Головна

Вітаємо на сайті кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії 
Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського!


17-19 листопада кафедра фізики і методики навчання фізики, астрономії спільно з Астрономічною обсерваторією Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели міжнародну онлайн-конференцію «Міжнародні Чурюмовські читання CAMMAC-2020»
 26 серпня 2020 р. викладачі кафедри взяли участь у методичному об'єднанні вчителів фізики м. Вінниці, на якому розглядались актуальні питання методики навчання фізики в умовах змішаного навчання. Участь в онлайн-конференції взяли понад 50 учасників. У вступному слові голова методичного об'єднання Мельник Т.С. озвучив особливості організації навчального процесу 2020-2021 н.р., ознайомив з інструктивними документами МОН України та Департаменту освіти ВОДА. 
    Тематика виступів викладачів кафедри пов'язана з сучасними тенденціями впровадження цифрової дидактики у навчальний процес з фізики, зокрема на організацію очної і дистанційної форм навчання:
Методичні підходи до організації навчання фізики учнів Z-покоління (Мисліцька Наталія Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри) 
Використання хмарних сервісів для формування фізичних знань учнів (Слободянюк Ірина Юріївна – кандидат педагогічних наук) 
Формування дослідницької компетентності учнів з використанням цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів (Моклюк Микола Олексійович – кандидат педагогічних наук, доцент
Прикладні засоби вивчення астрономії у хмаро орієнтованому середовищі (Кузьминський Олександр Володимирович – кандидат педагогічних наук
Генезис розвитку основних одиниць фізичних величин (Заболотний Володимир Федорович – доктор педагогічних наук, професор
Інтерактивні мультимедійні робочі листи як елемент дистанційного та змішаного навчання (Копняк Наталія Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент)
    Учасники мають можливість зареєструватися в освітньому хабі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Участь у подіях чи заходах дистанційної освіти засвідчується сертифікатом, який після завершення курсу й підсумкового тестування надсилається на електронну адресу учасника.
    Детальна інформація за адресою: http://notbox.vspu.edu.ua
     3 червня відбувся перший вебінар спільного проєкту кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з Малою академією наук України з питань цифровізації навчального процесу з фізики у закладах середньої освіти.
     У ньому взяли участь Сліпухіна Ірина Андріївна – доктор педагогічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», Чернецький Ігор Станіславович – кандидат педагогічних наук, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», викладачі кафедри, студенти спеціальності 014 Середня освіта (Фізика), аспіранти, учителі фізики ЗСО.

ПРОЄКТ З МАН УКРАЇНИ

Кафедра фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського розпочинає спільний проект з Малою академією наук України з питань цифровізації навчального процесу з фізики у закладах середньої освіти.
Перший вебінар заплановано на 3 червня об 11 годині.
Для участі у вебінарах, які планується проводити як відеоконференції Google Meet, слід попередньо зареєструватися з метою отримання індивідуального доступу до під’єднання.
Просимо повідомити такі дані: ПІБ, посада, власна електронна адреса, номер мобільного телефона, Viber, тощо. 
Надіслати на електронну пошту кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії для можливостей зворотнього зв’язку fizkaf.vspu@gmail.com

Запрошуємо до участі учителів фізики, студентів, аспірантів, викладачів ЗВО.

Тема першого вебінару рубрики «Розвиток лабораторного фізичного практикуму» - Дослідження прямолінійного рівноприскореного руху тіла.
ВСТУП НА СВО МАГІСТРА

Реєстрація на Єдиний вступний іспит для здобуття ступеня вищої освіти Магістра розпочинається о 9:00 12 травня 2020 р. і триватиме до 18:00 5 червня 2020 р.

ДОКЛАДНІШЕ...Звітна наукова онлайн-конференція 

8 травня 2020 року відбулась звітна науково-практична онлайн-конференція "Актуальні проблеми математики, фізики, комп'ютерних наук і технологій". 


На засіданні секції "Актуальні проблеми фізики та методики навчання фізики, астрономії" заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри:

Олександр Аллахвердієв, Яна Онищук, Анатолій Сільвейстр 
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ 

Владислав Багній, Ольга Моклюк, Микола Моклюк 
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА УРОКАХ ФІЗИКИ 

Юлія Бездушна 
ВИКОРИСТАННЯ ВІРТУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ З ФІЗИКИ 

Анатолій Білюк 
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КВАНТОВОЇ ТЕЛЕПОРТАЦІЇ 

Микола Коцулим, Андрій Гаєвський, Анатолій Сільвейстр 
ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ СВІТОГЛЯДУ В УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ

Олександр Мозговий, Катерина Джуринська 
ТЕСТОВІ КОМП’ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ РІВНЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ 

Олександр Мозговий, Анастасія Ковтун 
РОЗСІЮВАННЯ МЕХАНІЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ПОЛІМЕРНИМИ ВУГЛЕПЛАСТИКАМИ З ВУГЛЕЦЕВИМИ НАНОМОДИФІКАТОРАМИ 

Дарія Поліщук, Вікторія Думенко 
БІОФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ 

Леонід Рудюк, Микола Моклюк 
ВИКОРИСТАННЯ АНАЛОГІЙ В КУРСІ ФІЗИКИ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ 

Інна Сарнавська 
МОВЛЕННЄВА І ТЕРМІНОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ 

Дарина Семенюк, Наталія Мисліцька 
ОРГАНІЗАЦІЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ДЕВАЙСІВ 

Ніна Ярощук, Микола Моклюк 
ПРОБЛЕМНЕ НАВЧАННЯ З ФІЗИКИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ


"Астрономія і сьогодення" - 2020

     13 квітня кафедрою фізики і методики навчання фізики, астрономії Факультету математики, фізики, комп’ютерних наук і технологій Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського проведена ІХ Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Астрономія і сьогодення». 
    На конференції було представлено 39 доповідей від 51 автора, в тому числі докторів і кандидатів наук, вчителів, студентів ступеня вищої освіти бакалавра і магістра, учнів. Географія учасників представлена містами Вінниця, Київ, Умань, Харків, а також с.м.т. Вороновиця, с.м.т. Стрижавка, с. Михайлівці Вінницької області. 
    Були представлені цікаві доповіді про стан сучасних досліджень Космосу, історичні аспекти розвитку астрономії, методики навчання астрономії в середніх та вищих навчальних закладах. Підготовлено до друку збірник матеріалів конференції.
Про введення карантину в Педуніверситеті

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 р. №1/9-154 та згідно наказу ректора  від 11.03.2020 р. № 39 од у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського вводиться карантин та тимчасово призупиняються аудиторні заняття з 12.03.2020 р. Освітній процес на денній та заочній формах навчання організовується з використанням технологій дистанційного навчання. 
Завдання розміщені на вкладці "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ".
Нове обладнання 

Матеріальна база кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії поповнилася новим сучасним обладнанням для проведення демонстраційних дослідів і фізичних експериментів з розділів: "Механіка", "Електрика і магнетизм", "Молекулярна фізика і термодинаміка", "Оптика і квантова фізика"Комплексні екзамени - 2019
 
На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершилися комплексні екзамени студентів 2 курсу СВО Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). Вітаємо випускників та бажаємо творчих успіхів!

До уваги студентів 2 курсу СВО Магістр!
 
Магістерські роботи студентів 2 курсу СВО Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) необхідно подати на кафедру фізики і методики навчання фізики, астрономії до 1 грудня 2019 р. для проведення внутрішнього рецензування та рекомендації до захистуКонкурс студентських науково-дослідних робіт

Запрошуємо студентів спеціальності «Фізика» взяти участь у конкурсі студентських наукових робіт з таких галузей знань та спеціальностей (спеціалізацій): 
1. Освітні, педагогічні науки – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка 
2. Інформаційно-комунікаційні технології в освіті – Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького 
6. Професійна освіта – Українська інженерно-педагогічна академія м. Харків 
63. Фізика та астрономія – Сумський державний університет 

Перший тур конкурсу відбудеться у грудні 2019 року. 

Роботи приймаються на конкурс до 10 грудня 2019 року. 

За додатковою інформацією звертайтесь на кафедру фізики і методики навчання фізики, астрономії ВДПУ


Семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії закладів середньої освіти


24 жовтня на базі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії ВДПУ відбувся семінар-практикум «Інновації у навчанні фізики та астрономії» для вчителів фізики та астрономії закладів загальної середньої освіти Тиврівського району. 
Вступне слово виголосила проректор з наукової роботи професор, д.пед.н. Коломієць А.М. 
Інформацію про входження учителів України у світовий освітянський простір надав фіналіст конкурсу на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 вчитель фізики Вінницького коледжу національного університету харчових технологій к.пед.н Петрович С.Д. 
В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри: професор Заболотний В.Ф., професор Мисліцька Н.А., доцент Моклюк М.О., доцент Копняк Н.Б; викладач фізики та інформатики к.пед.н. Слободянюк І.Ю. (Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського), викладач фізики та інформаційних технологій к.пед.н. Кузьминський О.В. (Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»). 
Під час майстер-класів розглядались методичні підходи до навчання фізики та астрономії засобами хмаро орієнтованих технологій, інтерактивних мультимедійних комплексів, цифрових лабораторій. 
В дискусії обговорились актуальні проблеми навчання фізики в ЗСО, організації позаурочної інтерактивної діяльності учнів та систему прийомів і способів підготовки до ДПА.


Семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії закладів середньої освіти

відбудеться 
24 жовтня 2019 року 
 на базі кафедри фізики, методики навчання фізики, астрономії факультету математики, фізики, комп’ютерних наук та технологій Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського 

Програма семінару
1. Вступне слово. 
Ректор університету проф. Лазаренко Наталія Іванівна, проректор з наукової роботи проф. Коломієць Алла Миколаївна., завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії професор Заболотний Володимир Федорович. 
2. Про участь учителів України у світовій освітянській спільноті. Фіналіст конкурсу на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 Петрович Сергій Драганович. 
3. Методичні прийоми навчання фізики учнів Z-покоління, д.пед.н., проф. Мисліцька Наталія Анатоліївна. 
4. Цифрові комплекси у системі формування експериментальних умінь учнів з фізики, к.пед.н., доц. Моклюк Микола Олексійович. 
5. Хмаро орієнтовані технології у методичній системі навчання фізики, к.пед.н. Слободянюк Ірина Юріївна. 
6. Генезис становлення одиниць вимірювання фізичних величин. Сучасні одиниці СІ, д.пед.н., проф. Заболотний Володимир Федорович. 
7. Використання інтерактивних мультимедійних комплексів у навчанні фізики, к.пед.н., доц. Копняк Наталія Борисівна. 
8. Інноваційні засоби навчання астрономії в сучасній школі, к.пед.н., доц. Кузьминський Олександр Володимирович 
Заключна дискусія.
До уваги студентів 2 курсу СВО Магістр!
 
Слухання результатів виконання магістерських робіт студентами 2 курсу СВО Магістр спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) відбудеться 17 жовтня о 13.30 в ауд. 501
Посвята в першокурсники
 
2 вересня 2019 року на фонтанній площі нашого університету відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року та посвяти першокурсників у студенти. Після загальних заходів студенти-першокурсники спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) ближче познайомилися з викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії

Запрошуємо на навчання 
Кафедра фізики і методики навчання фізики, астрономії запрошує на навчання вступників для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра зі спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика). Ви матемите можливість отримати кваліфікацію вчителя фізики та інформатики або природознавства.

Абітурієнтам, які виявили бажання навчатися на нашій спеціальності, необхідно отримати результати ЗНО з дисциплін:
1. Українська мова та література
2. Математика
3. Фізика або Іноземна моваЗапрошуємо на навчання у магістратурі 
випускників закладів вищої освіти (фізико-математичних, технічних напрямів підготовки) для здобуття спеціальності 
"Викладач фізики. Вчитель фізики, інформатики та природознавства" 

    Для вступу необхідно подати:
1. Заяву (заповнюється у приймальній комісії)
2. Диплом бакалавра і додаток до диплома (оригінал, копія)
3. Копію паспорта та ідентифікаційного коду
4. 6 фотографій, розміром 3*4 см
5. Приписне свідоцтво (юнакам)
6. Свідоцтво про шлюб (одруженим за умови зміни прізвища)
7. Список публікацій за наявності 
8. Копії публікацій (титулка, стаття, зміст журналу, де опубліковано)

Документи приймаються з 10 до 23 липня в ауд. 515 (5 поверх корп. № 3) з 9:00 до 18:00, перерва з 13:00 до 14:00, з 16:00 до 18:00 - робота з документацією.
24 липня - єдиний вступний іспит з англійської мови (програма іспиту), наступні іспити - за розкладом.

Усі документи приймаються технічним секретарем за наявності оригіналів!

Зустріч випускників

6 липня 2019 року відбулася зустріч випускників фізико-математичного факультету Вінницького державного педагогічного інституту імені Миколи Островського (на даний час - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського) 1974 року випуску. У залі засідань Вченої ради випускники обмінялися думками про трудову діяльність, особисті здобутки, згадали студентські роки.
Колектив кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії вітає із 45-річчям із дня закінчення інституту і бажає здоров'я, добробуту, терпіння, радості, натхнення!

Комплексні екзамени 

На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили складання комплексних екзаменів здобувачі вищої освіти бакалавра напряму підготовки 6.040203 Фізика*
 

Вітаємо!!!

30 травня в Мистецькому центрі ВДПУ вітали переможців студентських конкурсів та олімпіад і їх наукових керівників. Пишаємося нашими колегами!


День кафедри у бібліотеці 

     21 травня відбулося спільне засідання кафедри фізики і методики навчання фізики та бібліотеки. До уваги викладачів була представлена виставка літератури за тематикою дисциплін, що викладаються на кафедрі, проведено огляд новинок наукової та навчально-методичної літератури, періодичних видань з фізики, астрономії, інформатики та методик їх викладання, бібліографічних покажчиків, що підготував інформаційно-бібліографічний відділ. Завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотечних процесів презентувала сайт бібліотеки ВДПУ та познайомила викладачів з електронним каталогом бібліотеки, інституційним репозитарієм та Інтернет-ресурсами.
     На завершення заходу викладачі кафедри висловили подяку за цікаво організовану зустріч та подарували бібліотеці свої нові книги.


Методичне об'єднання вчителів фізики 

     24 квітня 2019 року у школі-гімназії І-ІІІ ступенів смт Муровані Курилівці викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі методичного об'єднання учителів фізики Мурованокуриловецького району. Під час роботи методоб'єдання відбувся обмін думками щодо вивчення фізики у закладах середньої освіти на основі хмаро орієнтованих технологій, проведена робота з профорієнтації учнів стосовно навчання на фізико-математичному факультеті Вінницького державного педагогічного університету.
Семінар вчителів фізики 
"Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії"

     17 квітня 2019 року викладачі кафедри професор Заболотний В.Ф., доцент Мисліцька Н.А., старший викладач Моклюк М.О. взяли участь у роботі семінару "Сучасні методи навчання під час викладання фізики та астрономії" вчителів фізики Немирівського району, який відбувся на базі Брацлавського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія". Теми виступів: "Генезис розвитку одиниць вимірювання фізичних величин" (проф. Заболотний В.Ф.), "Методичні підходи до організації навчання фізики та астрономії учнів Z-покоління" (доц. Мисліцька Н.А.), "Формування дослідницької компетентності учнів засобами цифрової фізичної лабораторії" (ст. викл. Моклюк М.О.)"АСТРОНОМІЯ І СЬОГОДЕННЯ"

     8-ма Всеукраїнська наукова конференція "Астрономія і сьогодення" відбулася на кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії  Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського 12 квітня 2019 р.
     У наукових доповідях піднімалися актуальні питання історичних аспектів розвитку астрономії, теорії походження небесних тіл, результатів дослідження спектрів комет, стану сучасних досліджень космосу, методики навчання астрономії в закладах середньої та вищої освіти .
Вітаємо 

студентку магістратури Олішевську Юлію Вікторівну 
із перемогою у другому турі Всеукраїнського конкурсу 
студентських наукових робіт 
за напрямом «Фізика та астрономія» 
(диплом ІІІ ступеня) 
(науковий керівник – кандидат технічних наук Думенко В.П.)ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики

     11-15 березня 2019 р.  на фізико-математичному факультеті Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики, у якій взяла участь команда нашого факультету у складі студентів 2-3 курсів спеціальності 014.Середня освіта (Фізика) Ворошило Юрія (2СОФ), Поліщук Дарії (3СОФ) та Семенюк Дарини (3СОФ), керівник команди - доц. Білюк Анатолій Іванович. Семенюк Дарина нагоджена дипломом першого ступеня серед педагогічних університетів України за зайняте І місце, Ворошило Юрій та Поліщук Дарія - дипломами за активну участь у виконанні завдань олімпіади. 
     Вітаємо учасників олімпіади та бажаємо подальших успіхів!!!


ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики

     24 лютого 2019 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії , доценти Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Заболотний В.Ф. - у якості голови журі.
     Участь у змаганнях взяли 153 учасники 8-11 класів з районів, міст та об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Учні виконували завдання 4 години.
     Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу:

100 років Соборності України
      22 січня відзначається 100 років Соборності України. З нагоди свята викладачі і лаборанти нашої кафедри взяли участь в урочистостях, які відбувалися на території університету біля погруддя Михайла Грушевського та на площі Європейській у Вінниці.


Роз'яснення щодо організації освітнього процесу у ВДПУ у весняному семестрі
У Вінницькому державному педагогічному університеті, відповідно до Графіку освітнього процесу для студентів денної форми навчання ступенів вищої освіти бакалавра, магістра на 2018 – 2019 навчальний рік, затвердженого наказом від 02 квітня 2018 року № 53 од, зимові канікули передбачені з 31 грудня 2018 року до 13 січня 2019 року, а 2-й триместр 2018-2019 н.р. розпочнеться з 28 січня 2019 року.

Детальніше...


Вітаємо випускників - 2018
     На факультеті математики, фізики і технологій відбувся урочистий випуск здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності 014 Середня освіта (Фізика). За цим – напружена і творча праця науково-педагогічного колективу, всіх співробітників навчального закладу і, звичайно ж, самих магістрів.

     Випускників привітали почесні гості урочистого заходу - ректор університету Наталія Іванівна Лазаренко та декан факультету Станіслав Вікторович Подолянчук.
     Дорогі випускники! Щиро вітаємо та бажаємо впевнених кроків на життєвому шляху!Випускні екзамени
      На кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії завершили навчання студенти магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) та здобули кваліфікацію "Магістра середньої освіти (фізика). Викладача фізики. Вчителя фізики, астрономії та інформатики. 
Вчителя фізики, астрономії та природознавства". Голова екзаменаційної комісії - доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики НПУ ім М.П. Драгоманова, академік Національної академії педагогічних наук України, академік АНВО України,  Заслужений діяч науки і техніки України, відмінник народної освіти України Шут Микола Іванович.Запрошуємо усіх бажаючих на 
ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Чекаємо на Вас щосуботи з 10 години за адресою:
м. Вінниця, вул. Острозького, 32, корпус № 3, поверхи 4-6

У програмі зустрічі:
  • фізичний демонстраційний калейдоскоп;
  • майстер-клас з підготовки до виконання завдань ЗНО;
  • зустріч з викладачами та екскурсія в лабораторії кафедри.


Вітаємо!!!


Колектив кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії 
вітає доцента кафедри Мисліцьку Наталію Анатоліївну
з успішним захистом дисертації
на здобуття ступеня доктора педагогічних наук
зі спеціальності 13.00.02 - теорія та методика навчання (фізика)

 
  1 вересня 2018 року відбулася одна з перших важливих подій у житті кожного студента – посвята в першокурсники. Вітальні слова з нагоди початку нового навчального року звучали від ректора університету та гостей свята.


   Після урочистостей, що відбувалися на території університету, студенти-першокурсники мали нагоду ближче познайомитися із викладачами кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії.

Запрошуємо на навчання у магістратурі випускників закладів вищої освіти (фізико-математичних, технічних напрямів підготовки) для здобуття спеціальності "Викладач фізики. Вчитель фізики, інформатики та природознавства" 

    Для вступу необхідно подати:
1. Заяву (заповнюється у приймальній комісії)
2. Диплом бакалавра і додаток до диплома (оригінал, копія)
3. Копію паспорта та ідентифікаційного коду
4. 6 фотографій, розміром 3*4 см
5. Приписне свідоцтво (юнакам)
6. Свідоцтво про шлюб (одруженим за умови зміни прізвища)
7. Список публікацій за наявності 
8. Копії публікацій (титулка, стаття, зміст журналу, де опубліковано)

Усі документи приймаються технічним секретарем за наявності оригіналів!Вітаємо

завідувача кафедри 
Заболотного Володимира Федоровича 
із присвоєнням почесного звання 
"Заслужений працівник освіти України" Звітна наукова конференція 

 19 квітня 2018 року відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми математики, інформатики, фізики і технологій". 
На пленарному засіданні і засіданні секції заслухані доповіді студентів та викладачів кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії:

Сільвейстр А.М.
Педагогічні основи навчання фізики майбутніх учителів біології і хімії

Бабич І.О., Саркісян О.А., Заболотний В.Ф.
Дидактичні можливості хмарних сервісів в освітньому процесі з фізики

Бачинська С.А., Схабицька Н.С., Мисліцька Н.А.
Технологія розробки дидактичних засобів нового покоління в інтернет середовищі Kahoot

Булаховська І.С., Аллахвердієв О.Е., Моклюк М.О.
Джерела світла, їх класифікація та характеристики

Гладько Т.В., Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Думенко В.П.
Методи спекл-інтерферометрії для дослідження неоднорідних розсіюючих біосередовищ

Дмитренко Є.Ю., Моклюк М.О.
Роль і місце віртуальних лабораторних робіт під час вивчення фізики

Копитко А.І., Олішевська Ю.В., Гладько Т.В., Думенко В.П.
Фізичні механізми впливу лазерного світла та застосування методу лазерної термотерапії

Мозговий О.В., Герасімова О.В., Коломієць Я.В., Присяжнюк Ю.О.
Метод внутрішнього тертя при дослідженні ВКМ алюміній-бор і алюміній-сталь

Мозговий О.В., Герасімова О.В., Тітов А.В.
Керування силами тертя при вигладжуванні з використанням рідких мастил

Салацінська О.Л., Мисліцька Н.А.
Використання психодидактичних прийомів під час вивчення фізики

Черниш В.М., Сільвейстр А.М.
Міжпредметна інтеграція як чинник розвитку природничо-наукового мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Щебетюк А.В., Дзьобко Я.В., Моклюк М.О.
Комп'ютер як предмет вивчення у фізиціЗвітна наукова конференція 
студентів та викладачів факультету математики, фізики та технологій
відбудеться  
19 квітня 2018 року
в ауд. 604 об 11:30
(Секція фізики і методики навчання фізики та астрономії)"Астрономія і сьогодення" 
   12 квітня 2018 р. на базі кафедри відбулася 7-ма Всеукраїнська наукова конференція "Астрономія і сьогодення", присвячена пам'яті першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.
    З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи проф. Коломієць А.М., декан факультету математики, фізики і технологічної освіти доц. Подолянчук С.В., перший заступник декана, заступник з навчальної роботи доц. Мозговий О.В.
   Учасники конференції відвідали музей університету, побували у навчальних лабораторіях факультету. Шановні колеги! 
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі 
7-ї Всеукраїнської наукової конференції 
"АСТРОНОМІЯ І СЬОГОДЕННЯ"
яка відбудеться у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського
 12 квітня 2018 р.

 Тематика конференції: 
1. Історичні аспекти розвитку астрономії.
2. Теорії походження небесних тіл. 
3. Результати дослідження спектрів комет. 
4. Стан сучасних досліджень космосу. 
5. Методика навчання астрономії в середніх та вищих навчальних закладах. 

Планується публікація матеріалів і тез конференції до її початку.


Вітаємо 
призерів II етапу Всеукраїнського конкурсу 
студентських наукових робіт 
за напрямом «Фізика та астрономія» 
(диплом ІІ ступеня) 
студентів магістратури Бабич Ірину та Саркісян Осану 
(науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Заболотний В.Ф.). 
Конкурс відбувався 28-30 березня 2018 року на базі Сумського державного університетуВсеукраїнська олімпіада з фізики

     25 лютого 2018 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-11 класів. Викладачі кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії професор Заболотний В.Ф., доценти Білюк А.І., Мисліцька Н.А., Моклюк М.О. взяли участь у якості журі олімпіади. 
     Завдання і розв'язки ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для вільного доступу: Всеукраїнський семінар-практикум

 7 грудня 2017 р. на базі кафедри відбувся семінар-практикум "Дидактика і практика навчання фізики: стан, проблеми, перспективи" для завідувачів кабінетами фізики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.
    Вітальне слово в залі засідань Вченої ради університету учасникам семінару висловив перший проректор - проректор з наукової роботи доц. Гусєв С.О. Про історію фізико-математичного факультету та його сьогодення розповів декан факультету математики, фізики і технологічної освіти доц. Подолянчук С.В. Учасники семінару відвідали музей університету, ознайомилися з читальними і комп'ютерними залами бібліотеки, побували у навчальних лабораторіях факультету.
    Учасники семінару - завідувачі кабінетами фізики (методисти) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, автори підручників з фізики для закладів середньої освіти, представники МОН України, Національної Академії педагогічних наук України, Інституту змісту і методів навчання МОН України, співробітники Національного центру МАН України.
    Під час семінару були заслухані доповіді учасників семінару, викладачів кафедри та студентів магістратури - переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:
"Завдання ЗНО з позицій фізики і дидактики фізики" - Заболотний В.Ф., професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії
"Організація пізнавальної діяльності учнів з фізики у класах гуманітарного спрямування" - Мисліцька Н.А., доцент кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Використання цифрової лабораторії в навчальному фізичному експерименті" - Моклюк М.О., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Інфографіка як сучасний засіб візуалізації навчальної інформації" - Копняк Н.Б., старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Електронні освітні ресурси в системі формування астрономічних знань" - Кузьминський О.В.,  старший викладач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, кандидат педагогічних наук
"Підготовка майбутнього учителя фізики до організації проектної діяльності учнів" - Бабич І., Цмуз Т., студентки магістратури 2-го року навчання, переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у номінаціях "Методика навчання фізики" і "Фізика"
"Формування предметних компетентностей учнів з фізики засобами цифрової лабораторії" - Чернецький І.С., завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру "Мала академія наук України", кандидат педагогічних наук
"Сім перевірених прийомів успішного навчання дітей покоління Z" - Божинова Ф.Я., учитель фізики вищої кваліфікаційної категорії Харківської гімназії № 46 ім. М.В.Ломоносова, вчитель-методист, відмінник освіти України, автор низки підручників і посібників з фізики для загальноосвітніх навчальних закладівComments