Спеціальність: J6 "Авіаційний транспорт"
Освітня програма: "Безпілотні авіаційні комплекси"
ПРО ПРОГРАМУ
Запрошуємо вступників приєднатися до престижної освітньої програми - «Безпілотні авіаційні комплекси»
Кафедра аеронавігаційних систем першою в Україні з 2014/2015 навчального року здійснює набір студентів на освітньо-професійну програму «Безпілотні авіаційні комплекси».
Чому варто обрати цю програму? Для того, щоб опанувати технологією безпілотної авіації!
Наші студенти мають можливість проходити стажування і продовжувати кар’єрне зростання в численних українських та міжнародних компаніях і корпораціях.
Під час навчання Ви отримаєте:
Сучасні знання та уміння з: аеродинаміки, конструкції повітряних кораблів, організації повітряного руху, аеронавігації, авіоніки БПС, метеорології, систем автоматичного керування літальними апаратами, побудови та програмування мікропроцесорних модулів наземного та бортового сегментів БАС, оброблення інформації БАС, супутникових навігаційних систем, бортової та наземної апаратури забезпечення польотів, систем проектування безпілотних авіаційних систем.
Практичну підготовку та навички з: виконання радіомонтажних робіт; виготовлення та збирання безпілотних повітряних суден; настроювання автопілота та верифікацію компонентів бортового сегменту а також станції керування і контролю; тренажерної підготовки і планування польотної місії і звісно — з дистанційного пілотування безпілотних повітряних суден.
Ми використовуємо власні літальні апарати – БПС, які створені в стінах НАУ відомим в Україні виробником безпілотної техніки НВЦБА «Віраж», фахівці якого залучені до навчального процесу.
З 2022 року в Державний класифікатор професій введено професію «Дистанційний пілот безпілотного повітряного судна» (підклас 3144). 17 травня 2024 затверджено професійний стандарт за цією професією, якій внесено в Реєстр кваліфікацій. Із професійним стандартом, в якому наведені трудові функції, компетенції та результати навчання, можна ознайомитися на сайті Національного агентства кваліфікацій.
ВИ НАВЧИТЕСЯ
виконувати підготовку та проведення заходів підготовки до польоту БПС;
виконувати дистанційне пілотування безпілотного повітряного судна у повітряному просторі поза межами контрольованого повітряного простору обслуговування повітряного руху в режимі візуального контролю за безпілотним повітряним судном.
виконувати дистанційне пілотування безпілотного повітряного судна у повітряному просторі поза межами контрольованого повітряного простору обслуговування повітряного руху в режимі радіоконтролю за безпілотним повітряним судном;
виконувати дистанційне пілотування безпілотного повітряного судна у контрольованому повітряному просторі обслуговування повітряного руху;
виконувати підготовку та виконання після польотних заходів;
приймати участь, як розробник, у проєктно-конструкторської діяльності із створення нових безпілотних повітряних суден, бортового та наземного обладнання для дистанційного керування безпілотним повітряним судном;
приймати участь, як розробник, у модернізації наявного складу бортової та наземної апаратури.
КИМ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПРАЦЮВАТИ
Дистанційним пілотом безпілотного повітряного судна першої категорії (за професійною кваліфікацією, зазначеною у професійному стандарті “Дистанційним пілотом безпілотного повітряного судна”);
Розробником компонентів безпілотних авіаційних систем (комплексів) (такі трудові функції також передбачені в професійному стандарті).
МОВА НАВЧАННЯ
Українська, англійська (розглядається питання про відкриття англомовного проєкту).
ВИКЛАДАЧІ
Ларін Віталій Юрійович
Д.т.н., професор, завідувач кафедри аеронавігаційних систем, дійсний член Академії метрології України
Є автором 207 друкованих праць, у тому числі: дванадцяти наукових монографій (дві – одноосібні), підручника із грифом МОНМС, підручника з рекомендацією Вченої Ради НАУ, одного навчального посібника, десяти патентів України, двадцяти п'яти авторських свідоцтв.
На кафедрі викладає такі дисципліни – “Автоматизація схемотехнічного проектування”, “Основи проектування аеронавігаційних систем”, “Програмування мікропроцесорів та мікроконтролерів”, “Обробка та використання інформації БПЛА”. В рамках англомовного проекту, що запроваджено у Національному авіаційному університеті, викладає навчальні дисципліни англійською мовою для вітчизняних студентів, а також студентів з Еквадору, Колумбії, Нігерії, Пакистану, Іраку.
Коло наукових інтересів: сучасні прилади та методи вимірювання механічних величин, а саме швидкості, прискорення, відстані, переміщення, кутів, мас; комп’ютеризовані та мікропроцесорні системи вимірювання та управління; сучасні методи обробки інформації та опрацювання природомовних об’єктів; сучасні методи обробки інформації та опрацювання природомовних об’єктів; сучасні та перспективні методи та пристрої вимірювання висотно–швидкісних, далекомірних та кутових параметрів навігаційних характеристик пілотованих та безпілотних літальних апаратів; принципи, методи та пристрої визначення орієнтації рухомих об’єктів.
Xарченко Володимир Петрович
Д.т.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України , лауреат Державної премії України, провідний вчений у галузі аерокосмічної інформатики
Викладацьку діяльність В . П . Харченко розпочав з лекційних курсів навчальних дисциплін «Теоретичні основи радіолокації» та «Радіолокаційні системи» на кафедрі радіолокації КІІЦА. Згодом кафедри радіолокації та радіонавігації були реорганізовані у кафедру авіаційних радіоелектронних систем. На цій кафедрі у 1987 – 1994 рр . Володимир Петрович обіймав посаду професора й зробив значний внесок у її становлення та розвиток. Кафедра приділяла велику увагу комп’ютеризації навчального процесу. Разом з іншими викладачами В. П. Харченко розробляв навчально - методичні посібники із застосування обчислювальної техніки під час проведення лабораторних та практичних занять у курсовому та дипломному проектуванні . Брав участь у виконанні держбюджетної науково - дослідної роботи на тему « Розробка алгоритмічного і програмного забезпечення курсів кафедри АРЕС ».
Основні напрями науково - дослідної роботи кафедри – розроблення й удосконалення радіоелектронних систем і комплексів забезпечення польотів, оцінювання ефективності систем CNS , алгоритмізації процесів комплексної обробки радіотехнічної інформації . Результати наукових досліджень кафедри, отримані за безпосередньої участі проф. В. П. Харченка, знайшли галузеве застосування в підрозділах цивільної авіації та в авіаційній промисловості.
Остроумов Іван Вікторович
Д.т.н., професор, професор, старший науковий співробітник, професор кафедри АНС
Підвищення кваліфікації: Школа аеронавтики та астронавтики університету Пурдью, м. Вест-Лафайєт, США. Грант за стипендіальною програмою Фулбрайта на тему “An investigation and development of alternative methods of positioning and navigation for air transport” /«Дослідження та розробка альтернативних методів позиціонування та навігації для повітряного транспорту»); EUROCONTROL (Інститут Аеронавігації), Люксебург. Підвищення кваліфікації у відділі електронного навчання (1 січня -30 червень 2015); EUROCONTROL (стажування у відділі навігації DSR/CMN/NAV), Брюссель. Дослідження у рамках SESAR з оцінювання впливу космічної погоди та точність системи супутникової навігації (1 березня -30 квітня 2013); Міжнародна організація з цивільної авіації, Київ. Семінар з розробки структури повітряного простору відповідно навігаційних характеристик (4-8 червня 2011).
Навчає студентів спеціальності «Авіаційний транспорт» за фаховими програмами «Обслуговування повітряного руху», «Системи аеронавігаційного обслуговування», «Безпілотні літальні апарати». Авторські навчальні програми професора Івана Остроумова включають: Авіоніка (Обладнання цивільних літаків). Навігація на основі продуктивності. Системи навігації. Автоматизовані системи управління повітряним рухом.
Наукові інтереси: альтернативне позиціонування, навігація та синхронізація (APNT); ADS-B; Безпека авіаперевезень; аналіз повітряного руху; ефективне планування польоту; Алгоритми навігації FMS (Система управління польотом).
З детальним змістом освітньої програми ви можете ознайомитись за посиланням.
Хочеш вступити до нас? Переходь за посиланням.