Вчителеві

Педагогічні технології

Педагогічна технологія – один із спеціальних напрямків педагогічної науки (прикладна педагогіка), покликаний забезпечити досягнення певних завдань, підвищувати ефективність навчально-виховного рівня, гарантувати його високий рівень. Отже, організація різних видів педагогічної діяльності передбачає використання варіативних технологій на рівні творчості та майстерності. У сучасній дидактиці представлені найрізноманітніші технології, бо кожен автор і виконавець приносять в педагогічний процес щось своє індивідуальне.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

(Використано матеріали навчального видання з серії “Золота педагогічна скарбниця” – Енциклопедія педагогічних технологій та інновацій /Автор-укладач Н.П.Наволокова. -Х.: Вид. група “Основа”, 2011.)

Методичні рекомендації по роботі з батьками.

Система роботи з батьками включає глибоке вивчення соціального складу сім’ї, матеріального становища, педагогічної культури, індивідуальних, психологічних особливостей батьків, сімейного мікроклімату. Вивчення сім’ї є тією основою, на якій можна забезпечити диференційований педагогічний всеобуч батьків та управління процесом організації сімейного виховання та освіти. У цих методичних рекомендаціях вміщено матеріали роботи з батьками, плани , графіки, програми вивчення сім’ї.

                                Робота з батьками. Анкета для батьків

План роботи з батьками старші класи

Залучення батьків до виховної роботи з метою покращення

успішності та відвідування занять.Проведення обслідування підлітків

за місцем проживання, складання актів сімейно-побутових умов -

мета роботи з батьками.

Сертифікація вчителів: хто не отримає сертифікат та які наслідки

28.12.2018 

У 2019 році стартує пілотний проект Сертифікації вчителів, у якому зможе взяти участь одна тисяча вчителів початкових класів. EtCetera з’ясував, як вона буде відбуватися, хто оцінюватиме результати, яким педагогам не видадуть сертифікат та які будуть наслідки для тих, хто сертифікацію не пройде.

ФАКТ. Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників» було затверджено 27 грудня 2018 року.

Лілія ГРИНЕВИЧ, міністр освіти та науки України:

2019-го ми обмежили кількість учасників до 1 тисячі осіб, а також поширили це лише на одну категорію педагогів – вчителів початкових класів. Пілотування сертифікації також продовжиться у 2020 та 2021 роках, я сподіваюся, що в наступні роки ми зможемо розширити і кількість можливих учасників, і категорії вчителів, які зможуть брати участь у сертифікації.

ЄДИНА ВИМОГА до вчителів – наявність стажу роботи не менше 2 років.

ДЕ МОЖНА ПРОЙТИ СЕРТИФІКАЦІЮ? На сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

КОЛИ РЕЄСТРУВАТИСЯ? З 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

ЕТАПИ СЕРТИФІКАЦІЇ:

1 Вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною.

За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз. Зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.

2 Зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).

3 Електронне портфоліо – третя обов’язкова складова сертифікації. Воно має містити:

– заповнену анкету самооцінювання;

– опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відеофрагмент уроку);

– додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

ВИВЧЕННЯМ РЕЗУЛЬТАТІВ займатиметься спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі,  які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТІВ. Якщо учасник ПОДОЛАВ поріг з тестування і НЕ ПОДОЛАВ з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

КОМУ НЕ ДАДУТЬ СЕРТИФІКАТ:

– педагогам, які не брали участь в одній зі складових сертифікації;

– педагогам, які не створили власне е-портфоліо та не завантажили його;

– педагогам, які проводили репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

ЩО ДАЄ СЕРТИФІКАЦІЯ. Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію:

отримають надбавку у в розмірі 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату;

результати сертифікації будуть зараховані як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

ЯКЩО ПЕДАГОГ НЕ ПРОЙДЕ СЕРТИФІКАЦІЮ, то це не призведе до жодних негативних наслідків.

КОЛЕКЦІЯ ЦИФРОВИХ РЕСУРСІВ

від КОМУНАЛЬНого НАВЧАЛЬНого ЗАКЛАДу

«ЧЕРКАСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»

Колекція цифрових освітніх ресурсів – зібрання цифрових ресурсів, що включають наочні і тематичні колекції, об'єднані єдиною системою опису ресурсів і єдиною пошуковою системою.

Цифрові ресурси є наочним і методичним доповненням «Програм для загальноосвітніх навчальних закладів» і призначені тільки для некомерційного використання в системі загальної середньої освіти України.

Тут розміщені навчально-методичні, художні і наукові тексти, мультимедійні презентації, електронні посібники, комп’ютерні програми, мультимедійні проекти, розробки нестандартних уроків, практичні, самостійні та контрольні роботи, тестові завдання, звукові й музичні файли, цифрові копії та авторські розробки художніх і науково-популярних фільмів, аудіокниги, мультимедійні ігри та конкурси, відео майстер-класи, графічні зображення, фото, таблиці, картографічні системи,   моделі фізичних явищ, природно-наукових і соціальних процесів, словники, інформаційні довідки тощо.

Цифрова колекція постійно поповнюється авторськими розробками науково-методичних працівників інституту, педагогічних працівників  області, а також систематизованими та описаними Інтернет-ресурсами.

За зміст публікації та дотримання прав інтелектуальної власності відповідальність несе автор ресурсу  

Загальна середня освіта (8241 / 1487)

ВАМ НА ДОПОМОГУ, ВЧИТЕЛІ !

1. Бібліотеки Всесвітньої мережі:

4. До уваги вчителів іноземних мов:

5. До уваги вчителів біології та природознавства:

6. До уваги вчителів математики:

7. До уваги вчителів фізики:

8. До уваги вчителів хімії:

9. До уваги вчителів географії:

10. До уваги вчителів інформатики:

Секрети управління часом для вчителя

Поради, що допоможуть організувати роботу педагога з будь-яким навантаженням. Навіть у гарячу пору ви знайдете час на все! Скоріше за все вам знайома прикра ситуація, коли учні докоряють в тому, що ви не принесли перевірену контрольну, хоч і обіцяли. Ви знаєте, чому так трапилось, але школярі погано розуміють, наскільки велике у вас навантаження. Інколи здається, що тільки вчитель вчителя й зрозуміє.

Аби вистачало часу на ефективну роботу, відпочинок, хатні справи, спілкування з родиною й на 5 хвилиночок в тиші з філіжанкою кави, потрібно вміло керувати власним часом. Це мистецтво, і воно має назву – тайм-менеджмент. Докладніше

Пам'ятка  вчителю

1.   Умій радіти маленьким успіхам своїх учнів і співпереживати їх невдачам.

 2. Ти дуже близька людина для свого учня. Постарайся, щоб він був завжди відкритий для тебе. Стань йому другом і наставником.

3.   Не бійся признатися в своєму незнанні якого-небудь питання. Будь разом з ними в пошуку. Постарайся вселити в учня віру в себе, в його успіх. Тоді багато вершин для нього стануть переборними.

4.   Не вимагай на уроці "ідеальної дисципліни". Не будь авторитарним. Пам'ятай, урок - це частинка життя дитини. Він не повинен бути скутим і затиснутим. Формуй в ньому особу відкриту, захоплену, розкуту, здатну творити, всесторонньо розвинену.

5.   Прагни до того, щоб твої уроки не стали шаблонними, проведеними "по трафарету". Хай на уроках здійснюються відкриття, народжуються істини, підкоряються вершини, продовжуються пошуки.

6.   Кожна зустріч з вчителем для батьків повинна стати корисною і результативною. Кожні збори - озброїти їх новими знаннями з області педагогіки, психології, процесу навчання.

7. Заходь  у клас з посмішкою. При зустрічі заглянь кожному в очі, дізнайся його настрій і підтримай, якщо йому сумно.

8.  Неси дітям добру енергію і завжди пам'ятай, що "учень - це не посудина, яку необхідно наповнити, а факел, який потрібно запалити".

9.   Пам'ятай, двійка дуже шкідлива і для формування характеру. Знайди можливим не захоплюватися цією оцінкою. Будь в пошуку можливості знайти шлях подолання невдачі.

10. Пам'ятай, кожен твій урок повинен бути хай маленьким, але кроком вперед, до пізнавання нового, невідомого.

11. Учень завжди в навчанні повинен долати трудність. Бо тільки в трудності розвиваються здібності, необхідні для їх подолання. Умій визначити "планку" трудності. Вона не повинна бути завищеною або заниженою.

12. Учи своїх учнів трудитися. Не шукай легкого шляху в навчанні. Але пам'ятай, як важливо підтримати, підбадьорити, бути поряд у важкій ситуації. Відчувай, де необхідні твоє плече, твої знання, твій досвід.

13. Якщо з двох балів думаєш, який вибрати, - не сумнівайся, постав вищий. Повір в дитину. Дай йому крила. Дай йому надію.

14.  Не приховуй від дітей своїх добрих відчуттів, але пам'ятай: серед них ніколи не повинно бути особливого місця для "улюбленчиків". Постарайся в кожній дитині побачити визначене йому місце, відкрий його йому самому і розвій в ньому те приховане, про що він і не підозрює.

15.  Пам'ятай про те, що дитині повинно бути цікаво на уроці. Тільки коли цікаво, дитина стає уважною.

16.У спілкуванні з батьками своїх учнів пам'ятай, що їх діти - найдорожче в житті. Будь розумний і тактовний. Знаходь потрібні слова. Постарайся не образити і не принизити їх гідність.

17. Не бійся вибачитися, якщо був неправий. Твій авторитет в очах учнів тільки підвищиться. Будь терплячий і до їх помилок.

18. Живи з дітьми повним життям. Радій і засмучуйся разом з ними. Захоплюйся і дивуйся. Жартуй і наставляй. Учи бути нетерплячими до брехні і насильства. Учи справедливості, завзятості, правдивості.

19. Не виховуй дуже самовпевнених - їх уникатимуть; дуже скромних - їх не поважатимуть; дуже балакучих - на них не звертатимуть уваги; дуже мовчазних - на них не зважатимуть; дуже суворих - від них відмахнуться; дуже добрих - їх розтопчуть.

20.  Будь завжди витриманий, терплячий, урівноважений.

Практичний семінар ""Використання   мультимедійної    дошки   в   навчально-виховному процесі"      Матеріали

""Вчимося жити разом"   -- програма, посібники для вчителів та учнів