Рік математики

ЗВІТ

Черемхівської гімназії щодо виконання заходів

 Року математичної освіти у 2020/2021 навчальному році

Згідно з указом Президента України від 30.01.2020 №31/2020 «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні», на виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 25 червня 2020 р. № 630-р «Про затвердження плану заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/21 навчальному році», з метою забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування у них належного рівня математичної компетентності, ураховуючи результати міжнародного дослідження якості освіти PISA щодо математичної компетентності здобувачів базової середньої освіти в Україні в Черемхівській гімназії Коршівської сільської ради був розроблений та затверджений План заходів Року математичної освіти  на 2020/2021 навчальний рік.

Протягом даного навчального року у закладі були проведені такі заходи:

- Оформлення рекреації І-ІІ поверхів гімназії в математичному стилі. На стінах розміщені портрети відомих математиків, різноманітні цікавинки та задачі для допитливої дітвори.

Урок математики у 1 класі на тему «Додавання в межах десяти. Назви компонентів дії додавання.» провела вчитель Панчак Г.М.. Уроки в початковій школі це чарівні подорожі, де діти, граючись, розв’язують складні математичні завдання

   Учні 2-3 класу брали участь у олімпіадах «Всеосвіта Осінь-2020» та «Всеосвіта Зима -2021», де зайняли призові місця і нагороджені дипломами.

   З метою популяризації серед учнів математики, підвищення мотивації школярів до вивчення математики та її застосування в житті, застосування при викладанні інноваційних форм і методів роботи, формування та розвиток в учнів компетентностей, виявлення обдарованих учнів у період з 8 по 12 лютого 2021 року було проведено тиждень математики. В рамках тижня для школярів вчителі математики провели різноманітні заходи:

-         Конкурс малюнків « Математика моїми очима» 1-2 класи

-         Розгадування математичних ребусів 5-9 класи

-         Математичний  марафон  « Чи знаєте ви що …»  5 клас.

   Математичний  марафон був проведений з метою: зацікавити учнів математикою, встановлюючи зв'язки між математикою та іншими сферами життя, розвивати логічне мислення.

-         Математичний квест «Великі перегони»  8 клас

  Мета проведення квесту: узагальнити знання учнів із вивчених тем; формувати навички навчально-пізнавальної, інформаційної та комунікативної  компетенцій, а саме розвивати творчий потенціал, вміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях, спілкуватися з учасниками квесту, працювати в команді, підвищити мотивацію до вивчення математики.

-         Логіко-математичний розвиток. Гра «Країна математика» (узагальнення,лічба у межах 10)   підготовча група.

  Мета даного заняття: закріпити склад числа 10 та нумерацію чисел від 1 до 10; розвивати мислення, увагу, навички усної лічби, удосконалювати обчислювальні навички учнів через ігрову діяльність; ознайомити із розмінюванням монет; виховувати цікавість та інтерес до математики.

-         Інтелектуальна гра  « Хто сильніший ?» 9 клас

-         Конкурс малюнків « Математика моїми очима» 3-4 класи

-         Математичні хвилинки «Життя видатних математиків» 5- 8 класи

-         Перегляд презентації «Українські  математики»  7 клас

  В ході заняття здобувачі учні дізналися про відомих математиків України, їх цікаві історії з життя, які спонукали до винаходів, розробок, гіпотез та їх вагомий внесок  в галузь математики як “цариці наук”.

-  Логіко-математичний розвиток (заняття з математики).  Гра «Порівняння геометричних фігур між собою"( підготовча група)

-  Інформдайджест «12 фактів про математику та цікаві наукові факти» 5-9 класи

Інтелектуальна гра  « Хто сильніший ?» 9 клас

 Захід сприяв формуванню у дітей інтересу до вивчення математики, умінню використовувати набуті математичні знання у повсякденному житті, розвитку пізнавальних здібностей учнів, інтересу до математики як до науки, творчої активності, вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити, працювати в команді. Захід пройшов у формі змагання двох команд. Учні показували свої уміння у розв’язанні прикладів, задач з «родзинками», геометричних та математичних ребусів та загадок, пригадували «математичні»  прислів’я.. Захід проведений на належному методичному рівні, цілі заходу було досягнуто.

 У рамках тижня математики було проведено конкурс  математичних газет,  до яких увійшли цікавинки з історії математики, математичні ігри,  головоломки, для розвитку логічного  та критичного мислення. Кожен клас випустив газету з ребусами, математичними задачами та жартами, завданнями на величини, з геометричним матеріалом, кросвордами, що показують невід’ємність та важливість математики у нашому житті. Переможця визначити було важко, всі учні старались і у підборі матеріалу, і у оформленні газет. Виставка газет стала на певний час популярним місцем для вихованців гімназії. Вони із цікавістю розв’язували цікаві математичні завдання.

Конкурс малюнків за координатами, учні середньої ланки сприйняли «на ура». Шестикласникам було дуже цікаво створити власне зображення використовуючи систему координат.

 У гімназії постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учнів та батьків щодо важливості вивчення математики.

Для того, щоб доступно пояснити дитині, для чого їй потрібно займатися математикою? Вчителі гімназії на  уроках математики розв’язують задачі прикладного характеру. Адже вивчення понять, законів математики та логіки, розв'язання математичних і логічних завдань вимагає розумових зусиль. Використання прикладних задач, допомагає пояснити для чого потрібна математика.  На прикладі добре складених задач прикладного змісту учні переконуються у значенні математики для різноманітних сфер людської діяльності, в її користі i необхідності для практичної роботи, бачать широту можливих застосувань математики.

План заходів.docx