Вітаємо на сайті кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії
Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського!
Department of Physics and Methods of Teaching of Physics, Astronomy
Vinnytsia Mykhailo Kotsiubynskyi State Pedagogical University
АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ МАГІСТРА 2024 РОКУ
ЗУСТРІЧ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ ВІННИЦЬКО-ХУТІРСЬКОГО ЛІЦЕЮ
ЗУСТРІЧ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ ВІННИЦЬКОГО ЛІЦЕЮ № 27
ДЕРЖАВНІ ГРАНТИ ДЛЯ ЗВО у 2024 році
Здобувачі ВДПУ 2024 р. вступу мають можливість отримати державний грант на освіту
ВСТУП ДО АСПІРАНТУРИ - 2024
Відповідно до календарного плану єдиний вступний іспит (ЄВІ) проводитимуть у дві сесії:
основна сесія: 24 червня — 15 липня;
додаткова сесія: 31 липня — 14 серпня.
Основний етап реєстрації триватиме із 7 до 29 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань».
У додатковий період (17–21 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄВІ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.
До 17 червня учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 26 липня – учасники додаткової сесії.
Інформацію про результати основної сесії за шкалою 100–200 балів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 липня, додаткової – до 20 серпня.
За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/
12 квітня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася ХІІ Всеукраїнська наукова конференція «Астрономія і сьогодення».
Захід, присвячений 85-річчю фізико-математичного факультету, був організований кафедрою фізики і методики навчання фізики спільно з Астрономічною обсерваторією Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Головною астрономічною обсерваторією НАН України, Українським державним університетом імені М. П. Драгоманова, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Вінницьким обласним центром технічної творчості учнівської молоді.
До участі у конференції долучилися понад 130 учасників - науковці, вчителі закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти, студенти, а також учні вінницьких ліцеїв, вихованці астрономічного гуртка Вінницького ОЦТТУМ.
Тематика конференції:
1. Історичні аспекти розвитку астрономії.
2. Теорії походження небесних тіл.
3. Результати дослідження спектрів комет.
4. Стан сучасних досліджень космосу.
5. Методика навчання астрономії в середніх та вищих навчальних закладах.
Збірник матеріалів конференції
ОСНОВНЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ
У 2024 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Модель проведення передбачає, що учасник /учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день: два до перерви та два після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту буде відведено по одній годині.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.
Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/
НМТ-2024: ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ). З ними можна ознайомитися у відповідній рубриці.
Предметні тести, надані в окремих pdf-файлах, будуть зручними для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Наприкінці кожного тесту наведено правильні відповіді, тож ви зможете одразу перевірити себе.
Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, ознайомитися з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеним до того, який буде на реальному НМТ, потренуватися виконувати завдання, навчитися правильно позначати відповіді на завдання різних форм, пропонуємо скористатися платформою «Всеукраїнська школа онлайн». Для цього ви маєте бути користувачем цієї платформи. Тож, за потреби, створіть обліковий запис тут.
У розділі «Курси» виберіть навчальний курс для 10-го чи 11-го класу, де перейдіть до вкладки «Демонстраційний варіант НМТ-2024». У цій вкладці натисніть «Переглянути курс», а потім — «Зареєструйтеся», у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.
Нагадаємо, що кожен учасник виконуватиме сертифікаційну роботу НМТ в один день у два етапи, кожен з яких триватиме 120 хвилин, з перервою у 20 хвилин. Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: обов’язкові — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.
Працюючи на платформі, ви матимете змогу «скомпонувати» з предметних тестів свій «демонстраційний варіант НМТ-2024» й повправлятися в його виконанні.
Після завершення роботи, ви зможете переглянути індивідуальний звіт про свої успіхи, звернувшись до закладки «Прогрес». Тут ви дізнаєтеся, скільки тестових балів вам удалося набрати з максимально можливих за виконання завдань з кожного предмета НМТ, у яких завданнях ви припустилися помилок і яку тему вам варто повторити або доопрацювати, щоб надолужити прогалини.
За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/
ВСТУПНІ ДО МАГІСТРАТУРИ-2024: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ
Оприлюднено календарний план організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури.
Відповідно до календарного плану організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, вступні випробування проходитимуть у дві сесії:
основна сесія: 24 червня — 15 липня;
додаткова сесія: 31 липня — 14 серпня.
Наказом також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь у ЄФВВ та/або ЄВІ, — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації триватиме із 7 до 29 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури». У додатковий період (17–21 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄФВВ та/або ЄВІ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.
До 17 червня учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 26 липня – учасники додаткової сесії.
Інформацію про результати основної сесії за шкалою 100–200 балів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 липня, додаткової – до 20 серпня.
Завантажити графік вступних випробувань до магістратури у форматі PDF.
За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/
CAMMAC - 2023
Шановні колеги!
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній конференції «International Churyumov Readings CAMMAC-2023»
31 жовтня, 01-02 листопада 2023 року.
Покликання на відеоконференцію:
Zoom Meeting Topic: CAMMAC-2023_31.10 Time: Oct 31, 2023 10:00 AM Kyiv
https://knu-ua.zoom.us/j/81706493181?pwd=YzdwdXFpM3dBNmpYbDhrNDhBbzRodz09
Meeting ID: 817 0649 3181 Passcode: 369683
Сайт Конференції «CAMMAC-2023»: https://cammac.univ.kiev.ua/sample-page/
ЄВІ - 2023
Цьогоріч для вступу на переважну більшість магістерських програм потрібні результати єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
30 завдань з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська на вибір вступника);
33 завдання з тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК).
Завдання ТЗНК буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, з іноземних мов – до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов.
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти розробили демонстраційні варіанти тесту. Майбутні магістри можуть потренуватися виконувати завдання ЄВІ у спеціальному онлайн-середовищі. Блок завдань із тесту загальної навчальної компетентності однаковий для усіх потенційних магістрів, а завдання з іноземної мови – за вибором.
Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному ЄВІ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
Як під час виконання демонстраційного тесту, так і під час реального тестування вступник зможе вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи над тестом отримати результат тестування.
Детальніше про демонстраційний варіант ЄВІ за посиланням https://testportal.gov.ua/yevi-2023-demonstratsijnyj-test/
ВСТУП - 2023
До уваги працівників та здобувачів вищої освіти Педуніверситету!
З 23.05.2022 р. по 30.06.2022 р. в Педуніверситеті працюватиме консультативний телефон «Літня екзаменаційна сесія 2021-2022 навчального року» за номером (0432) 61-22-30 .
Консультації надаватимуться працівниками навчально-методичного відділу (кімната 315, навчальний корпус №1). Роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства на період літньої заліково-екзаменаційної сесії надаватиме відповідальна (уповноважена) особа з питань запобігання та виявлення корупції Тертична Т.Д.
ВСТУП - 2022
У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в комп’ютерному форматі. Цей іспит проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.
Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.
Це випробування міститиме три блоки завдань:
з української мови,
з математики,
з історії України.
Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 90 хвилин.
Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як взяти участь у національному мультипредметному тесті читайте тут.
За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua/osnovne-pro-nmt/
“Vin BOOT EduCAMP”
18 серпня 2021 року відбулося методичне засідання вчителів фізики у рамках роботи освітнього табору для педагогічних працівників Вінницької міської територіальної громади “Vin BOOT EduCAMP”. У заході взяли участь близько 50 фахівців з фізики Вінниччини, а також науковці з Києва та Одеси. Доповіді відбувалися наживо, а також у режимі онлайн.
Запис зустрічі доступний за посиланням.
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі
7-ї Міжнародної науково-практичної конференції
"СТРУКТУРНА РЕЛАКСАЦІЯ В ТВЕРДИХ ТІЛАХ",
яка відбудеться у Вінницькому державному педагогічному університеті
імені Михайла Коцюбинського
25-27 травня 2021 р.
Вітаємо
студентку 1 курсу СВО магістра спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика)
Семенюк Дарину Сергіївну
з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань, спеціальності "Методика навчання природничо-математичних дисциплін" (Методика навчання фізики),
який відбувався в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини 21-22 квітня 2021 року
Освітній хаб ВДПУ
26 серпня 2020 р. викладачі кафедри взяли участь у методичному об'єднанні вчителів фізики м. Вінниці, на якому розглядались актуальні питання методики навчання фізики в умовах змішаного навчання. Участь в онлайн-конференції взяли понад 50 учасників. У вступному слові голова методичного об'єднання Мельник Т.С. озвучив особливості організації навчального процесу 2020-2021 н.р., ознайомив з інструктивними документами МОН України та Департаменту освіти ВОДА.
Тематика виступів викладачів кафедри пов'язана з сучасними тенденціями впровадження цифрової дидактики у навчальний процес з фізики, зокрема на організацію очної і дистанційної форм навчання:
Методичні підходи до організації навчання фізики учнів Z-покоління (Мисліцька Наталія Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри)
Використання хмарних сервісів для формування фізичних знань учнів (Слободянюк Ірина Юріївна – кандидат педагогічних наук)
Формування дослідницької компетентності учнів з використанням цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів (Моклюк Микола Олексійович – кандидат педагогічних наук, доцент)
Прикладні засоби вивчення астрономії у хмаро орієнтованому середовищі (Кузьминський Олександр Володимирович – кандидат педагогічних наук)
Генезис розвитку основних одиниць фізичних величин (Заболотний Володимир Федорович – доктор педагогічних наук, професор)
Інтерактивні мультимедійні робочі листи як елемент дистанційного та змішаного навчання (Копняк Наталія Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент)
Учасники мають можливість зареєструватися в освітньому хабі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Участь у подіях чи заходах дистанційної освіти засвідчується сертифікатом, який після завершення курсу й підсумкового тестування надсилається на електронну адресу учасника.
Детальна інформація за адресою: http://notbox.vspu.edu.ua
Проєкт з МАН України
У червні 2020 р. відбулися декілька вебінарів рубрики "Розвиток лабораторного фізичного практикуму" спільного проєкту кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з Малою академією наук України з питань цифровізації навчального процесу з фізики у закладах середньої освіти.
У зустрічах брали участь Сліпухіна Ірина Андріївна – доктор педагогічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», Чернецький Ігор Станіславович – кандидат педагогічних наук, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», викладачі кафедри, студенти спеціальності 014 Середня освіта (Фізика), аспіранти, учителі фізики ЗСО.
Звітна наукова онлайн-конференція
8 травня 2020 року відбулась звітна науково-практична онлайн-конференція "Актуальні проблеми математики, фізики, комп'ютерних наук і технологій". На засіданні секції "Актуальні проблеми фізики та методики навчання фізики, астрономії" заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри:
Олександр Аллахвердієв, Яна Онищук, Анатолій Сільвейстр
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ
Владислав Багній, Ольга Моклюк, Микола Моклюк
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА УРОКАХ ФІЗИКИ
Юлія Бездушна
ВИКОРИСТАННЯ ВІРТУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ З ФІЗИКИ
Анатолій Білюк
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КВАНТОВОЇ ТЕЛЕПОРТАЦІЇ
Микола Коцулим, Андрій Гаєвський, Анатолій Сільвейстр
ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ СВІТОГЛЯДУ В УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ
Олександр Мозговий, Катерина Джуринська
ТЕСТОВІ КОМП’ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ РІВНЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
Олександр Мозговий, Анастасія Ковтун
РОЗСІЮВАННЯ МЕХАНІЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ПОЛІМЕРНИМИ ВУГЛЕПЛАСТИКАМИ З ВУГЛЕЦЕВИМИ НАНОМОДИФІКАТОРАМИ
Дарія Поліщук, Вікторія Думенко
БІОФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ
Леонід Рудюк, Микола Моклюк
ВИКОРИСТАННЯ АНАЛОГІЙ В КУРСІ ФІЗИКИ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ
Інна Сарнавська
МОВЛЕННЄВА І ТЕРМІНОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ
Дарина Семенюк, Наталія Мисліцька
ОРГАНІЗАЦІЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ДЕВАЙСІВ
Ніна Ярощук, Микола Моклюк
ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ З ФІЗИКИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Нове обладнання
Матеріальна база кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії поповнилася новим сучасним обладнанням для проведення демонстраційних дослідів і фізичних експериментів з розділів: "Механіка", "Електрика і магнетизм", "Молекулярна фізика і термодинаміка", "Оптика і квантова фізика"
Комплексні екзамени - 2019
На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершилися комплексні екзамени студентів 2 курсу СВО Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). Вітаємо випускників та бажаємо творчих успіхів!
Семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії закладів середньої освіти
24 жовтня на базі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії ВДПУ відбувся семінар-практикум «Інновації у навчанні фізики та астрономії» для вчителів фізики та астрономії закладів загальної середньої освіти Тиврівського району.
Вступне слово виголосила проректор з наукової роботи професор, д.пед.н. Коломієць А.М.
Інформацію про входження учителів України у світовий освітянський простір надав фіналіст конкурсу на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 вчитель фізики Вінницького коледжу національного університету харчових технологій к.пед.н Петрович С.Д.
В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри: професор Заболотний В.Ф., професор Мисліцька Н.А., доцент Моклюк М.О., доцент Копняк Н.Б; викладач фізики та інформатики к.пед.н. Слободянюк І.Ю. (Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського), викладач фізики та інформаційних технологій к.пед.н. Кузьминський О.В. (Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»).
Під час майстер-класів розглядались методичні підходи до навчання фізики та астрономії засобами хмаро орієнтованих технологій, інтерактивних мультимедійних комплексів, цифрових лабораторій.
В дискусії обговорились актуальні проблеми навчання фізики в ЗСО, організації позаурочної інтерактивної діяльності учнів та систему прийомів і способів підготовки до ДПА.
Посвята в першокурсники
2 вересня 2019 року на фонтанній площі нашого університету відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року та посвяти першокурсників у студенти. Після загальних заходів студенти-першокурсники спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) ближче познайомилися з викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії
Зустріч випускників
6 липня 2019 року відбулася зустріч випускників фізико-математичного факультету Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського (на даний час - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського) 1974 року випуску. У залі засідань Вченої ради випускники обмінялися думками про трудову діяльність, особисті здобутки, згадали студентські роки.
Колектив кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії вітає із 45-річчям із дня закінчення інституту і бажає здоров'я, добробуту, терпіння, радості, натхнення!
Комплексні екзамени
На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили складання комплексних екзаменів здобувачі вищої освіти бакалавра напряму підготовки 6.040203 Фізика*
Вітаємо!!!
30 травня в Мистецькому центрі ВДПУ вітали переможців студентських конкурсів та олімпіад і їх наукових керівників. Пишаємося нашими колегами!
День кафедри у бібліотеці
21 травня відбулося спільне засідання кафедри фізики і методики навчання фізики та бібліотеки. До уваги викладачів була представлена виставка літератури за тематикою дисциплін, що викладаються на кафедрі, проведено огляд новинок наукової та навчально-методичної літератури, періодичних видань з фізики, астрономії, інформатики та методики їх викладання, бібліографічних покажчиків, що підготував інформаційно-бібліографічний відділ. Завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотечних процесів презентувала сайт бібліотеки ВДПУ та познайомила викладачів з електронним каталогом бібліотеки, інституційним репозитарієм та Інтернет-ресурсами.
На завершення заходу викладачі кафедри висловили подяку за цікаво організовану зустріч та подарували бібліотеці свої нові книги.
Методичне об'єднання вчителів фізики
24 квітня 2019 року у школі-гімназії І-ІІІ ступенів смт Муровані Курилівці викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі методичного об'єднання учителів фізики Мурованокуриловецького району. Під час роботи методоб'єдання відбувся обмін думками щодо вивчення фізики у закладах середньої освіти на основі хмаро орієнтованих технологій, проведена робота з профорієнтації учнів стосовно навчання на фізико-математичному факультеті Вінницького державного педагогічного університету.
Семінар вчителів фізики
"Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії"
17 квітня 2019 року викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі семінару "Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії" вчителів фізики Немирівського району, який відбувся на базі Брацлавського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія". Теми виступів: "Генезис розвитку одиниць вимірювання фізичних величин" (проф. Заболотний В.Ф.), "Методичні підходи до організації навчання фізики та астрономії учнів Z-покоління" (доц. Мисліцька Н.А.), "Формування дослідницької компетентності учнів засобами цифрової фізичної лабораторії" (ст. викл. Моклюк М.О.)
Вітаємо
студентку магістратури Олішевську Юлію Вікторівну
із перемогою у другому турі Всеукраїнського конкурсу
студентських наукових робіт
за напрямом «Фізика та астрономія»
(диплом ІІІ ступеня)
(науковий керівник – кандидат технічних наук Думенко В.П.)
ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики
11-15 березня 2019 р. на фізико-математичному факультеті Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики, у якій взяла участь команда нашого факультету у складі студентів 2-3 курсів спеціальності 014.Середня освіта (Фізика) Ворошило Юрія (2СОФ), Поліщук Дарії (3СОФ) та Семенюк Дарини (3СОФ), керівник команди - доц. Білюк Анатолій Іванович. Семенюк Дарина нагоджена дипломом першого ступеня серед педагогічних університетів України за зайняте І місце, Ворошило Юрій та Поліщук Дарія - дипломами за активну участь у виконанні завдань олімпіади.
Вітаємо учасників олімпіади та бажаємо подальших успіхів!!!
ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики
24 лютого 2019 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії , доценти Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Заболотний В.Ф. - у якості голови журі.
Участь у змаганнях взяли 153 учасники 8-11 класів з районів, міст та об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Учні виконували завдання 4 години.
Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу:
100 років Соборності України
22 січня відзначається 100 років Соборності України. З нагоди свята викладачі і лаборанти нашої кафедри взяли участь в урочистостях, які відбувалися на території університету біля погруддя Михайла Грушевського та на площі Європейській у Вінниці.
Вітаємо випускників - 2018
На факультеті математики, фізики і технологій відбувся урочистий випуск здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). За цим – напружена і творча праця науково-педагогічного колективу, всіх співробітників навчального закладу і, звичайно ж, самих магістрів.
Випускників привітали почесні гості урочистого заходу - ректор університету Наталія Іванівна Лазаренко та декан факультету Станіслав Вікторович Подолянчук.
Дорогі випускники! Щиро вітаємо та бажаємо впевнених кроків на життєвому шляху!
Випускні екзамени
На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили навчання студенти магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) та здобули кваліфікацію "Магістра середньої освіти (фізика). Викладача фізики. Вчителя фізики, астрономії та інформатики. Вчителя фізики, астрономії та природознавства". Голова екзаменаційної комісії - доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики НПУ ім М.П. Драгоманова, академік Національної академії педагогічних наук України, академік АНВО України, Заслужений діяч науки і техніки України, відмінник народної освіти України Шут Микола Іванович.
Посвята в першокурсники
1 вересня 2018 року відбулася одна з перших важливих подій у житті кожного студента – посвята в першокурсники. Вітальні слова з нагоди початку нового навчального року звучали від ректора університету та гостей свята.
Після урочистостей, що відбувалися на території університету, студенти-першокурсники мали нагоду ближче познайомитися із викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії.
Звітна наукова конференція
19 квітня 2018 року відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми математики, інформатики, фізики і технологій".
На пленарному засіданні і засіданні секції заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії:
Сільвейстр А.М.
Педагогічні основи навчання фізики майбутніх учителів біології і хімії
Бабич І.О., Саркісян О.А., Заболотний В.Ф.
Дидактичні можливості хмарних сервісів в освітньому процесі з фізики
Бачинська С.А., Схабицька Н.С., Мисліцька Н.А.
Технологія розробки дидактичних засобів нового покоління в інтернет середовищі Kahoot
Булаховська І.С., Аллахвердієв О.Е., Моклюк М.О.
Джерела світла, їх класифікація та характеристики
Гладько Т.В., Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Думенко В.П.
Методи спекл-інтерферометрії для дослідження неоднорідних розсіюючих біосередовищ
Дмитренко Є.Ю., Моклюк М.О.
Роль і місце віртуальних лабораторних робіт під час вивчення фізики
Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Гладько Т.В., Думенко В.П.
Фізичні механізми впливу лазерного світла та застосування методу лазерної термотерапії
Мозговий О.В., Герасімова О.В., Коломієць Я.В., Присяжнюк Ю.О.
Метод внутрішнього тертя при дослідженні ВКМ алюміній-бор і алюміній-сталь
Мозговий О.В., Герасімова О.В., Тітов А.В.
Керування силами тертя при вигладжуванні з використанням рідких мастил
Салацінська О.Л., Мисліцька Н.А.
Використання психодидактичних прийомів під час вивчення фізики
Черниш В.М., Сільвейстр А.М.
Міжпредметна інтеграція як чинник розвитку природничо-наукового мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів
Щебетюк А.В., Дзьобко Я.В., Моклюк М.О.
Комп'ютер як предмет вивчення у фізиці
Вітаємо
призерів II етапу Всеукраїнського конкурсу
студентських наукових робіт
за напрямом «Фізика та астрономія»
(диплом ІІ ступеня)
студентів магістратури Бабич Ірину та Саркісян Осану
(науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Заболотний В.Ф.).
Конкурс відбувався 28-30 березня 2018 року на базі Сумського державного університету
Всеукраїнська олімпіада з фізики
25 лютого 2018 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії професор Заболотний В.Ф., доценти Білюк А.І., Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади.
Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу:
Всеукраїнський семінар-практикум
7 грудня 2017 р. на базі кафедри відбувся семінар-практикум "Дидактика і практика навчання фізики: стан, проблеми, перспективи" для завідувачів кабінетами фізики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Вітальне слово в залі засідань Вченої ради університету учасникам семінару висловив перший проректор - проректор з наукової роботи доц. Гусєв С.О. Про історію фізико-математичного факультету та його сьогодення розповів декан факультету математики, фізики і технологічної освіти доц. Подолянчук С.В. Учасники семінару відвідали музей університету, ознайомилися з читальними і комп'ютерними залами бібліотеки, побували у навчальних лабораторіях факультету.
Учасники семінару - завідувачі кабінетами фізики (методисти) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, автори підручників з фізики для закладів середньої освіти, представники МОН України, Національної Академії педагогічних наук України, Інституту змісту і методів навчання МОН України, співробітники Національного центру МАН України.
Під час семінару були заслухані доповіді учасників семінару, викладачів кафедри та студентів магістратури - переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:
"Завдання ЗНО з позицій фізики і дидактики фізики" - Заболотний В.Ф., професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії
"Організація пізнавальної діяльності учнів з фізики у класах гуманітарного спрямування" - Мисліцька Н.А., доцент кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Використання цифрової лабораторії в навчальному фізичному експерименті" - Моклюк М.О., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Інфографіка як сучасний засіб візуалізації навчальної інформації" - Копняк Н.Б., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Електронні освітні ресурси в системі формування астрономічних знань" - Кузьминський О.В., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Підготовка майбутнього учителя фізики до організації проектної діяльності учнів" - Бабич І., Цмуз Т., студентки магістратури 2-го року навчання, переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у номінаціях "Методика навчання фізики" і "Фізика"
"Формування предметних компетентностей учнів з фізики засобами цифрової лабораторії" - Чернецький І.С., завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру "Мала академія наук України", кандидат педагогічних наук
"Сім перевірених прийомів успішного навчання дітей покоління Z" - Божинова Ф.Я., учитель фізики вищої кваліфікаційної категорії Харківської гімназії № 46 ім. М.В.Ломоносова, вчитель-методист, відмінник освіти України, автор низки підручників і посібників з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів
Цьогоріч для вступу на переважну більшість магістерських програм потрібні результати єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
30 завдань з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська на вибір вступника);
33 завдання з тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК).