Вітаємо на сайті кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії

Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського!

До уваги працівників та здобувачів вищої освіти Педуніверситету!

З 23.05.2022 р. по 30.06.2022 р. в Педуніверситеті працюватиме консультативний телефон «Літня екзаменаційна сесія 2021-2022 навчального року» за номером (0432) 61-22-30 .

Консультації надаватимуться працівниками навчально-методичного відділу (кімната 315, навчальний корпус №1). Роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства на період літньої заліково-екзаменаційної сесії надаватиме відповідальна (уповноважена) особа з питань запобігання та виявлення корупції Тертична Т.Д.

ВСТУП - 2022

У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в комп’ютерному форматі. Цей іспит проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.

Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,

  • з математики,

  • з історії України.

Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 90 хвилин.

Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як взяти участь у національному мультипредметному тесті читайте тут.

За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/osnovne-pro-nmt/

“Vin BOOT EduCAMP”

18 серпня 2021 року відбулося методичне засідання вчителів фізики у рамках роботи освітнього табору для педагогічних працівників Вінницької міської територіальної громади “Vin BOOT EduCAMP”. У заході взяли участь близько 50 фахівців з фізики Вінниччини, а також науковці з Києва та Одеси. Доповіді відбувалися наживо, а також у режимі онлайн.

Запис зустрічі доступний за посиланням.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі

7-ї Міжнародної науково-практичної конференції

"СТРУКТУРНА РЕЛАКСАЦІЯ В ТВЕРДИХ ТІЛАХ",

яка відбудеться у Вінницькому державному педагогічному університеті

імені Михайла Коцюбинського

25-27 травня 2021 р.

Детальніше...

Вітаємо


студентку 1 курсу СВО магістра спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика)

Семенюк Дарину Сергіївну

з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань, спеціальності "Методика навчання природничо-математичних дисциплін" (Методика навчання фізики),

який відбувався в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини 21-22 квітня 2021 року

Освітній хаб ВДПУ

26 серпня 2020 р. викладачі кафедри взяли участь у методичному об'єднанні вчителів фізики м. Вінниці, на якому розглядались актуальні питання методики навчання фізики в умовах змішаного навчання. Участь в онлайн-конференції взяли понад 50 учасників. У вступному слові голова методичного об'єднання Мельник Т.С. озвучив особливості організації навчального процесу 2020-2021 н.р., ознайомив з інструктивними документами МОН України та Департаменту освіти ВОДА.

Тематика виступів викладачів кафедри пов'язана з сучасними тенденціями впровадження цифрової дидактики у навчальний процес з фізики, зокрема на організацію очної і дистанційної форм навчання:

Методичні підходи до організації навчання фізики учнів Z-покоління (Мисліцька Наталія Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри)

Використання хмарних сервісів для формування фізичних знань учнів (Слободянюк Ірина Юріївна – кандидат педагогічних наук)

Формування дослідницької компетентності учнів з використанням цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів (Моклюк Микола Олексійович – кандидат педагогічних наук, доцент)

Прикладні засоби вивчення астрономії у хмаро орієнтованому середовищі (Кузьминський Олександр Володимирович – кандидат педагогічних наук)

Генезис розвитку основних одиниць фізичних величин (Заболотний Володимир Федорович – доктор педагогічних наук, професор)

Інтерактивні мультимедійні робочі листи як елемент дистанційного та змішаного навчання (Копняк Наталія Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент)

Учасники мають можливість зареєструватися в освітньому хабі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Участь у подіях чи заходах дистанційної освіти засвідчується сертифікатом, який після завершення курсу й підсумкового тестування надсилається на електронну адресу учасника.

Детальна інформація за адресою: http://notbox.vspu.edu.ua

Проєкт з МАН України

У червні 2020 р. відбулися декілька вебінарів рубрики "Розвиток лабораторного фізичного практикуму" спільного проєкту кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з Малою академією наук України з питань цифровізації навчального процесу з фізики у закладах середньої освіти.

У зустрічах брали участь Сліпухіна Ірина Андріївна – доктор педагогічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», Чернецький Ігор Станіславович – кандидат педагогічних наук, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», викладачі кафедри, студенти спеціальності 014 Середня освіта (Фізика), аспіранти, учителі фізики ЗСО.

Звітна наукова онлайн-конференція

8 травня 2020 року відбулась звітна науково-практична онлайн-конференція "Актуальні проблеми математики, фізики, комп'ютерних наук і технологій". На засіданні секції "Актуальні проблеми фізики та методики навчання фізики, астрономії" заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри:

Олександр Аллахвердієв, Яна Онищук, Анатолій Сільвейстр

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ

Владислав Багній, Ольга Моклюк, Микола Моклюк

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

Юлія Бездушна

ВИКОРИСТАННЯ ВІРТУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ З ФІЗИКИ

Анатолій Білюк

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КВАНТОВОЇ ТЕЛЕПОРТАЦІЇ

Микола Коцулим, Андрій Гаєвський, Анатолій Сільвейстр

ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ СВІТОГЛЯДУ В УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ

Олександр Мозговий, Катерина Джуринська

ТЕСТОВІ КОМП’ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ РІВНЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Олександр Мозговий, Анастасія Ковтун

РОЗСІЮВАННЯ МЕХАНІЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ПОЛІМЕРНИМИ ВУГЛЕПЛАСТИКАМИ З ВУГЛЕЦЕВИМИ НАНОМОДИФІКАТОРАМИ

Дарія Поліщук, Вікторія Думенко

БІОФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

Леонід Рудюк, Микола Моклюк

ВИКОРИСТАННЯ АНАЛОГІЙ В КУРСІ ФІЗИКИ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ

Інна Сарнавська

МОВЛЕННЄВА І ТЕРМІНОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ

Дарина Семенюк, Наталія Мисліцька

ОРГАНІЗАЦІЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ДЕВАЙСІВ

Ніна Ярощук, Микола Моклюк

ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ З ФІЗИКИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Нове обладнання

Матеріальна база кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії поповнилася новим сучасним обладнанням для проведення демонстраційних дослідів і фізичних експериментів з розділів: "Механіка", "Електрика і магнетизм", "Молекулярна фізика і термодинаміка", "Оптика і квантова фізика"

Комплексні екзамени - 2019

На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершилися комплексні екзамени студентів 2 курсу СВО Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). Вітаємо випускників та бажаємо творчих успіхів!

Семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії закладів середньої освіти

https://photos.app.goo.gl/fZfsXytNZtyH9FXS9

24 жовтня на базі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії ВДПУ відбувся семінар-практикум «Інновації у навчанні фізики та астрономії» для вчителів фізики та астрономії закладів загальної середньої освіти Тиврівського району.

Вступне слово виголосила проректор з наукової роботи професор, д.пед.н. Коломієць А.М.

Інформацію про входження учителів України у світовий освітянський простір надав фіналіст конкурсу на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 вчитель фізики Вінницького коледжу національного університету харчових технологій к.пед.н Петрович С.Д.

В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри: професор Заболотний В.Ф., професор Мисліцька Н.А., доцент Моклюк М.О., доцент Копняк Н.Б; викладач фізики та інформатики к.пед.н. Слободянюк І.Ю. (Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського), викладач фізики та інформаційних технологій к.пед.н. Кузьминський О.В. (Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»).

Під час майстер-класів розглядались методичні підходи до навчання фізики та астрономії засобами хмаро орієнтованих технологій, інтерактивних мультимедійних комплексів, цифрових лабораторій.

В дискусії обговорились актуальні проблеми навчання фізики в ЗСО, організації позаурочної інтерактивної діяльності учнів та систему прийомів і способів підготовки до ДПА.

Посвята в першокурсники

2 вересня 2019 року на фонтанній площі нашого університету відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року та посвяти першокурсників у студенти. Після загальних заходів студенти-першокурсники спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) ближче познайомилися з викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії

Зустріч випускників

6 липня 2019 року відбулася зустріч випускників фізико-математичного факультету Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського (на даний час - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського) 1974 року випуску. У залі засідань Вченої ради випускники обмінялися думками про трудову діяльність, особисті здобутки, згадали студентські роки.

Колектив кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії вітає із 45-річчям із дня закінчення інституту і бажає здоров'я, добробуту, терпіння, радості, натхнення!

Комплексні екзамени

На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили складання комплексних екзаменів здобувачі вищої освіти бакалавра напряму підготовки 6.040203 Фізика*

Вітаємо!!!

30 травня в Мистецькому центрі ВДПУ вітали переможців студентських конкурсів та олімпіад і їх наукових керівників. Пишаємося нашими колегами!

День кафедри у бібліотеці

21 травня відбулося спільне засідання кафедри фізики і методики навчання фізики та бібліотеки. До уваги викладачів була представлена виставка літератури за тематикою дисциплін, що викладаються на кафедрі, проведено огляд новинок наукової та навчально-методичної літератури, періодичних видань з фізики, астрономії, інформатики та методики їх викладання, бібліографічних покажчиків, що підготував інформаційно-бібліографічний відділ. Завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотечних процесів презентувала сайт бібліотеки ВДПУ та познайомила викладачів з електронним каталогом бібліотеки, інституційним репозитарієм та Інтернет-ресурсами.

На завершення заходу викладачі кафедри висловили подяку за цікаво організовану зустріч та подарували бібліотеці свої нові книги.

https://photos.app.goo.gl/DU6aPqsi1hSKmxGF8

Методичне об'єднання вчителів фізики

24 квітня 2019 року у школі-гімназії І-ІІІ ступенів смт Муровані Курилівці викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі методичного об'єднання учителів фізики Мурованокуриловецького району. Під час роботи методоб'єдання відбувся обмін думками щодо вивчення фізики у закладах середньої освіти на основі хмаро орієнтованих технологій, проведена робота з профорієнтації учнів стосовно навчання на фізико-математичному факультеті Вінницького державного педагогічного університету.

https://photos.app.goo.gl/fMaBNi4QrtBGbLa19

Семінар вчителів фізики

"Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії"

17 квітня 2019 року викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі семінару "Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії" вчителів фізики Немирівського району, який відбувся на базі Брацлавського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія". Теми виступів: "Генезис розвитку одиниць вимірювання фізичних величин" (проф. Заболотний В.Ф.), "Методичні підходи до організації навчання фізики та астрономії учнів Z-покоління" (доц. Мисліцька Н.А.), "Формування дослідницької компетентності учнів засобами цифрової фізичної лабораторії" (ст. викл. Моклюк М.О.)

https://photos.app.goo.gl/QQ3Vb5spmHBPv8HU9

Вітаємо

студентку магістратури Олішевську Юлію Вікторівну

із перемогою у другому турі Всеукраїнського конкурсу

студентських наукових робіт

за напрямом «Фізика та астрономія»

(диплом ІІІ ступеня)

(науковий керівник – кандидат технічних наук Думенко В.П.)

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики

11-15 березня 2019 р. на фізико-математичному факультеті Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики, у якій взяла участь команда нашого факультету у складі студентів 2-3 курсів спеціальності 014.Середня освіта (Фізика) Ворошило Юрія (2СОФ), Поліщук Дарії (3СОФ) та Семенюк Дарини (3СОФ), керівник команди - доц. Білюк Анатолій Іванович. Семенюк Дарина нагоджена дипломом першого ступеня серед педагогічних університетів України за зайняте І місце, Ворошило Юрій та Поліщук Дарія - дипломами за активну участь у виконанні завдань олімпіади.

Вітаємо учасників олімпіади та бажаємо подальших успіхів!!!

ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики

24 лютого 2019 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії , доценти Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Заболотний В.Ф. - у якості голови журі.

Участь у змаганнях взяли 153 учасники 8-11 класів з районів, міст та об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Учні виконували завдання 4 години.

Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу:

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

100 років Соборності України

22 січня відзначається 100 років Соборності України. З нагоди свята викладачі і лаборанти нашої кафедри взяли участь в урочистостях, які відбувалися на території університету біля погруддя Михайла Грушевського та на площі Європейській у Вінниці.

https://photos.app.goo.gl/mAXEybHpHqKZb7N28

Вітаємо випускників - 2018

На факультеті математики, фізики і технологій відбувся урочистий випуск здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). За цим – напружена і творча праця науково-педагогічного колективу, всіх співробітників навчального закладу і, звичайно ж, самих магістрів.

https://photos.app.goo.gl/JyHBzSCqVwxizM8u7

Випускників привітали почесні гості урочистого заходу - ректор університету Наталія Іванівна Лазаренко та декан факультету Станіслав Вікторович Подолянчук.

Дорогі випускники! Щиро вітаємо та бажаємо впевнених кроків на життєвому шляху!

Випускні екзамени

На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили навчання студенти магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) та здобули кваліфікацію "Магістра середньої освіти (фізика). Викладача фізики. Вчителя фізики, астрономії та інформатики. Вчителя фізики, астрономії та природознавства". Голова екзаменаційної комісії - доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики НПУ ім М.П. Драгоманова, академік Національної академії педагогічних наук України, академік АНВО України, Заслужений діяч науки і техніки України, відмінник народної освіти України Шут Микола Іванович.

https://photos.app.goo.gl/9gKYUB9R6Bk3auiQ8

Посвята в першокурсники

1 вересня 2018 року відбулася одна з перших важливих подій у житті кожного студента – посвята в першокурсники. Вітальні слова з нагоди початку нового навчального року звучали від ректора університету та гостей свята.

Після урочистостей, що відбувалися на території університету, студенти-першокурсники мали нагоду ближче познайомитися із викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії.

https://photos.app.goo.gl/QgZqnUQSurPGGBdQ9

Звітна наукова конференція

19 квітня 2018 року відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми математики, інформатики, фізики і технологій".

На пленарному засіданні і засіданні секції заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії:

Сільвейстр А.М.

Педагогічні основи навчання фізики майбутніх учителів біології і хімії

Бабич І.О., Саркісян О.А., Заболотний В.Ф.

Дидактичні можливості хмарних сервісів в освітньому процесі з фізики

Бачинська С.А., Схабицька Н.С., Мисліцька Н.А.

Технологія розробки дидактичних засобів нового покоління в інтернет середовищі Kahoot

Булаховська І.С., Аллахвердієв О.Е., Моклюк М.О.

Джерела світла, їх класифікація та характеристики

Гладько Т.В., Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Думенко В.П.

Методи спекл-інтерферометрії для дослідження неоднорідних розсіюючих біосередовищ

Дмитренко Є.Ю., Моклюк М.О.

Роль і місце віртуальних лабораторних робіт під час вивчення фізики

Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Гладько Т.В., Думенко В.П.

Фізичні механізми впливу лазерного світла та застосування методу лазерної термотерапії

Мозговий О.В., Герасімова О.В., Коломієць Я.В., Присяжнюк Ю.О.

Метод внутрішнього тертя при дослідженні ВКМ алюміній-бор і алюміній-сталь

Мозговий О.В., Герасімова О.В., Тітов А.В.

Керування силами тертя при вигладжуванні з використанням рідких мастил

Салацінська О.Л., Мисліцька Н.А.

Використання психодидактичних прийомів під час вивчення фізики

Черниш В.М., Сільвейстр А.М.

Міжпредметна інтеграція як чинник розвитку природничо-наукового мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Щебетюк А.В., Дзьобко Я.В., Моклюк М.О.

Комп'ютер як предмет вивчення у фізиці

https://photos.app.goo.gl/ccRYfwCvoB14VWFk2

Вітаємо

призерів II етапу Всеукраїнського конкурсу

студентських наукових робіт

за напрямом «Фізика та астрономія»

(диплом ІІ ступеня)

студентів магістратури Бабич Ірину та Саркісян Осану

(науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Заболотний В.Ф.).

Конкурс відбувався 28-30 березня 2018 року на базі Сумського державного університету

Всеукраїнська олімпіада з фізики

25 лютого 2018 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії професор Заболотний В.Ф., доценти Білюк А.І., Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади.

Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу:

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

Всеукраїнський семінар-практикум

7 грудня 2017 р. на базі кафедри відбувся семінар-практикум "Дидактика і практика навчання фізики: стан, проблеми, перспективи" для завідувачів кабінетами фізики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Вітальне слово в залі засідань Вченої ради університету учасникам семінару висловив перший проректор - проректор з наукової роботи доц. Гусєв С.О. Про історію фізико-математичного факультету та його сьогодення розповів декан факультету математики, фізики і технологічної освіти доц. Подолянчук С.В. Учасники семінару відвідали музей університету, ознайомилися з читальними і комп'ютерними залами бібліотеки, побували у навчальних лабораторіях факультету.

Учасники семінару - завідувачі кабінетами фізики (методисти) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, автори підручників з фізики для закладів середньої освіти, представники МОН України, Національної Академії педагогічних наук України, Інституту змісту і методів навчання МОН України, співробітники Національного центру МАН України.

Під час семінару були заслухані доповіді учасників семінару, викладачів кафедри та студентів магістратури - переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:

"Завдання ЗНО з позицій фізики і дидактики фізики" - Заболотний В.Ф., професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії

"Організація пізнавальної діяльності учнів з фізики у класах гуманітарного спрямування" - Мисліцька Н.А., доцент кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук

"Використання цифрової лабораторії в навчальному фізичному експерименті" - Моклюк М.О., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук

"Інфографіка як сучасний засіб візуалізації навчальної інформації" - Копняк Н.Б., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук

"Електронні освітні ресурси в системі формування астрономічних знань" - Кузьминський О.В., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук

"Підготовка майбутнього учителя фізики до організації проектної діяльності учнів" - Бабич І., Цмуз Т., студентки магістратури 2-го року навчання, переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у номінаціях "Методика навчання фізики" і "Фізика"

"Формування предметних компетентностей учнів з фізики засобами цифрової лабораторії" - Чернецький І.С., завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру "Мала академія наук України", кандидат педагогічних наук

"Сім перевірених прийомів успішного навчання дітей покоління Z" - Божинова Ф.Я., учитель фізики вищої кваліфікаційної категорії Харківської гімназії № 46 ім. М.В.Ломоносова, вчитель-методист, відмінник освіти України, автор низки підручників і посібників з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів

https://photos.app.goo.gl/xQ1Ncj90ywGPTITz2