Поради

Стелленбошський університет посідає третє місце серед кращих вузів в Південній Африці. В університеті навчаються близько 30 тисяч студентів. 43,3 бала зі 100.

Біля входу в університет висить табличка

Для знищення нації не потрібні атомні бомби або ракети дальньої дії. Потрібно тільки зниження якості освіти і дозвіл списування на іспитах учнями.

Пацієнти вмирають від рук таких лікарів.

Будинки руйнуються від рук таких інженерів.

Гроші пропадають від рук таких економістів і бухгалтерів.

Справедливість зникає через таких юристів і суддів.

Крах освіти - це крах нації

Якщо ви мрієте навчитись програмувати, але не знаєте з чого почати, вам сюди. Курс розрахований як на повних новачків, так і на тих слухачів, які вже мають невеликий стартовий досвід в програмуванні.

Пройшовши цей курс ви отримаєте:

– Широке і ґрунтовне розуміння інформатики та програмування.

– Зрозумієте, як мислити алгоритмічно та ефективно розв’язувати задачі за допомогою програмування.

– Дізнаєтесь, що таке абстракція, алгоритм, структури даних, інкапсуляція, управління пам’яттю, основи комп’ютерної безпеки, розробка програмного забезпечення і веб-розробка.

– Оволодієте основам одразу кількох мов програмування, зокрема, C, Python і JavaScript, а також технологіям SQL, CSS і HTML.

– Познайомить з процесом розробки та презентації власного проекту з програмування.

Переклад курсу став можливим за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Фонду BrainBasket. Міжнародний фонд «Відродження», заснований Джорджем Соросом, є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні, яка розвиває відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців в сфері ІТ.

Записатись на курс можна за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometh…/about

Як швидко зробити домашнє завдання?

Щоб завжди все встигати, важливо правильно організувати кожну частину дня. Наприклад, прискорити виконання домашнього завдання можна, дотримуючись цих принципів:

1. Чітко визначай час. Встанови на будильнику час початку і закінчення роботи над домашнім завданням. Не забувай за допомогою таймера налаштовувати «перерви» по 10 хвилин на кожну годину роботи.

2. Мотивація. Налаштуйся на те, що виконання домашньої роботи - це передусім можливість закріпити отримані на уроці знання. А також перевірити, чи все тобі зрозуміло в новому матеріалі.

3. Планування. Обов'язково записуй всі завдання в щоденник. Коли берешся до виконання, починай з найбільш легких для тебе завдань і поступово переходь до найскладніших. Об'ємні завдання (наприклад, твір) розбий на кілька етапів і розпиши їх виконання по днях.

4. Концентрація. Щоб зосередитися, прибери всі відволікаючі фактори: вимкни ігри, закрий вкладки з соцмережами і чати, вимкни телевізор і музику.

5. Самодисципліна. Дотримуйся створеного тобою розкладу: під час навчання повністю зануритися в процес, а на «перервах» можна попити чай, поговорити з друзями або прочитати цікавий пост. Між іншим, відпочинок здасться приємнішим, якщо під час роботи будеш викладатися на всі сто.

6. Ефективність. Пам'ятай, що твоя мета не відсидіти належний час над підручником, а встигнути швидко і правильно виконати всі завдання. Адже домашня робота - лише частина розкладу, де має бути місце для хобі і відпочинку.

Як виправити погані оцінки?

1. Визнач з чого почати. Подивися в щоденнику або запитай у вчителя, за яку тему у тебе погані оцінки, і почни штурм звідти. Не потрібно зубрити, важливо зрозуміти, побачити зв'язок з іншими темами і розділами.

2. Систематизуй знання. Якщо прогалин занадто багато або для розуміння тобі не вистачає базових знань (наприклад, формул), звернися за допомогою до вчителя, батьків, друзів, які добре встигають з цього предмету.

3. Виконуй домашні завдання. По-перше, так найпростіше вловити прогалини в розумінні і вчасно їх ліквідувати. А по-друге, правильно виконані домашні завдання - швидкий спосіб отримати високу оцінку;)

4. Попроси додаткове завдання. Особливо актуально для виправлення оцінок в швидкі терміни. Підійди до вчителя і запропонуй виконати реферат, додатковий тест або завдання.

5. Виділи час для додаткових занять. Іноді без цього не обійтися. Поговори з батьками, і разом підберіть підходящі курси.

За матеріалами https://goo.gl/vQoHqn

Трохи філософії

Ти сам ставиш собі межі. І вони лише у твоїй голові. І не більше.

Ти сам вибираєш, де будеш працювати і, як вчиться. Які оцінки отримувати і якого кольору буде твій диплом.

Твоя робота - це твій вибір. За тобою вибір міста-мрії. І тільки ти вибираєш свій шлях.

Що ти хочеш - легке безтурботне життя або ж вузьку дорогу, повну пригод?

Якщо у тебе немає мрії, значить, ти працюєш на чужу. Ти цього хочеш? Вибір за тобою.

Ти ставиш собі планку свого ризику.

Ти ставиш межу своєї стелі, вище якої ти не в силі стрибнути.

Ти вибираєш, де тобі розвиватися і во що вникати. Що важливе, а що не гідно твоєї уваги.

Ти вибираєш, як думати про людей або ж зовсім не думати про них.

Кожен день - це вибір. І він за тобою.

Пробач, але у людини, в якої є мрія, більше немає відмовок.

6 важливих фактів про те, як наш мозок запам'ятовує інформацію

1. Ми краще запам'ятовуємо те, що бачимо

Мозок задіє 50% своїх ресурсів для аналізу побаченої інформації. Причому зір безпосередньо впливає на інші почуття. Прекрасний тому приклад - випробування, в якому 54 любителів вина попросили продегустувати кілька зразків виноградного напою. Експериментатори підмішали несмачну червону фарбу без запаху в білі вина, щоб з'ясувати, чи зможуть учасники виявити підступ. Вони не впоралися, і червоне зайшло замість білого на ура.

Зображення та анімація здатні прискорити ваше навчання. Додавайте каракулі, фотографії або вирізки з газет і журналів до своїх нотаток. Використовуйте кольори та діаграми, щоб проілюструвати нові знання.

2. Ми пам'ятаємо загальну картину краще її частковостей

Вивчаючи безліч нових понять, неважко потонути в наростаючому потоці даних. Для того щоб уникнути перевантаження, необхідно озирнутися назад і змалювати загальну картину. Ви повинні усвідомити, як свіжі знання вписуються в єдиний пазл, як вони можуть бути корисні. Мозок краще засвоює інформацію, якщо він проводить зв'язок між нею і чимось раніше пізнанням в рамках однієї структури.

Тримайте в полі зору велику схему або списки заміток, що пояснюють цілу картину того, що ви вивчаєте, і щоразу додавайте туди нові елементи протягом усього нелегкого шляху.

3. Сон сильно впливає на пам'ять

Дослідження показали, що повноцінна ніч сну між зубріння і іспитом істотно покращує результати. В одному з експериментів перевірялися рухові навички учасників після їх інтенсивного навчання. І ті випробовувані, хто спав 12:00 до перевірки, показали значно кращі результати, ніж ті, кого тестували кожні 4:00 неспання.

Важливо знати, що сон хороший не тільки після, але і до навчання. Він перетворює мозок в суху губку, готову вбирати в себе кожну краплину знань.

Спробуйте тренувати нові навички і читати перед сном або дрімотою. Після пробудження перекладіть на папір те, чому вам довелося навчитися.

4. Недолік сну згубно впливає на здатність до навчання

Дефіцит сну змушує голову знижувати оберти, діяти без здорового ризику по шаблонним схемами. До того ж збільшується шанс отримати фізичне пошкодження через втому всіх «гвинтиків» організму.

Що стосується навчання, недолік сну скорочує здатність мозку приймати нову інформацію на 40%. Так що нема чого мучити себе ночами з низьким ККД, краще відпочити і прокинутися у всеозброєнні.

Нормалізуйте обсяг і періодичність сну під час навчання. Так ви будете набагато більш уважні і зможете уникнути провалів у пам'яті.

5. Ми самі вчимося краще, коли даємо уроки іншим

Вчені розділили учасників на дві рівні групи і видали їм однакові завдання. За легендою половині випробовуваних трохи згодом належало донести отримані знання до інших людей. Неважко здогадатися, що майбутні «вчителя» показали більш глибокий рівень засвоєння. Дослідники власні очі переконалися в силі «відповідального умонастрої», яке й дало настільки ефективний результат.

Підходьте до навчання з позиції «наставників». Так ваша підсвідомість змусить мозок розрізняти тонкощі схожих визначень, ретельно розбирати матеріал і копатися в нюансах.

6. Ми краще вчимося по тактиці чергування

В одному експерименті учасникам показували картини, написані в різних художніх стилях. Першій групі послідовно демонстрували по шість прикладів кожного стилю, а другий - упереміш (різні школи у випадковому порядку). Перемогли останні: вони вдвічі частіше вгадували приналежність до стилю. Цікаво, що 70% всіх випробовуваних до початку дослідження були впевнені, що послідовність повинна дати фору чергуванню.

Не варто зациклюватися під час тренування тільки на пенальті. Вивчаючи іноземну, змішуйте запам'ятовування слів з прослуховуванням мови в оригіналі або листом.