Акція «16 днів проти насильства»

Акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2020 року в Копищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводилася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

В рамках акції в школі було проведено ряд виховних заходів:

· Виховні години за темами: «Добро починається з тебе» ( 3 клас), «Ми проти насильства»(5 клас), «Ні, насиллю!» ( 6 клас), « Ні, насиллю у сім’ї» (7 клас), « Ми не допустимо насилля» (8 , 9 клас), «Ми змінимо світ від насильства»(11 клас).

· Відбулася акція «Творити добро на радість людям». У рамках цієї акції з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями учні 5 класу під керівництвом класного керівника Мальчук А.М. підготували подарунки, виготовлені власними руками, солодощі та листівки для свого однокласника Дубровця Юрія.

· Створення флешмобу : 6 клас «Не роби іншому того, чого не бажаєш собі»; 7 клас «Діти проти насилля. За мир і доброту, за ясне небо над головою»; 8 клас «Ми проти насилля, а ти?»; 9 клас «Стоп насиллю»; 10 клас «Світ без насильства»; 11 клас «Зупини насильство, обери щасливе майбутнє».

· Конкурс малюнків «Ми проти насильства»: «Насильству – Ні» (Дубровець Валентина 9 клас); «Ні- насильству» (Волинець Яна, Снігур Дар’я 6 клас); «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно» (Бовкун Юлія 11 клас); «Продано. Це може трапитися з кожним» (Дубровець Марія 11 клас); «Ні – торгівлі!» (Войтенко Максим 10 клас); «Батьківські руки» (Торгонський Богдан, Снігур Тарас 6 клас); «Насильству – НІ» (Дідківська Вероніка 6 клас); «Я хочу жити в світі без насильства» (Шапорда Тетяна 6 клас); «Який відбиток в житті дитини ВИ хочете залишити?» (Учні 7 класу);

· Декламування вірша «Світ без насильства» (Мальчук Ангеліна 9 клас)

· Виконання пісні учнями 3-4 класу «Щасливі діти живуть в Україні» під керівництвом вчителя музичного мистецтва Мальчук А.М.

· Анкетування в 9 класі на виявлення насильства в сім’ї та школі .

· Навчальний тренінг «Моя життєва позиція» з учнями 10-11 класів , мета якого сприяти усвідомленню своєї життєвої позиції, мотивувати на позитивне ставлення до майбутнього, допомогти правильно розставити життєві пріоритети. Дівчата брали активну участь в обговоренні певних запитань, тверджень, наводили приклади з власного життя, найактивнішими учасниками дискусії були дівчата 11 класу : Дубровець Марія, Бовкун Ангеліна, Бовкун Богдана.

· Перегляд відеофільму «Станція призначення життя» з учнями 10-11 класів, який висвітлює проблеми торгівлі людьми та її складові частини: методи вербування, транспортування та типові форми експлуатації людей в умовах сучасного рабства.

· Класними керівниками 9-11 класів був проведений урок «Протидії торгівлі людьми», адже це одна з найбільш актуальних проблем сучасності, жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей, Україна стала третьою державою Європи, яка на законодавчому рівні визнала торгівлю людьми тяжким злочином.

· Класоводами 1-4 класів були створені колективні колажі «Ми проти насильства».

· Вчителем історії та правознавства Ковальчук Н.П. у 9 класі було проведено інтелектуальну гру-правовий батл « У пошуках прав людини».

Під час заходів учні активно обговорювали проблеми насильства, виконували завдання з метою усвідомлення даної проблеми в сучасному суспільстві та способів їх подолання.

ЗВР Зеньковець Т.Л.