Участь в освітньому процесі

2023-2024 навчальний рік

Зустріч зі стейкхолдером Златою Солошенко, Sales Development Specialist, компанії Viseven.

09 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів спеціальностей 075 "Маркетинг",  073 "Менеджмент" та викладачів кафедри менеджменту зі стейкхолдером Златою Солошенко, ales Development Specialist, компанії Viseven.

В легкій, інформаційній і жвавій розмові студенти почули про досвід світових компаній в сфері менеджменту, продажів і маркетингу.

Розширили свої знання в сфері SSM,  Event marketing, Email-marketing, CRM системах, лідогенерації та брендингу.

Дякуємо Златі Солошенко за чудову можливість почути про сучасний досвід з вуст досвідченого практика!

Відкрита лекція представників провідного підприємства автомобільної галузі «ВІДІ АВТОСІТІ КІЛЬЦЕВА»

Студенти ОП "Менеджмент організацій та адміністрування", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" "Маркетинг послуг" слухали відкриту лекцію, проведену 26 березня 2024 року в рамках реалізації договору про співробітництво між Національним транспортним університетом та ТОВ "ВІДІ АВТОСІТІ КІЛЬЦЕВА" (VIDI) На лекції представники підприємства ознайомили студентів з діяльністю підприємства, можливостями співпраці з учасниками освітнього процесу та працевлаштування випускників, а також розповіли щодо перспектив подальшого розвитку.

Лекція стейкхолдера Ірини Кіс (КП "Київпастранс")

06 березня 2024 року Ірина Кіс –  заступник начальника з питань будівництва, реконструкції та ремонту КП "Київпастранс" Дирекції по будівництву та утриманню об'єктів транспорту та допоміжної інфраструктури  на лекції в НТУ розповіла студентам ОП «Менеджмент природоохоронної діяльності» та ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» про сучасний стан, напрямки роботи та перспективи розвитку підприємства КП "Київпастранс".

Під час лекції розглядалися  цілі сталого розвитку, що зазначені в Стратегії сталого розвитку України на період до 2030 року, проблеми пов’язані з погіршенням екологічного стану в країні в наслідок російської агресії, вектор безпеки, пріоритетом якого є безпека життя та здоров'я людини, що неможливо без  безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води й санітарії.  Зроблено акцент на сталий розвиток міст, орієнтований насамперед на людину та поліпшення якості її життя у сприятливому соціально-економічному середовищі та екологічно чистому, здоровому, різноманітному природному довкіллі. 

25 жовтня 2023 року Олександр Красноштан –  представник компанії RegioJet в Україні - на лекції в НТУ поділився своїм багаторічним досвідом роботи на Укрзалізниці зі студентами першого курсу спеціальності «Менеджмент». 

Пан Олександр розповів студентам про сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку пасажирських залізничних перевезень в Україні. Місце та роль залізничного транспорту в Україні під час війни.

Дякуємо пану Олександру за чудову лекцію і корисну та цікаву інформацію. Бажаємо великих успіхів та втілення найамбіційніших проектів!

У межах курсу "Міжнародні транспорті послуги"  25.10.2023 р. відбулася зустріч стейхолдера, представника компанії RegioJet в Україні Олександра Красноштана з бакалаврами-менеджерами зовнішньоекономічної діяльності першого року навчання.

Під час інтерактивної лекції, пан Олександр поділився своїм багаторічним досвідом в роботі міжнародних залізничних пасажирських перевезень. Розповів які проблеми виникли в залізничних міжнародних перевезеннях пасажирів і шляхи їх вирішення під час війни.

Неймовірна лекція! Блискучий спікер! Дружня атмосфера!

07.10.2023 року студенти третього курсу бакалаврського рівня вищої освіти за ОП "Маркетинг послуг" долучилися до науково-практичного семінару на тему: "ЯК ПЕРЕТВОРИТИ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ НА ВЛАСНІ МЕДІА" за участю Head of SMM and Influencer Marketing INTERTOP Ukraine Антона Бокого.

Під час презентації Антон Бокий розповів про тренд на "4Д особу", про еволюцію бренда INTERTOP у соціальних мережах, про перший у світі онлайн-турнір у Instagram-сторіс. про організацію безкоштовної співпраці з лідерами думок, про INTERTOP shopping fest - фестиваль шопінгу з майстер-класами, розвагами та призами та як запустити бренд в Україні. Поділився своїм досвідом, як практика в цій галузі.

2022-2023 навчальний рік

21.06.2023 року в рамках Всеукраїнської наукової конференції здобувачів освіти і молодих учених "Відбудова транспортної інфраструктури України" студенти четвертого курсу бакалаврського рівня вищої освіти за ОП "Менеджмент природоохоронної діяльності", ОП "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", ОП "Менеджмент організацій та адміністрування (транспортний менеджмент)" долучилися до роботи наукової секції «Економіка, підприємництво та менеджмент» і заслухали доповідь керівника відділу бренд маркетингу INTERTOP Ukraine  Антона Бокого  на тему: "Сучасні тенденції та інструменти в управлінні підприємством». 

17.03.2023 року відбулася лекція з дисципліни "Ціноутворення в сервісі та цінова політика" у студентів спеціальності 075 Маркетинг, ОП Маркетинг послуг за участі стейкхолдера, заступника директора філії «Єдиний розрахунковий центр залізничних перевезень» АТ «Укрзалізниця» Маліцького Віталія. Віталій Маліцький  поділився своїм досвідом, як практика та розповів студентам про ціноутворення на послуги з використання вантажних вагонів для підвищення попиту на вантажні вагони АТ «Укрзалізниця», акцентувавши увагу, що встановлення ціни послуги з використання вантажних вагонів проводиться згідно з Порядком визначення та перегляду ставок плати за використання власних вагонів перевізника АТ «Укрзалізниця» в процесі надання послуг з перевезення вантажів, тому що такі ціни формуються на підставі статистичних даних про обсяги наданих послуг з використання вантажних вагонів у розрізі їх різних типів у минулих періодах та не враховують поточну ситуацію на ринку. Ціна послуги використання вантажних вагонів товариства встановлюється в залежності від типу вантажного вагону і однакова для усіх клієнтів, не залежно від кількості вагонів, що ними замовляються.

Вебінар-дискусія зі стейкхолдерами

28.02.2023 викладачі кафедри менеджменту та студенти спеціальності 073 Менеджмент, освітньої програми Менеджмент природоохоронної діяльності Андрущенко Артем та Булич Анастасія (група МН(МПД)-4-5), Захарчук Максим (група МН(МПД)-2-4)  долучилися до  вебінару-дискусії «Екологічні міжнародні стандарти на підприємстві та системи екологічного менеджменту: зайві затрати чи крок до сталого розвитку?»,  яку проводили стейкхолдери, а саме Асоціація професіоналів довкілля PAEU та Офіс сталих рішень.  В вебінарі, також брали участь представники підприємств, що вже впровадили СЕМ чи лише думають над її впровадженням. Обговорювалися питання  переваг та перепонів запровадження системи екологічного менеджменту на підприємстві, як впровадити екологічні стандарти на підприємстві ефективно у 2023 році і як обрати правильно компанію, що супроводжуватиме процес, чек-лист для бізнесу при прийнятті рішення.

28.10.22 відбулася лекція з дисципліни "Управління природоохоронною діяльністю " у студентів спеціальності 073 Менеджмент, ОП Менеджмент природоохоронної діяльності, Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, Менеджмент організацій та адміністрування за участі стейкхолдера, заступника  директора департамнта експлуатації каналізайного господарства Приватного товариства АК Київводоканал Кислого Миколи Івановича. 

04.10.2022 року врамках ОК "Міжнародні транспортні послуги" для студентів першого курсу бакалаврського рівня вищої освіти за ОП "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" проведено науково-пратичний семінар на тему: "Залізничний транспорт: сучасні тенденції та роль у міжнародній економічній діяльності" за участю представника "Укрзалізниці", керівника проєкту "Kyiv City Express", Олександра Красноштана,

Під час лекції висвітлено правові, організаційні та соціально-економічні засади функціонування залізничного транспорту України, питання безпеки руху залізничного транспорту. Підкреслено значну роль залізничного траспорту в евакуації населення в період воєнних дій в Україні; можливості спрощення перевезень пасажирів та організація міжнародних поїздів з країнами-союзниками, де є можливість перевезення без зміни рухомого складу через різні ширини колій. Отже, "Укрзалізниця" на воєнних рейках  - це порятунок і перевезення людей, гуманітарних вантажів, відбудова нової, залізної економіки, де кожен залізничник професійно займається свою справою. В свою чергу, студентами групи були висвітлені основні міжнародні конвенції при здійсненні міжнародних, залізничних перевезень. 

2021-2022 навчальний рік

В рамках підготовки бакалаврів за освітніми програмами "Менеджмент природоохоронної діяльності", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" та "Менеджмент організацій і адміністрування" 8 жовтня 2021 року відбулася лекція з дисципліни Управління природоохоронною діяльністю за участі стейкхолдера ВГО "Жива планета" Бузан Г.С.

Бузан Г.С. очолює Технічний комітет стандартизації Т82 "Охорона довкілля" та координує проекти ВГО "Жива планета". Вона розповіла студентам про принципи і методи екологічного маркування згідно з вимогами міжнародних стандартів та систем сертифікації, поділилася своїм досвідом, як практика в цій галузі.

12 жовтня 2021 року студенти спеціальності «Менеджмент»,  освітньої програми "Менеджмент природоохоронної діяльності" та викладачі кафедри  менеджменту Національного транспортного університету долучилися до засідання клубу екологічних настільних ігор у Київському Міському Будинку Природи. Пограли в Keep cool, Фауноманію, визначили свій вуглецевий слід. Також відвідали виставку тропічних риб і рослин, на якій дізнались багато корисної та цікавої інформації.

Дякуємо співробітникам КП "Київський міський Будинок природи" за запрошення на захід та чудово проведений час!

21 жовтня 2021 року викладачі кафедри та студенти приєдналися до VII Всеукраїнського ЕКОБІЗНЕС-ФОРУМу «Зелена економіка: як досягти балансу». На онлайн-заході розглядалися інновації та наукові досягнення з актуальних питань щ, серед яких:

Екотрансформація: вектори та перепони.

Екологізація регіонів: відкриття можливостей чи розсіювання відповідальності?

Стратегії переходу на «зелені» рейки.

Фінансування екопроєктів та зелені інвестиції.

Стимулювання підприємств до екомодернізації: міжнародний досвід і реалії України.

В рамках дисципліни «Екологічний менеджмент» за освітньою програмою "Менеджмент природоохоронної діяльності"  10.11.2021 відбулася лекція на тему «Основні принципи екологічної політики підприємства» за участі стейкхолдера, заступника директора Департаменту  експлуатації каналізаційного господарства «Акціонерна компанія «Київводоканал» Кислого Миколи Івановича.

Микола Іванович поділився своїм досвідом, як практика та розповів студентам про принципи екологічної політики «Київводоканал».

17 листопада 2021 року у рамках підготовки бакалаврів за освітньою програмою "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" відбулася лекція з дисципліни "Міжнародні транспортні послуги" за участі представника стейкхолдера АТ "Укрзалізниця", начальника служби приміських перевезень Південно-Західної залізниці Красноштана О.М.

Олександр Михайлович поділився зі студентами практичним досвідом в організації міжнародних перевезень пасажирів залізничним транспортом. Розповів про  труднощі, з якими стикаються при розробці нових міжнародних маршрутів. Ознайомив з перспективами розвитку пасажирських перевезень залізничним транспортом на  найближчі 5 років.

24.11.2021 року відбувся Всеукраїнський онлайн-конгрес-2021 для майбутніх екологів:

ПЛАТФОРМА ВЗАЄМОДІЇ

 «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ»

(організована Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції).

До заходу долучились понад 834 учасника з усіх куточків України та понад 50 закладів вищої освіти.

Відкривала та модерувала онлайн-конгрес Людмила Циганок, президентка Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редакторка журналу «Екологія підприємства», експертка ПРООН.

На заході виступили:

Руслан Стрілець, т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України;

Олег Шаров, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України;

Оксана Білоус, помічник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Едуард Арустамян, директор департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України;

Дмитро Заруба, т.в.о Голови Держекоінспекції України;

Вікторія Хрутьба, д.т.н., професор, завідувачка кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету, заступник голови підсекції 101 «Екологія» науково-методичної ради МОН України, експерт Національного Агентства забезпечення якості вищої освіти;

Сергій Бойченко, д.т.н., професор, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», голова науково-технічної Спілки хіммотології.

Спікери з інших онлайн-студій представляли міста Дніпропетровськ, Краматорськ, Житомир, Полтаву та Львів. Захід був насичений також доповідями практиків, представниківпровідних підприємств та членів Професійної асоціації екологів України.

В залі проведення заходу та онлайн від Національного транспортного університету також були присутні студенти спеціальності «Менеджмент» Освітньої програми «Менеджмент природоохоронної діяльності», представники керівництва ЗВО, декани, завідувачі та співробітники випускових кафедр.

Під час заходу від практиків також були озвучені пропозиції щодо працевлаштуванню випускників та студентів старших курсів на вакантні посади, які зацікавили учасників.