2021 рік

21 грудня 2021 року відбувся захист магістерських робіт спеціальності 101 Екологія. Дві четвірки, чотири п'ятірки. 

16 грудня 2021 року – Програма розвитку ООН (ПРООН) отримала премію за підсумками реалізованих у 2021 році екологічних ініціатив за напрямом «Лідерство – основа екотрансформації» під час Четвертого всеукраїнського форуму «Лідерство і екотрансформація 2021», що відбувся в Києві.

Нагороду здобули ініціативи, реалізовані у межах проєкту «Ефективне врядування й залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної згуртованості у східній Україні», який впроваджується ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Подяку "За сприяння екотрансформації бізнесу, екологізації держави та свідомості суспільства, за вагомий внесок у підвищення рівнязань такваліфікації екоспільноти" отримала доцент нашої кафедри - Морозова Тетяна Василівна.

Протягом двох минулих років ПРООН провела низку досліджень для систематизації даних та джерел екологічної небезпеки в Донецькій та Луганській областях. На основі досліджень організація допомогла місцевій владі визначити пріоритетні дії для зменшення екологічних ризиків та покращення стану довкілля на сході України, а також надала рекомендації для пом’якшення наявних викликів, а саме забруднення повітря, води та ґрунту, поводження з відходами, моніторингу довкілля, а також запровадження необхідних змін на інституційному рівні.

24 листопада 2021 року відбувся Всеукраїнський онлайн-конгрес-2021 для майбутніх екологів: ПЛАТФОРМА ВЗАЄМОДІЇ «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ»

Гуртування довкола спільної мети - без цього ніяк не досягти жодної цілі стійкого розвитку!

Україна потребує якісної професійної підготовки екологів, експертизи усіх процесів екотрансформації, взаємодії

Цього дня понад 800 учасників та учасниць з різних куточків України та понад 50 ЗВО долучилися до Всеукраїнського онлайн-конгресу для майбутніх екологів – Платформа взаємодії «Екопрофесії майбутнього – майбутнє екопрофесій»!

Студенти та освітяни обговорили з практиками з боку влади, громад, бізнесу такі теми:

Захід організовано @Professional Association of Ecologists of Ukrainе та Національний Центр Сталого Розвитку за підтримки ПРООН в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

19 листопада 2021 року студенти-екологи 4 та 5 курсів, що здобувають освіту в НТУ за спеціальністю 101 «Екологія» в рамках вивчення дисциплін еколого-економічного спрямування успішно пройшли 10-ти годинний навчальний онлайн-курс «Вступ до зеленої економіки», який складається з п’яти модулів.

Цей курс ознайомлює з основними поняттями, інструментами реалізації політики та міжнародними рамковими документами у сфері інклюзивної зеленої економіки. Даний курс спрямовано на закріплення у студентів навичок, що дозволяють:

• описати передумови та основні поняття інклюзивної зеленої економіки на противагу звичайним бізнес-практикам;

• визначити умови, які уможливлюють озелефнення економіки.

• окреслити основні можливості та труднощі в ключових галузях.

• навести приклади національних стратегій і планів, спрямованих на сприяння розвитку інклюзивної зеленої економіки.

• розрізняти міжнародні рамкові документи та ініціативи на підтримку інклюзивної зеленої економіки.

Курс розроблено за підтримки ЄС та під егідою Партнерства заради дій у сфері зеленої економіки  PAGE, що об’єднує п’ять агенцій: Програма ООН з довкілля, Міжнародна організація праці, Програма розвитку ООН, Організація ООН з промислового розвитку та Інститут ООН з навчання та досліджень. 

05 листопада 2021 року викладачі та студенти кафедри відвідали і познайомилися з діяльністю Чорнобильського Радіаційно-екологічнного Біосферного Заповідника. Особлива подяка Вікторія Мельничук-Володькіна за високу організацію навчального візиту, її всебічну підтримку та допомогу, а Денис Вишневский  й  Oleksandr Borsuk  за відкритість і готовність ділитися знаннями про Заповідник і Чорнобильську зону відчуження. 

Під час візиту викладачі та студенти познайомилися з особливостями функціонування природоохофронних територій, дізналися про методи відновлення природних екосистем після пожеж, а також практичні заходи попередження виникнення і поширення пожеж у лісах. Окрім цього, група відвідала Чорнобильську зону відчуження, де вивчили наслідки аварії на Чорнобильській АЕС і заходи, що вживаються для відновлення забруднених територій. 

Цей візит був особливо корисним як для викладачів кафедри,  так і студентів-екологів. Отримані знання та досвід будуть використані під час навчального процесу та в професійній діяльності. 

Маємо надію зберегти наші дружні відносини та надалі розвивати плідну взаємовигідну співпрацю на благо спільних інтересів!

03 листопада 2021 року в Національний транспортний університет завітали студенти та аспіранти з Університету сталого розвитку Еберсвальде (Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde), щоб в рамках міжнародного проекту разом з нашими студентами вирішувати екологічні проблеми у партнерстві з Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником. Міжнародні проекти відкривають великі можливості для нас та наших студентів!

22 жовтня 2021 року в рамках дисциплін «Економіка природокористування», «Екологія життєвого циклу транспортних засобів», «Еколого-економічний аналіз діяльності діяльність підприємств», «Екологічна (циркулярна) економіка» відбулась зустріч студентів 3-5 курсів спеціальностей «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища» кафедри екології та БЖД з представником одного з передових підприємств в автомобільно-дорожній галузі, к.т.н. Жаровим Костянтином Сергійовичем - начальником центру оцінки відповідності КТЗ та наукових досліджень системи технічного регулювання ДП «ДержавтотрансНДІпроект». Темою даної зустрічі була технічне регулювання екологічних норм у сфері транспортних засобів в Украіні та країнах ЄС. Були розглянуті питання:

·Вплив удосконалення конструкції транспортних засобів на кількість загиблих водіїв.

·Встановлення технічних вимог дотранспортних засобів в Україні.

·Технічне регулювання у сфері транспортних засобів - нормативно-правова база.

·Оцінка викидів шкідливих речовин відповідно до Регламента ЄС 715/2007 та Регламентів ООН (Процедури, вимоги та види випробувань).

21-22 жовтня відбувся VII Всеукраїнський ЕКОБІЗНЕС-ФОРУМ «Зелена економіка: як досягти балансу»

Кафедра екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету щиро дякує організаторам Форуму за запрошення долучитись до заходу. Викладачі та студенти мають можливість отримувати актуальну та важливу інформацію від експертів у режимі реального часу.

Дякуємо Людмила Циганок, Екологія підприємства, Professional Association of Ecologists of Ukraine, Національний Центр Сталого Розвитку!

На кафедрі екології та БЖД Національного транспортного університету здобувачам вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів  викладаються новітні дисципліни еколого-економічного спрямування: «Економіка природокористування», «Еколого-економічний аналіз діяльності підприємства», «Циркулярна економіка», які мають безпосереднє відношення до інноваційного розвитку підприємств, регіонів України та сприяють розвитку національного господарства країни відповідно сучасним світовим вимогам.

В рамках цих дисциплін викладачами кафедри разом зі студентами розроблено «Алгоритм здійснення екомодернізації підприємств спрямованої на поліпшення природокористування застосуванням стратегії з ресурсоефективного та чистого виробництва». Даний твір наукового характеру 11 жовтня 2021 р. зареєстровано у ДП «Український інститут інтелектуальної власності» та отримано свідоцтво інтелектуальної власності, що засвідчило реєстрацію авторського права.

ЕКОПАРТНЕРСТВО

9 жовтня 2021 року в рамках роботи зі стейкхолдерами відбулась поїздка студентів, аспірантів та співробітників кафедри екології та безпеки життєдіяльності в НПП «Пирятинський».

Робоча поїздка перетворилась у незвичну пригоду у професійному супроводі начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Олени Дмитрівни Проскурні. Ми побували в чудових місцях, таких як Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення «Березоворудський», Піраміда-усипальниця Закревських, острів Масальський, Свято-Покровська церква (с. Антонівка), милувались живописними берегами Удаю. Завдяки розповідям пані Олени ми поринули в історичний світ Пирятинщини, наповнений легендами та культурними пам’ятками, дізнались багато цікавого про створення нацпарку та його розвиток. Багатий рослинний і тваринний світ НПП «Пирятинський», свіже повітря, спокій, тиша та почуття єдності з природою – все це дозволило нам відволіктись від буденних справ, розслабитись та зарядитись енергією.

Коли потрапляєш у такий природній простір, розумієш, що це саме те, чого так не вистачає для морального відпочинку, і з’являється шалене бажання робити все можливе для збереження таких райських куточків.

Нас також радо зустріли працівники нацпарку : начальник відділу державної охорони ПЗФ Пляха Сергій Васильович, провідний інженер з охорони природних екосистем Рибець Ірина Вікторівна, інженер з охорони природних екосистем Ковальчук Віталій Вікторович, розповіли про свою роботу, поділились професійним досвідом та шаленим природоохоронним запалом, зігріли березоворудським трав’яним чаєм та почастували солодким медом.

Наша поїздка - це той випадок коли робота приносить справжнє задоволення, коли колеги стають не лише партнерами, а і друзями.

Щиро дякуємо співробітникам НПП «Пирятинський» за гостинний прийом, надзвичайно цікаві розповіді, щире спілкування та надійне партнерство! Завжди разом на шляху збереження довкілля! 

06 жовтня 2021 року між Запорізьким національним університетом в особі ректора Фролова М.О та Національним транспортним університетом в особі ректора Дмитриченка М.Ф. було укладено договір про співпрацю. 

Викладачі кафедри екології та безпеки життєдіяльності завжди раді зустрічі наших студентів із стейколдерами, а особливо практиками, які діляться досвідом, інформують про нові сучасні технології та часто запрошують на проходження практики до себе на підприємство. Ці зустрічі сприяють чіткому усвідомленню нашими студентами основ діяльності підприємств та актуальності спеціальності, за якою вони навчаються.

Отож, 23.09.2021р. відбулась зустріч начальника відділу екологічної політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації КП «Київкомунсервіс» Мороза Ігоря Васильовича зі студентами груп ТЗ-2-1, ТЗ-3-1, ЕО-3-1, ЕО-3-1т, ЕО-4-1. Пан Ігор розповів студентам про діяльність та структуру підприємства, ознайомив із сайтом підприємства та інтерактивною картою щодо надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Києві. Під час бесіди були оговорені основні питання:

- обсяги вивезення побутових відходів;

- поводження з небезпечними відходами;

- впровадження роздільного збору окремих компонентів відходів;

- оновлення контейнерного парку та парку сміттєвозів;

- вивезення побутових відходів споживачів приватного сектору.

Особливу зацікавленість студентів викликало, коли Ігор Васильович охарактеризував посади підприємства та перспективність щодо проходження виробничої практики студентів і подальшого працевлаштування наших випускників у структурних підрозділах КП «Київкомунсервіс», а зокрема і в сфері управління відходами. Також побажав успішного навчання нашим студентам, визначення чітких цілей у житті та їх досягнення.

Побачив? Прибери!

Екологічна свідомість та активність наших студентів дає нам розуміння, що спеціальність вони обирали за покликом серця. Студенти першого курсу спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища проявили ініціативу та 18 вересня 2021 р. долучились до прибирання урочища Теремки, організованого Let’s do it Ukraine в рамках Всесвітньої акції «World Cleanup Day». До першокурсників долучились також студенти старших курсів.

Організатори забезпечили учасників перчатками та пакетами для сміття, координатори провели інструктажі з техніки безпеки та розповіли багато цікавої інформації про сортування сміття. Повага і любов до навколишнього середовища об’єднує разом багатьох людей та допомагає робити світ кращим.

Дякуємо нашим студентам за проявлену ініціативу та екологічну активність, а організаторам за чудовий супровід заходу!

Зробимо Україну чистою разом!

Співпраця з школами ніколи не зупиняється. 16-го вересня 2021 року  завітали на відкриту конференцію "Освіта для дорослих" у Скандинавській  гімназії м.Києва. Щиро дякуємо колегам за теплий прийом, цікаві педагогічні ідеї, сучасний підхід та нескінченну любов до учнів та своєї школи!

Недарма кажуть, що осінь щедра та багата. Вересень для нас став урожайним на цікаві події, проекти та зустрічі зі стейкхолдерами.

На початку місяця (09.09.2021р.) до нас завітала менеджер проекту у WWF-Україна кандидат біологічних наук Петрович Олеся Зіновіївна. Вона розповіла студентам про систему охорони навколишнього природного середовища в Україні та можливі шляхи і мотивацію успішного пошуку робочого місця у цій сфері. У якості прикладів потенційних роботодавців розглянуті центральні органи виконавчої влади, зокрема Міндовкілля, та громадських екологічних організацій (WWF-Україна, БФ «Peli can live»). Під час бесіди були обговорені основні загрози довкіллю України, причини зниження біорізноманіття та можливі шляхи протидії негативним чинникам. Пані Олеся підкреслила широкі можливості щодо працевлаштування у галузі охорони довкілля та закликала студентів вивчати та наполегливо працювати над питаннями, які найбільше цікавлять.

Як чудово, коли навчальний рік починається із зустрічей з фахівцями-практиками, які передають нашим студентам свій безцінний досвід. Щиро дякуємо Олесі Зіновіївні за пізнавальну, цікаву та щиру розмову! 

4-го вересня 2021 року студенти спеціальностей 101 "Екологія", 183 "Технології захисту навколишнього середовища" та співробітники кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету відвідали екостежку в Голосіївський - #НашНацПарк. Свіже повітря, фізична активність, цікава інформація, нові знання та дружня атмосфера - наша невеличка подорож територією мальовничого парку додала у навчальний процес відчуття свободи. Щиро дякуємо нашому екскурсоводу - провідному спеціалісту з екоосвіти Сергій Хара та керівництву нацпарку Андрій Хрутьба за цікаву та корисну можливість зануритись у світ природи та дізнатись багато нового.

Щиро вітаємо всіх з початком нового навчального року. Впевнені, що наші зусилля, спрямовані на екологічну підготовку фахівців транспортно-дорожнього комплексу, будуть мати всій результат в сталому розвитку транспорту.

Окремі вітання першокурсникам. Сьогодні Ви стали членами нашої родини. Ми впевнені, що за ці роки навчання Ви станете справжніми фахівцями – екологами та зможете забезпечити збереження навколишнього середовища для себе та свого майбутнього.

Викладачі та студенти НТУ стали учасниками проекту «Transnational Biosphere Forests - Cooperative learning in UNESCO biosphere regions for conflict prevention and sustainable transformation», який виконувався під керівництвом Prof. Dr. Pierre Ibisch (Університет  сталого розвитку, Німеччина Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde) спільно з викладачами та студентами з Національний лісотехнічний університет України, Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve,State University of the Republic of Moldova (MSU), Chișinău (Republic of Moldova), City of Angermünde (Germany) та Biosphere Reserve Thuringian Forest .

В рамках 10-денної навчальної поїздки після теоретичної підготовки учасники будуть працювати в змішаних інтернаціональних групах з метою визначення стану екосистем за результатами польових досліджень.

Групи вже відвідали м. Львів, були на екскурсії в Національному лісотехнічний університеті України, знайомилися з роботами студентів-дизайнерів.

Потім поїхали у природний заповідник «Розточчя», де дізнались про його історію та природну цінність. Учасники вивчали досвід відновлення урочища Заливки, як приклад заходів по адаптації до змін клімату. Історично на цих територіях були болота, але потім було проведено їх осушення, що призвело до пожеж із постійним тлінням торфу. Щоб уникнути цього у даний час ці території відновлюють, проходить процес заболочення.

Наступною робочою зупинкою став НПП «Яворівський», де учасники досліджували територію вирубки лісів.Це був міні проект: встановлювали обладнання для моніторингу температурного режиму на території лісу та на вирубаних територіях, щоб побачити як відрізняється температура і довести роль лісу як регулятора клімату. І наостанок відвідали старий буковий ліс, який є частиною заповідника «Розточчя». Там проф. Pierre Ibisch розповів про еволюцію букових екосистем за останні 10 тис років, а також про гіпотезу участі людини у поширенні бука до Скандинавії. Загальний піший маршрут за добу склав 23,5 км, що стало особистою перемогою багатьох учасників.

Для створення цієї публікації своїми враженнями з нами ділились к.т.н., доцент Нікітченко Юлія Станіславівна та студентка спеціальності 101 «Екологія» Негрей Анастасія. Щиро вдячні нашим дорогим дослідницям за цікаві розповіді.

Літо, червень, спека, а вони активно готувались до захисту кваліфікаційних робіт, бо це була найвідповідальніша справа всього студентського життя. Напівдистанційний формат проведення захисту дозволив більшості студентів доповідати онлайн. Однак частина студентів вирішила порадувати екзаменаційну комісію захистом в аудиторії , щоб відчути незабутні емоції важливого процесу.

Студенти спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» успішно виконали свою місію та попрямували у більш доросле життя. Одні вирішили вступати в магістратуру, інші – зробити перерву в навчанні та здобути професійний досвід на роботі. Ми щиро бажаємо нашим випускникам міцного здоров’я та успіхів! Завжди раді бачити в рідній Альма-матер!

13 травня 2021 року успішно завершилась конференція НТУ, секція 3 "Підвищення екологічної безпеки об'єктів транспортно-дорожнього комплексу, підсекція "Безпека людини". Розглянувши теми виступів студентів ми ознайомилися з актуальними проблемами сучасності, які потребують нагальної уваги та якнайшвидшого розв'язання для подальшого розвитку суспільства вцілому.  Студенти підготували цікаві змістовні виступи з презентаціями та дієвими рішеннями щодо покращення безпеки людини  в Україні та світі! Наш науково-викладацький склад підсекції під керівництвом доцента Сусло Степана Тітовича пишається новими формами підвищення мотивації студентів до навчання, розкриття їх наукового і творчого потенціалів. Толерантність, повага до особистості студента, розуміння всіх насущних життєвих проблем, емпатія лежать в основі взаємостосунків. Нас радує маленький успіх кожного і великі досягнення, про які варто говорити.

Бажаємо нашим студентам успіхів та нових досягнень! Дякуємо всім учаснкам!

12 травня 2021 року. Результати роботи секції "Екологія". Магістри ЦПК успішно пройшли передзахист кваліфікаційних робіт. Символічно, що початок роботи нашої секції співпав з Днем Екологічної освіти. Роботи всі різні!!! Але вони всі цікаві, всі актуальні! Магістри розробляють, пропонують, формують, впроваджують, управляють!!!

12.05.2021 року на засіданні Спеціалізованої вченої ради з економіки НТУ Цюман Євгенії  Сергіївні було вручено диплом кандидата економічних наук Головою ради,  Гречан Аллою Павлівною. Члени вченої ради привітали нового кандидата економічних наук. Євгенією Сергіївною було висловлено щирі слова вдячності всім членам вченої ради.

Кафедра екології та безпеки життєдіяльності щиро вітає Євгенію Сергіївну!

09 квітня 2021 року у рамках проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Екологічна безпека комплексу «автомобіль – навколишнє середовище»», спеціальність «Автомобільний транспорт», за чудове представлення своєї наукової роботи наш студент Мелешко Нікіта (група ЕО-ІІІ-1) нагороджений дипломом ІІ ступеня. Щиро вітаємо з важливим результатом та бажаємо подальших успіхів!

Дякуємо за підготовку конкурсанта науковому керівнику Барабаш Олені Василівні, к.б.н., доценту кафедри екології та БЖД НТУ.

Детальна інформація про подію  » тут «

9 квітня 2021 року відбулося позачергове засідання Басейнової ради Дністра, на якому обговорено хід виконання природоохоронних програм та заходів в басейні річки Дністер на території Львівської області. Крім цього, під час засідання було розглянуто питання щодо включення до складу Дністровської комісіїпредставників неурядових організацій.

Начальником БУВР Пруту та Сірету Андрієм Кавулею рекомендовано до вищевказаного складу голову наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги, доцента кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету Тетяну Морозову, за що проголосувала більшість членів Басейнової ради. 

8 квітня 2021 року на виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 1457 від 24.11.20 року на базі факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась підсумкова науково-практична конференція із доповідями та захистом своїх наукових робіт учасниками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Управління проєктами і програмами». В складі галузевої конкурсної комісії разом з поважними науковцями працювала доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності Хрутьба Вікторія Олександрівна.

Метою проведення конкурсу є створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, оволодіння ними інноваційними технологіями.

Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 36 студентських наукових робіт, що надійшли із 22 закладів вищої освіти. Усі роботи були цікавими та оригінальними. Автори найкращих з них визнані переможцями та нагороджені дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів. Приємно розуміти, що серед молоді багато розумних та активних людей, творчий потенціал яких дійсно вражає.

Запрошуємо студентів долучатися до наукової спільноти та брати участь у конкурсах студентських наукових робіт. Кожен може проявити себе, адже цікавих ідей вистачить на всіх!

08 квітня 2021 року в рамках співпраці з роботодавцями студенти та викладачі кафедри екології та БЖД долучились до відкритої лекції Петрович Олесі Зіновіївни -кандидата біологічних наук, головного спеціаліста відділу координації еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту природно-заповідного фонду Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Доповідач поділилась досвідом своєї роботи, розповіла про особливості територіальної охорони природи. Лекція Олесі Зіновіївни була присвячена темі біорізноманіття. Були розглянуті такі питання: особливості біорізноманіття України, екосистемні послуги, основні загрози біорізноманіттю, шляхи збереження. Матеріал був насичений фактами про природоохоронні території України, їх туристичний потенціал та необхідність підвищення свідомості населення щодо питань збереження біорізноманіття.

Дякуємо Олесі Зіновіївні за цікаву лекцію, корисні матеріали та приємне спілкування!

За організацію нашої участі велика подяка к.х.н., доценту Лук'яновій Віталіні Віталіївні.

30 березня 2021 року відбувся попередній перегляд бакалаврських робіт кафедри за ОПП 101 "Екологія" та ОПП "Екологічна інженерія автотранспортної діяльності" зі сеціальності 183 "Технології захисту навколишнього середовища". Студенти представили об'єм виконання своїх робіт, вислухали пропозиції та зауваження.

13 березня 2021 року представники керівництва Козацтва Запорізького (одним з яких був Начальник штабу, Маршал Козацтва Петро Іванович Чуваєв) нагородили Олега Валерійовича Іванченка  за досягнення і благодійні справи: Медаллю - "Віра, Честь, Воля", Медаллю - "За благодійність" та Подякою - "За активну участь у відродженні і розвитку Козацтва Запорізького в Україні".

9 березня 2021 року у Київському будинку природи разом з колегами  обговорили останню редакцію «Екологічної стратегії м.Києва до 2030 р.», над якою працювали протягом 2020 року. Як було відзначено сьогодні на експертному обговоренні, розроблена за участі широкого кола фахівців і представників громадськості, «Екологічна стратегія м.Києва до 2030 р.»  є документом, який комплексно розглядає головні екологічні питання столиці. Вона має декларувати напрямки та пріоритети екологічної політики міста. Відштовхуючись від неї, влада зможе розробити конкретні програми для покращення ситуації з довкіллям.

На цей момент головний екологічний документ столиці проходить рецензію кількох міжнародних організацій.

Вже цього місяця Екологічна стратегія офіційно буде  представлена громаді Києва. У березні також планується закінчити необхідну підготовку, щоб подати Екостратегію як проект рішення на сесію Київради.

Важливо, щоб цей документ не залишився на рівні декларацій і розмов, а став би дієвою дорожньою картою для подальших рішень столичної влади.

Вже є традицією, напередодні весни, запрошувати у гості до студентів кафедри провідних спеціалістів у галузі захисту довкілля, проводити екскурсії на підприємства галузі. Але, у сучасних реаліях відвідати стейкхолдерів чи запросити їх у гості -  неможливо, тому ми запроваджуємо низку відкритих онлайн лекцій для студентів від наших роботодавців.

25 лютого 2021 року відбулась зустріч студентів та НПП кафедри екології та БЖД з Косько Юлією Сергіївною, завідувачем сектору еколого-просвітницької роботи Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

На зустрічі були присутні студенти 1-3 курсів спеціальностей 183 Технології захисту навколишнього середовища та 101 Екологія.

24 лютого 2021 року в НТУ відбувся міжуніверситетський круглий стіл "Невідомі факти з життя та творчості Лесі Українки", який присвячено 150- річчю від дня народження письменниці. Брали участь студенти трьох університетів: НТУ, НПУ ім. М.П.Драгоманова, Університет "Україна".

АМФ представляли студенти груп МШ-1-1 та ТЗ-1-1.

Активно брали участь в обговоренні студенти: Полюхович Тетяна (ТЗ-1-1), Зінченко Нініта (МШ-1-3),  Мостовий Денис (МШ-1-2)