Методична робота

2021/2022 н.р.

    29.03.2021р. у Черемхівській гімназії відбулася атестація педагогічних працівників. Це дуже важливий етап діяльності навчального закладу та його педагогічних працівників.

     Атестація -  це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. Але атестація  – це й свято великої, щедрої, доброї вчительської душі, свято творчості вчителя.

       Шановні вчителі! Ви  навчаєте, формуєте, виховуєте найдорожче в світі - дітей. Завдяки вашому позитивному впливу діти вчаться розуміти світ, радіти життю, тому ніколи не зупиняйтесь на одному місці, бо вчитель має бути творчою особистістю, організатором людського спілкування.

Тиждень початкової школи

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення ТИЖНЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.

З  11 по 15 грудня 2017 р .  у Черемхівській  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів згідно затвердженого плану проходив Тиждень початкової школи під девізом: «Кожна дитина – талановита».

З метою забезпечення наступності проведені відкриті уроки, які відзначалися різноманітністю прийомів, методів навчання і форм організації уроку та застосуванням ІКТ, які сприяли зміцненню інтересу дітей до навчання.        

У 4 класі на уроці математики на тему «Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування задач на знаходження різниці. Діаграми» вчителька Панчак О.І.  вдало підібрала наочність та різноманітний дидактичний матеріал. Багато уваги приділяє формуванню обчислювальних навичок, розвитку мовлення учнів, їх мислення. Протягом уроку учні вчилися будувати діаграми,  розв’язували  задачі , виконували завдання на картках. 

Урок у 1класі з трудового навчання на тему «Виготовлення новорічної гірлянди» ( вчитель Козій Г.М.) У роботі з шестирічками вчителька  використала ігрову форму навчання. Школярі активно виконували різні завдання, а також уважно слухали пояснення вчителя. В кінці уроку вони прикрасили у класі ялинку власноруч підготовленими гірляндами. Виготовляючи іграшки, учні наочно переконалися, що їхня праця корисна.

    Урок у 3 класі з української мови на тему «Апостроф після префіксів перед я, ю, є, ї.»  (вчитель  Стасюк У.С. ). Використаний учителем метод бесіди забезпечив активність розумової діяльності учнів. Багато уваги приділяє розвитку зв’язного  мовлення учнів,  вміння правильно писати  слова з апострофом.  Усі учні класу відповідали на уроці на поставленні запитання та активно виконували всі завдання.

     З дітьми підготовчої групи вихователь Луцяк О. М. підготувала  інсценізацію казки «Рукавичка». Зверталась увага на вміння вести діалог, інтонувати речення, входити в образ, передавати настрій.

У 2 класі Панчак Ганною Михайлівною було проведено відкритий урок з української мови на тему «Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей».  На уроці  вчитель добре поєднала фронтальну роботу із індивідуальною, чітко визначена мета, розподіл часу на кожний з видів робіт. При вивченні нового матеріалу була використана комп’ютерна презентація.

     Також проходила виставка творчих робіт «Творимо дива своїми руками», де діти проявили художнє уявлення, творчу фантазію, високий естетичний смак.

Дітей 2-4 класів  була організована  поїздка до хатинки Святого Миколая в село Пістинь (Косівський район). У мальовничому куточку Покутсько-буковинських гір, який є чи не найдивовижнішим регіоном України знаходиться справжній «Маєток Святого Миколая» - місце, де живуть дитячі мрії та сподівання.  Діти  побували в гостях у святого Миколая. Вони бачили його домівку, гарне велике подвір’я, де живуть казкові герої,  бачили світлицю з мішками подарунків і величезний чемодан з листами, які пишуть діти з усієї України. І навіть самого святого Миколая. Треба було бачити оченята цих дітей!

Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.