Букварська сільська бібліотека

Букварська сільська бібліотека була створена в 1948 році. Називалась вона тоді Букварська клубна бібліотека і знаходилась в старенькій глиняній хаті. Хата була на дві половини. Одну, меншу кімнатку, займала бібліотека, а в більшій – був сільський клуб.

Першим завідувачем бібліотеки був Рибалко Антон Нікіфорович, житель села Тарасівка (Букварської сільської ради). Працював він бібліотекарем до 1955 року.

З 1955р. до 1958р. бібліотекою завідувала молода дівчина – Дудар Лідія. На той час весь фонд бібліотеки поміщався на 3-4 стелажах, але вечорами двері бібліотеки не встигали зачинятись, було дуже людно. Люди різного віку із великим задоволенням проводили в бібліотеці свій вільний час, особливо взимку.

В 1958 році по направленню Єлизаветградківського районного відділу освіти бібліотекарем Букварської сільської бібліотеки стає молода випускниця

Олександрійського культосвітнього училища Красюк Тамара Сергіївна. Тут, в селі Букварка, вона зустріла свою долю – колгоспного шофера Березу Василя Пилиповича, з яким і побралася в 1960 році. Береза Тамара Сергіївна працювала в Букварській сільській бібліотеці 24 роки (до 1982 року) На той час фонд бібліотеки налічував близько 10 тисяч примірників книг та журналів. Читачами бібліотеки були 450 чоловік, в тому числі більше ста дітей. В бібліотеці проводилися диспути, читацькі конференції, усні журнали тощо. Знаходилась бібліотека на другому поверсі колгоспного готелю, опалювалась централізовано – колгоспною котельнею. В бібліотеці завжди було затишно і людно. В 1982 році Тамару Сергіївну депутати сільської ради вибирають секретарем сільської ради. На цій посаді вона і пропрацювала аж до пенсії.А бібліотекарем була призначена Візеренко Катерина Герасимівна, яка працювала в Букварській бібліотеці протягом року.

В 1983 році на посаду бібліотекаря призначено Ставенко Зою Алімівну, яка закінчила Олександрійське культосвітнє училище у 1981 році. Зоя Алімівна після навчання працювала по направленню в Бовтишській сільській бібліотеці, а потім повернулася в своє рідне село.

Протягом 1986-1987 року в бібліотеці працювала Андрущенко Олена Іванівна, 1963 року народження .

З 2002 по 2004 роки бібліотекарем працювала Ткаченко Світлана Євгенівна, 1982 року народження (фото праворуч).

Зараз в бібліотеці працює Ставенко Зоя Алімівна (фото ліворуч). Бібліотека займає дві кімнати, загальною площею близько 50 квадратних метрів. Фонд налічує 8,1 тисяч екземплярів. Постійно передплачуються районна газета «Вперед» та обласне видання «Народне слово». Бібліотека також отримує жіночий журнал «Сабріна», освітній журнал «Розмаїтості» та літературно-художній часопис «ренесанс».

Більше десяти років при бібліотеці працює клуб за інтересами «Селяночка», на засіданнях якого розглядаються питання, які цікавлять сучасну жінку: це і виховання дітей, і стосунки в сім’ї, і ведення домашнього та присадибного господарства, і проведення дозвілля тощо.

Бібліотека тісно співпрацює з сільським Будинком культури та загальноосвітньою школою І-ІІ степенів. Спільно проведено багато масових заходів. Це і свято селі, і свято хліба, також традиційні фольклорні свята – Купала, Зелені свята, українські вечорниці на Андрія – Калита та багато інших, які вже полюбились односельчанам і проводяться щорічно.

В бібліотеці постійно висвітлюються всі актуальні проблеми сьогодення. Працює публічний центр регіональної інформації «Село: день за днем». У спеціально створеному куточку зібрано всі матеріали сесій та виконкомів Букварської сільської ради.

Зоя Алімівна постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень на семінарах і практикумах, які проводяться в районній бібліотеці.