День Гідності та Свободи

20 листопада 2020 року в Копищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися виховні заходи, приурочені до Дня Гідності та Свободи під гаслом дня «Вільні творять майбутнє !»

День виявився плідним та цікавим, учні школи активно брали участь у різних завданнях та вправах.

Ведучі - Снігур Олександр та Мартиновець Вікторія ознайомили з екскурсом основних подій революції Гідності Та Свободи, наголосили, що Україна - багата держава, у ній живе волелюбний народ, який прагне до гідного життя та свободи.

На запитання ведучого «Що ж таке свобода?», учні 11 класу дали відповіді у вигляді інтерв´ю, учні 9 класу декламували вірш Григорія Сковороди «De Libertate», створивши відеоролик , де пояснили, що тільки за умови отримання волі людина почуватиме себе щасливою, ніяке золото не замінить «вольности».

На запитання ведучої «Що ж таке гідність?», учні 5, 6, 7 класів взяли участь у флешмобі «Що для мене гідність» в кінці створивши прапор України.

Далі ведучі наголосили на тому, що Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції : наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Гідності. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності – прапор України. А єдиний духовний помічник – національний Гімн України.

Учні школи винесли великий прапор України. Приходько Христина , учениця 7 класу, продекламувала вірш :

Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа- частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобої

Понад Майданом сонця лик сія….

Є нація! Хай знають всі у світі:

Ми є ! Народ піднявся із колін!

І переможно сонце правди світить,

Співаєм гордо наш Державний Гімн!

І учні всі разом із гордістю заспівали Державний Гімн України.

Варто відзначити те, що всі учні школи були активними учасниками запланованих заходів.

Так , учні 1-4 класів були задіяні у вправі «Долоньки свободи», де малювали свої долоньки, розфарбували і написали слово, з яким у них асоціюється поняття «свобода». Таким чином розширили свої знання та уявлення про це слово, що свобода – це є найцінніше, що є в людини.

Учні 5-8 класів, взяли участь у конкурсі «Що таке гідність», де наповнювали валізу словами, які вони пов’язують із поняттям «гідність». Цією вправою учні розширили знання та уявлення про визначення гідності.

Учні 9-11 класів взяли участь у вправі «Лист Гідності», де писали собі лист в майбутнє даючи відповіді на запропоновані запитання. Листи були зібрані і складені в спеціальну скриньку, а їх прочитати та проаналізувати зможуть учні через рік. Це дало можливість учням задуматись про своє майбутнє, гідне, щасливе, з чистим небом над головою.

Всі матеріали, над якими працювали школярі, були зібрані і представлені на стінгазеті «Україна -територія Гідності і Свободи»

І на завершення дня в 10 класі вчителем історії , Ковальчук Наталією Петрівною, була проведена дискусія «Гідність – основа справедливого суспільства», де учні активно брали участь в обговоренні важливих запитань, де розширили свої знання про громадянське суспільство, звернули увагу на «уроки» Євромайдану та Революції Гідності 2013-2014 рр, обґрунтовано доводили власну думку.

Після дискусії була проведена інтелектуальна гра «Гідні бути українцями», де учні були розділені на дві команди під назвами «Гідність» та «Свобода». Гра містила ігрове поле, яке складалося із п’яти категорій - мистецтво, логічні загадки, мовні загадки, звичаї та традиції, видатні українці, у кожній з яких було по 5 запитань. Обидві команди активно змагалися, відповідали на запитання обраних категорій. Кращі результати показала команда «Гідність». Цією грою учні розширили знання про власну країну, розвинули почуття національної самосвідомості, гідності та громадянської активності, почуття гордості за свою Батьківщину, сформували розуміння єдності і цілісності України, усвідомили себе українцями, відповідальними за долю своєї держави.

На завершення плідного дня учні мали можливість переглянути відеоролик «Разом і до кінця».

ЗНВР- Тетяна Зеньковець , вчитель історії – Наталія Ковальчук.