Відділ обслуговування

Якщо не маєш розумного сусіда – веди бесіду з книгою. Так кажуть у народі. Соціологи та психологи всього світу давно дійшли тієї думки, що читання розвиває інтелект, формує духовно зрілу, освічену, гармонійну особистість. Не можна недооцінювати роль бібліотек у забезпеченні користувачів необхідною інформацією. Саме бібліотека є тією підвалиною, на якій зводиться простір культурного суспільства.

Відділ обслуговування читачів – це візитна картка, показник організації роботи бібліотеки. Наскільки чітко, глибоко, змістовно, на високому рівні проводять бібліотечні працівники обслуговування користувачів, настільки зростатиме престиж бібліотеки в цілому.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Бондар В.А. організовує бібліотечне обслуговування мешканців селища, вивчає попит користувачів та бере участь у комплектуванні фонду, проводить заходи з метою популяризації літератури.

Абонемент та читальний зал щороку обслуговують 1750 користувачів. Робота відділу обслуговування користувачів дозволяє впродовж багатьох років підтримувати високий рейтинг бібліотеки серед жителів селища та району.

Абонемент Олександрівської центральної бібліотеки має універсальний фонд, який налічує близько двадцяти тисяч примірників. Ним користується 1100 читачів різних категорій. З відділу література видається додому терміном на 30 днів, книги підвищеного попиту – на 10 днів. Бібліотекар абонементу Безверха Л.В. намагається задовольнити потреби кожного користувача, виправдати його сподівання.

Залученню нових читачів та поліпшенню роботи з ними сприяє диференційований підхід до різних вікових категорій як у доборі літератури, так і у індивідуальній та масовій роботі бібліотеки. Адже можливості книгозбірень можуть бути оцінені не тільки за обсягами книжкових фондів, наявністю технічних засобів, професійністю та ініціативністю працівників, а ще й за складом читачів, їхньою активністю, бажанням згуртуватися для спільної справи.

Читальний зал - один з провідних відділів Олександрівської книгозбірні. Тут зосереджено найновішу та найбільш запитувану користувачами частину фонду з питань історії та народознавства, філософії та соціології, держави і права, політології та економіки, педагогіки, мовознавства та літературознавства, художню літературу, видання з природничих наук, медицини та спорту. В залі зібрано багатий фонд довідково-енциклопедичних видань.

На стелажах читального залу бібліотеки рівними рядочками лежить неоціненний скарб — книги. Вони зберігають у собі величезну силу — знання. Але ж у морі інформації людині легко розгубитися, і тут на допомогу приходить надійний лоцман — бібліотекар.

Вона знає тут кожну палітурочку, кожну назву, вона швидко знайде саме те, що потрібно читачу, навіть якщо він, зайшовши до бібліотеки, ще сам чітко не уявляє своєї мети. Адже Катерина Павлівна Трегуб працює у бібліотеці більше двадцяти років.

Зараз читальний зал районної бібліотеки налічує більше 8 тисяч примірників книг та брошур, близько тисячі назв періодичних видань. А тому кожен житель Олександрівщини має змогу дізнатися тут останні новини, почитати різні цікавинки. А Катерина Павлівна завжди радо допоможе, надавши читачеві потрібне видання.

Важливим інструментом пізнання і практичної діяльності людини є бібліографія. Розвиток практичної бібліографії сприяє соціальному, науковому, промисловому і будь-якому іншому прогресу суспільства.

В нашій бібліотеці бібліографом працює Євгенія Судак. Досвід показує, що належно поставлене довідково-бібліографічне обслуговування позитивно впливає на всю діяльність бібліотеки, дозволяє глибше вивчати запити користувачів, інформувати їх про широке коло видань з різних галузей знання, і, як наслідок, сприяє введенню в обіг раніше незнаних, маловідомих документів.

Застосовуючи новітні технології та прогресивні форми організації бібліотечної роботи, праця бібліографа залишається незамінною - і при доборі матеріалів до баз даних, і в довідково-бібліографічній роботі, і при підготовці бібліографічних списків літератури. Щомісячно в нашій бібліотеці випускаються інформаційні списки літератури за наступними темами:«На допомогу сільському господареві», «На допомогу бібліотечним працівникам», «На допомогу вчителям», «Орієнтир» (для працівників органів державної влади). Ведеться краєзнавча картотека, що охоплює різноманітні питання політичного, господарського та культурного життя району. Відомості про кожне село зібрані за окремими роздільниками. Постійно поповнюється систематичний та алфавітний каталоги, систематична картотека статей.