Опубліковано розділ авторів з НАУ в престижній колективній монографії

__9 вересня, чергова книга «Evaluating Mental Workload for Improved Workplace Performance» (редактори Arturo Realyvásquez-Vargas (Instituto Tecnológico de Tijuana, Mexico), Karina Cecilia Arredondo-Soto (Universidad Autónoma de Baja California, Mexico), Guadalupe Hernández-Escobedo (Instituto Tecnológico de Tijuana, Mexico) and Jorge González-Reséndiz (Instituto Tecnológico de Tijuana, Mexico), проіндексована в наукометричній базі даних Scopus. До монографії увійшов розділ «Artificial Intelligence for Evaluating the Mental Workload of Air Traffic Controllers» (https://www.igi-global.com/book/evaluating-mental-workload-improved-workplace/230952), автори: проф. Шмельова Т. (кафедра аеронавігаційних систем, ФАЕТ НАУ) і проф. Сікірда Ю. (кафедра конструкції повітряних суден, авіадвигунів та підтримання льотної придатності, ЛА НАУ). В монографії 12 розділів, автори з Мексики, Туреччини, ОАЕ, Чилі розглядали питання, пов’язані з дослідженнями розумового навантаження та його впливу, як негативного, так і позитивного, на працівників.

__IGI Global https://www.igi-global.com/ (Пенсільванія, США) є провідним міжнародним академічним видавництвом, яке прагне сприяти відкриттю новаторських досліджень, які посилюють і розширюють знання, доступні дослідницькій спільноті. Працюючи в тісній співпраці з дослідниками і викладачами провідних інститутів, включаючи Массачусетський технологічний інститут (MIT), Гарвардський університет, Стенфордський університет, Кембриджський університет, Університет Оксфорда, Університет Цінхуа, Австралійський національний університет. IGI Global працює в основних предметних областях: комп'ютерні науки та інформаційні технології; освіта; інженерія; бізнес та управління; навколишнє середовище та сільське господарство; уряд і закон; бібліотека та інформатика; медіа та комунікації; медицина та охорона здоров'я; безпека і криміналістика; суспільні та гуманітарні науки.

__Це вже сьомий розділ, який був виданий у видавництві IGI Global і проіндексований в БД Скопус з 2018 року: Applications of decision support systems in aviation (Shmelova, T., Sikirda, Y.), Intelligent expert decision support systems: Methodologies, applications, and challenges (Salem, A.-B.M., Shmelova, T.), Unmanned aerial vehicles for smart cities: Estimations of urban locality for optimization flights (Shmelova, T., Lazorenko, V., Burlaka, O.), Artificial intelligence for evaluating the mental workload of air traffic controllers (Shmelova, T., Sikirda, Y.), Artificial neural network for pre-simulation training of air traffic controller (Shmelova, T., Sikirda, Y., Jafarzade, T.R.O.), Stochastic methods for estimation and problem solving in engineering: Stochastic methods of decision making in aviation (Shmelova, T.), Decision-Making models of the human-operator as an element of the socio-technical systems (Rizun, N., Shmelova, T.)

__Також нещодавно була проіндексована в наукометричній базі даних Scopus монографія «Cases on modern computer systems in aviation» (https://www.igi-global.com/book/cases-modern-computer-systems-aviation/208189) (Сучасні комп’ютерні системи в авіації) (редактори Тетяна Шмельова, Юлія Сікірда, Дмитро Кучеров (Національний авіаційний університет, Україна), Ніна Різун (Гданський технологічний університет, Польща). Видання міжнародне, містить 17 розділів, об'єднало майже 50 вчених з різних країн (Україна, Польща, Індія, Казахстан, Азербайджан, Китай), та з 20 університетів. В міжнародній монографії 9 розділів підготували наукові співробітники, професори, доценти, аспіранти наукових центрів, науково-дослідних лабораторій та кафедр Національного авіаційного університету, а саме з Аерокосмічного центру та кафедри аеронавігаційних систем (Віталій Ларін, Тетяна Шмельова, Федір Шишков, Валерій Конін, Валер’ян Швець, Світлана Ільницька, Олександр Куценко), з кафедри прикладної математики (Пилип Приставка, Ірина Юрчук, Олексій Піскунов), з кафедри телекомунікаційних та радіоелектронних систем (Роман Одарченко, Максим Заліський, Олександр Соломенцев, Іван Яшанов), з науково-дослідної лабораторії протидії кіберзагрозам в авіаційній галузі (Сергій Гнатюк, Юлія Поліщук, Вікторія Сидоренко), з кафедри комп’ютеризованих систем управління (Дмитро Кучеров), з Льотної академії НАУ (Юлія Сікірда). Книга присвячена застосуванням інформаційних технологій та обчислювальних систем в авіації, від чого на даний момент залежить ефективність і безпека польотів пілотованих і безпілотних літальних апаратів. Ці публікації будуть корисними для наукових проектів, інженерів, студентів, наукових дослідників.

__Книги, підручники, монографії, словники, що опубліковані у видавництві IGI Global https://www.igi-global.com/ періодично проходять індексування (Scopus, Web of Science, Inspec, PsycINFO, Ei Compendex та ін. ). Успіх будь-якої наукової публікації залежить від її, насамперед, якості, та видимості в академічному співтоваристві, а також від кількості дослідників і вчених, які цитують роботу та діляться зі своїми колегами.

__Пропонується звернути увагу на можливість видати книгу (розділ) в США у видавництві IGI Global (безкоштовно). Можна подати свою заявку на книгу (як редактор). А можна додати свій розділ в одну з книг, обрати тематику, як цікавить (книгу https://www.igi-global.com/publish/call-for-papers/search/?dt=book-chapters&at=0&so=0). Посилання, щоб подати свою заявку на книгу (підручник, словник, посібник, авторську книгу, тощо): https://www.igi-global.com/publish/submit-a-proposal/book-proposal/. Посилання на журнали, які вже мають індекс Scopus, куди можна подати статтю https://www.igi-global.com/journals/indices/scopus/39.

__Наприклад, журнал «International Journal of Decision Support System Technology (IJDSST)», де Шмельова Т. і Сікірда Ю. помічники редактора (https://www.igi-global.com/journal/international-journal-decision-support-system/1120), має високі індекси цитування, переходить від гібридного відкритого доступу/на основі підписки до повного золотого відкритого доступу. Нещодавно була опублікована стаття «Automated system for monitoring and diagnostics pilot’s emotional state in flight» в одному з таких журналів «International Journal of Information Technologies and Systems Approach (IJITSA)». З 1 січня 2023 року цей журнал буде переведено з гібридного відкритого доступу на повний золотий відкритий доступ. Усі рукописи статей, надіслані з 1 вересня 2022 року, будуть оброблені як подання у відкритому доступі під час підготовки до переходу 2023 року.