Міжнародна діяльність

2023-2024 навчальний рік

Звіт робочих груп WG1, WG2, WG3 робочого пакету РП3 

01 квітня 2024 року викладачі, аспіранти та студенти кафедри брали участь у зустрічі, присвяченій  звіту про результати роботи в період з грудня по березень в міжнародному проекті Transformational Learning Network for Resilience Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine.

Турукало Ганна, гр. МЗД-3-3, (2021 рік вступу)

Я рекомендую програму мобільності «Erasmus+» для студентів нашого університету, бо такий обмін досвідом є надзвичайно дієвим способом більше дізнатися про культури різних країн, знайти друзів, удосконалити Soft Skills та покращити англійську мову.  А також дякую інтернаціональному офісу та викладачам обох університетів за їх підтримку у навчанні в новому середовищі.


Програма «Erasmus+» — чудова можливість обміну досвідом та знаннями між студентами з усього світу.

Моя програма за обміном відбулась в Іспанії, у сонячній Картахені. Талановиті та креативні студенти, погода та загальна атмосфера Іспанії— ось що зробило мій досвід участі в програмі унікальним.

Як на мене, то метою даної програми мобільності є знайомство, співпраця, взаємодопомога та спілкування студентів один з одним у невимушеній атмосфері. Адже, у такому середовищі є всі умови для того, щоб знайти друзів та однодумців з різних куточків світу, як-от Німеччина, Франція, Румунія, Мексика і багато різних країн. Саме невимушеність та відкритість людей до спілкування дозволяє покращити англійську мову та сприяє зникненню мовного бар’єру. До того ж, Іспанський колорит надихнув мене на вивчення іспанської мови.

Підхід до навчання в іспанському університеті (Universidad Politécnica de Cartagena) був для мене новим, бо було дуже багато групових проектів налаштованих на удосконалення навичок роботі в команді та публічному виступі. Великі бібліотеки, просторі навчальні аудиторії та багато місця для зборів також зробили навчання ще комфортнішим.

Варто зазначити, що окрім навчання в університеті проводилось багато заходів для того, щоб отримати іспанський досвід, дізнатися більше про культуру та звичаї місцевих мешканців. Це все допомогло мені адаптуватися в абсолютно новій країні набагато легше.

Участь у IV Міжнародному науковому симпозіумі «Сталий розвиток – стан та перспективи»

Викладачі та студенти кафедри менеджменту прийняли участь у роботі Зимової міжнародної школи «Європейський досвід стратегічного планування розвитку територій з урахуванням екосистемних послуг для післявоєнної відбудови України». Основа мета Зимової міжнародної школи - формування в учасників IV Міжнародного наукового симпозіуму «Сталий розвиток – стан та перспективи» комплексу знань щодо питань європейського досвіду впровадження концепції екосистемних послуг, які є особливо важливими і корисними для післявоєнної відбудови України. В умовах війни необхідний перегляд усталених підходів до розв’язання гострих соціально-економічних, гуманітарних і безпекових, екологічних проблем розвитку держави на всіх рівнях ієрархії управління, у тому числі й стратегічного планування розвитку територій та громад. Європейські країни реалізували стратегії власного територіального розвитку, враховуючи надання екосистемних послуг. Ці стратегії передбачають сприяння сталим практикам землекористування, збереження та відновлення екосистем. Відсутність врахування концепції екосистемних послуг під час прийняття господарських рішень є перешкодою для сталого  розвитку держави і створює загрозу екологічній безпеці та добробуту людей. За результатми проведення симпозіуму опубліковано Збірник матеріалів, в якому відображені наукові доробки учасників.

Участь у вебінарі на тему "Приклади реалізації підходів та інструментів електронної освіти для сприяння стабілізації вищої освіти в Україні".

21 грудня в рамках проекту «Українсько-німецька викладацька мережа для цифрової трансформації екологічної освіти (Фаза консолідації та розширення 2023)» викладачі та студенти факультету менеджменту логістики та туризму взяли участь у підсумковому вебінарі на тему "Приклади реалізації підходів та інструментів електронної освіти для сприяння стабілізації вищої освіти в Україні".

Сертифікати участі у вебінарі https://drive.google.com/file/d/1nIEBRd4NvjS4Fnsq4jXMFjEzr0fezQZe/view?usp=drive_link 

Щорічний   студентський мотиваційний форум -2023 

«Фахівці довкілля: зелена відбудова України та міжнародні тренди»

19 грудня науковці та більш ніж 100 студентів факультету менеджменту, логістики та туризму Національного транспортного університету взяли участь у черговому, вже четвертому, Щорічному   студентському мотиваційному форумі -2023 «Фахівці довкілля: зелена відбудова України та міжнародні тренди», що організував  Professional Association Of Environmentalists Of The World (PAEW).

Зрозуміло, що кадрова криза щомісяця глибшає, а воєнна та поствоєнна зелена відбудова, як і екотрансформація всіх сфер та галузей потребує значної кількості підготованих спеціалістів. Тому на форумі розглядалися актуальні питання:

- На що звернути увагу майбутнім фахівцям довкілля (екологам, гідрологам, юристам, проектувальникам, інженерам, географам, геологам і біологам)?

-Хто потрібен громадам і бізнесу?

-Які знання потрібно набути додатково ще до отримання диплому?

-Де пройти практику? та інші

Дякуємо президентці Асоціації PAEW Людмилі Циганок та команді «Офіс сталих рішень» за цей необхідний та актуальний захід для нашої молоді.

Міжнародне стажування професора кафедри О.Бакуліч

 В період з 04 – 09 грудня 2023 року в рамках  міжнародного  проєкту Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience - Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine відбулося стажування професора кафедри Олени Бакуліч в Університеті сталого розвитку Еберсвальде  (Німеччина).

 Протягом стажування було вивчено досвід впровадження системи сталого розвитку в Університеті  Еберсвальде, Брандербурзьскому університеті та Технічному університеті прикладних наук Вільдау. Проведена робота в групах за методикою CIVICLAB та визначені напрямки щодо розробки Стратегії впровадження системи сталого розвитку в українських університетах та Національному транспортному університеті зокрема.

Міжнародне науково-педагогічне стажування на тему «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ» 

25-26 жовтня 2023 р. в м. Люблін (Польща)

Викладачі кафедри проф. Олена Ложачевська, проф. Наталія Коваленко та доц. Тетяна Дяченко прийняли участь у науково-педагогічного семінарі в межах міжнародного науково-педагогічного стажування на тему «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ» 25-26 жовтня 2023 р. в м. Люблін (Польща)

На семінарі виступали цікаві доповідачі з української та польської наукової спільноти, охоплюючи різні психолого-педагогічні проблеми освіти в Україні та в Польщі. Наприклад, презентували такі доповіді як  «МІЖКУЛЬТУРНА ОСВІТА – ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ», «AR BOOK: СУЧАСНА ОСВІТНЯ СИСТЕМА», «ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДЕЛЕЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ОСВІТИ НАУКОВОГО СПРЯМУВАННЯ ЗА ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИМ ПРОФІЛЕМ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА» тощо.

На заключення господарі семінару запросили всіх учасників до AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH WINCENTEGO POLA W LUBLINIE, де провели екскурсію по матеріально-технічній базі академії.

Міжнародна конференція 

«Управління  бізнес-процесами та технологічними інноваціями в сучасних умовах та в післявоєнний період».

  10 жовтня 2023 року в Національному транспортному університеті у змішаному режимі відбулась Міжнародна конференція «Управління  бізнес-процесами та технологічними інноваціями в сучасних умовах та в післявоєнний період». Вступним словом роботу конференції відкрила проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Олена Славінська. З початком роботи учасників конференції привітали директор ДП «ДерждорНДІ», кандидат економічних наук, доцент Артем Безуглий, декан факультету менеджменту логістики і туризму, кандидат технічних наук, професор Заслужений працівник освіти Олена Бакуліч.

Серед учасників конференції були представники 63 закладів вищої освіти з 20 областей України, 13 Європейських університетів з Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії, Естонії, Грузії, Ірландії, а, також наші стейкхолдери з провідних підприємств України.

На конференції заслухано понад  70 доповідей та повідомлень з проблем управління бізнес-процесами, маркетингу в умовах формування цифрового середовища,  стратегічно - орієнтованого управління проєктами, програмами і портфелями проєктів, логістики і управління ланцюгами постачань,  фінансово-аналітичних і облікових процесів в управлінні різних сфер економічної діяльності, євроінтеграційних аспектів у сфері туризму, інтенсифікації іншомовної професійної підготовки фахівців сфери бізнесу за  участі 12 докторів наук, 41 кандидата наук, 10 аспірантів і здобувачів, 22  студентів. 

Овітня програма StarterNetwork

В рамках освітньої програми StarterNetwork, яка проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з Університетом Тарту (Естонія) та YEP – екосистемою інноваційного підприємництва, доцент Лілія Литвишко приймала участь у спільній програмі YEP та Тартуського університету, що проходила за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV). Відвідала серію вебінарів: "Популяризація науки та комунікація про дослідження", "Створення спільних платформ для просування інновацій", "Експрес-курс для університетських стартапів" для розвитку інноваційного та підприємницького потенціалу українських університетів та передання досвіду естонської екосистеми, а також допомоги представникам академічного середовища з інноваційними ідеями, винаходами чи дослідженнями у створенні стартапів. Отримала відповідні сертифікати.

Національний транспортний університет

в проєкті Erasmus+ KA220-HED – Партнерство у сфері вищої освіти.

Координаційна зустріч партнерів проєкту Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience - Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine

 

Проєкт Erasmus+ KA220-HED Transformational Learning Network for Resilience ("Мережа трансформаційного навчання для забезпечення стійкості - надання можливості українській вищій освіті забезпечити сталу та надійну реконструкцію (післявоєнної) України") членом консорціуму якого є Національний транспортний університет – переможець конкурсного відбору 2023 року проєктів Erasmus+ KA220-HED – Партнерство у сфері вищої освіти.


Проєкти співпраці у сфері вищої освіти (KA220-HED) спрямовані на сприяння підвищенню якості та актуальності діяльності організацій, розвитку та зміцненню партнерських мереж, підвищенню здатності партнерів працювати разом на транснаціональному рівні, сприяючи інтернаціоналізації власної діяльності шляхом обміну або розвитку нових практик і методів, а також обміну ідей.

Основною метою проєкту є допомога українській вищій освіті забезпечити стійку і надійну реконструкцію України після війни та посилення соціальної і політичної лідерської ролі українських університетів задля підтримки стійкої трансформації України.

Проєкт має на меті створення трансдисциплінарної навчальної мережі, до якої увійдуть науковці, студенти та практики з України, Чехії, Польщі, Литви та Німеччини.

Тривалість проєкту: 2 роки (01.10.2023-30.09.2025).

Обсяг фінансування - 400 тис. євро.

Консорціум проєкту:

• Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина). – координатор;

• Жешувський технічний університет ім. Ігнасія Лукашевича (Польща),

• Технічний університет Лібереця (Чеська Республіка),

• Вільнюський технічний університет ім. Гедиміна (Литва),

• Національний лісотехнічний університет України (Україна),

• Національний транспортний університет (Україна),

• Державний університет «Житомирська політехніка» (Україна),

• Харківський національний автомобільно-дорожній університет (Україна),

• Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (Україна),

• Одеський державний екологічний університет (Україна),

• Приазовський державний технічний університет (Україна).

Асоційовані члени консорціуму:

• Професійна асоціація екологів України (Україна),

• Державне підприємство «Державний науково-дослідний дорожній інститут імені М.П. Шульгіна» (Україна),

• ДП «Державний науково-дослідний інститут автомобільного транспорту» (Україна),

• Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (Україна),

• Природний заповідник «Розточчя» (Україна),

•  ГО «ФорестКом» (Україна),

• Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук (Україна),

• Інститут прісноводної екології та внутрішнього рибальства імені Лейбніца (Німеччина),

• Український науково-дослідний інститут екологічних проблем (Україна),

• ГО «Екологічна безпека регіонів України» (Україна),

• Нижньодністровський національний природний парк (Україна),

• Карпатський біосферний заповідник (Україна),

• Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник (Україна),

• Національний природний парк «Голосіївський».

 

Створена трансдисциплінарна освітня мережа сприятиме інноваційним підходам у викладанні та проведенні прикладних досліджень, а також  підтримуватиме українські виші на шляху до сталого управління. Крім того, здобувачі освіти отримають можливість діяти як агенти змін задля сталого розвитку з урахуванням ризиків сьогодення.

У рамках проєкту учасниками планується розробка та реалізація інноваційних освітніх програм та заходів, спрямованих на розвиток сталого мислення та навичок у здобувачів освіти, викладачів та інших зацікавлених сторін.

В період з 4 по 8 грудня 2023 року Університетом сталого розвитку Еберсвальде (м. Еберсвальде, Німеччина) проведено стартовий семінар та організовано тренінговий табір для партнерів проєкту.

Під час тренінгів та семінарів були сформовані першочергові завдання та обговорені такі ключові теми проєкту:

• Створення мережі: розробка та впровадження ефективних мережевих структур для співпраці університетів-партнерів. Така мережа буде сприяти обміну знаннями, ресурсами та найкращими практиками.

• Сталий менеджмент та навчання: розробка та впровадження сталих підходів у менеджменті та освітніх програмах з урахуванням європейського досвіду та стандартів.

• Потреби та запити секторів: аналіз потреб різних секторів, включно з промисловістю, державним управлінням та суспільством, у контексті сталого розвитку та відновлення після війни.

• Сталі громади: розробка стратегій та підходів для підтримки створення та розвитку сталих громад, які зможуть адаптуватися та процвітати в умовах зміни клімату та соціально-економічних викликів.

Крім того, для учасників зустрічі було представлено найкращі практичні напрацювання європейських університетів Німеччини та проєктів, які вони реалізують у сфері сталого розвитку.

Подальшої плідної роботи всім учасникам проєкту!

У період 6-7 липня 2023р., Сніжко Лариса Леонідівна прийняла участь у тренінгу, який проводився Університетом Констанца та Віденським Університетом в рамках Еразмус+ проєкт з «Розвитку потенціалу вищої освіти» PAGOSTE «“New mechanisms of partnership-based governance and standardization of vocational teacher education in Ukraine”, на тему:“Digitalisation, cooperation and dual vocational education in german-speaking countries: fields of tensions and solutions”. Сертифікат про участь No 609536-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-SP.

Академічна мобільність адміністративного персоналу

Національного транспортного університету до Університету Альмерії (Іспанія) в рамках програми ERASMUS+

Забезпечення плідної співпраці з Європейськими закладами вищої освіти, науковими установами та організаціями в рамках виконання міжнародних освітянських та наукових проєктів є одним з ключових аспектів стратегії інтернаціоналізації Національного транспортного університету. З метою її реалізації, а також в рамках виконання міжінституційної угоди з Університетом Альмерії (Іспанія) проєкту ERASMUS+, програми КА1 “Академічна мобільність”, в період з 8 по 12 травня 2023 року здійснено мобільність доктора філософії, керівника науково-організаційного відділу НДІ «Проблем транспорту і будівельних технологій» Севост’янової Аліни Валеріївни та заступника декана факультету менеджменту, логістики та туризму Заяц Ольги Василівни.

Під час міжнародного стажування доц. Севост’янова А.В. та доц. Заяц О.В. представили  Національний транспортний університет в рамках XII International Staff Week Selection учасникам з понад 30 різних країн світу: Португалія, Франція, Словенія, Польща, Боснія і Герцеговина, Литва, Словаччина, Іспанія, Чорногорія, Чехія, Канада, Китай, Марокко, Албанія, Туніс, Ірак, Іран, Туреччина, Південна Корея, Колумбія, Вірменії та інші. З представниками цих країн відбулися робочі зустрічі і встановлено нові контакти, на яких було обговорено напрямки подальшої співпраці щодо академічного обміну студентів, викладачів та адміністративних працівників, стажування PhD аспірантів.

Особливої уваги заслуговують домовленості про подальшу співпрацю з Houda ELARISSI YAHMADI, керівник відділу міжнародного співробітництва Erasmus+, Université de Gabès (Туніс); RAMÓN SOTO HERRERA, відділ мобільності студентів, відділ міжнародних справ Universidad de la frontera Temuco (Чилі); Doc. Emir Nezirić, Проректор з науки та наукової роботи  Univerzitet "Džemal Bijedić" u Mostaru (Боснія і Герцеговина); Catherine Vellinga, M.Ed., Керівник міжнародної освіти та розвитку TESL та Kenta Shirakura консультант з кооперативного навчання та успіху у кар’єрі, Georgian College (Канада); Prof. dr. sc . Zdenko Klepić, Проректор з бізнесу, людських ресурсів і управління якістю Sveučilište Univerzite Mostaru (Боснія і Герцеговина);  Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích University of South Bohemia in České Budějovice (Чехія) та Yeditepe University (Турція).

Представники закордонних університетів підкреслили важливість розроблення спільних навчальних програм для магістрів і бакалаврів, особливо в умовах воєнного часу в Україні, оскільки готові тимчасово прийняти українських студентів на безкоштовне навчання. Важливим напрямком співпраці між університетами визначено проведення спільних дослідницьких проектів та публікація їх результатів у міжнародних наукових журналах.

На круглому столі “Mobility through students eyes” Testimonies of Erasmus+ incoming and outgoing students було обговорено практичний досвід студентів з різних країн щодо обміну за програмою Erasmus+ в університеті Альмерії, який показав потребу у більш активному залученні та мотивації студентів до участі у міжнародній мобільності, оскільки він сприяє міжкультурному обміну та успішній діловій  комунікації на міжнародному рівні. Співробітники міжнародного відділу та студенти університету Альмерії поділилися досвідом щодо організації кредитної мобільності з країнами-партнерами KA171, водночас було розглянуто практичні кейси щодо організації відбору кандидатів для участі у програмі.  Робота учасників міжнародного стажування на воркшопі “New opportunities on Erasmus+ mobility 2021-2027” виявилась теж дуже пізнавальною і важливою, адже було окреслено головні можливості Erasmus+  протягом 2021-2027 років, обговорено пропозиції щодо поліпшення поточних відносин та перспективи співробітництва з новими партнерами.

Дуже важливою була зустріч Севост’янової А.В. та Заяц О.В. зі студентами НТУ в Університеті Альмерії, які у рамках FESTIVAL OF NATIONS: International students fair, представляти Україну.

Впевнені, що результатом міжнародної мобільності буде плідна співпраця з Університетом Альмерії та країнами-партнерами.


2022-2023 навчальний рік

Міжнародний проект "Joint teaching and learning for empowerment and resilience of Ukrainian academia.

 5 червня в Університеті сталого розвитку Еберсвальде в рамках міжнародного проекту "Joint teaching and learning for empowerment and resilience of Ukrainian academia." в  режимі онлайн відбувся Symposium "Prospects for Ukrainian-German Cooperation". У співпраці з експертами з проектного менеджменту з Німеччини та України обговорювалися ідеї щодо розробки проектів, побудови мережі партнерства, доступних ліній  фінансування.

The International Conference on Business and Technology (ICBTiSTANBUL’ 2023) 

Академічна мобільність доцента кафедри менеджменту Заяц О.В.

до Жешувського технологічного університету (Польща) в рамках програми ERASMUS+

В рамках реалізації академічної мобільності для викладачів за програмою  ERASMUS+ К1 до Жешувського технологічного університету (Польща) з 17 по 21 квітня 2023 року була відряджена канд. економ. наук, доцент кафедри менеджменту Заяц Ольга Василівна.

Відповідно до міжінституційної угоди, на факультеті менеджменту Заяц О.В. прочитано курс лекцій студентам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, обсягом 8 годин з навчальної дисципліни «Менеджмент», "Маркетинг", а саме: Теоретичні аспекти бренд-менеджменту;  Моделі формування та розвитку бренду; Психологічні аспекти брендингу; Територіальний брендинг; Брендування країни; Тенденції та інновації Digital-маркетингу.


В рамках академічної мобільності проведено ряд зустрічей, зокрема з представником Департаменту міжнародного співробітництва Жешувського технологічного університету PhD Павелом Перц (Paweł Perz) та Джоанною  Русзел (Joanna Ruszel),  в ході яких Заяц О.В. обговорила подальшу співпрацю та розширення напрямку академічної мобільності викладачів та студентів між університетами.

Також відбулися переговори з приводу подальшої наукової співпраці з Евеліною Нич (Ewelina Nycz) та Джоанною В'яжевич (Joanna Wiażewicz), яка є редактором наукового журналу Modern Management Review, обговорено можливість співпраці та публікацій з менеджменту у журналах Жешувсього технологічного університету (https://wz.prz.edu.pl/en/faculty-journals), можливості участі студентів та викладачів обох закладів освіти в наукових конференціях.

Впевнені в подальшій плідній співпраці з Жешувським технологічним університетом!

ERASMUS K2 Розвиток потенціалу вищої освіти 

“Transformational learning network  for resilience”

Завідувачка кафедри д.е.н., проф. Ложачевська О.М. та  проф. кафедри Бакуліч О.О. беруть участь у проекті ERASMUS K2 Розвиток потенціалу вищої освіти “Transformational learning network  for resilience”, заявка з якого подана  у лютому 2023 року в Європейську Комісію. Також, в проекті задіяні студенти освітньої програми ”Менеджмент природоохоронної діяльності” Помазок Діана група МПД-І-3 та Булич Анастасія МН(МПД)-4-7. Проект подається за ініциативи Університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина). В консорціум проекту входять сім українських університетів з різних регіонів України та три європейські університети.

20 лютого 2023 року cтудентки освітньої програми ”Менеджмент природоохоронної діяльності” Помазок Діана група МПД-І-3 та Булич Анастасія МН(МПД)-4-7 взяли участь у обговоренні заявки проекту ERASMUS K2 Transformational learning network  for resilience яка подається в Європейську комісію на конкурс проектів ERASMUS K2 Розвиток потенціалу вищої освіти. Проект подається за ініциативи Університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).

Угода між НТУ і Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина)

6 грудня 2022 року в гібридному форматі  ректором НТУ та президентом Університету сталого розвитку міста Еберсвальде (Німеччина) була підписана Угода про співпрацю між університетами на виконання спільних проектів в рамках спеціальностей  073 «Менеджмент»,101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища».  Це є початком довготривалої та плідної співпраці між нашими університетами.

В період 05-09 грудня 2022 року професор кафедри менеджменту Бакуліч О.О. пройшла Міжнародне стажування в Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde (Німеччина) в рамках проекту DAAD «Ukrainian German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education».  Під час стажування відбувся обмін досвідом, удосконалення методів та інструментів онлайн освіти, робота з інтерактивною дошкою Miro, віртуальний тур у форматі  Digital Field Trips, визначені можливості використання програми Mentimeter в змішаному навчанні.  Були сформовані  плани  на майбутнє щодо співробітництва в освітньому процесі та науці.

Всеукраїнський онлайн-конгрес для майбутніх менеджерів зеленої економіки

Викладачі кафедри менеджменту та студенти спеціальності 073 Менеджмент, освітньої програми Менеджмент природоохоронної діяльності Андрущенко Артем, Булич Анастасія (група МН(МПД)-4-5),  Захарчук Максим, Міогло Луіза (група МН(МПД)-2-4)  22.11.22 долучилися до Всеукраїнського онлайн-конгресу для  майбутніх менеджерів зеленої економіки. Всеукраїнський онлайн-конгрес для майбутніх менеджерів зеленої економіки організовано Асоціацією професіоналів довкілля «ПАЕУ» спільно з Офісом сталих рішень за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу. В рамках форуму були обговорені наступні питання:   перспективи для професійного розвитку майбутніх фахівців з екологічного менеджменту під час війни, їхня роль у повоєнній зеленій відбудові України;   виклики екологічної сфери в умовах змін клімату, викликаних декарбонізацією та війною в Україні; створення платформи для нетворкінгу між фахівцями екологічної сфери, які себе професійно реалізували; були окреслені основні екологічні виклики, на яких буде зосереджено увагу найближчі 20 років.

Міжнародний проект "Українсько-німецька мережа викладання для цифрової трансформації екологічної освіти"

20 жовтня 2022 року викладачі кафедри прийняли участь у засіданні фокус-групи з обговорення результатів анкетування потреб викладачів у цифрових компетенціях. в рамках міжнародного проекту "Українсько-німецька мережа викладання для цифрової трансформації екологічної освіти", що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) 

Студенти ОП "Менеджмент природоохоронної діяльності" прийняли участь в анкетуванні, що мало на меті проаналізувати виклики й оцінити потреби студентів під час дистанційного навчання за освітніми програмами у галузі екології та охорони навколишнього середовища в умовах війни в Україні.  

Опитування проводилося в рамках міжнародного проекту "Українсько-німецька мережа викладання для цифрової трансформації екологічної освіти", що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Проект передбачає розробку цифрових навчальних курсів для студентів Національного транспортного університету (Київ) і Національного лісотехнічного університету України (Львів). Партнером проекту є Університет сталого розвитку міста Еберсвальд (Німеччина).


Звіт з анкетування в рамках проекту для наших стейкхолдерів (1).pdf

Доцент кафедри Малахова Ю.А. з 12 лютого – 20 березня 2022 р. прошла міжнародне стажування у Польщі на базі Кафедри польсько-українських студій Ягеллонського університету на тему: «Фандрайзинг та організація проектної діяльності в навчальних закладах: європейський досвід». 

Гаража Марія, гр.МЗД-4-2 (2019 рік вступу)

Це напевне те, що я буду згадувати  все життя. Коли я побачила оголошення про набір, відразу  зрозуміла шо буду брати участь, хоча до останнього не вірила що зможу поїхати, але ось цілий рік життя в цій сонячній країні залишився по заду. 

Перші тижні були присвячені знайомству із структурою навчання, соціальним життям та колоритом. Іспанії, тому вони промайнули непомітно і прийшов час для справжнього навчання.

Перше, що відразу помічаєш - свобода дій та свобода вибору. Ця свобода виражається в поведінці студентів протягом заняття. Цілком нормально під час пари вийти за кавою, або смакувати шоколадку. 

Друге, що впадає у вічі - усе навколо стимулює тебе до самонавчання та самовдосконалення. Зручні бібліотеки, комп’ютерні зали, кімнати для роботи в групах та відпочинку роблять твоє навчання в після лекційний час невимушеним та легким.

Навчальна програма представляє собою багато командної роботи і імпровізації та практичних проекти. Як результат, є можливість виконувати складні та об’ємні завдання, отримуючи дуже цінний досвід роботи в команді, котрий, на мою думку, надзвичайно цінний.

Я дуже вдячна викладачам та інтернаціональному офісу  обох університетів за їх підтримку і домогу в таких не звичних і нових умовах. Це нереальний досвід і крута можливість не тільки повчитись в новому форматі , а й зустріти студентів з різних куточків світу.. Наразі у мене є друзі, майже з кожної країни Європи та навіть США, Канади. Дружба, спілкування з ними дають розуміння менталітету кожної країни, ти начебто отримуєш можливість подивитись на світ іншими очима.

2021-2022 навчальний рік

Студенти та викладачі кафедри мають можливість приймати участь у міжнародних програмах. До однієї з таких програм відноситься Erasmus +. Своїми враженнями діляться учасники програми.

Булич Анастасія,  гр. МПД-3-7 (2019 рік вступу)

В програмі мобільності Erаsmus+ зараз приймає участь студентка за освітньою програмою Менеджмент природоохоронної діяльності Булич Анастасія, яка наразі перебуває на навчанні в Альмерії, Іспанія.


Кушнерова Діана, гр.МЗД-3-2 (2018 рік вступу)

Ерасмус+ - один з найяскравіших спогадів мого життя. Про цю програму я чула ще будучи абітурієнтом, але навіть подумати не могла, що матиму можливість навчатися в Іспанії і пережити всі ці емоції. Такий шанс я отримала, навчаючись в Національному транспортному університеті.

Програма об‘єднує студентів з усього світу. Кожна людина - це окрема культура. Це неймовірно, коли такі різні люди зустрічаються в одних обставинах і стають справжніми друзями, не зважаючи на тисячі  кілометрів. 

Я познайомилась з великою кількістю талановитих, цілеспрямованих та натхненних студентів, з якими провела довгий час в межах одного університету. Нас усіх дуже сильно об‘єднала командна робота, яка в університеті Альмерії є невід‘ємною частиною навчання. Хочу відмітити, що такий підхід дійсно став для мене відкриттям. Завдяки цьому ми всі стали більш креативними, цілеспрямованими та щирими. 

Система навчання спрямована саме на спілкування та розуміння один одного для того, щоб навчатися та створювати спільні ідеї. Крім цього, в межах програми були запропоновані екскурсії до різних куточків Іспанії, кожного дня проводилися цікаві заходи, квести, спортивні ігри. Це дуже допомогло одразу адаптуватися та відчути всю атмосферу програми. 

Я ніколи не забуду день, коли в нашій квартирі зібралося 10 національностей і всі почали вчити один одного своїм мовам. 

Протягом навчання за програмою Ерасмус+ я вивчала 4 дисципліни. Кожен викладач дав нам цінні знання, які було дійсно цікаво вивчати, не зважаючи на купу книжок та домашнього завдання. На одній з пар ми писали бізнес-план в команді і створювали дуже круті ідеї, можливо в майбутньому в світі з’являться наші проєкти. Спочатку було важко, тому що потрібен був час, щоб звикнути до нової країни, людей, навчання. Але зараз я однозначно хочу сказати, що кожен, хто має можливість, повинен користуватися таким шансом.

Матейчик Петро, гр. МПДм-1-1 (2019)

Навчання в університеті Альмерії - це неоціненний досвід!

В процесі навчання я багато дізнався про європейську культуру, поспілкувався зі студентами з усього світу (від Вірменії до Канади) і приймав участь в різноманітних студентських заходах. 

Саме навчання можна охарактеризувати словом "захоплююче". Кожен викладач, з яким у мене була можливість співпрацювати, формував зміст лекційного матеріалу з урахуванням отриманого ним досвіду під час безпосереднього управління власним підприємством або роботи в великих транснаціональних компаніях. Також, якщо говорити про академічне співробітництво - двері університету Альмерії завжди відкриті. 

Можу впевнено сказати, що участь в програмі Erasmus+ стала одним з кращих моїх рішень. Можливість брати участь в програмах мобільності - це справді чудовий шанс для розвитку студентів нашого університету. Я дуже вдячний за повноцінну підтримку зі сторони координаторів на кожному з етапів програми, за можливість стати частиною програми Erasmus+ та отримати дійсно європейський досвід.

Завідувачка кафедри менеджменту Ложачевська О.М.

В період з 20.11 по 22.12.21 та 20-24.01.22 професор Ложачевська О.М. працювала в якості експерта Міжнародного проєкту «Інноваційна освіта як драйвер сталого розвитку дестинацій: Україна- Польща» в м. Лодзь (Польща). В межах проєкту проводилися дослідження колаборацій та впливу на сучасну сферу послуг інших сфер, відбулися відвідини сучасного простору – музею інновацій та наук, досліджувалися об’єкти ревіталізації тощо. 

Завідувачка кафедри, проф. Ложачевська О.М. з 07 вересня по 13 вересня 2020 року проходила науково-педагогічне закордонне стажування «Internalization of higher education in the context of globalization of innovative educational space» у Варненському університеті менеджменту (Варна – Добрич – Албена) (Болгарія). Програма конференції передбачала також знайомство з досвідом інших університетів Болгарії.

Основні питання, що обговорювалися під час стажування: тенденції розвитку вищої освіти в інформаційному суспільстві; сучасні світові тенденції розвитку науки та інформаційних технологій; інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі; можливості ІКТ у туристичній галузі; комп'ютерні науки та інформаційні технології в бізнесі; самостійна робота студентів з використанням інформаційних технологій.

Бакуліч Олена Олександрівна пройшла стажування за програмою ERASMUS+K1 кредитна академічна мобільність та прийняла участь у 9 th International Staff Week на факультеті менеджменту та економічних наук в Університеті Альмерії (Іспанія).

Університет Альмерії (UAL) є партнером Національного транспортного університету з яким підписана міжінституційна угода в рамках ERASMUS+K1. В UAL сьогодні навчається більш ніж 12 тисяч студентів з яких 650 за кредитною академічною мобільністю. В рамках стажування Бакуліч О.О. прослухала лекції щодо розширення міжнародних зв’язків та створення потенціалу у сфері вищої освіти щодо підготовки проектів К2, заглибилася в екологічні проблеми регіону Андалусії, відвідала природний заповідник Cabo de Gata.  

Професор кафедри менеджменту Бакуліч О.О. 

Розпорядження №33.pdf

Професор кафедри менеджменту Бакалінський О.В

З метою реалізації права студентів на вільний вибір дисциплін та у відповідності до “Положення про порядок реалізації студентами Національного транспортного університету права на вільний вибір навчальних дисциплін”, а також, на підставі заяв студентів професор кафедри менеджменту д.е.н., професор Бакалінський О.В.  викладав дисципліну «Маркетинг в туризмі» англійською мовою для групи студентів, до складу якої входила іспанська студентка Кано Аріадна. 

Доцент кафедри менеджменту Навроцька Т.А.

Доцент кафедри, к.е.н. Навроцька Тамара Анатоліївна з 01 квітня по 30 червня 2019 року проходила  міжнародне стажування  в University «Prof. Dr  Asen Zlatarov» Burgas (Bulgaria) under a special approved program in the direction of «ECONOMICS» with a total volume of 108 hours (сертифікат № 4338 від 30.06.2019р)

Доцент кафедри менеджменту Литвишко Л.О.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Литвишко Лілія Олександрівна в період з 17 вересня по 17 грудня 2020 року в м. Вільнюс (Литва) успішно пройшла міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) за напрямом «Management, Economics and Finance». Загальна кількість годин курсу 108 годин (3,6 кредити ECTS). Організатором міжнародного підвищення кваліфікації був литовський Mykolas Romeris University. Отримала сертифікат №5KV-4977 від 17.12.2020 про проходження курсів міжнародного підвищення кваліфікації.


Сертифікат №0060 учасниці проєкту Erasmus+ «Інжиніринг криз та ризиків у сфері транспортних послуг» N598218-EPP-1-2018-1-PL-EPPKA2-CBHE-JP, засвідчує, що доц., к.е.н. Литвишко Л.О. з 13 по 20 травня 2021 року пройшла курси з підвищення кваліфікації за напрямами: управління безпекою та навколишнім середовищем в умовах ризиків настання кризової ситуації; нові виклики для управління ризиками та кризами в транспортних системах; ризик як явище: принцип використання; прикладні моделі оцінки ризиків та відмов у транспортних системах; принципи та технічні інструменти роботи з Big Data технологіями; машинне навчання, хмарні обчислення; найкращі світові практики управління проектами в Державному університеті інфраструктури та технологій. Загальний обсяг курсу: 60 годин (2 кредити ECTS).

Доцент кафедри менеджменту Заяц О.В.

В період з 12 серпня по 12 жовтня 2021 року в рамках ІІ Міжнародної програми наукового стажування “Видатні Особистості: Вивчення Досвіду та Професійних Досягнень для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу” у Дубаї, Римі, Нью-Йорку, Єрусалимі, Пекіні проходила підвищення кваліфікації кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Заяц Ольга Василівна. Стажування відбулось в рамках міжнародного освітнього гранту №IEG/U/2021/08/12.

Під час проходження програми були розкриті глобальні проблеми розвитку сучасного світу, відповідального лідерства, стратегії і тактиці прийняття рішень і керівництва установами, підприємствами і колективами працівників, розвитку особистих якостей та ключових рис формування успішної особистості, професійному досвіду визначних людей для успішного кар’єрного зростання, новим технологіям та перспективам розвитку світу, поширенню демократії і правам людини, громадянським компетентностям, європейським та євроатлантичним цінностям тощо.

Старший викладач кафедри менеджменту Артемчук В.О.

У грудні 2019 року завершилось стажування старшого викладача кафедри Артемчук Валентини Олексндрівні у Вищій школі економіки Празького Економічного університету (Vysoká škola ekonomická v Praze: University of Economics) за програмою «Інновації у навчальному процесі: методи, підходи, технології». Стажування відбулось за підтримки: Асоціації сприяння глобалізації освіти та науки SPACETIME https://www.facebook.com/groups/1666490086915045/ Vysoka skola ekonomicka v Praze: University of Economics https://www.vse.cz/ ŠKODA AUTO Vysoká škola https://ru.savs.cz/

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри менеджменту в рамках проєкту Erasmus+

В рамках проєкту Erasmus+ «Інжиніринг криз та ризиків у сфері транспортних послуг» викладачі Малахова Ю.А., Литвишко Л.О., Разводовська В.О., Сніжко Л.Л., Сукманюк В.М., Хобта М.О. пройшли курси з підвищення кваліфікації за напрямами: управління безпекою та навколишнім середовищем в умовах ризиків настання кризової ситуації; нові виклики для управління ризиками та кризами в транспортних системах; ризик як явище: принцип використання; прикладні моделі оцінки ризиків та відмов у транспортних системах; принципи та технічні інструменти роботи з Big Data технологіями; машинне навчання, хмарні обчислення; найкращі світові практики управління проектами в Державному університеті інфраструктури та технологій з 13 по 20 травня 2021 р. Загальний обсяг курсу становить: 60 годин/2 кредити ECTS. 

Лекція професора Школи інженерного проектування Політехнічного університету Валенсії Марини Пуюело (Іспанія)

З 11 по 13 жовтня 2021 р. в рамках проекту Erasmus+ K107 студенти, аспіранти та викладачі кафедри менеджменту Національного транспортного університету відвідали  відкриті лекції професора Школи інженерного проектування Політехнічного університету Валенсії Марини Пуюело (Іспанія).

Під час зустрічі була представлена презентація Політехнічного університету Валенсії, розкриті сучасні виклики для Школі інженерного проектування, проведена лекція на тему : «Розумне місто та розумна мобільність» проведена відео конференція із студентами університету Валенсії із презентацією власного командного проекту та відео конференція з компанією Stadler Railways.

Обговорення лекції на тему: «Розумне місто та розумна мобільність»  студентами, що навчаються за ОП "Менеджмент природоохоронної діяльності", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" та виклалачами кафедри менеджменту, які відвідали відкриті лекції професора Школи інженерного проектування Політехнічного університету Валенсії Марини Пуюело (Іспанія), в рамках проекту Erasmus+, 12-13 жовтня 2021 року.

Академічна мобільність викладачів Університету Північ (Хорватія)

В період з 22 по 30 жовтня 2021 року до Національного транспортного університету відбулася академічна мобільність викладачів Університету Північ (Хорватія) (https://www.unin.hr/) в рамках реалізації проєкту Erasmus+K107, програми КА1 “Академічна мобільність”, а саме: завідувача кафедри цивільна інженерія, професора Bozo Soldo, асистента професора Aleksej Aniskin та асистента професора Matija Orešković.

Асистенти професора Aleksej Aniskin та Matija Orešković прочитали курс лекцій для викладачів, які здійснюють навчальний процес за різними спеціальностями університету, в тому числі: «Системний аналіз», «Технології захисту навколишнього середовища», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Менеджмент природоохоронної діяльності».