Домашнє завдання, 10 клас, I, II, III закони Ньютона

Дата публікації допису: Nov 08, 2010 8:16:42 PM

№1

1.Наведіть приклади «збереження швидкості» в природі й техніці.

2.Якщо закон інерції виконується в певній системі відліку, чи буде він виконуватися в іншій системі відліку, що рухається відносно пер­шої поступально, прямолінійно і рівномірно?

3.Чому пасажирів «штовхає вперед» у момент різкого гальмування транспорту?

4.Під час повороту трамвая пасажира, який сидить обличчям уперед по ходу руху, притисло  правим плечем до стінки вагона. У який бік повернув трамвай?

1)Автомобіль рівномірно рухається кільцевою трасою. Чи є зв'я­зана з ним система відліку  інерціальною?

2)Поїзд різко загальмував. Куди покотилося яблуко, що ле­жало на столику в купе? Чи можете ви вказати, дія якого тіла спричинила його рух відносно поїзда?

3)Дії яких тіл на м'яч компенсуються, коли м'яч лежить на під­лозі? Плаває в озері?

№2

1)  Якою є маса тіла, якому сила 6Н надає прискорення 3м/с2?

2)Якого прискорення надає сила 60Н тілу масою 5кг?

3)Певна сила надає порожньому візку прискорення 1,2м/с2, а навантаженому - прискорення     0,3м /с2. У скільки разів маса тягаря відрізняється від маси візка?

4)Водій автомобіля почав гальмувати, коли до заправ очної станції залишалося 200м, і рухався до неї зі швидкістю 20м/с. Яка має бути сила опору рухові, щоб автомобіль масою 1000кг зупинився біля станції?

5)Під дією сили 150Н тіло рухається прямолінійно так, що його координата змінюється за законом х=100+5t+0,5t2. Знайдіть масу тіла.

6.Описати другий закон Ньютона за узагальненим планом характеристики фізичного закону.

(1.Формулювання та математичний запис.

2.Досліди, що підтверджують справедливість закону.

3.Приклади практичного застосування.

4.Межі або умови застосування.)

№3

1.Терези, на яких стоїть неповна склянка з водою, зрівноважені. Чи по­рушиться рівновага терезів, якщо опустити у воду палець, не торка­ючись дна?

2.4.Яку частину чавунного бруска об'ємом 300см3 потрібно опустити в посудину з водою, що стоїть на вагах, щоб показання терезів збіль­шилися на 100г? Як зміниться відповідь,  якщо чавунний брусок замінити на алюмінієвий того самого об'єму? Брусок не  торкається дна або стінок посудини.

 3.Популярний колись цирковий номер полягав у тому, що на груди атлета, який лежав  на підлозі, клали важке ковадло і би­ли по ньому ковальським молотом. Після номера  атлет спокійно вставав із підлоги, наче нічого й не сталося. У чому секрет номе­ра?

4.Чому барон Мюнхгаузен не міг сам витягти себе за волосся з болота? (рис. 1)