Новини 2020-2021 н.р.

До уваги всіх учасників освітнього процесу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №34!

28 серпня 2021 року о 9.00 відбудеться пробна посадка здобувачів освіти 1,5,10 класів з дотриманням карантинних обмежень.

Для учнів 2,3,4,6,7,8,9,11 класів пробна посадка проводиться в дистанційному форматі о 10.00.Чекаємо всіх!

До уваги всіх учасників освітнього процесу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №34!

З 05 травня 2021 року відновлюється освітній процес для здобувачів освіти 1-4 класів в режимі офлайн з дотриманням протиепідемічних санітарних вимог. Освітній процес для здобувачів освіти 5-11 класів здійснюється в дистанційному режимі з використанням технологій дистанційного навчання (лист управління освіти Миколаївської міської ради від 28.04.2021 №1318/13.01.01-08/14)

Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!

Які в нас талановиті учні! Пишаємося тобою, Матвій!

З днем визволення, рідне місто!

З днем визволення Миколаєва

28 березня 1944 року від німецько-фашистських загарбників був звільнений один з найбільших суднобудівних центрів - Миколаїв.

За час окупації в місті і області нацисти та їхні посібники знищили понад 100 тис. мирних жителів і військовополонених.

У ході визволення Миколаєва радянські війська провели операцію, яку експерти називають унікальною - в тил противника висадився десант, який зміг стримати сили нацистів, що багаторазово перевершували його по чисельності.

Всі бійці морської піхоти, що брали участь у завданні, були удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Більшість з них - посмертно.

Після приєднання Північного Причорномор'я країна гостро потребувала нової верфі. Місце під неї вибрав князь Григорій Потьомкін - на півострові, утвореному річками Буг і Інгул, а також провідним до моря Бузьким лиманом. У 1789 році верф і поселення при ній отримали назву Миколаїв. Рік по тому Катерина II офіційно визнала Миколаїв містом. У XIX столітті він був основною верф'ю і головною тиловою базою Чорноморського флоту. У 1897 році був створений Чорноморський суднобудівний завод - один з найбільших в країні. До початку Великої Вітчизняної війни Миколаїв був великим промисловим центром УРСР. У ньому працювали 40 підприємств союзного і республіканського значення.

Нацистська окупація

6 серпня 1941 року гітлерівські війська почали масовий наступ уздовж північного узбережжя Чорного моря. Через два дні їм вдалося перерізати дорогу між Миколаєвом та Одесою. При обороні Миколаєва була створена дивізія ополчення, в яку записалися 14 тис. місцевих жителів. Крім того, з міста на фронт пішли три батальйони. Заводи в спішному порядку евакуювали вглиб країни. По воді з верфей повели на буксирі недобудовані кораблі.

13 серпня гітлерівці оточили в районі Миколаєва частини 9-ї і 18-ї армій, які прорвалися потім з боями на схід. 16 серпня місто було окуповане нацистами. Його центральна частина увійшла до складу рейхскомісаріату Україна (генеральний округ Миколаїв), а передмістя на правому березі Південного Бугу були передані до складу румунської губернаторства Трансністрія. У місті розмістився штаб поліції безпеки і СД, який розгорнув репресії проти місцевого населення за допомогою підрозділів військ СС і української допоміжної поліції. Генеральним комісаром Миколаєва гітлерівське командування призначило Евальда Опперманом.

За даними розслідування державної комісії, утвореної після звільнення міста, за час окупації в Миколаївській області нацистами було знищено близько 75 тис. місцевих мирних жителів і понад 30 тис. військовополонених. Тільки в ході спланованої акції по ліквідації євреїв, які проживали в Миколаєві, гітлерівці одномоментно вбили неподалік від провідної на Херсон дороги 10 тис. чоловік, включаючи маленьких дітей і людей похилого віку. Від 25 до 50 тис. жителів Миколаєва і околиць загарбники вигнали в рабство. За час окупації населення міста скоротилося втричі - до 65 тис. чоловік.

Не відставали від нацистів і їх румунські посібники. Вони створили в своїй зоні окупації під селом Богданівка Доманівського району Миколаївської області концтабір, в якому тільки в кінці 1941 року загинули близько 55 тис. чоловік. Масову страту вони приурочили до дня народження радянського лідера і назвали операцією «Подарунок Сталіну». У Доманівський район румуни звозили євреїв з самої Румунії і Трансністрії. Всього тут було вбито близько 120 тис. чоловік.

Опір загарбникам

У Миколаївській області в умовах нацистської окупації були створені близько 110 підпільних організацій, партизанських загонів і радянських розвідувально-диверсійних груп. Через умови степового рельєфу місцевості опір діяв переважно в населених пунктах. У його рядах значилися близько 25 тис. чоловік.

Однією з найпотужніших підпільних організацій був «Миколаївський центр», який об'єднав понад тисячу патріотів. Його діяльністю керував професійний розвідник, капітан НКВС Віктор Лягін (псевдонім Корнєв). За цивільною спеціальністю Лягін був інженером. У 1938 році в Ленінграді вступив на службу в НКВД і незабаром був направлений в США для виконання завдань по лінії науково-технічної розвідки під дипломатичним прикриттям. Використовуючи досвід інженерних знань, він збирав інформацію про американське військово-морське суднобудування. У червні 1941-го Лягін повернувся в СРСР. Під виглядом інженера він за кілька днів до відступу радянських військ прибув до Миколаєва і залишився тут, зображуючи лояльність по відношенню до нацистів. Йому вдавалося передавати в центр важливу інформацію і організовувати проти окупантів масштабні диверсії.. Підпільники знищили в місті склад з пальним, організували вибух на військовому аеродромі, регулярно псували заводське обладнання та розповсюджували патріотичні листівки. У березні 1943 року Лягін був схоплений через зраду одного з залишених в місті до війни членів групи. Півроку гітлерівські спецслужби катували його, вибиваючи інформацію, але так нічого і не домоглися. 17 липня 1943 року Лягіна розстріляли. Посмертно йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Всього у 1943 році за наводкою зрадника гітлерівці схопили 97 членів підпілля, 46 з них нацисти стратили. У складі миколаївського підпілля діяли і знамениті піонери-герої - Шура Кобер і Вітя Хоменко. У 1942 році, коли підпільники залишилися без зв'язку, вони під виглядом бродяг перетнули лінію фронту і доставили в місто рацію і вибухівку. В кінці листопада хлопчиків схопило гестапо. 5 грудня обидва були повішені. На момент страти їм було всього 16 років. Посмертно вони були нагороджені орденами Великої Вітчизняної війни I ступеня.

Миколаївський десант

На початку весни 1944 року радянські війська підійшли до Миколаєва. 10 березня радянська авіація здійснила перший наліт на німецькі аеродроми в околицях міста. 13-26 березня Червона армія і морська піхота ВМФ звільнили кілька сіл на південних і східних підступах до міста. Однак сам Миколаїв був добре укріплений і оборонявся великими силами противника.

Радянське командування прийняло рішення силами 384-го окремого батальйону морської піхоти висадити десант в Миколаївському порту, який відвернув би на себе частину сил противника в момент вирішального наступу. В операції зголосилися брати участь 55 добровольців на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським. Дістатися по лиману до порту спочатку планувалося на понтонах, проте від цієї ідеї відмовилися через їх слабку керованість. Тоді для загону знайшли вісім рибальських човнів. За однією з версій, до загону також приєдналися 12 червоноармійців - саперів і зв'язківців. Однак, відповідно до спогадів частини ветеранів, ці бійці висунулися з морською піхотою як веслярі, а коли один з човнів почав текти, Ольшанський висадив їх на берег. Десантників також супроводжував провідник з числа місцевих рибалок - Андрій Андрєєв. В ніч з 25 на 26 березня 1944 року десантники по лиману вийшли з села Богоявленське в сторону Миколаєва. О 4 годині 15 хвилин вони висадилися в порту, зняли вартових і захопили бетонний елеватор. Коли гітлерівці дізналися, що в порту з'явився противник, вони подумали, що це партизани і підпільники. Але, отримавши жорстокий відсіч, вирішили, що мають справу з висадкою великих радянських сил.

Німці до кінця були впевнені, що ведуть бій з великим десантом. Полонений обер-лейтенант Рудольф Шварц показав:

Командування Миколаївського гарнізону було вельми стурбоване тим, що за такий короткий термін був розгромлений майже цілий батальйон. Нам здавалося незрозумілим, яким чином такі великі сили радянських військ пройшли на територію порту.

Миколаївський десант виконав поставлене завдання. Його героїчні дії увійшли в історію Великої Вітчизняної війни, як зразок військової доблесті підрозділу.

Проти 55 десантників були кинуті три батальйони німецьких військ, посилені артилерією і танками. Незважаючи на те, що противник перевершував десантників за чисельністю в десятки разів, бійці Ольшанського дві доби успішного відбивали атаки нацистів. Коли розривом снаряда були вбиті радисти і розбита рація Ольшанський відправив з донесенням і проханням про підтримку з повітря через лінію фронту старшину 1-ої статті Юрія Лісіцина. Незважаючи на те, що вже на підході до своїх позицій радянський морський піхотинець підірвався на міні, він зміг передати пакет і успішно виконати завдання. У бою загинула більшість десантників, включаючи командира загону. Матрос Ходирєв, якому осколком снаряда відірвало руку, кинувся з гранатами під танк. Вранці 28 березня залишки загону під командуванням старшини 2-ї статті Кирила Бочковича відбили за підтримки авіації останню, 18-ту атаку гітлерівців. Після неї в живих залишилися всього 11 морських піхотинців, частина яких були важко поранені. В цілому десант Ольшанського знешкодив близько 700 гітлерівців і знищив два танки. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 квітня 1945 року 55 десантникам було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Уже після війни, в 1965-м, зірку Героя отримав і провідник загону - Андрій Андрєєв.

«Миколаївський десант - це унікальна і зухвала операція. Морській піхоті вдалося прикувати до себе увагу значних сил ворога, дезорганізувати тил противника. Бійці Ольшанського зіграли величезну роль у звільненні Миколаєва »

За словами військового історика Юрія Кнутова, Миколаївський десант практично не має аналогів в історії Великої Вітчизняної війни. «Зазвичай звання Героя Радянського Союзу присвоювалися в індивідуальному порядку. Випадки, коли нагороджували цілі підрозділи, поодинокі. Тому десант Ольшанського стоїть в одному ряду з подвигом 28 панфіловців», - зазначив експерт.

Звільнення Миколаєва

27 березня завдяки діям морської піхоти в порту радянські війська прорвалися на південно-східні околиці Миколаєва, зав'язалися вуличні бої. 28 березня частини 5-ї ударної і 28-ї армії повністю звільнили Миколаїв від німецько-фашистських загарбників. На наступний день радянські війська форсували річку Південний Буг і зайняли західні передмістя обласного центру, які були до цього під румунською окупацією. У ході визволення від нацистських загарбників Червона армія втратила близько 10 тис. чоловік. У січні 1946 року в місті пройшов судовий процес над нацистськими злочинцями. На лаві підсудних опинилися військовий комендант Миколаєва генерал-лейтенант Вінклер, начальник управління поліції безпеки і СД оберштурмфюрер СС Санднер, а також начальники підрозділів жандармерії і допоміжної поліції, причетні до страт місцевого населення. В ході допитів кати не змогли пояснити, навіщо вони вбивали ні в чому не винних людей. Сім з дев'яти підсудних були засуджені до смерті і повішені на міській Базарній площі. За їх стратою спостерігали понад 60 тис. чоловік. Двоє підсудних були засуджені до 20 років каторжних робіт. Шеф генерального комісаріату Миколаїв Евальд Опперманн сховався від правосуддя. Він втік до Німеччини, потрапив в полон до британців і помер в ФРН в 1965 році.

Управління освіти Миколаївської міської ради повідомляє:

‼️Карантинні обмеження для закладів освіти подовжено до 05 травня 2021 року

👉 На виконання рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС (протокол №9 від 23 квітня 2021 року) дозволено з 05 травня 2021 року відвідування закладів освіти для здобувачів:

▶️ дошкільної освіти;

▶️ спеціальних закладів освіти;

▶️ загальної середньої освіти (1-4 класи);

✅Інклюзивно-ресурсні центри м. Миколаєва відновлюють роботу (з 05 травня 2021 року) з дотриманням карантинних вимог.

Відвідини бібліотеки Колобук учнями ГПД

В останній навчальний день учні 1 класів з ГПД відвідали бібліотеку Колобук, де їм розповіли та показали заповідники України. Провели цікаву презентацію та показали мультик. Ось як це було.

До уваги всіх учасників освітнього процесу!

У зв’язку з підвищенням рівня захворюваності серед здобувачів освіти та працівників закладів загальної середньої освіти на гострі респіраторні хвороби та з метою недопущення подальшого розповсюдження COVID -19 на території міста Миколаєва комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м.Миколаєва на позачерговому засіданні від 16 березня 2021 року (протокол №3) прийняла рішення про переведення на дистанційне навчання здобувачів освіти 5-11 класів з 17 березня 2021 року та перенесення термінів весняних канікул з 22 березня по 03 квітня 2021 року.

На виконання вищезазначеного рішення управління освіти Миколаївської міської :

1) здобувачі освіти 5-11-х класів переведяться на дистанційне навчання з 17 березня по 19 березня 2021 року;

2) для здобувачів освіти 1-4 класів з 17 березня по 19 березня 2021 року освітній процес продовжується.

"Психологічна скринька" з учнями 5-х класів

15 березня проведено онлайн-бесіду в рамках роботи "Психологічної скриньки" з учнями 5-х класів

Запальні та "солодкі" танці на Масляну від 2-А

6-А та їх частування

Млинців забагато не буває!

6-А та їх частування

Учні 7-а класу проводжають Масляну

Казка "Теремок" в рамках тижня англійської мови

Казка "Теремок" в рамках тижня англійської мови у виконанні учнів 1-Б (учитель Виноградова О.Є.)

Частування млинцями у ГПД

Зиму проводжаємо,

весну зустрічаємо!

Бібліотечний урок в 8-А до Всесвітнього дня поезії

До Всесвітнього дня поезії в 8-А класі 12 березня був проведений бібліотечний урок співробітниками бібліотеки 6.

Захід, присвячений 77 річниці звільнення міста Миколаєва від німецьких загарбників

Учні 11-Б класу 12.03.2021 відвідали захід, присвячений 77 річниці звільнення міста Миколаєва від німецьких загарбників в бібліотеці номер 6.

Інсценізація казки "Cinderella" в рамках тижня англійської мови

Тиждень англійської мови триває.

Інсценізація казки "Cinderella". Учні 7-А класу (вчитель Легка Д.В.)

Виховна година про традиції Масляної у ГПД

У 2021 року Масляна розпочалася в Міжнародний жіночий день — 8 березня і триватиме сім днів.

Тематична виховна година про традиції Масляної у ГПД.

Вітання з перемогою

Вітаємо учнів школи з перемогою у міському етапі виставки-конкурсу флористики '"Новорічна композиція"

Прощання з зимою. Тематичні малюнки від учнів ГПД

Зимо-зимонько іди-

Кажем:"До побачення!"

Весно-веснонько, прийди-

Раді тебе бачити!

Тематичні малюнки від учнів ГПД

Триває тиждень англійської мови

В рамках тижня англійської мови учні 8 А класу виготовили лепбуки та провели вікторину.

Бібліотечний захід до Всесвітнього дня поезії

Бібліотечний захід до Всесвітнього дня поезії в 7-а класі провели робітники бібліотеки номер 6.

Інтерактивна-гра з використанням тематичних лепбуків у 5-Г

В рамках тижня англійської мови 10 березня у 5-Г класі проходила інтерактивна-гра з використанням тематичних лепбуків (вчитель Легка Д.В.)

Інтерактивний урок-гра з англійської мови "Funny English". 2-г клас

Лекція "Статева безпека. ЗПСШ. Міфи та реальність ВІЛ/СНІД" для учнів 8-х класів

9 березня спеціалістами відділення "Клініка дружня до молоді" МДП №4 для учнів 8-А, Б класів проведено лекцію "Статева безпека. ЗПСШ. Міфи та реальність ВІЛ/СНІД". Під час розмови були розкриті теми зміни тіла, емоційні реакції та правила, які допоможуть зберегти здоров'я. Дякуємо фахівцям, дітям було дуже цікаво

Захід до Дня народження Т. Г. Шевченко у групі продовженого дня

Тиждень англійської мови

З 09.03.2021 в закладі розпочався тиждень англійської мови. Учні 6-х класів випустили стіннівки та провели вікторину.

Конкурс віршів із нагоди 207 річниці від дня народження
Тараса Шевченка

9 березня здобувачі освіти 5-Г і 6-В класів взяли участь у конкурсі віршів із нагоди 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка. Виготовили інформаційні лепбуки (вчитель Квітка А.М.).

До Шевченківських днів

До Шевченківських днів учні 5_В класу (учитель Перепаденко О.Л.) підготували проект

Майстер-клас зі створення подарунку власними руками

Цікаво та корисно відзначили 8 березня педагоги школи, які відвідали майстер- клас зі створення подарунку власними руками та консультацію " Харчування та здоров'я жінки"

Тиждень суспільствознавчих наук

Тиждень суспільствознавчих наук завершився цікавими іграми на тему "Знай свої права та обов'язки" у 9-б кл.

Привітання напередодні свята від учнів групи подовженого дня

До уваги всіх учасників освітнього процесу!

З 05.03 по 17.03 на самоізоляції перебувають учні 5-А, 5-Б, 5-В, 9-А, 11-А класів.

Навчання в дистанційному форматі.

Створення подарунків для матусь!

2 -В також долучився до створення яскравих подарунків для своїх матусь!

Майстер- клас до 8 березня

Майстер- клас до 8 березня. " Подарунок для матусі" . Учні 3-Б класу

Розважально-ігрова зустріч

Розважально-ігрова зустріч з елементами майстер-класу "На порозі святкового дня". Учні ГПД в гостях у бібліотеки # 6.

Майстер-класи із самозахисту

Знання прийомів самозахисту та вміння їх застосувати в різних небезпечних ситуаціях - сьогодні це необхідні навички для дівчат -підлітків.

В рамках тижня безпеки життєдіяльності 4 березня для дівчат 9-в класу вчителем фізкультури Ігорем Садівничим проведено майстер-класи із самозахисту на базі спортивного клубу "Екватор".

У СК "Екватор" розпочала роботу група занять із самозахисту для жінок.

Зацікавлених осіб просимо звертатися за телефоном (093)930-4152 (Садівничий Ігор Юрійович).

Тиждень громадянської освіти в закладі

В рамках тижня громадянської освіти в закладі проведено:

1) круглий стіл в 10 Б класі " Реклама, як запорука успіху";

2)захист проектів: « Змінюємо країну разом» (10-Б).

Конкурс малюнків в рамках тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності

В рамках тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності серед учнів 7 класів проведено конкурс малюнків

Майстер-клас до свята Весни

Майстер-клас до свята Весни, 3-А клас

Урок естетичного виховання у 2-Г

Уроки естетичного виховання у 2-Г класі:майстер-клас з розпису свічок до 8 Березня.

Бібліотечний урок у 6 в класі "Родзинки історичної літератури"

Тиждень суспільствознавчих наук в школі

Тиждень суспільствознавчих наук продовжується. Учні 10 Б класу підготували і провели вікторину з історії України для учнів 7х класів.

Відвідини Миколаївського обласного краєзнавчого музею

2 березня учні 2-Б відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей та ознайомилися з культурою нашого міста.

Сьогодні не стало учениці нашої школи Оленки Огирь😥. Оголошено збір коштів для транспортування її з лікарні у Мінську та поховання.

Карта 5168 7422 3706 5820

(Мама) Огирь Любовь Валентиновна

Вітання

Вітаємо з перемогою у МІСЬКОМУ ЕТАПІ конкурсу "Новорічні та різдвяні фантазії".

Наші вітання

26 лютого в закладі проходили зональні змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки (хлопці) серед команд ЗЗСО Заводського району. Команду нашої школи представляла збірна учнів 7-11 класів: Єрьоменко З.(7Б), Саженюк І. (7Б), Завадський В.(10Б), Пасько Ю.(10Б), Пашков К. (10Б), Бабчук З.(11А).

Вітаємо учителя Комарова О.О. та команду хлопців , які посіли ІІ місце серед команд ЗЗСО Заводського району!

А також вітаємо Бабчука З. , Пасько Ю., Завадського В., Пашкова К., Єрьоменка З., які за результатами змагань виконали ІІІ дорослий розряд зі спортивної стрільби!

Лепбуки та листівки до дня народження Лесі Українки

Здобувачі освіти 5-Г і 6-В класів взяли активну участь у виготовленні лепбуків і різнокольорових листівок до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. (вчитель Квітка А.М.)

"Мій улюблений літературний герой"

В рамках тижня за рубіжної літератури вчителі Швець І.В. та Цуркан Н.Л. провели вікторину та захист проєктів "Мій улюблений літературний герой" серед учнів 7х та 6х класів

До дня народження Лесі Українки

Леся Українка

"Плачу слізьми над тобою"

Катерина Кутузаки

10А

Відеопрезентації до дня народження Лесі Українки

Здобувачі освіти 7-в та 8-б класів підготували і з задоволенням переглянули цікаві відео презентації "Десять вражаючих фактів з життя Лесі Українки"

"9 речей,яких може навчити Леся Українка"

"Історична правда життя Лесі Українки"

4-В у Заводському будинку творчості, гурток "Чарівниця"

Флешмоб з іменем Лесі Українки від учнів 11-Б

(учитель Макушева К.М.)

Зустріч учнів 10 класів з представниками цікавих професій

За ініціативи психолога школи Лазуренко В.Ж. сьогодні продовжили цикл профорієнтаційних зустрічей для учнів 10 класів з представниками цікавих професій.

Дякуємо Луньову Володимиру Олександровичу за корисну та змістовну подорож у світ юрисприденції!

Виставка літератури, присвяченої творчості Лесі Українки (шкільна бібліотека)

Заходи, присвячені 150 річниці з дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач-Квітка) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.

25-26 лютого в закладі проводять різноманітні заходи, присвячені цій даті:

1. Це виставка лепбуків "Історична правда. Не така як всі" (5-Г, 6-В, 7-В, 8-Б,В) - Квітка Л.Г., Квітка А.М.

2. Конкурс віршів "Геній тендітної незламності".

Відвідини літературно-музичної композиції "З піснею на вустах"

Леся Українка – справжня поетична квітка нашої землі. Вона була, є і буде однією з найкрилатіших струн душі українського народу. До 150- річного ювілею письменниці учні 10 -тих класів переглянули літературно-музичну композицію "З піснею на вустах", підготовлену творчим колективом Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Профілактичні бесіди з учнями 9-х класів з протидії залежностям

25.02 до школи завітав керівник Миколаївської філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації Сергей Рябец, який провів профілактичні бесіди з учнями 9х класів з протидії залежностям. У рамках бесіди були проговорені такі теми як: алкозалежність, наркозалежність, ігроманія, емоційні реакції на хімічні препарати, зміни в організмі під час залежності, наслідки вживання.

Дякуємо Сергей Рябец за конструктивне спілкування з молоддю!

Тиждень зарубіжної літератури в школі

23 лютого розпочався тиждень зарубіжної літератури виступом учнів 7-А класу. Діти показали уривки з твору "Аліса в країні див" учням початкової школи (учитель Цуркан Н.Л.).

Проект до Дня рідної мови від учнів школи (учитель Перепаденко О.Л.) за посиланням

Тиждень безпеки життєдіяльності в школі

В рамках тижня безпеки життєдіяльності спеціалістами відділення "Клініка, дружня до молоді" МДП №4 та Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 23 лютого для учнів 8-В класу проведено лекцію "Статева безпека. ЗПСШ. Міфи та реальність ВІЛ/СНІД". Під час розмови були розкриті теми зміни тіла, емоційні реакції та правила, які допоможуть зберегти здоров'я. Дякуємо фахівцям, дітям було дуже цікаво!

День рідної мови в 5-Г і 6-В класах

День рідної мови в 5-Г і 6-В класах (учитель Квітка А.М.). Прослухавши інформацію учні закріпили знання під час вікторини.

До Міжнародного дня рідної мови

Сьогодні,22 лютого,в закладі вчителем Квіткою Л.Г. проводились різноманітні заходи,які були присвячені Міжнародному дню рідної мови.

Це і лінгвістична гра з української мови "Подорож Україною"(8-б,8-в)

Цікавинки про українську мову (7-в)

Конкурс висловів про мову.(8-в)

Вікторина "Найкращий знавець".

Наші вітання

Вітаємо з перемогою у районному етапі конкурсу "Новорічні та різдвяні фантазії" :

І місце – Савко Катерину, ученицю 4-В класу ЗОШ № 34, за роботу панно «Олень», керівник Чертенкова Олена Вікторівна;

І місце – Пестрякову Софію, ученицю 4-В класу ЗОШ № 34, за роботу «Чарівна книга», керівник Чертенкова Олена Вікторівна;

І місце – Кучеренко Анастасію, ученицю 3-Б класу ЗОШ № 34, за роботу «Поспішає новий рік», керівник Коноплянік Т.І.;

ІІ місце – Шайгородську Єву, ученицю 3-Б класу ЗОШ № 34, за роботу «Зимонька - Зима», керівник Коноплянік Т.І.;

День безпечного Інтернету в школі

В рамках відзначення Дня безпечного інтернету учителями інформатики протягом двох тижнів проведено тематичні уроки для учнів закладу.

Відвідини краєзнавчого музею учнями 6-Г

18 лютого учні 6-Г кл. відвідали краєзнавчий музей.

Вони із задоволенням пограли в настільну гру "memory", розроблену співробітниками музею, та народознавчу гру з використанням експонатів музею.

Діти визначали призначення старовинних предметів побуту, спробували носити воду коромислом, "прати" та "прасувати" одяг, як це робили їхні прабабусі, в ігровій формі дізналися багато цікавого про життя та побут українців.

Завітайте разом всією родиною до краєзнавчого музею і ви - не пожалкуєте!

Наші вітання

Вітаємо учениць 7а кл. Міллер Валентину та Міллер Катерину, які посіли 1 місце на Всеукраїнському турнірі ім. Ксенофонтова з акробатики!

День виводу військ з Афганістану

Загинув на тій війні й випускник нашої школи Олександр Тихонов.

Він народився 3 липня 1965 р. У 1972 р. поступив у нашу школу. Був активістом, захоплювався випалюванням по дереву, цікавився художньою літературою, займався греблею. У 1981 р. закінчив 8 кл. школи. Поступив до морехідної школи м. Миколаєва за спеціальністю "матрос-водолаз". У 1983 р. закінчив її на відмінно.

Через 2 тижні після закінчення морехідної школи був призваний до лав збройних сил Радянського Союзу.

З січня 1984 р. Олександр служив в Афганістані машиністом в званні рядового. Виконуючи бойове завдання, був важкопоранений у голову. Його знайшли засипаним землею, але ще живим. Відправили до шпиталю у м. Ташкент. Зробили операцію.

До поранення ні мати ні друзі не знали, де служить Сашко. Листи приходили з міста Кушка. Мати, отримав телеграму про хворобу сина одразу ж поїхала в Ташкент. І тільки там вона дізналась про місце служби Сашка і його поранення.

Операція, зроблена в Ташкенті, не допомогла - тоді Сашка переправили в клініку нейрохірургії м. Ленінград. Там зробили другу операцію, але вона теж не допомогла.

Помер Олександр 26 листопада 1984 р. Йому тоді не було й 20 років.

На фасаді школи встановлена пам'ятна дошка Олександру Тихонову.

Відвідини бібліотеки учнями 8-А і 8-В класів

8-а і 8-в сьогодні відвідали бібліотеку. Провели конкурс віршів про кохання українських поетів.

Профорієнтаційні зустрічі

За ініціативи психолога школи Лазуренко В.Ж. сьогодні розпочато цикл профорієнтаційних зустрічей для учнів 10 класів з представниками цікавих професій.

Дякуємо Білому Денису Сергійовичу за корисну та змістовну подорож у світ веб-дизайну!

Фотозона до Дня закоханих

Дякуємо 11-Б кл (кл. кер. Цуркан Н.Л.) та вчителю праці Кременченко С. А. за створення чудової фотозони



7а в бібліотеці на заході, присвяченому Дню закоханих

Відеоідеї від учнів школи, як можна з користю проводити вільний від навчання час:





Креативні поради щодо можливих способів змістовного проведення карантину

Лідером з креативних порад щодо можливих способів змістовного проведення карантину стала родина Єрінчак (3Г,5Г). Ідеї, які вони пропонують:

  1. покататися на конячці

  2. замовити величезну піццу і з'істи її всією родиною за переглядом фільму

  3. покататися на ковзанах

  4. створити інкубатор, вивести перепелів, а потім ломати голову, кому їх пристроїти

  5. помалювати на вулиці

  6. зустрітися з цікавими людьми

  7. заколядувати

  8. влаштувати ігри із сестрами

  9. зробити з конструктора будинок для хом'яка

  10. прихистити на час морозів бездомну кішку

Челендж "Моє захоплення"

З 15 по 21 січня в закладі проведено челендж "Моє захоплення".Учні 1-11 класів поділись своїм хобі/захопленням. Даємо ідеї іншим, як можна якісно та з задоволенням проводити свій вільний час, в тому числі в умовах карантинних обмежень. Оцініть таланти наших дітей та візьміть собі на замітку ідеї, які вони пропонують!

Новорічна атмосфера в школі

Дякуємо 9-б, 9-в та 11-б класам за створення новорічної атмосфери!

Вітаємо переможців

За підсумками міського конкурсу з інформаційних технологій серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти м. Миколаєва вітаємо учнів:

Головіна Нікіту, учня 4-Б касу, з І місцем у номінації «Програмування»;

Зубаля Тимура, учня 7-Б класу, з ІІ місцем у номінації «Програмування»;

Зайця Ярослава, учня 8-Б класу, з ІІ місцем у номінації «WEB-дизайн».

Вітання

Вітаємо Романченка Андрія, учня 4-Г класу, та Кутузакі Катерину, ученицю 10-А, з I місцем у міському заочному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» (розділ «Космічне мистецтво»)!

Вітання

Вітаємо Чорнозуб Дар'ю та Чорнозуб Вікторію - вихованок гуртка "Історичне краєзнавство", учениць 8-А класу з перемогою в номінації "Космічна історія" за роботу "Історія дослідження Місяця"

Онлайн-зустріч учнів 6-7 класів з психологом школи Лазуренко В.Ж.

Профілактика булінгу - тема актуальна для всіх учасників освітнього процесу. Під час онлайн-зустрічі учнів 6-7 класів з психологом школи Лазуренко В.Ж. ще раз проговорили види булінгу та шляхи захисту від нього.

Вітаємо!

Дмитро Савко, учень 7-А класу, вихованець гуртка "Пізнаємо рідний край" БДЮТ Заводського р-ну увійшов у число переможців обласного конкурсу "Юний дослідник" у номінації «Народознавство, краєзнавство». Конкурс проводився Миколаївським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді. Переможці отримали подарунки - портативні батареї та були нагороджені грамотами Департаменту освіти та науки Миколаївської ОДА

Онлайн-зустрічі учнів 8-9 класів з головним спеціалістом Миколаївського міського центру соціальних служб Ольгою Іванець

Роботу в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" розпочато з онлайн-зустрічі учнів 8-9 класів з головним спеціалістом Миколаївського міського центру соціальних служб ​​​​​​​Olha Ivanets та практичним психологом школи Лазуренко В.Ж. Під час бесіди обговорили важливі питання: види булінгу, правила безпечної поведінки в Інтернеті, як захистити себе.

Дякуємо міському центру соціальних служб за дієву співпрацю!


Додаткові заняття з правил протипожежної безпеки та евакуації

На виконання п.3.4 протоколу 16 засідання комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва від 26.08.2020 в п'ятницю 25.09.2020 в закладі проводяться додаткові заняття з правил протипожежної безпеки та ЕВАКУАЦІЇ здобувачів освіти і працівників закладу.

З початком нового навчального року!

Любі діти, шановні батьки і найкращі колеги, адміністрація школи вітає всіх вас з з Днем знань і початком нового навчального року ! Бажаємо всім міцного здоров’я, моральних і фізичних сил, щоб у наш непростий час дарувати людяність і тепло своїм дітям і учням! Нехай буде у ваших родинах достаток, благополуччя та впевненість у завтрашньому дні.

До уваги учнів, учителів, батьків! Особливості проведення свята 1 вересня

Десятихвилинні активності на подвір’ї школи з дотриманням санепідеміологічних норм проводяться для учнів 1 та 11 класів (8.30-8.40).

Для учнів 2-10 класів проводиться перший урок ( І зміна – 8.00-8.45, ІІ зміна – 13.00-13.45).

Пробна посадка 2020-2021

Пробна посадка відбудеться 28 серпня для батьків учнів 1-х та 5-х класів:

о 09,00 для батьків учнів 1-х класів

о 10.00 для батьків учнів 5-х класів

2,3,4,6,7,8,9,10,11 класи – до 01.09.2020 в дистанційному режимі