Історична довідка

Історія нашої гімназії

Історія освіти древнього покутського села Черемхів, що існує вже понад шість століть, сягає в глибину віків. Невеличке село , розташоване за двадцять п`ять кілометрів від Коломиї, утопаюче в зелені садів та лісів. Перша згадка про Черемхів сягає 1394 року.

Досить насиченою і багатостраждальною є історія невеликого села Черемхів, що на Коломийщині. Багато бачив він за час свого існування. Протягом 618 років жив і творив свою славну історію, хоча довгі століття в Черемхові не було жодного грамотного православного християнина, окрім священика та причетника. І тільки у 1866 року за сприянням одного з наступних володарів села була відкрита школа, що належала до Жуківського шкільного повіту. А трохи згодом, була створена церковно-приходська школа, де навчалось 20 дітей. Це була перша школа, де мали змогу здобувати освіту бідні селяни.

У 1925 році розпочала свою діяльність в Черемхові 3-класна школа, яка була розташована в одній із сільських хатин. Нею керувала пані Віслоцька.

Через відсутність матеріального забезпечення школу відвідувала лишень невелика кількість дітей. Окрім того, навчання велося польською мовою.

Та більшість дорослого населення села все ще залишалось неграмотним, тому у 1937 році в селі розпочала працювати вечірня школа по ліквідації не писемності, якою керував Нагорняк Онуфрій Іванович. Працювало три вчителі.

В жовтні 1939 року в селі була відкрита семирічна школа, в якій працювало 8 вчителів, що навчали близько 250 учнів. Директором школи став Федуник.

Сорокові роки принесли нові випробування – окупацію села німецько – фашистськими загарбниками. У період окупації школа не працювала. Підчас відступу окупантів повністю були зруйновані господарські споруди, церква, школа, понад 300 селянських будівель (вціліли лише 8). В тяжкі часи окупації вчителі і учні школи всіма силами боролися з поневолювачами.

Закінчилася війна. В 1944 р. в одній із сільських хатин розпочала свою діяльність початкова школа.

В 1955–1966 роках її директором був Тарантюк Федір Михайлович. В 1964 році в початковій школі навчалося 111 учнів. Працювало тут 5 вчителів з середньою спеціальною освітою.

Нове приміщення школи було збудовано 1967 року, якою недовгий час керував Ф.М. Тарантюк ,а вже в 1967 – 1979 рр. директором школи був Стефанюк Іван Пилипович Станом на 1 січня 1967 року в школі працювало 6 вчителів, вчилося 117 учнів.

В 1979 -2013 роках педагогічний колектив очолював директор школи Космачук Дмитро Михайлович (за спеціальністю – філолог). Заступником з навчально-виховної роботи стала молода вчителька математики Пазюк Оксана Петрівна, яка і до сьогодні прищеплює своїм вихованцям любов до знань, дає мудрі поради, які відтак для багатьох стають життєвим кредом.

З вересня 1999 року 84 учні початкової школи перейшли до другого приміщення школи, реконструйованого з дитячого садка.

У школі обладнані такі навчальні кабінети: української мови і літератури, біології, фізики і математики, світової літератури.

У 2013 році директором школи стала молода, енергійна вчителька біології Якуб’як Ірина Богданівна. Вона зуміла організувати колектив на добрі справи. Уже в перший рік роботи розгорнуто значну роботу в навчально - виховному процесі, в обладнанні навчальних кабінетів, ремонту приміщень.

Сьогодні навчально–виховний процес забезпечують 21 учитель. Кожен член педколективу має вищу освіту в т.ч. повну вищу –18, базову вищу-2, молодшого спеціаліста -1.

Усі навчальні предмети викладають вчителі з відповідною фаховою освітою. Із 21 вчителя школи мають:

  • вищу категорію – 12 чол.;

  • І категорію – 2 чол.;

  • ІІ категорію – 3 чол.;

  • спеціаліст – 4 чол;

  • звання "Старший учитель"- 6 чол.;

  • учитель-методист -1 чол.

У 2022–2023 навчальному році у школі навчається 156 учнів , в тому числі учнів 1 – 4 класів – 65 дітей (з них – 16 першокласників), учнів 5 – 9 класів – 91 дітей ( з них – 18 випускників). Крім того, в школі працює підготовча група , де навчається 15 дітей.

Хочеться сказати, що в даний час школа здобула пошану, славу серед шкіл району і все це, мабуть, завдяки людям, які тепер у ній працюють, і сьогодні віддають свої знання, серце рідній школі, її вихованцям. А працює у цій прекрасній школі чудовий педагогічний колектив, який сіє у дитячі душі зерна доброти, тепла та любові.