Krzysztof Czubaszek urodził się w 1974 r. Ukończył filologię polską wraz ze specjalnościami animacji kultury oraz nauczycielską (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 1998), następnie podyplomowe studia komunikacji społecznej i mediów (Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, 2003) oraz podyplomowe studia menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury (Wydział Zarządzania UW, 2011). Jest doktorem nauk humanistycznych (Instytut Historii Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 2006).
Zainteresowania i aktywność zawodową realizuje na kilku polach - kultury i promocji, mediów i komunikacji społecznej, historii oraz literatury. Jest menedżerem kultury, wykładowcą, autorem wielu publikacji prasowych i kilku książek.
W latach 2017-2019 był burmistrzem Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, a w latach 2012-2015 pełnił funkcję zastępcy burmistrza tej dzielnicy.
Założył miesięcznik "Życie Śródmieścia" (w 2017 r.) i jest jego redaktorem naczelnym (od 2019 r.).
W 2021 r. został dyrektorem Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” – największej i najnowocześniejszej tego typu instytucji w Warszawie. Stworzył Festiwal Nowe Oświecenie i od pierwszej edycji w 2022 r. jest jego dyrektorem programowym.
Jest badaczem historii społeczności żydowskiej w Łukowie – autorem wielu publikacji na ten temat. Zainicjował kilka upamiętnień żydowskiej przeszłości tego miasta. W 2020 r. został członkiem „Poland Forum” w Finkler Institute of Holocaust Research na izraelskim Uniwersytecie Bar-Ilana.
Od lat zajmuje się życiem i twórczością Juliusza Verne’a. Jest członkiem Société Jules Verne (Paryż) oraz Centre International Jules Verne (Amiens). W 2000 r. założył Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a i od początku istnienia tej organizacji jest jej prezesem.
Jest członkiem Rady Biznesu Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Filii w Warszawie (od 2022 r.).
W 2010 r. otrzymał złotą odznakę honorową Towarzystwa Przyjaciół Warszawy za pracę społeczną i zasługi dla Warszawy, w 2013 r. odznakę honorową Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego za działalność społeczną dla Warszawy, zaś w 2015 r. dwa odznaczenia - złotą odznakę honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów za wybitne zasługi dla tego środowiska oraz medal za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W 2018 r. nominowany został do nagrody „Złote Skrzydła - Człowiek Roku 2017” przyznawanej przez „Tygodnik Siedlecki”, otrzymał medal jubileuszowy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy za szczególny wkład w rozwój tej organizacji oraz za prowadzenie różnorodnych działań na rzecz budowania majestatu Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej, a także odznakę honorową Pamięci Krystyny Krahelskiej - Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 za ocalanie od zapomnienia bohaterstwa żołnierzy i ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim.