1987. Середня Азія.

7 вересня - 25 вересня 1987 року, похід п'ятої категорії, Середня Азія.

    Нитка маршруту: турбаза "Шахимардан" - Уч-Коргон - перевал Тенгізбай(3777м) - Дароот-Коргон - Карамик - перевал Караул-Дебе(3100м) - Джиргіталь - Комсомолабад - Душанбе - перевал Анзоб(3372м) - Айні - перевал Шахрістан(3378м) - Ура-Тюбе - Худжанд(Ленінабад) - Пролетарськ - Ісфана - Яйпан - Коканд - Мергілан - Хамзабоод (турбаза "Шахимардан), 1376 км, 17 ходових днів одна дньовка.

Склад групи: Юрій Турянський (Коломия) – керівник, Сергій Добровольський(Львів), Анатолій Яремчишин(Львів), Марек Воллох(Львів), Юрій Палій(Запоріжжя), Валентин Нишкур(Херсон), Ярослав Заставний(Бурштин), Орест Чайківський(Бурштин), Михайло Довбенчук(Калуш)

 

Звіт про похід

https://sites.google.com/site/bibiliotekazvitivnova/turanskij-1987

Звіт можна  також читати в бібліотеці звітів спортивних походів.

http://www.tlib.ru/doc.aspx?id=35825&page=1

                                                        Загальна карта маршруту

               Участок Лянгар - Айдарбек- перевал Тенгізбай - Кара-Мик - Кизил-Ешме - Дороот-Коргон на карті зі звіту про похід

Цей же участок на кілометрових картах J-43-001 Караганди і J-43-013 Дароот-Коргон

Якщо взяти сучасні карти і порівняти їх з схемою участку, взятою зі звіту, то є невідповідність. Тобто, по картах через перевал Тенгізбай неможливо попасти в кишлак Кизил-Ешме. З перевалу попадаєш тільки в Дароот-Коргон.  Тому я найшов два сучасних звіти з велопоходами на цьому участку і порівняв фотографії і описи. 

Перший звіт Констянтина Акчуріна про велопохід туристів з Самари, 2009 рік.

http://velosamara.ru/2009/pamir

Другий звіт, 2015 рік, велотуристи з Іжевська.

http://cyclebeaver.blogspot.ru/2016/01/2.html

Туристи з Самари шли в зворотньому напрямку, від кишлака Кизил-Ешме. Пройшли мимо позначених на карті перевалів Джанги-Джер, Шиман і їх висновок:" Но теперь по карте отчетливо прояснилось, что «наш» перевал называется Кой-Джал, высота по альтиметру 3890 м. Я не стал менять название в нитке маршрута, потому что чуть позже мы выяснили у пастухов, что в 21 веке во всей округе Тенгизбаем называют именно этот перевал, а по «старому» Тенгизбаю никто даже не ходит. Хотя вопрос не стоит и выеденного яйца, потому как от Кой-Джала до Тенгизбая всего 2 км. Пишу ориентировки подробно для тех, кто вдруг рискнет поехать этой дорогой. А оно того стоит!"

 

Аналогічно  і в тому ж напрямку проходив маршрут туристів з Іжевська і вони теж називали цей перевал Кой-Джол. 

При порівнянні фотографій перевалу стає зрозумілим, що Юра Турянський з групою теж долав перевал Кой-Джол.

 

    Цікавим по картах також був участок з перевалом Караул-Дебе. На картах цей перевал не зазначений і можна здогадатись, що він знаходиться на маршруті в районі гори позначеної як Каралдеба

                                                             Карта Карамик J-42-24