Опорний заклад 

                   загальної середньої освіти-ліцею з дошкільним підрозділом

                            села Дружелюбівка


                                                БУЬМО ЗНАЙОМІ !

                                ВАС ВІТАЄ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД 

                                 ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ-

ЛІЦЕЮ  З ДОШКІЛЬНИМ ПІДРОЗДІЛОМ  СЕЛА ДРУЖЕЛЮБІВКА

                ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ

Школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся діяльність навчального закладу відбувається так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя.


Проблема, над якою працює школа у виховній та позакласній роботі - створення життєвих компетентностей учнів на всіх етапах становлення особистості.

Мета виховання - створення цілісної моделі виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей; формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.


Вас вітає заступник директора з виховної роботи

                                  Яцина Марина Вікторівна

Стаж роботи заступником директора

з виховної роботи  -   1 4років

Життєве  кредо:

Якщо хочеш досягти своєї мети, мало увесь час думати про неї - треба увесь час до неї йти


Життя-це мудрість....

Життя-це цілеспрямованість....

Дорогі колеги! Ми обрали свій шлях і тепер від вас залежить майбутнє дітей.Те,що ми робимо ,дуже важливе. Ми можемо досягти неможливого!

Довіряйте собі!Вірте в себе!Знаходьте свої джерела  сили !Нарощуйте свій потенціал!

Читайте,вивчайте,шукайте,використовуйте нове на практиці. . Якщо виникають  трудощі та перешкоди -сприймайте їх як необхідні сходинки на шляху до вершини.





Реалізація основних знань і принципів виховання здійснюється за напрямами:

Національно - патріотичне виховання

Формуємо патріотичні почуття на уроках історії, права, літератури. Проводимо «круглі» столи, виховні бесіди, години спілкування, зустрічі з ВВв війни. Організовуємо екскурсії по місцях бойової та партизанської слави. Для формування громадянина – патріота проводимо екскурсії по визначних місцях України.

Проводимо уроки мужності, організовуємо концерти для ветеранів, мітинги – реквієми біля пам’ятника Загиблим Воїнам.

Зал Бойової Слави постійно поповнюємо новими експонатами. Створено нову експозицію, присвячену подіям на Майдані 2013-2014 р.р. та АТО. У 2014 р. на подвір'ї школи встановлено пам'ятник М.Ф.Степовому.

Учні школи постійно доглядають за могилами Героїв  Радянського Союзу М.Ф. Степового та П.І. Кондратьєва. Учнівський та педагогічний колективи успішно співпрацюють з військовослужбовцями ВЧ 3028.

Родинно – сімейне виховання

Народ здавна сповідує істину: батьки – природні вихователі і особистим прикладом роблять найбільший виховний вплив на дітей. Тому у школі постійно працює педагогічний університет для батьків. Засідання Ради школи, Піклувальної ради, загальношкільного батьківського комітету  проводяться згідно з річним планом  та сприяють вирішенню нагальних питань, що виникають у навчально – виховному процесі. Тільки у злагодженій діяльності педагогічного, батьківського і учнівського колективів можна досягнути гарних результатів у вихованні. У початкових класах виготовлено виставку родинних дерев.  Класними керівниками проводяться родинні свята: «Дідусю рідненький, ти мій дорогенький», «Тільки родина, як зірка єдина – твій порятунок, надійний причал», «Бабусю, ти на світі найрідніша», «Мамо – рідна в світі ти одна», «День татуся». Батьки наших учнів активні учасники походів, екскурсій, всіх виховних заходів, акцій, виставок, концертів.

Фізичне виховання та формування здорового способу життя

Щорічно всі учні школи проходять профілактичний медичний огляд у ЦРЛ міста.  У школі працює творча група  по створенню програми «Школа сприяння здоров’ю». Для профілактики негативних проявів серед дітей та молоді проводимо тренінги для учнів 5 – 11 класів: «Життя без гачка», «Як стати вільним і улюбленим», «Жодних вибачень», тренінги «Колесо здоров’я», «Палити чи ні», «Світ в якому є ВІЛ» -соціальний педагог Синюшко Н. М., «Репродуктивне здоров’я дитини», «Світ моїх емоцій», «Курінню - Ні !», «За здоровий спосіб життя!» -практичний психолог Присяжнюк І.Ю. У школі функціонує один спортзал; спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу. Команда школи постійно бере участь у фестивалі "Молодь обирає здоров'я". Агітбригади "New Fashion", "Леді Х", "Роксолана" ставали переможцями районного і учасниками обласного етапу фестивалю протягом 2014-2017 р.р.

Превентивне виховання

Формування правової культури – прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, знання і дотримання у поведінці Законів України, уміння протистояти особам, що порушують закони – ось основні завдання, які поставив перед собою колектив нашої школи. Тому щорічно проводимо місячники і тижні  правових знань і правової пропаганди «На сторожі закону». Проводимо бесіди, лекції, круглі столи, ділові ігри, конференції: «Закон обов'язковий для всіх», «Захист прав дітей у нашій державі», «Діти: злочин і кара», «Як ви розумієте та співвідносите поняття «свобода» і «відповідальність»?», «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини».

Екологічне виховання

Велике значення приділяється формуванню екологічної культури особистості, усвідомлення кожним учнем своєї відповідальності за збереження природних ресурсів – нашого національного багатства.

Учні школи беруть щороку участь у конкурсі екологічних агітбригад, виборюючи призові місця. Команда школи "Зелена планета" брала участь у обласному етапі, зайнявши почесне 2 місце у 2015 р. Щорічно колектив школи бере участь у екологічних конкурсах "Мій рідний край, моя земля", "Галерея кімнатних рослин", "Парад квітів біля школи", "Юний зоолог" та інших.

Трудове виховання

Відповідно обладнані шкільні майстерні. Працюють гуртки: «Художня вишивка» - керівник Берегова Г.М., «Декоративний розпис»- Молдован Л.Є.,«Художня обробка деревини» - керівник Король М.С. Педагогічний колектив школи формує творчу, працелюбну особистість, умілого господаря, що володіє відповідними навичками і вміннями на основі знань про ринкову економіку, учня, який у майбутньому може самостійно віднайти застосування власним здібностям у системі виробництва, науки і освіти.

Художньо – естетичне виховання

У школі функціонує один кабінет музичного мистецтва та студія звукозапису "РОСА". Учні мають змогу відвідувати вокальні гуртки "Сім нот", "Подільські зорі", "Вокальний". Також у школі працює театральний гурток "Самоцвіти". Свої творчі здібності учні демонструють щорічно в огляді художньої самодіяльності "Проліски надії". Виховуємо у підростаючого покоління естетичні погляди, які ґрунтуються на народній естетиці та на кращих надбаннях української та світової культури. Працюємо над виробленням вмінь та прагненням власноруч примножувати прекрасне у повсякденному житті.


Освітній процес у 2022/2023 навчальному році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» розпочнеться 1 вересня  2022 року і триватиме до 30 червня 2023 року.

Зазначаємо, що тривалість навчального року визначається з урахуванням проведення навчальних екскурсій та навчальної практики, додаткових консультацій для усунення прогалин у навчанні здобувачів освіти та інших форм організації освітнього процесу, що визначені освітньою програмою закладу.

Звертаємо увагу, що згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» 2022/2023 навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів

перший семестр з 01 вересня до 23 грудня 2022 року;

другий семестр  з 09 січня до 30 червня 2023 року;

осінні канікули з 31 жовтня до 06 листопада 2022 року;

зимові канікули з 24 грудня 2022 року до 08 січня 2023 року;

весняні канікули з 27 березня до 02 квітня 2023 року.

Проте, зважаючи на безпекову ситуацію в Україні та столиці, епідеміологічний стан та інші чинники, що можуть впливати на організацію освітнього процесу, вважаємо за можливе внесення змін до вищезазначеної структури/


Структура 2021-2022 навчального року:

І семестр - з 1 вересня по 24 грудня,

ІІ семестр - з 10 січня по 3 червня.

Канікули:

осінні з 30.10.2021 р. по 03 11.2021 р.,

зимові з 25.12.2021 р. по 09.01.2022 р.,

весняні з 26.03.2022 р. по 03.04.2022 р.



ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА  З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики заступника директора затвердженої Міністерством освіти України. Під час складання інструкції враховані типові рекомендації щодо організації служби охорони праці в закладах освіти.

1.2. Заступник директора з виховної роботи призначається на посаду і звільняється з неї директором закладу.

На період відпустки і тимчасової непрацездатності заступника директора з виховної роботи його обов’язки можуть бути покладені на заступника директора з навчально-виховної роботи або на вихователя з числа найбільш досвідчених педагогів. Тимчасове виконання обов’язків у таких умовах здійснюється на основі наказу директора закладу, виданого з дотриманням законодавства про працю.

1.3. Заступник директора з виховної роботи повинен мати вищу педагогічну освіту і стаж роботи не менше ніж 5 років на педагогічних чи керівних посадах.

1.4. Заступник директора з виховної роботи підпорядковується безпосередньо директору закладу.

1.5. Заступнику директора з виховної роботи безпосередньо підпорядковуються: педорганізатор та класні керівники.

1.6. У своїй діяльності заступник директора з виховної роботи керується Конституцією України, законами України,Указами Президента України, рішеннями уряду України і органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів, законодавством про працю, законодавством про охорону праці, правилами і нормами охорони праці, пожежної безпеки, а також Статутом і локальними правовими актами закладу ( в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора закладу,цією Інструкцією), трудовим договором(контрактом).

Заступник директора у з виховної роботи дотримується Конвенції про права дитини.

 

       2. ФУНКЦІЇ

Основними  напрямами діяльності заступника директора з виховної роботи є:

2.1. Організація позакласної і позашкільної виховної роботи з учнями.

2.2. Методичне управління виховним процесом.

2.3. Забезпечення дотримання норм і правил безпеки в позакласній та позашкільній роботі з учнями.

 

3. ПОСАДОВІ ОБОВ’ЯЗКИ

Заступник директора з виховної роботи виконує такі обов’язки:

3.1. Організовує поточне і перспективне пла­нування позакласної і позашкільної роботи з уч­нями та її здійснення.

3.2. Координує роботу вихователів, класних ке­рівників та інших безпосередньо йому підпоряд­кованих працівників.

3.3. Організовує і координує розробку необ­хідної навчально-методичної документації.

3.4. Здійснює систематичний контроль за які­стю виховного процесу, роботою гуртків, груп про­довженого дня і проведенням позакласних та по­зашкільних заходів, відвідує позакласні та по­зашкільні заходи, заняття гуртків, груп продов­женого дня, аналізує їхню діяльність, доводить результати аналізу до відома педагогів.

3.5. Організовує просвітницьку роботу для батьків, приймає батьків (осіб, що їх замінюють) з питань організації виховного процесу.

3.6. Надає допомогу педагогічним працівни­кам в опануванні та розробці інноваційних ви­ховних програм і технологій.

3.7. Спільно із заступником директора з навчально-виховної роботи складає роз­клад занять груп продовженого дня та іншої виховної діяльності, забезпечує своєчасну та якісну заміну тимчасово відсутніх вихователів, інших безпосередньо підпорядкованих йому пе­дагогів.

3.8. Забезпечує своєчасне складання встанов­леної звітної документації, контролює правильне і своєчасне ведення вихователями, класними                              ке­рівниками, іншими педагогами журналів груп про­довженого дня, класних журналів, іншої докумен­тації.

3.9. Надає допомогу колективам учнів у про­веденні культурно-освітніх і оздоровчих заходів.

3.10. Контролює дотримання учнями Статуту і Правил для учнів школи.

3.11. Бере участь у підборі і розстановці педа­гогічних кадрів, організовує підвищення їхньої кваліфікації та рівня професійної майстерності, керує роботою методоб’єднань, підвищує свою кваліфікацію.

3.12. Вносить пропозиції щодо вдосконалення виховного процесу, бере участь у роботі педаго­гічної ради школи.

3.13. Бере участь у підготовці та проведенні атестації педагогічних працівників школи.

3.14. Здійснює заходи щодо поповнення бібліо­теки навчально-методичною літературою, фахо­вими журналами та газетами.

           3.15. Уживає необхідних заходів щодо створення безпечних і нешкідливих  умов, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці під час проведення позакласних і позашкільних заходів .

           3.16. Контролює і надає методичну  допомогу керівникам клубів, гуртків, спортивних секцій, трудових об’єднань, громадських робіт тощо з питань створення безпечних і нешкідливих умов праці і відпочинку вихованців, учнів, запобігання травматизму.

       3.17. Проводить навчання та інструктажі з охорони праці класоводів, класних керівників, учителів та інших осіб, які залучені до організації позакласної, позашкільної роботи.

        3.18. Організовує профілактичну роботу серед вихованців, учнів з охорони праці під час навчально-виховного процесу.

        3.19. Повідомляє керівника закладу освіти про нещасні випадки, що сталися з учасниками навчально-виховного процесу під час проведення позакласних, позашкільних заходів, організовує надання першої долікарської допомоги потерпілим, бере участь у розслідуванні.

        3.20. Бере участь у розробці розділу з питань охорони праці у колективному договорі.

 

             4. ПРАВА

             Заступник директора з виховної роботи має право в межах своєї компетенції:

            4.1. Перевіряти роботу безпосередньо підпорядкованих йому працівників, бути присутнім на заняттях та заходах, які проводяться в навчальному закладі; давати педагогічним працівникам обов”язкові для виконання розпорядження.

            4.2. Притягати  до дисциплінарної відповідальності учнів за вчинки , які дезорганізовують виховний процес  у порядку, встановленому Статутом навчального закладу й Правилами про заохочення та покарання .

          4.3. Вносити в разі необхідності тимчасові зміни до розкладу занять гуртків та груп продовженого дня, спортивних секцій тощо, відміняти заняття, тимчасово об’єднувати групи для проведення спільних занять.

4.4. Вимагати від працівників необхідних відомостей, документів, пояснень тощо.

      4.5. Вимагати від учасників позакласних та позашкільних заходів дотримання правил з охорони праці у відповідності з діючими нормативними документами по охороні праці.

      4.6. Вносити на розгляд директора пропозиції щодо поліпшення організації роботи з питань виховної роботи.

        4.7. Взаємодіяти з усіма працівниками закладу з питань організації виховної роботи.

      4.8.  Підтримувати контакти з батьками учнів, обмінюватись інформацією з питань виховної роботи.

      4.9.  Вести співробітництво з керівником закладу у справі організації безпечних та нешкідливих умов проведення позакласних та позашкільних заходів, подавати на розгляд керівникам пропозиції щодо конкретного вирішення поточних, організаційних та практичних питань з виховної роботи.

      4.10.  Вести співробітництво  з управлінням  освіти в питаннях організації профілактичної роботи з безпеки життєдіяльності серед учнів.

 

        

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, розпоряджень директора навчального закладу та інших нормативних актів, посадових обов’язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора закладу з виховної роботи несе дисциплінарну відповідальність, у порядку визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення з роботи.                        

5.2. За використання (в тому числі одноразове) методів виховання, пов’язаних із фізичним і/чи психологічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку заступник директора з виховної роботи може бути звільнений з посади до трудового законодавства.

5.3.         За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних вимог до організації навчально-виховного процесу заступник директора виховної роботи притягається до адміністративної  відповідальності у порядку та випадках, передбачених законодавством.

5.4.         За завдані навчальному закладу чи учасникам навчального процесу у зв’язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов’язків збитки заступник директора з виховної роботи несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і /чи цивільним законодавством.

 

6. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ ЗА ПОСАДОЮ)  

Заступник директора з виховної роботи:

6.1           Працює в режимі ненормованого робочого дня згідно з графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором закладу.

6.2           Самостійно планує свою роботу на кожен навчальний рік. План роботи затверджується директором закладу не пізніше ніж за п’ять днів до початку запланованого періоду.

6.3           Подає директору письмовий звіт про свою діяльність протягом               10-ти днів після закінчення навчального року.

6.4           Отримує від директора закладу інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного характеру, знайомиться з відповідними документами.

6.5           Візує накази директора закладу з питань організації виховної роботи.

6.6           Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією та педагогічними працівниками закладу.

6.7           Виконує обов’язки заступника закладу з навчально-виховної роботи в період його тимчасової відсутності. Виконання обов’язків здійснюється відповідно до законодавства про працю на основі наказу директора закладу.

 


Календар пам'ятних і знаменних дат 

на 2021-2022 навчальний рік


СЕРПЕНЬ 2021 р.

                     

23. 08 - День Державного Прапора України.

24. 08 - День незалежності України. Національне свято.


ВЕРЕСЕНЬ 2021 р.


1. 09  - День знань.

2. 09  -  1945 - підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії. Закінчення Другої світової війни.

8. 09 - Міжнародний день грамотності.

12. 09 -  День українського  кіно.

20. 09 - День батька.

19. 09– 60 років від дня народження Оксани Стефанівни Забужко (1960), української поетеси, письменниці.

20. 09– Всенародний день батька

20. 09– 50 років від дня народження Дари Корній (Мирослави Іванівни Замойської) (1970), української письменниці.

21. 09 -  Міжнародний день миру.

22. 09 -  День партизанської слави. 

28. 09  – День народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918–1970), видатного українського педагога-гуманіста, письменника, директора Павлиської середньої школи.

29. 09– 175 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича) (1845—1907), українського драматурга

30. 09 - Всеукраїнський день бібліотек.


ЖОВТЕНЬ 2021 р.


1. 10 -  Міжнародний день музики.

2. 10 – Міжнародний день боротьби проти насилля.

4. 10 - День працівників освіти (в Україні)

14. 10 - Покрова Пресвятої Богородиці. День українського козацтва. День захисника України.

22. 10 – 85 років від дня народження Бориса Ілліча Олійника (1935—2017), українського поета.

24. 10  -Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

28. 10 - День визволення України від фашистських загарбників.


ЛИСТОПАД 2021 р.


9. 11 - День української писемності та мови. 

16. 11 -  Міжнародний день толерантності.

20. 11 -  Всесвітній день дитини.

28. 11 - День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.Всеукраїнська акція «Засвіти свічку». 


ГРУДЕНЬ 2021 р.


1. 12 - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

5. 12 - Міжнародний день волонтерів. 

6. 12 - День Збройних Сил України. 

10. 12 - Міжнародний день прав людини. 

13 грудня (друга неділя місяця) – День благодійництва

14. 12 - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

14 грудня – 180 років від дня народження Михайла Петровича Старицького (1840—1904), українського драматурга.

19. 12 - День Святителя Миколая Чудотворця.

25. 12 - Різдво Ісуса Христа за Григоріанським календарем.


СІЧЕНЬ 2022 р.


1. 01  - Новий рік. 

6. 01 - Святвечір. Багата кутя.

7. 01 - Різдво Христове.

14. 01 - Новий рік за старим стилем. День святителя Василя Великого.

15. 01  -1992 р Верховна Рада України затвердила Державний гімн України "Ще не вмерла Україна".

18. 01 - Святвечір водохресний.

19. 01 - Богоявлення Господнє. Водохреще.

22. 01 - День Соборностi України. 

27. 01– 130  років  віддня  народження Павла  Тичини

27. 01 - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

29. 01 - День пам'ятi Героїв Крут. 


ЛЮТИЙ 2022 р.


10. 02 - День безпечного Інтернету. 

14. 02 - День Святого Валентина.

15. 02 - Стрітення Господнє.

17. 02 – Всесвітній День доброти.

19. 02  -  29 років тому (1992) Верховна Рада України затвердила тризуб як малий Державний герб України.

20. 02  - День Героїв Небесної Сотні.

21. 02   - Мiжнародний день рiдної мови. 

25. 02 – 150  років  віддня  народження  ЛесіУкраїнки.

27. 02   - 1991Постановою Верховної Ради УРСР ратифіковано "Конвенцію про права дитини". 


БЕРЕЗЕНЬ 2022 р.


8. 03   -Мiжнародний жiночий день (міжнародний день прав жінок).

9. 03 - День народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника, мислителя.

19. 03   - 91 рік від дня народження Ліни Василівни Костенко (1930), української письменниці-шістдесятниці, поетеси.

20. 03  -Всесвітній день сну.Відзначається в третю п'ятницю березня.

21. 03 - Всесвiтнiй день поезiї. 

22. 03 - Всесвiтнiй день водних ресурсiв. 

23. 03 - Всеукраїнський день працiвникiв культури та аматорiв народного мистецтва. 

27. 03 - Мiжнародний день театру. 


КВIТЕНЬ 2022 р.


1. 04  -  День смiху. Неофіційне свято, відзначається за традицією.

           - Мiжнародний день птахiв. 1906р.  пiдписано Мiжнародну Конвенцiю про охорону птахiв.

2. 04 - Міжнародний день дитячої книги. День народження Г.-Х. Андерсена (1805-1875) датського письменника-казкаря.

6. 04 – Всесвітній день мультфільмів.

7. 04 - Всесвiтнiй день здоров'я. 

11. 04 - Мiжнародний день визволення в'язнiв фашистських концтаборiв. Пам'ятна дата, що вiдзначається щорiчно у цей день за iнiцiативою ООН.

12. 04 - Всесвiтнiй день авiацiї i космонавтики. 

17. 04– День пожежної охорони

17. 04 (третя субота місяця) – День довкілля.

18. 04 - Мiжнародний день пам'яток i визначних місць

22. 04 - Всесвiтнiй день Землi. 

23. 04 - Всесвiтнiй день книги i авторського права. 

26. 04 - День Чорнобильської трагедiї (1986).

28. 04 – Всесвітній день охорони праці


ТРАВЕНЬ 2022 р.


1. 05 - День мiжнародної солiдарностi трудящих. 

8-9. 05 - Днi пам'ятi та примирення, присвяченi пам'ятi жертв Другої свiтової вiйни. 

9. 05 (друга неділя місяця) – День матері.

15. 05  - Мiжнародний день родини (сiм'ї). 

– День Європи в Україні

18. 05 - Мiжнародний день музеїв

20. 05  - День української вишиванки (третій четвер травня).

24. 05 - День слов'янської писемностi i культури. 

31. 05 - Всесвiтнiй день боротьби з тютюнопалiнням


ЧЕРВЕНЬ 2022 р.


1. 06 - Міжнародний день захисту дітей.

1. 06 – Міжнародний день батьків.

5. 06 – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

7. 06  -  День Святої Трійці.

9. 06   - Міжнародний день друзів.

27. 06   -День молоді. 

28. 06  -  День Конституції України.