Історія школи

Історія 34-ї школи починається з 1935 року, коли в приміщенні теперішнього бібліотечного факультету інституту культури відкрилась школа під цим номером. До того часу навчання в школі тривало 7 років, а в 1935 р. з'явились школи з 10- річним курсом освіти. 34-та стала однією з перших таких шкіл.

Промайнуло 6 років. Перші випускники школи поступили в інститути, хлопці закінчували службу в армії, коли 22 червня 1941 р. на Радянський Союз напала фашистська Німеччина. Випускники нашої школи, як й всі радянські люди, піднялися на боротьбу з фашистами. Краєзнавці нашої школи дізнались прізвища випускників 1938 та 1939 років, які пішли на фронт та деякі відомості про їх подальшу долю. Так, Іванов Віктор був зв'язківцем, учасником Феодосійського десанту, визволення Севастополя, Лівшиць Семен – зв'язківець, учасник оборони Ленінграду, Теплов Борис – танкіст, загинув в 1941 р. при обороні Києва, Максимов Миколай – артилерист, учасник битви на Курській дузі, Павлович Володимир – загинув при обороні Севастополя, дівчата були лікарями та медсестрами. Частина населення Миколаєва була евакуйована, частина залишилась жити в окупованому місті. Доля 34-ї школи в період німецької окупації, на жаль, невідома.

Після війни потрібно було відновлювати заводи, фабрики, будувати нові лікарні, дитячі садочки, школи. Сучасна будівля 34-ї школи була зведена у 1953 році. Головним прорабом будівництва був Литвиненко Іван Микитович. Він розповів, що школа будувалась за проектом «школа-шпиталь», тобто у випадку війни школа могла швидко реорганізуватися у шпиталь для поранених. Саме цим пояснюється наявність водопроводу в протилежних кінцях будівлі, невеликі розміри актового та спортивного залів. Проектна наповнюваність школи 700 учнів.

Перших учнів (1102 чоловіка) нова школа прийняла у вересні 1955 року. В різні роки в школі №34 навчалось у 2 зміни до 1500 учнів. Педагогічний колектив щорічно складався з 50-60 вчителів.

Першим директором школи став Попович Василь Іванович (вчитель біології, керував школою з 1954 по 1965 рр.). Посаду директора за всі роки існування школи займали: Бєлікова Валентина Євгенівна (вчитель математики, директор школи з 1965 по 1970 рр.), Тройніч Галина Андріївна (вчитель географії, директор школи з 1970 по 1972 рр. ), Талденко Жанна Георгіївна (вчитель російської мови, директор школи з 1972 по 1978 рр.), Лєщенко Людмила Едуардівна (вчитель фізики, директор школи з 1979 по 1981 рр.), Бєліков Анатолій Олексійович (вчитель хімії, директор школи з 1981 по 1985 рр.), Редька Петро Володимирович (вчитель хімії, директор школи з 1985 по 1987 рр.), Дундалевич Луїза Леонідівна (вчитель російської мови та зарубіжної літератури, директор школи з 1987 р. по 2017). З 2017 посаду директора займає Лесіна Тетяна Анатоліївна (вчитель математики).

Наш заклад славиться тим, що в школі в різні часи працювало близько 15 вчителів, які в ній навчались. Зараз це - Веремчук Г.Ю., Бєляєва С.А., Каратєєва С.О., Івлева В.В., Трубаєва А.Ю., Грищенко О.С., Довбенко О.Є., Корчагова Е.Г., Перепаденко О.Л. та ін. Також ми маємо цілі учительські династії (Іванова-Довбенко, Корчагови, Луньова-Веремчук, Комаров, Коноплянік, Куцовська-Теплова, Романіченко, Воробйова) , тобто в школі працюють батьки та їх вже дорослі діти.

Випускниками нашої школи є такі відомі у місті й, навіть, в світі люди, як Тітаренко Алевтина – чемпіонка світу з акробатики та фітнесу, Возовік Оксана – гросмейстер, чемпіонка України з шахів, Олександр Топчій – колишній директор обласної ТРК «Миколаїв», Юрій Любаров – головний режисер різноманітних Всеукраїнських фестивалів, режисер ТРК «Нис-ТВ», начальник Управління з питань культури та охорони культурної спадщини, Павло Солнцев - доктор наук, викладач хімії в університеті Міннесоти (США), Єгор Крутоголов – команда КВК “Дизель”, телеведучий. В 34-й школі працювали Гранатуров Юрій Ісайович – міський голова міста Миколаєва з травня 2014 року по 24 листопада 2015.; Анна Куркуріна – чемпіонка світу з пауерліфтінгу, найсильніша жінка планети.

В школі пам'ятають та шанують вчителів, які навчили не одне покоління достойних людей, а також випускників, які віддали своє життя на благо Батьківщини. Так, на фасаді школи за ініціативи учнів встановлена пам'ятна дошка загиблому у Афганістані випускнику школи Олександру Тихонову. У 2014 році за ініціативи однокласників на фасаді школи встановлено пам’ятну дошку Барському О.М., який 17 липня 2014 загинув в бою біля прикордонного села Маринівка (Донецька обл.).

Більше оновленої інформації про діяльність закладу можна отримати у шкільній групі Facebook https://www.facebook.com/groups/34school.


Історія ЗОШ №34 свежая.pptx