згодом стала завідуючою, з 1956 трудилася тут Г.М. Борідченко, з 1954 О.О.Ромашина. Всі вони вже пенсійного віку люди. Але внесли значний вклад у розвиток бібліотечної справи в районі. Ветерани бібліотечної справи – Чересленко О.М.. Семенова Ф.Д., Гребенюк К.Г., Мельник Н.М., Шевченко М.Т., Ромашина О.О., Борідченко Г.М., Торбенко В.М.. були фундаторами бібліотечної справи в районі, завдяки їхній щоденній творчій праці, бібліотека стала справжнім соціально-культурним центром селища. У них навчалися професіоналізму, відданості справі нинішні працівники. Хоч і пішла з життя Ольга Митрофанівна Чересленко - хороша людина, здібний організатор, керівник, але з нами залишилася її справа, думка, книга, з нами залишилося її дітище - районна бібліотека, беззмінною завідуючою якої вона була на протязі 35 років. За ці роки було побудовано приміщення бібліотеки, бібліотека стала творчим колективом однодумців, які закохані в свою справу, бібліотекою з своїми традиціями і неповторним стилем. У 1950 році бібліотека відсвяткувала своє новосілля. Нове приміщення будували не тільки будівельники, а й самі бібліотекарі. За роки її існування в бібліотеці працювали справжні ентузіасти книжкової справи її керівники: О.Чересленко, В.Овчаренко, М. Шевченко, С.Брайко, М.Гриб .