Красносілківська бібліотека

Село Красносілка - центр Красносілківської сільської ради, до складу якої входить і сусіднє село Бондурово. Воно розташоване на півночі Кіровоградської області, за 90 км на північ від Кіровограда та в західній частині Олександрівського району на 32 км від районного центру. В селі протікає річка Сухий Ташлик. Населення – 835 жителів (на 01.01.2006р.) і нараховується 533 господарства.

У 1958 р. три колгоспи села було об’єднано в один під назвою «Шляхом Леніна». Колгосп у 80-ті роки перетворено в радгосп, а згодом у дослідне господарство. У селі народився доктор медичних наук, заслужений лікар Латвії В.Я.Вітріщак, заслужений агроном України Ю.К.Коваленко . Певний час тут жив видатний біолог, лауреат Нобелівської премії І.І.Мечников, проживав Герой Соціалістичної Праці Г.П.Юрченко. У 1037 році на території колгоспу ім. Леніна було розпочато будівництво типового на той час приміщення клубу. Після його відкриття в одній з його кімнат розмістилася бібліотека. З 1947 року в бібліотеці працював інвалід війни КРАМАР ПАВЛО ЙОСИПОВИЧ. Бібліотека на той час нараховувала до 3000 примірників книг та газет, але дорослі і діти цікавилися і читали з задоволенням. З 1954 року в бібліотеці працювала ЗАЛИВА КЛАВДІЯ ІВАНІВНА ентузіаст бібліотечної справи , а пізніше сільським головою. В 60-х роках розпочато будівництво нового будинку культури, а 24 грудня 1964 року відбулося урочисте його відкриття. Збудований за типовим проектом він має зал для глядачів на 500 місць, кімнати для гурткової роботи. Бібліотека розмістилася на другому поверсі цього будинку культури, займає чотири кімнати. У бібліотеці працює абонемент, читальний зал на 30 місць, кафедра обслуговування юнацтва та дитяча кімната. Книжковий фонд в 1967 році налічував 10000 примірників і бібліотеку відвідувало за рік 800 читачів.

З 1970 року в бібліотеці працювала БОЙКО КАТЕРИНА ІВАНІВНА, яка активно проводила масову та індивідуальну роботу з читачами. Два рази на місяць бібліотекою випускались «Блискавки» про передовиків виробництва, на фермі та тракторних бригадах були організовані пересувки. 1973 року по 1977 рік бібліотеку очолювала ГРИБ МАРІЯ ГРИГОРІВНА, яка проводила роз’яснювальну роботу з морального та правового виховання, пропагувала радянський спосіб життя, систематично вивчала інтереси читачів, допомагала у виборі літератури, вела роботу з урахуванням їх інтересів і запитів . Вела активну роботу з організації бібліотечного фонду та його пропаганді. 1978 рік у бібліотеці працювала МЕЛЬНИК ЄВДОКІЯ МИКОЛАЇВНА, а з 1979 року МЕЛЬНИК ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА. 1981р. і по даний час працює завідуючою бібліотекою КРАВЧЕНКО КАТЕРИНА ЛЕОНІДІВНА.

Періодично списувалася застаріла та зношена література і фонд бібліотеки на даний час становить 17 тисяч примірників. яким обслуговується до 500 читачів на рік. Книжковий фонд бібліотеки формується в основному із централізованих та спонсорських надходжень. Чимало книжок щорічно надходить до бібліотеки завдяки акції «Подаруй книгу бібліотеці»,активну участь у акції взяли діти Безреки Олександра, які подарували бібліотеці 130 книг , допомагають у передплаті періодики дослідне господарство «Промінь».

На всіх етапах існування сільська бібліотека була нерозривно пов’язана з історією села Красносілка її жителями. Книга і бібліотека , як ті єдині два крила, у всі часи несли підростаюче покоління до нових знань, невіданих відкриттів , підносили до високих моральних і духовних цінностей.