Історія гімназії

              У відповідності до рішення восьмої сесії четвертого скликання Виноградівської районної ради «З метою покращення роботи з обдарованими дітьми» з 1 вересня 2003 року в м. Виноградові на базі навчального комплексу бувшої школи-інтернату відкрито гімназію.

              На виконання даного рішення 4.08.2003 р. Закарпатське обласне управління статистики зареєструвало гімназію м. Виноградова з ознаками юридичної особи як заклад комунальної власності, що дає повну загальну середню освіту. Спільними розпорядженнями голови Виноградівської районної державної адміністрації  та голови Виноградівської районної ради  затверджено Статут гімназії.

                Відповідно до реєстрації від 10 липня 2007 року управління статистики у Виноградівському регіоні підтвердило комунальну власність та правовий статус юридичної особи, що веде діяльність по наданню загальної середньої освіти та замінило назву на Виноградівська гімназія Виноградівської районної ради Закарпатської області, а Виноградівська державна адміністрація провела відповідну реєстрацію. Розпорядженням голови Виноградівської ради  від 15.12.2006 р. затверджено новий Статут навчального закладу.

               Виноградівська гімназія – навчальний заклад, орієнтований на виховання і розвиток обдарованих та здібних дітей  Виноградівського району. Тут створено умови для оволодіння кожною дитиною базовою культурою, основу якої становлять духовні цінності українського народу та світової цивілізації. Педагогічний колектив успішно вирішує проблему здійснення особистісно орієнтованого підходу до розвитку всебічно обдарованої, гармонійної й духовно багатої особистості шляхом удосконалення методів і форм колективної та індивідуальної роботи з дітьми, використання надбань національної культури, традицій та звичаїв українського народу. Це все відбувається завдяки органічному поєднанню  діяльності педагогів, психологічної служби гімназії, учнівського самоврядування, батьків та громадськості, які працюють над розв’язанням таких проблемних питань:

 

 

    - вдосконалення роботи вчителя через інтеграцію науково-методичної та освітянської роботи з обдарованими дітьми;

    - забезпечення подальшої співпраці з батьками, розвиток учнівського самоврядування, широке впровадження нетрадиційних форм виховної роботи.

 

 

Для вирішення цих проблемних питань  педагогічний колектив гімназії за період з часу створення  реалізовував такі основні завдання:

1.     Через творчість вчителя до розвитку творчої особистості кожного учня.

2.     Використання нетрадиційних форм і методів роботи з обдарованими дітьми.

3.     Розвиток творчої ініціативи вчителів у вдосконаленні інноваційних методів і форм навчально – виховного процесу.

4.     Вдосконалення роботи вчителів з обдарованими дітьми через інтеграцію науково – методичної та освітянської роботи.

5. Забезпечення високої якості освіти, відповідності її потребам особистості та суспільства – програмне завдання колективу.

Колектив Виноградівської гімназії – це колектив з високим творчим потенціалом. Він підбирався так, щоб  майстерність  та досвід роботи досвідчених педагогів вміло поєднувався з ініціативністю та здатністю творчо інтегрувати сучасні методики навчання та виховання молодих вчителів.