Методична робота

Адаптація учнів 5х класів.docx

Адаптація учнів 5-х класів

З 2022 року п'ятикласники по всій країні розпочнуть навчатися за новим Держстандартом базової середньої освіти за реформою "Нова українська школа"

Ліга крилатих: кроки становлення

З вересня 2017 року наш заклад долучився до участі в експериментально-дослідницькому проєкті А.Д. Цимбалару "Світ чекає крилатих". Цьогоріч учні, завершивши навчання в молодшій школі, перейшли до 5 класу,  продовжуючи працювати в проєкті "Ліга крилатих". Детальніше про це дивіться у відео.

Майстер-клас “Trello - хмарна програма для управління проєктами невеликих груп”

23 листопада 2021 року в закладі освіти був проведений майстер-клас “Trello - хмарна програма для управління проєктами невеликих груп”. Ця платформа використовує парадигму для управління проєктами, відому як канбан Вона допомагає командам ефективно вирішувати робочі задачі, відповідає за координацію дій в команді. Вчителі зауважили, що картки  Trello допоможуть їм ефективно організовувати роботу, визначати задачі, керувати їх виконанням та ділитися інформацією з учасниками команди.

Методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання під час карантину

Про організацію дистанційного навчання під час карантину.docx
Портфоліо Воробйова Н.А..pptx

Презентація досвіду роботи вчителя історії 

Воробйової Н.А.

Портфоліо Квітка Л.Г..pptx

Презентація досвіду роботи вчителя української мови та літератури Квітки Л.Г.

Портфоліо Вінокурова.pptx

Презентація досвіду роботи вчителя англійської мови 

Вінокурової О.Ю.

портфоліо Легка Д.В..pptx

Презентація досвіду роботи вчителя англійської мови 

Легкої Д.В.

Портфоліо Квітка А.М..pptx

Презентація досвіду роботи вчителя української мови та літератури Квітки А.М.

Портфоліо-Ковальчук О.С..pptx

Презентація досвіду роботи вчителя музичного мистецтва Ковальчук О.С.

портфолио Гоннгало.pptx

Презентація досвіду роботи вчителя англійської мови 

Гоннгало Я.В.

Головні завдання методичної роботи 

на 2020-2021 н. р

Методична рада школи - це колективний орган управління науково-методичною роботою, який керується у своїй діяльності «Положенням про науково-методичну раду» і покликаний сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, зокрема з питань науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в школі.

Працює школа над методичною проблемою: 

“Реалізація основних напрямків оновлення освітніх процесів з урахуванням вимог сучасної школи”

Наша школа:

- це школа творчості для вчителів;

- це школа спокою для батьків;

- це школа радості для дітей.


“Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей”


“У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися”


“Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання” (Василь Сухомлинський)


Головні завдання методичної роботи 

на 2020-2021 н. р

Тенденції сучасного стану та розвитку освітньої галузі доводять, що основні виклики сьогодення постають у контексті законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуального документа реформування освіти «Нова українська школа». Тому актуальні завдання науково-методичної роботи: навчати, формувати та виявляти професійного педагога шляхом створення оптимальних умов, що будуть сприяти його фаховому та творчому розкриттю,  мотивувати постійне підвищення педагогічної майстерності та втілювати в освітній процес сучасні технології навчання і виховання, вирішуються шляхом визначення основних орієнтирів діяльності методичних структур усіх рівнів. 

Основна мета методичної служби – дати поштовх до самоосвіти, самовдосконалення та самореалізації, допомогти вчителю розкрити свої таланти, надати йому кваліфікаційну допомогу як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результативності його педагогічної праці. Цей пріоритет на часі, тому що забезпечує динамічний розвиток педагогічної спільноти. 

Під науково-методичним супроводом розуміють педагогічну технологію, що полягає у створенні мережевого освітнього простору, в якому відбувається професійна взаємодія рівноправних партнерів на принципах людиноцентризму, гуманізму, фасилітативності, індивідуалізації, неперервний професійний розвиток педагогічних працівників за індивідуальними освітніми траєкторіями. Науково-методичний супровід забезпечує фасилітативну підтримку духовного, професійно-фахового, інтелектуально-особистісного розвитку педагогічних працівників, їхньої творчої ініціативи на всіх етапах міжкурсового періоду, максимально індивідуалізує навчання. Законодавчо утверджене право вчителя на навчання упродовж життя та академічну мобільність, вибір видів і форм професійного зростання, суб’єктів освітньої діяльності доводить, що кожен педагогічний  працівник  є здобувачем (а не отримувачем) освіти, бо має право на індивідуальну освітню траєкторію. 

Водночас спрямованість науково-методичного супроводу професійного розвитку моделюється залежно від індивідуальних запитів, потреб, мотиваційних цілей педагога, його професійних можливостей, компетентнісного досвіду (соціального, професійного й особистісного). 

ФОРМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ


Індивідуальні

1.    Стажування.

2.    Самоосвіта вчителя.

3.    Конкурс „Учитель року”.

4.    Атестація.

5.    Індивідуальні консультації.

6.    Наставництво.

7.    Фестиваль методичних ідей.


Групові

1. Робота МО.

2. Творчі групи.

3. Школа молодого вчителя.

4. Школа вдосконалення.

5. Школа педмайстерності.

6. Тренінги.

Масові

1.    Педрада.

2.    Психолого-педагогічні семінари.

3.    Методичні виставки.

4.    Інструктивно-методичні наради.

5.    Предметні декади.

6.    Наради за участю директора.

7.    Творчі звіти вчителів.

8.    Педагогічні читання.

9.    Тиждень молодого вчителя.

10.  Презентація творчих груп.



Самоосвіта педагога– свідома діяльність з удосконалення своєї особистості як фахівця:

- адаптування своїх індивідуальних неповторних якостей до вимог педагогічної діяльності,

- постійне підвищення професійної компетентності та неперервне вдосконалення якостей своєї особистості.

А оскільки навчити самого себе значно складніше, ніж когось, вона передбачає методичний супровід. Він має бути багаторівневий і обов’язково поступовий.

 Головна мета методичної роботи в школі передбачає зростання педагогічної майстерності педагогічного колективу і кожного зокрема, підтримку інноваційної діяльності педагогів  та впровадження дієвих форм роботи з обдарованими учнями.

Розвиток творчої особистості як учителя, так і учня, створення умов для повноцінного інтелектуального, духовного, фізичного розвитку всіх учасників навчального процесу шляхом подолання усталених стереотипів, застарілих підходів є головним завданням школи.

Методична робота в педагогічному колективі має на меті підтримати діловий настрій учителя, допомогти йому подолати професійні труднощі,

Вибудувана структура методичної роботи в школі дає змогу задовольнити потреби вчителів у п?остійному підвищенні фахового  рівня, виховувати вимогливість до вдосконалення своєї педагогічної праці, стимулювати бажання шукати більш раціональні методи навчання.

Пріоритетом методичної роботи в школі вважаємо постійний пошук нових педагогічних технологій, ідей і напрямів.

Усі методи, засоби, форми навчання є адекватними завданню формування духовної, морально-етичної, висококультурної, творчої особистості учня.

У практичній діяльності використовуються  різні форми методичної роботи: колективні, групові, індивідуальні. Лише за цієї умови забезпечується надання систематичної практичної допомоги кожному педагогічному працівникові.


Семінар-тренінг щодо використання Google Meet в дистанційному навчанні 

27.10.2020 учителем інформатики Гарматюк Іриною Олександрівною продовжено навчання вчителів щодо використання додатку Meet в середовищі Google Classroom для проведення відео-конференцій шкільному корпоративному акаунті. Семінар-тренінг було проведено в онлайн режимі. 

Педрада 26.08.2020 

26.08.20 педагогічна рада школи розглянула такі питання:

1. Про виконання рішень попередньої педради;

2. Про затвердження тимчасового порядку організації освітнього процесу в закладі в період карантину

3. Про затвердження освітньої програми на 2020-21 н. р. ;

4. Про затвердження плану роботи школи на 2020-21 н. р.

5. Про особливості організації виховної роботи у 2020-21 н. р.

6. Про режим роботи школи у 2020-21 н. р.

Презентація Романіченко С.В. 2021.pptx

Презентація досвіду роботи вчителя англійської мови 

Романіченка С.В.