День пам'яті та примирення

День пам'яті та примирення

«Пам’ятаємо… Перемагаємо!»

На початку травня в Копищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення , Дню Перемоги над нацизмом в Європі.

« Пам'ять. Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна. Пам’яті тих, хто загинув у зоні АТО, захищаючи крихкий східний кордон України».

За ініціативою вчителя історії Ковальчук Н.П. було організовано екскурсію з учнями 8 класу до музею історії села Копище, де завідувачка музею Мартиновець Марія Василівна розповіла учням про основні події Другої світової війни, які торкнулися саме села Копище. По закінченню екскурсії учні звернули увагу на справжні фронтові листи, а саме лист, написаний солдатом до своєї дівчини більше 76 років тому, де він описує справжні жахіття війни.

Учні 8 класу долучилися до флешмобу «День пам’яті та примирення , створивши квітку пам’яті із пелюсток маку зі словами «Пам'ятаємо. Перемагаємо. Ніколи. Знову».

Символом відзначення Дня Пам’яті і Дня Перемоги є червоний мак, що багряніє на грудях кожної людини, як символ враженого кулею серця, як безмовний крик «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Тому учні 11 класу заспівали пісню «Маки червоні».

7 травня шестикласники біля пам’ятника «Вічна пам'ять 2887 односельчанам, в тому числі 1347 дітям, живцем спалених фашистськими загарбниками 13 липня 1943 року» декламували вірші , присвячені подіям Другої світової війни з покладанням квітів.

Не змогли не згадати і бійців, які загинули , захищаючи східний кордон України, і тих, хто продовжує стояти на варті кордону. Учні 7 класу продекламували слова вдячності воїнам, а учениці 11 класу подарували пісню «Ти солдат України».

Класними керівниками з учнями були проведені бесіди: «Народ їх пам’ятає та славить» ( 3 клас), «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» ( 1 клас), «Діти в роки війни» ( 6 клас), « 9 травня День Перемоги» ( 2 клас), « 76-та річниця Другої світової війни» ( 5 клас), бесіда із переглядом відеоматеріалів «На колінах стою перед Вами, сповідую жалобу свою» (10 клас) ; уроки мужності «День пам’яті та примирення» ( 7 клас), «У пам’яті наших серцях» ( 4 клас), «1939-1945 – ніколи знову» (8 клас); уроки звитяги «Повстання в радянських концтаборах» (9 клас), «Українці, які в лавах об’єднаних націй перемогли агресора» ( 11 клас);

І на завершення хочеться сказати, що ми є нащадками славного покоління наших предків, які завоювали нам щасливе сьогодення. Тому наш обов’язок – бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній Землі.

ЗВР Зеньковець Т.Л.