Дрони, штучний інтелект та особиста безпека: як пройшов конкурс проєктів з гуманітарного розмінування

В Національному авіаційному університеті разом з Програмою розвитку ООН в Україні (UNDP) 20 березня відбувся конкурс «Humanitarian demining — Technology Innovation Challenge».

Основним завданням заходу було представлення університетських розробок в галузі гуманітарного розмінування та відбір кращої команди на отримання гранту від UNDP.

Від університету захід відкрив вступним словом декан факультету Роман Одарченко. Також до учасників звернувся Ігор Безкаравайний, заступник Міністра економіки, який наголосив, що країна потребує якісних та швидких рішень для гуманітарного розмінування.

Серед 17 команд з багатьох університетів України наший факультет представляли дві команди — СКБ «Sky» кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та інтернету речей з проєктом «A self-propelled demining device that will use GPR technology and Al to identify mines. It is capable of detecting non-metallic mines»  та команда кафедри аерокосмічних систем управління «EchoScout procject» з проєктом «Uses LiDAR technology to scan the earth's surface from an aerial platform to detect mines and other iron remnants of war in the upper layers of the soil. This information is then used to create an electronic map showing danger zones for subsequent demining by experts».

Кожна команда мала 5 хвилин на презентацію проєкту/ідеї та 5 хвилин на відгук від журі. Відбувався справжній пітчінг! Аудиторія заходу — понад 70 учасників.


Серед проєктів: наземні роботизовані платформи, звуковий 3D сканер, симулятор мінного поля, літальні безпілотники, мобільний додаток для саперів, системи віддаленого керування тощо.

До журі конкурсу увійшли експерти з галузі протимінної діяльності:

У частині воркшопу Наталія Шепель (UNDP) поділилася  інформацією про наявну ситуацію та виклики  пов’язані із розмінуванням, Мільєнко Вахтарич продемонстрував напрацювання місії ОБСЄ у напрямі очищення територій, а Адам Харві презентував компанію «Tech 4 Tracing», яка спеціалізується на computer vision та AI, та актуальні софтверні рішення, що допомагають виявляти вибухові загрози.