Методична робота 2023/2024 

Методична декада-2024

З 12.02.2024 по 23.02.2024 у закладі проведено методичну декаду «Розвиток творчості вчителя – основа розвитку компетентності здобувача освіти».

В рамках методичної декади провели відкриті уроки вчителі  Панчак  О.І, Білінська  Н.Й., Пазюк О.П., Рачковська І.В., заняття з розвитку мовлення вихователь Йосипів У.П. А також було проведено 4 виховні заходи. Під час проведення уроків педагоги продемонстрували глибокі знання навчального матеріалу,  розуміння змісту і вимог навчальних програм, методики викладання предметів, володіння методами організації активної діяльності учнів.

 Відкритий урок з  англійської мови у 7 класі  «У лікаря. Розвиток навичок аудіювання.» провела Білінська Н.Й.


Вчителька на уроці дотрималася всіх вимог ведення уроку. Ефективності  на уроці було досягнуто на закріпленні вивченого матеріалу. Наталія Йосипівна використала різні види заохочувальних матеріалів, учні мали можливість повторити лексику, граматику. 

Відкритий урок з  української мови у 2 класі  «Утворення сполучень слів, які відповідають на питання хто? Що?, Який?, яка? За  Бандуренком « Хліб.» (вчитель Панчак О.І.)

 На  уроці була вдало підібрана наочність та різноманітний дидактичний матеріал. Багато уваги приділяє різнобічному розвитку мовлення учнів, їх мислення, формуванню навичок самостійної роботи, свідомого читання. На уроці створює ігрову атмосферу, що розвиває пізнавальний інтерес і активність учнів, знімає втому, дозволяє утримати увагу. 

Година спілкування з елементами розповіді « День Святого Валентина – День закоханих» 2 клас, вчитель Панчак О.І. Година спілкування пройшла: цікаво, нестандартно, захоплююче. Проведення таких заходів сприяє підвищенню інтелектуального рівня підростаючого покоління.

Заняття з розвитку зв'язного мовлення "У світі професій" (підготовча група), вихователь Йосипів У.П.

 Підчас проведення заняття з розвитку зв'язного мовлення "У світі професій" Уляна Петрівна розширила уявлення дітей про працю людей різних професій; вчила дітей закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини; збагачувала  зміст ігор  по темі: «Кухар», «Лікарня», «Перукарня»;. На занятті вдало були використані  загадки за темою, картинки із зображенням людей  різних професій, знаряддя праці, інструменти, предмети.

Відкритий урок з  музичного мистецтва у 5 класі  «У музичному театрі…На оперній сцені.» (вчитель Рачковська І.В.). Урок повністю відповідав  віковим особливостям учнів. Найголовніше те, що учні показали вміння та навички,  що до аналізу прослуханої  опери та рефлексії в кінці уроку. Діти  достатньо були завантажені роботою і в результаті отримали радісне відчуття успіху.  На уроці виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість, взаємо підтримка учнів між собою та вчителя й учнів.

Цікаво і змістовно було проведено заняття з елементами тренінгу «Все в твоїх руках: розвиток стресостійкості» Провела практичний  психолог  Боднарук Н.В.

Відкритий урок з  математики у 6 класі « Додавання раціональних чисел» (інтегрований урок математики та української літератури.). На уроці учні  розв’язували завдання, відповіді яких були пов’язані із життям і творчістю Т.Г.Шевченка.

З метою активізації класу, налаштування учнів на успішну роботу були використані кодовані завдання, вдало підібраний епіграф до уроку. Здійснена перевірка домашнього завдання за допомогою вправи «Встанови відповідність». Для актуалізації опорних знань учнів проведене фронтальне опитування, повторені основні поняття попереднього матеріалу.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів відбувалася протягом всього уроку, була спрямована на розвиток в учнів інтересу до навчання, потреби  у різноманітних знаннях, розуміння необхідності вивченого у житті.

Цікаво і змістовно був проведений брейн – ринг «Ласкаво просимо до веселого поїзда» з учнями 5 класу (вчитель Білінська Н.Й.). Матеріал позакласного заходу повністю заснований на навчальному матеріалі, що вивчається на уроках англійської мови з даної теми. Вчителька намагалася створити невимушену атмосферу спілкування іноземною мовою, учні ж активно проявляли творче мислення при виконанні вправ-конкурсів. В ході заходу використовувалася презентація.

На цьому заході панувала ділова і в той же час дружня атмосфера взаєморозуміння і зацікавленості. Психологічний клімат був сприятливим, що сприяло плідній співпраці вчителя і учнів для досягнення поставлених цілей. Учні оцінили брейн-ринг як цікавий і пізнавальний.

В цікавій ігровій формі, використовуючи елементи театралізації, Йосипів У.П. провела виховне заняття «Мрію стати...» (Показ професій). Вихователька закріпила знання вихованців про найпотрібніші професії, про важливість і значення кожної з професій людей, результатами праці яких ми найчастіше користуємося у повсякденному житті.

 Інтелектуальна гра «Найрозумніший»(6 клас). Захід сприяв формуванню у дітей інтересу до вивчення математики, умінню використовувати набуті математичні знання у повсякденному житті, розвитку пізнавальних здібностей учнів, інтересу до математики як до науки, творчої активності, вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити. Гра  проходила у формі змагання між учнями 6 класу. Діти показали свої уміння у розв’язанні логічних задач, пригадували вивчений матеріал, «математичні»  прислів’я. Захід проведений на належному методичному рівні, цілі заходу було досягнуто.

Заходи методичної декади проведено на високому науково-методичному рівні.