Веб-квест

Навчальний веб-квест з математики для учнів 9 класу з теми "Геометричні перетворення"

Теорія по методиці створення квестів.

Веб-квест від англійської "web-quest" – «Інтернет пошук». «Освітній веб-квест - це сайт в Інтернеті, з яким працюють учні, виконуючи те чи інше навчальне завдання.

Розробляються такі веб-квести для максимальної інтеграції Інтернету у різні навчальні предмети на різних рівнях навчання у навчальному процесі. Вони охоплюють окрему проблему, навчальний предмет, тему, можуть бути міжпредметними.

Розрізняють два типи веб-квестів:

-короткочасної (мета: поглиблення знань та їх інтеграція, розраховані на одне-три заняття)

-тривалої роботи (мета: поглиблення та перетворення знань учнів, розраховані на тривалий термін – можливо, на семестр або навчальний рік).

Особливістю освітніх веб-квестів є те, що частина чи вся інформація для самостійної чи групової роботи учнів із ним знаходиться на різних веб-сайтах. Крім того, результатом роботи з веб-квестом є публікація робіт учнів у вигляді веб-сторінок та веб-сайтів (локально або в Інтернет)» (Биховський Я.С. «Освітні веб-квести»).

Розробниками веб-квесту як навчального завдання є Берні Додж, професор освітніх технологій Університету Сан-Дієго (США).

Веб-квест є новим засобом використання технологій з метою створення уроку орієнтованого на учнів залучених до навчального процесу та заохочує їх критичне мислення.

Веб-квест є веб-проектом, де всі матеріали, з якими працюють учні, виходять з Інтернету. Дизайн веб-квеста передбачає раціональне планування часу учнів, сфокусованого не так на пошуку інформації, але в її використанні.

Веб-квест сприяє: пошуку Інтернет інформації, яку доручає учням вчитель, розвитку мислення учнів на стадії аналізу, узагальнення та оцінки інформації, розвитку комп'ютерних навичок учнів та підвищення їх словникового запасу, заохочення учнів навчатися незалежно від вчителя. Так як багато підлітків буквально "розумні" від комп'ютера Веб-квест також є забавним методом як навчання, так і вчення.

Як працює веб-квест?

Перш ніж розділити учнів на групи, весь клас знайомиться із загальними відомостями з теми, що вивчається, тим самим занурюється в проблему майбутнього проекту. Вчитель відбирає ресурси мережі Інтернет та класифікує їх так, щоб кожна група ознайомилася лише з одним проблемним аспектом теми.

Після вивчення, обговорення та повного розуміння конкретної проблеми у кожній первинній групі учні перегруповуються так, щоб у новостворених групах було по одному представнику з кожної первинної групи. У процесі обговорення всі учні дізнаються один від одного всі аспекти обговорюваної проблеми.

При такому обговоренні учні повинні висловлювати свою думку, робити висновки, прогнозувати подальший можливий хід дії (якщо це прийнятно). У ході рішення веб-квесту через вивчення матеріалу та його обговорення учні повинні відповісти на одне спільне питання дискусійного характеру. Веб-квест - це не що інше, як сценарій організації проектної діяльності учнів з будь-якої теми.

В основі веб-квесту лежить індивідуальна чи групова робота учнів (часто з розподілом ролей) щодо вирішення заданої проблеми з використанням інтернет-ресурсів, підготовлених автором – учителем. Веб-квест – це не простий пошук інформації у мережі. Учні, працюючи над завданням, збирають, аналізують, узагальнюють інформацію, роблять висновки, формуючи та захищаючи власну точку зору. Творчий процес перетворення інформації з різних джерел сприяє розвитку мислення та дає основу міцних знань.

Отже, Web-Quest – це формат уроку з орієнтацією в розвитку пізнавальної, дослідницької діяльності учнів, у якому основна частина інформації видобувається через ресурси Інтернет.

Веб-квест є одним із популярних та сучасних видів освітніх інтернет-технологій.

Приклади веб-квестів:

http://stihii-4.narod.ru - Создание электронного учебника (для преподавателей информатики)

http://docurs.narod.ru - Создание электронного учебного курса.

http://www.ignatova-e-n.narod.ru - Обучающий веб-квест "Операционные системы и среды"

http://school-sector.relarn.ru/web_quests/Trenie_Quest/main.htm - Веб-квест предназначен для изучения темы "Сила трения".

http://school-sector.relarn.ru/web_quests/Trenie_Quest/main.htm - Обучающий веб-квест "Магнитное поле"

Створення веб-квесту.

Попередній план.

Крок 1: Визначте тему.

Крок 2: оберіть сайт, на якому є матриця (шаблон) для створення веб-квесту.

Крок 3: придумайте завдання. Спочатку виберіть форму, в якій учні отримають завдання. Є кілька варіантів:

Як презинтації. (Напр. PowerPoint – розширення .ppt) На слайді розміщуємо картинку і пишемо одне або два питання. Так, на кожному слайді можна розглянути певну тему.

У вигляді тексту. (Напр. Програма Word – розширення .doc). Розміщуємо інформацію з картинками та питання у вигляді відформатованого тексту на аркуші формату A4 або A3.

Візуальний матеріал. Виглядає як набір картинок, фотографій, карикатур. (прикласти можна як архіву – розширення .zip, оскільки розмір додатків обмежений).

Крок 4: придумайте систему оцінювання.

Кількість пунктів, що нараховуються за те чи інше питання.

Якій кількості пунктів який рівень відповідає. (Напр. 5 пунктів – добре).

У випадку, якщо однієї конкретної відповіді немає, то опишіть, як оцінити усне оповідання, якщо воно аргументоване, доповнене власними знаннями або навпаки неповне, неточне.

Крок 5: знайдіть джерела інформації, якими користуватимуться учні для пошуку відповідей.

Крок 6: маючи на аркуші приблизний план і основну інформацію починайте розміщувати веб-квест на сайті.

Розміщення на веб-сайті.

Потрібно зайти в інтернет і набрать адрес сайта для створення веб-квестів. Наприклад (англоновний сайт) www.zunal.com

Створити логін (реєструватись) на сайті. Тільки зареєстровані користувачі можуть створювати веб-квести. Щоб користуватися веб-квестом, реєструватися не потрібно.

Веб-квест створюється поетапно. Сторінок (етапів) сім:

Title – стартова сторінка.

Introduction – вступ.

Tasks – спільні завдання.

Process.- процес роботи.

Evaluation – критерії оцінювання.

Conclusion – висновок.

Teachers page – сторінка для вчителя

На кожну сторінку можна завантажити картинку відповідної теми.

Title. На стартовій сторінці з'являються порожні поля, в них пишеться назва квесту, його короткий опис, вибирається рівень складності (у нашому випадку 9-12 клас)

Потім вибирається тематична приналежність квесту (напр. Искауство, Наука…)

щоб іншим користувачам було найпростіше його знайти. Далі вказуємо співавторів, якщо такі є. Наприкінці пишуться ключові слова, щоб полегшити пошук (напр. Ренесанс, Да Вінчі…).

Introduction. У вступі зазначаються теми завдань. Список тем можна пронумерувати або перечеслити через кому.

Tasks .На цій сторінці учні знайомляться з планом роботи. По-перше, визначається кількість осіб у групі. По-друге, вказується, де знаходитись завдання. По-третє, оскільки учням надаються джерела інформації, також вказуємо їхнє місце знаходження. Джерела інформації можуть бути в різному вигляді (напр. як посилання на інший сайт, як документ у вигляді текту або презинтації)

Process. У розділі «Процес роботи» даються конкретні завдання. На цю сторінку можна завантажити до 3 файлів (додатків, в яких знаходяться завдання) розміром не більше 2 мегабайт. Можна завантажувати лише файли форматів gif, jpg, jpeg, bmp, png, doc, xls, pdf, zip, ppt. Файли можна видалити або замінити будь-коли.

Evaluation. Критерії оцінювання встановлюються залежно від складності питання. Як пояснення до оцінок пишеться коментар, що потрібно зробити на кожному етапі роботи, щоб отримати оцінку Погано, Задовільно, Добре, Відмінно.

Conslusion Висновок як результат про виконану учнями роботі, включає інформацію про набуті навички, про те, якою формою перевірки знань є веб-квест.

Teachers page На сторінці вчителя слід розмістити інформацію про використання веб-квесту.

Коли всі сторінки заповнені. Інтернет квест готовий і його можна опублікувати. Квест стане доступним для інших лише після опублікування.

Зараз у навчальних закладах більшість учнів вільно користуються сучасними інформаційними технологіями, це спрощує їм процес пошуку інформації, обробки її та надання у різних презентативних формах. Тому використання у проектній діяльності учнів комп'ютера як інструменту творчої діяльності сприяє досягненню кількох цілей:

підвищення мотивації до самонавчання;

формування нових компетенцій;

реалізація креативного потенціалу;

підвищення особистісної самооцінки;

розвиток незатребуваних у процесі особистості (наприклад, поетичні, музичні, художні здібності).

В даний час у різних сферах діяльності відчувається нестача фахівців, здатних самостійно і в команді вирішувати проблеми, що виникають, робити це за допомогою Інтернету. Тому робота учнів у такому варіанті проектної діяльності, як веб-квест, урізноманітнить навчальний процес, зробить його живим та цікавим. А отриманий досвід принесе свої плоди в майбутньому, тому що під час роботи над цим проектом розвивається низка компетенцій:

використання ІТ для вирішення професійних завдань (в т.ч. для пошуку необхідної інформації, оформлення результатів роботи у вигляді комп'ютерних презентацій, веб-сайтів, флеш-роликів, баз даних тощо);

самонавчання та самоорганізація;

робота у команді (планування, розподіл функцій, взаємодопомога, взаємоконтроль);

вміння знаходити кілька способів вирішення проблемної ситуації, визначати найбільш раціональний варіант, обґрунтовувати свій вибір;

навичка публічних виступів (обов'язково проведення передзахисту та захисту проектів з виступами авторів, з питаннями, дискусіями).

Отже, що таке веб-квест?

«Освітній веб-квест – це сайт в Інтернеті, з яким працюють учні, виконуючи те чи інше навчальне завдання. Розробляються такі веб-квести для максимальної інтеграції Інтернету у різні навчальні предмети на різних рівнях навчання у навчальному процесі. Вони охоплюють окрему проблему, навчальний предмет, тему, можуть бути міжпредметними.

Розрізняють два типи веб-квестів: для короткочасної (мета: поглиблення знань та їх інтеграція, розраховані на одне-три заняття) та тривалої роботи (мета: поглиблення та перетворення знань учнів, розраховані на тривалий термін – можливо, на семестр або навчальний рік) ). Особливістю освітніх веб-квестів є те, що частина чи вся інформація для самостійної чи групової роботи учнів із ним знаходиться на різних веб-сайтах. Крім того, результатом роботи з веб-квестом є публікація робіт учнів у вигляді веб-сторінок та веб-сайтів (локально або в Інтернет)» (Биховський Я.С. «Освітні веб-квести»).

Розробниками веб-квесту як навчального завдання є Берні Додж, професор освітніх технологій Університету Сан-Дієго (США). Їм визначено такі види завдань для веб-квестів.

Переказ – демонстрація розуміння теми з урахуванням представлення матеріалів із різних джерел у новому форматі: створення презентації, плаката, оповідання.

Планування та проектування – розробка плану чи проекту на основі заданих умов.

Самопізнання – будь-які аспекти вивчення особистості.

Компіляція – трансформація формату інформації, отриманої із різних джерел: створення книжки кулінарних рецептів, віртуальної виставки, капсули часу, капсули культури.

Творче завдання – творча робота у певному жанрі - створення п'єси, вірші, пісні, відеоролика.

Аналітичне завдання – пошук та систематизація інформації.

Детектив, головоломка, таємнича історія є висновками на основі суперечливих фактів.

Досягнення консенсусу - вироблення рішення щодо гострої проблеми.

Оцінка – обґрунтування певної точки зору.

Журналістське розслідування - об'єктивне викладення інформації (поділ думок та фактів).

Переконання – відмінювання на свій бік опонентів чи нейтрально налаштованих осіб.

Наукові дослідження – вивчення різноманітних явищ, відкриттів, фактів на основі унікальних он-лайн джерел.

Структура веб-квесту, вимоги до його окремих елементів

Ясне вступ, де чітко описані головні ролі учасників або сценарій квесту, попередній план роботи, огляд всього квесту.

Центральне завдання, яке зрозуміле, цікаве і здійсненне. Чітко визначено підсумковий результат самостійної роботи (наприклад, задана серія питань, на які потрібно знайти відповіді, прописана проблема, яку потрібно вирішити, визначена позиція, яка має бути захищена, та вказана інша діяльність, яка спрямована на переробку та подання результатів, виходячи із зібраної інформації).

Список інформаційних ресурсів (в електронному вигляді – на компакт-дисках, відео та аудіо носіях, у паперовому вигляді, посилання на ресурси в Інтернет, адреси веб-сайтів на тему), необхідних для виконання завдання. Цей список має бути анотованим.

Опис процедури роботи, яку потрібно виконати кожному учаснику квесту при самостійному виконанні завдання (етапи).

Опис критеріїв та параметрів оцінки веб-квесту. Критерії оцінки залежать від типу навчальних завдань, які вирішуються у веб-квесті.

Керівництво до дій (як організувати та подати зібрану інформацію), яке може бути представлене у вигляді напрямних питань, що організовують навчальну роботу (наприклад, пов'язаних з визначенням тимчасових рамок, загальною концепцією, рекомендаціями щодо використання електронних джерел, поданням "заготовок" веб-сторінок та ін).

Висновок, де підсумовується досвід, який буде отримано учасниками під час самостійної роботи над веб-квестом. Іноді корисно включити на закінчення риторичні питання, що стимулюють активність учнів продовжити свої досліди надалі.

Етапи роботи над квестом

Початковий етап (командний)

Учні знайомляться з основними поняттями з обраної теми, матеріалами аналогічних проектів.

Розподіляються ролі у команді: по 1-4 особи на 1 роль.

Усі члени команди повинні допомагати один одному та навчати роботі з комп'ютерними програмами.

Рольовий етап

Індивідуальна робота у команді на загальний результат. Учасники одночасно, відповідно до вибраних ролей, виконують завдання. Оскільки мета роботи не змагальна, то в процесі роботи над веб-квестом відбувається взаємне навчання членів команди вмінням роботи з комп'ютерними програмами та Інтернетом. Команда спільно підбиває підсумки виконання кожного завдання, учасники обмінюються матеріалами для досягнення спільної мети – створення сайту.

Завдання:

1) пошук інформації з конкретної теми;

2) розробка структури сайту;

3) створення матеріалів для сайту;

4) доопрацювання матеріалів для сайту.

Заключний етап:

Команда працює спільно, під керівництвом педагога, відчуває свою відповідальність за опубліковані Інтернет результати дослідження.

За результатами дослідження проблеми формулюються висновки та пропозиції.

Проводиться конкурс виконаних робіт, де оцінюються розуміння завдання, достовірність інформації, її ставлення до заданої теми, критичний аналіз, логічність, структурованість інформації, визначеність позицій, підходи до вирішення проблеми, індивідуальність, професіоналізм уявлення. У оцінці результатів беруть участь як викладачі, і учні шляхом обговорення чи інтерактивного голосування.

Реальне розміщення веб-квестів у мережі дозволяє значно підвищити мотивацію учнів для досягнення найкращих навчальних результатів.

Критерії оцінки робіт учнів

Опыт показывает, что самыми суровыми судьями работ являются сами учащиеся. Здесь важно в заключительном этапе, когда производится публичное представление выполненных работ, организовать конструктивное обсуждение. Открытое оценивание собственной работы и работы коллег позволяет учиться быть корректными в высказывании замечаний, определять наиболее интересные находки в выполненных заданиях, формулировать собственные критерии оценивания.

В завершении работы над проектом, после подведения итогов, важно использовать материальное и моральное стимулирование высоких результатов.

Примеры веб-квестов

Всем студентам рано или поздно приходится защищать свои курсовые, а затем и дипломные работы. При этом вопросов, как это делать, всегда больше, чем ответов.

В Тор-10 страхов человечества смерть находится на 6-ом месте, а страх перед публичным выступлением на 1-ом!!!

Разработанный мною квест «Самоучитель по защите дипломной (курсовой) работы» поможет разобраться в основных аспектах подготовки и самой защиты студенческих работ.

Разные специалисты представят свою точку зрения на такое мероприятие, как публичная защита работ, дадут всем желающим советы и рекомендации.

Задача участников квеста – определить свою роль и разработать рекомендации, требования, советы студентам, готовящимся защищать свою работу. После обобщения результатов всех участников квеста получится «Самоучитель по защите дипломной (курсовой) работы», который будет использоваться студентами старших курсов колледжа.

При выборе роли можно ориентироваться на свои склонности, интересы, или наоборот – попробовать себя в непривычной ситуации.

Роли участников квеста:

Психолог отвечает за психологическое, эмоциональное состояние выступающего. Его главная задача – дать практические советы по преодолению волнения, активизации внимания слушателей. Так же Психолог выяснит влияние внеязыковых средств на общее восприятие выступления.

Задача Дизайнера – дать советы по изготовлению электронных презентаций и раздаточного материала.

Оратор – мастер красноречия. Его задача – обобщить опыт и поделиться мастерством.

Специалист русского языка даст советы по использованию языковых средств выразительности, подскажет принятые речевые оборы, используемые при защите дипломной (курсовой) работы, предостережет от неправильного произношения часто употребляемых слов.

Рецензент акцентирует внимание на критериях оценивания выступления, подскажет приемы снижения негативного воздействия замечаний.

«Бывалый» представит советы преподавателей, выпускников и студентов старших курсов, защищавших свои проекты, поделится приметами и повеселит студенческими байками.

Этот квест я предлагаю пройти студентам первого курса колледжа (т.е. ребятам, поступившим в ссуз после 9-го класса и пока изучающим предметы школьной программы). Это позволяет разнообразить учебный процесс и заранее готовиться студентам к предстоящим публичным защитам своих работ. Акцент на то, что мы готовим самоучитель для студентов старших курсов колледжа, приглашение старшекурсников на заключительный этап (представление результатов проекта) придает первокурсникам чувство ответственности за предоставляемый продукт, ощущение важности их работы.

Подробно с этим веб-квестом можно ознакомиться в Интернете по адресу www.kbk-wq.h17.ru

В настоящее время в разработке новый веб-квест о родном крае. Роли этого квеста: историк, географ, экономист, политик, бизнесмен, хранитель легенд и преданий, библиограф…

Студенты на различных предметах всесторонне изучают Калининград и область, находят и представляют очень интересные материалы. Поэтому решили эту работу объединить в единый проект.

В заключение хотелось бы указать ссылки на некоторые веб-квесты. По собственному опыту могу сказать, что только просмотрев хотя бы несколько подобных работ, можно вдохновиться на создание собственного проекта. А работа эта и полезная, и интересная, действительно активизирующая учебную деятельность.

Примеры квестов на сайте «Школьный сектор»:

http://school-sector.relarn.ru/tanya/3master/wequest_01.html

«Интернет для формирования гражданина»: www.ede.samara.ru/~grp/quest.html

«Джордж Гордон Байрон»: www.spodon.ru/quest/biron/index.index.html

«Создай компьютер мечты»: www.spodon.ru/quest/dream/index.index.html

«Терроризм – глобальная проблема человечества»: www.spodon.ru/quest/terror/index.index.html

«Преступность несовершеннолетних»: www.spodon.ru/quest/prestupnost/index.index.html

Характерные чертыЧаще всего web-квест определяют как проект с использованием интернет-ресурсов. Однако его главная особенность состоит в следующем: вместо того чтобы заставлять учащихся бесконечно блуждать по Сети в поисках необходимой информации, учитель дает им список web-сайтов, соответствующих тематике проекта и уровню знаний. Конечно же, дети должны будут зайти на эти сайты в поисках необходимых сведений, однако благодаря предоставленному заранее списку нужных ресурсов они не затеряются в Интернете и не станут бесцельно блуждать в нем, вместо того чтобы заниматься своим проектом.

Другой очень важной чертой web-квестов является то, что они построены из определенного набора блоков:

Введение (предназначено для привлечения интереса учащихся);

Задание (описывает конечный продукт деятельности);

Процесс (пошаговое описание процедуры того, что учащиеся должны сделать для реализации проекта; здесь также приводится список web-сайтов, на которых содержится необходимая информация);

Оценка (в этой части приводятся критерии оценки работы учащихся);

Заключение (подведение итогов проектной деятельности).

Пример web-квеста

Давайте рассмотрим web-квест, озаглавленный «And now a word from our sponsor - a Web-Quest on propaganda» («А теперь слово предоставляется нашему спонсору - web-квест о рекламе»), который можно найти на сайте www.thematzats.com/propaganda/. Он создан для другой целевой аудитории, однако его могут использовать ученики с высоким уровнем владения английским.

Web-квест начинается с предложения пройти небольшой тест, чтобы определить, подвержены ли вы воздействию рекламы. Это и есть Введение, предназначенное для повышения интереса учащихся к самой теме.

Далее идет Задание, которое, чтобы повысить интерес и мотивацию, должно быть наиболее приближено к реальным условиям. Ученикам сообщают, что они решили наняться на работу в рекламное агентство. Соискатели должны проанализировать несколько свежих реклам, а затем придумать и продемонстрировать собственную рекламу вымышленного товара. Это на самом деле довольно сложная задача, поэтому в блоке Процесс она разделена на несколько основных ступеней.

Ступень 1. Ученики получают список из девяти сайтов, на которых они могут ознакомиться с технологиями, используемыми создателями рекламы для воздействия на аудиторию.

Ступень 2. Им дают задание посетить несколько сайтов, с которых можно загрузить телевизионную рекламу, затем выбрать шесть различных типов рекламы и проанализировать их с помощью специальной таблицы, составленной учителем.

Ступень 3. Ученикам необходимо разработать свою собственную оригинальную рекламу с помощью приложения PowerPoint, а на заключительном слайде разместить описание рекламируемого продукта, возможных потребителей, для кого он предназначен, а также технологии, которые были использованы.

В разделе Оценка учитель размещает критерии, по которым будет оцениваться проектная работа. Ученики знакомятся с этими критериями перед началом работы, чтобы у них было полное понимание того, что от них требуется и к чему они должны стремиться.

И наконец, на этапе Заключение следует напоминание, что ученикам, как обладателям критического мышления, необходимо знать используемые СМИ технологии, без которых нельзя сделать обоснованный выбор. Им также сообщают, что после завершения работы над проектом они должны будут уметь выносить трезвое решение, что покупать и чему верить, а также должны знать, как противостоять навязчивой рекламе.

Проблемы адаптации

«Замечательно, - скажете вы. - Но что если мои ученики не имеют надежной интернет-связи, чтобы завершить все стадии этого проекта?» Конечно, у всех разные условия обучения, и только вам решать, что лучше использовать в вашей конкретной ситуации. Потому приведу несколько советов о том, как адаптировать и упростить описанный web-квест.

Викторина из вводной части доступна только в Интернете, однако это упражнение можно легко заменить любым другим мотивирующим заданием, например обсуждением известной рекламы, имеющейся в видеозаписи.

Если ученикам трудно получить доступ к сайтам, упомянутым в Ступени 1, где описываются технологии создания рекламы, учитель может заранее распечатать эту информацию и раздать ее на уроке. Ребята могут также войти на эти сайты дома или после уроков в компьютерных клубах.

На Ступени 2 от учеников требуется загрузить рекламу с различных сайтов. Если у вас медленный Интернет или не установлено специальное ПО (браузер-плагины), загрузка может быть чрезмерно длительной или вовсе невозможной. Более того, некоторые ссылки на рекламные сайты были взяты с американского телевидения и сейчас уже неактуальны. Выход - использовать рекламные сайты других англоязычных стран или рекламу местного телевидения, записанную на видеокассеты.

На Ступени 3 ученики должны самостоятельно разработать и представить рекламу в среде PowerPoint. Это означает, что и они, и учитель должны знать, как пользоваться этой программой. Кроме того, для демонстрации презентации в классе должен быть установлен мультимедийный проектор. В противном случае дети могут представить свою работу на плакатах или даже разыграть ее в виде сценки.

Учитель может создать свои собственные критерии оценки работ учащихся с учетом конкретных условий обучения, а также добавить специальные критерии для оценки владения языком.

Было бы неплохо включить в заключительную часть комментарий учителя и учеников о том, как работа над проектом помогла повысить уровень владения иностранным языком.

Зачем нужно использовать web-квесты?

Проведение проектной работы с помощью сетевых ресурсов имеет ряд определенных преимуществ, а для учителей, которые впервые используют Интернет на уроке, технология web-квестов - относительно легкий способ научиться пользоваться Всемирной паутиной в образовательных целях. Перечислю ее главные достоинства:

web-квесты дают учителю ясный образец того, как проводить проектную работу;

модель работы с web-квестами используют огромное число учителей в самых разных странах, поэтому в Сети можно найти много интересных разработок. Начать можно с выбора готового продукта и использовать его без изменений (или, может быть, слегка изменив);

в Интернете имеются шаблоны, которые могут быть весьма полезны учителям, желающим создавать свои собственные web-квесты, различные задания, которые подходят к предложенной технологии, массу методических советов для учителей о том, как и где найти полезные сайты при создании web-квеста, а также список поисковых систем и инструкции по их использованию;

учитель предоставляет список сайтов, который ученики используют при выполнении проекта. В итоге на поиск необходимой информации они тратят меньше времени, чем на выполнение задания;

и наконец, возможно, одна из самых главных причин, почему следует использовать технологию web-квестов при обучении иностранным языкам, - это то, что многие ваши ученики будут с удовольствием работать по этой технологии для повышения уровня владения языком.

Трудности и проблемы

В реальности, конечно же, картина не столь радужная, и существует немало трудностей:

для выполнения проекта ученики должны иметь доступ в Сеть;

технология web-квестов требует от детей и взрослых определенного уровня компьютерной грамотности;

медленный Интернет может ограничивать тип загружаемых ресурсов (например, видеоматериалов);

много web-квестов, которые можно найти в Интернете, созданы за рубежом, поэтому их необходимо адаптировать к конкретным условиям обучения.

Лично я не вижу особых причин, почему технология web-квестов должна заменить традиционную проектную деятельность. Однако учителям, желающим использовать ресурсы Интернета для обучения иностранным языкам, она предоставляет очень полезный инструмент, который поможет не попасться в расставленные там ловушки.