Презентація ОПП Агрономія

Презентація вибіркових дисциплін

14.05.2024 на заході "Презентація вибіркових дисциплін", що був проведений для здобувачів освіти з програми підготовки фахівців з агрономії, гарант ОПП Оксана Гордієнко наголосила на важливості правильного вибору дисциплін для поглибленої підготовки.

 Викладачі вибіркових предметів  ознайомили студентів із відповідними силабусами дисциплін, розповіли де можна переглянути та проголосувати за ті, які найбільше сподобалися.

Такій підхід  забезпечує студентам можливість максимально реалізувати свій потенціал, що є важливим кроком у забезпеченні якісної освіти для майбутніх фахівців з агрономії.

Виховний захід  "Чорнобильська трагедія-біль України"

26 квітня 2024 року викладачем коледжу Наталією Мороз для здобувачів освіти  спеціальності 201 "Агрономія" було проведено виховний захід на тему «Чорнобиль – біль та скорбота України». Студенти переглянули та обговорили тематичну презентацію та фільм «Чорнобильська трагедія- біль України».

У пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму. Це тяжкий урок, який ні забути, ні викреслити із нашої пам’яті  неможливо. Тяжкі  дзвони Чорнобиля відгукуються в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

Зустріч робочої групи зі стейкголдером О. Верещакою

24 квітня відбулася зустріч робочих ( проєктних) груп ОПП" ОТВФГ" та ОПП "Агрономія" зі стейкхолдером Олегом ВЕРЕЩАКОЮ. В ході зустрічі обговорювали питання удосконалення освітньо-професійної програми. Стейкхолдер  висловив готовність сприяти практичній підготовці здобувачів освіти, надавати їм можливість проходження виробничої практики. Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних аграрієв. Зустріч виявилась цікавою та корисною.  


 Виробнича практика в "Астарта-Київ" агрофірма "Добробут"

     22 квітня стартувала виробнича технологічна практика для студентів ОПП 201 Агрономія, яку майбутні агрономи проходять в Агрофірмі «Добробут» , регіональним підрозділом агропромислового холдингу є «Астарта-Київ».  Можливість закріпити теоретичні  знання та набути практичних компетентностей отримали зобувачі ВСП " Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ". Студенти-агрономи долучаються до технологічних процесів, разом із провідним агрономом вивчають у аудиторії  технологію вирощування сільськогосподарської продукції, дискутують та отримують завдання для самостійного опрацювання.  Така  практична підготовка є запорукою випуску досвічених та компетентих фахівців. 

 Інструктаж виробничої технологічної практики

19.04.2024 відбувся інструктаж з проходження виробничої технологічної практики для студентів ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» спеціальності 201 «Агрономія»

Виробнича технологічна практика є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми 201 «Агрономія».

   Під час проходження виробничої практики студенти будуть оволодівати навичками з технологічних аспектів вирощування сільськогосподарських культур (системами обробітку ґрунту, удобрення, захисту від шкідливих організмів в польовій сівозміні та ін.).

Студенти братимуть участь у технологічних операціях, які проводяться на полі. Навчатимуться підготавлювати  сівалки до сівби, а саме регулювати норми висіву насіння та мінеральних добрив для якісного посіву сільськогосподарських культур. У тісному спілкуванні з науковцями та практиками, набуватимуть знань зі всіма премудростями майбутньої професії.

  Ми пишаємось своїми студентами, які обрали свою професію за покликом серця, багато із них представляють фермерські династії.

  Спостерігаючи як вміло, вже на даному етапі, студенти демонструють набуті знання та вміння, переконані, успішне майбутнє України в надійних руках!


Академічна доброчесність

Викладачі робочої групи ОПП "Агрономія"  Оксана Гордієнко та Тетяна СТЕГНІЙ  прийняли участь у вебінарі «Академічна доброчесність в наукових дослідженнях»,  який відбувся 03 квітня 2024 року,  учасниками якого було понад 230 осіб із різних регіонів і закладів фахової та вищої освіти України.

   Спікером заходу був Артем АРТЮХОВ, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Комітету з питань етики Національного агентства.⠀

Учасниками заходу були представники адміністративного менеджменту, завідувачі кафедр, відповідальні за реалізацію освітніх програм, гаранти, голови рад з якості вищої освіти спеціальностей, викладачі та студенти. Цікавим було обговорення міфів про академічну доброчесність та інструментів виявлення академічної недоброчесності та боротьби з нею.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

  Лекторами було надано кілька практичних порад для викладачів щодо важливості встановлення правил гри для всіх учасників освітнього процесу, акцентування на вирішальному значенні знань, а не оцінок, створення клімату турботи про студентів, варіації завдань і встановлення  їх розумних обсягів. 

      22.03.2024 відбувся інструктаж з проходження виробничої технологічної практики для студентів ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» спеціальності 201 «Агрономія»


Виробнича технологічна практика є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми 201 «Агрономія».

   Під час проходження виробничої практики студенти будуть оволодівати навичками з технологічних аспектів вирощування сільськогосподарських культур (системами обробітку ґрунту, удобрення, захисту від шкідливих організмів в польовій сівозміні та ін.).

Студенти братимуть участь у технологічних операціях, які проводяться на полі. Навчатимуться підготавлювати  сівалки до сівби, а саме регулювати норми висіву насіння та мінеральних добрив для якісного посіву сільськогосподарських культур. У тісному спілкуванні з науковцями та практиками, набуватимуть знань зі всіма премудростями майбутньої професії.

  Ми пишаємось своїми студентами, які обрали свою професію за покликом серця, багато із них представляють фермерські династії.

  Спостерігаючи як вміло, вже на даному етапі, студенти демонструють набуті знання та вміння, переконані, успішне майбутнє України в надійних руках!

Засідання гуртка « АГРОСВІТ»

          20 березня викладачі фахових дисциплін організували та провели чергове засідання гуртка «Агросвіт» для здобувачів освіти спеціальності 201 Агрономія, на тему: «Інновації агрономії» 

Під час засідання викладач Тетяна СТЕГНІЙ  підкреслила, що інновації в агрономії є ключовим фактором для розвитку аграрного сектору. Вона зазначила, що сучасні технології дозволяють фермерам збільшувати врожайність, знижувати витрати та економити час; впровадження інновацій робить аграрний сектор більш конкурентоспроможним на світовому ринку; використання нових технологій робить роботу фермерів більш ефективною та екологічною.

        Оксана ГОРДІЄНКО виступила з доповіддю на тему "Живлення рослин: важливість та дослідницька робота". Вона зазначила про важливість: живлення рослин, поживних речовин для росту та розвитку та вплив нестачі або надлишку поживних речовин на стан рослин. Викладач розповіла про дослідницьку роботу, яка ведеться в галузі рослинництва з метою розробки нових та ефективних методів живлення рослин.

      Роман МАНДЗЮК розповів майбутнім агрономам про використання дронів в агрономії, про різні типи дронів, які використовуються в аграрному секторі; про завдання, які можуть виконувати дрони. Викладач також поділився своїм досвідом використання дронів в агрономії. Він наголосив, що Дрони – це перспективний напрямок в аграрному секторі, який має багато переваг.

Доповідь викладачів  викликала жвавий інтерес у студентів. Вони задавали багато запитань про інновації в агрономії та висловлювали свої думки з цього приводу. Викладачі відмітили Студентам важливо вивчати інновації в агрономії, щоб бути готовими до роботи в сучасних умовах. Учасники засідання гуртка відзначили важливість проведення таких засідань для обміну досвідом та знаннями.

     Засідання гуртка "Агросвіт" продемонструвало, що студенти та викладачі зацікавлені в розвитку аграрного сектору та впровадженні нових та ефективних технологій в агрономії.

Коледж збагатився ще одним стейкголдером -  Агропромхолдинг "Астарта Київ" . Представник агрохолдингу Владислав Сьомкін зустрівся із здобувачами освіти спеціальності 201 " Агрономія".  Під час зустрічі було окреслено перспективи для наших агрономів, а саме: проходження практики, вивчення новітніх технологій рослинництва підприємства та перспективи працевлаштування.

Стейкголдер зустрівся із ведучими викладачами спеціальності  201 " Агрономія" під час якої обговорили ОПП та важливі питання  співпраці.

Профорієнтаційна робота

КУЕП дбає про подальшу долю своїх випускників та їхній професійний ріст. З метою отримання інформації про можливості продовження навчання здобувачі спеціальності 201 "Агрономія" ОПП "Агрономія", разом із гарантом ОПП Тетяною СТЕГНІЙ, завітали до ННІ  агротехнологій, селекції та екології ПДАУ, а саме: на кафедру геоматики, землеустрою та планування територій, де відбулася зустріч викладачів кафедри геоматики, землеустрою та планування територій.

 У рамках профорієнтаційної роботи завідувач кафедри професор Шевчук С.М. розповів про особливості підготовки здобувачів вищої освіти за освітніми програми 193 Геодезія та землеустрій, 206 Садово-паркове господарство та нову освітню програму 205 Лісове господарство. 

  Для наших випускників старший викладач Куришко Р.В. провів майстер-клас із використання відкритих ГІС; цікаву  екскурсію територією дендропарку ПДАУ провела професор Гапон С.В., під час якої слухачі мали змогу ознайомитися з рідкісними представниками рослинного світу. Також студенти коледжу мали змогу відвідати бібліотеку ПДАУ та музей.

         Вивчаємо основи дослідницької справи

Важливу роль у підготовці фахівців з спеціальності 201 «Агрономія» відіграє навчальна дисципліна «Основи дослідницької справи», яка розкриває перед здобувачами освіти зміст наукового дослідження, знайомить з методами й методиками його проведення, формує потребу в отриманні нових знань, інтерес до науки.

        Водночас дана дисципліна розкриває великі перспективи вибраної спеціальності.

На практичних заняттях студенти 22,31 ан груп оволодівають методиками планування вегетаційного і польового досліду. Визначають теми та схеми досліду.  Складають план розміщення досліду в полі.  Згідно з відповідними методиками, вчяться реєструвати фази розвитку рослин, визначати морозостійкість, зимостійкість, стан перезимівлі озимих, підраховувати площу листя на одній рослині,  площу одного листка, площу листового апарату на гектарі та листовий індекс.

    Освоєння таких знань дозволить в майбутньому не тільки правильно спланувати дослід, але й на належному рівні його закласти та за новітніми технологіями провести дослідження для одержання достовірних результатів в агрономії.

Літературний майданчик до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

13 березня 2024 року у рамках тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, біля пам'ятника Т.Г. Шевченку у Петровському парку міста Полтави відбувся Літературний майданчик "Він закохав у себе і народи, і краї" (до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка).  Завідувач науково-дослідного експозиційного історичного відділу Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Ганна Михайлівна Барська розповіла студентам 11 ан групи про цікаве і маловідоме із життя, творчості Т.Г. Шевченка, про його перебування на Полтавщині, про скульптора Івана Кавалерідзе,  за досить нетрадиційним проектом якого було створено пам'ятник Т.Г. Шевченку у м. Полтаві. Студенти прочитали вірш N.N.(«Така, як ти, колись лілея…»)   українською, англійською, німецькою та французькою мовами. Провела захід викладач української літератури Юлія Шолудько.

Вивчаємо новітні технології

07.03.2024р. Викладач Роман МАНДЗЮК провів лекцію з навчальної дисципліни "Агрохімія" зі студентами 2 курсу спеціальності 201 Агрономія ОПП  "Агрономія".  Під час лекції викладач Роман Мандзюк приділив увагу питанням стосовно диференційованого методу внесення мінеральних добрив, як звичайними традиційними методами, так і за умов технологічного прогресу, а саме внесення добрив та догляд за посівами за допомогою технології дронів, та диференційованого методу посіву культур з використанням картографування полів GPS-супутниками та сенсорними датчиками.

Під час роботи студентами були закріплені фахові компетентності:

ЗК5 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;

ЗК6 Здатність застосування знання у практичних ситуаціях;

СК4 Здатність обгрунтовано використовувати добрива та ЗЗР з урахуванням їхніх хімічних і фізичних властивостей та впливу на навколишнє середовище.

     

Участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції

    Викладачі агрономічних дисциплін та студенти-агрономи є постійними учасниками ІV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Ресурсно-орієнтоване навчання в «3D».

Робота обрана за темою: «Актуальні питання впровадження органічного землеробства».

Дослідження проблеми, викладеної у роботі має надзвичайно важливе наукове і практичне значення, оскільки від якості грунту залежить  якість продуктів харчування, а значить здоров"я людини. 

    Участь студентів-агрономів  у освітньому проєкті SEED 3.0 в рамках Глобального договору ООН

 КУЕП - це коледж можливостей. Студенти ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" взяли участь у освітньому проєкті SEED 3.0 в рамках Глобального договору ООН.

   До наступного етапу конкурсу був відібраний проєкт студента спеціальності 201 «Агрономія» Костя Супрун . Ідея крутезна і ми впевнені у її успішній реалізації!

 співпраця із стейкголдерами

 Збагатилися ще одним стейкголдером, це - Агропромисловий холдинг "Астарта-Київ". Представник агрохолдингу Владислав СЬОМКІН зустрівся із  здобувачами освіти спеціальності 201 "Агрономія".  Під час зустрічі окреслено неймовірні перспективи для наших агрономів, а саме: проходження практики, вивчення новітніх технологій рослинництва підприємства та перспективи працевлаштування. Також Стейкголдер зустрівся із ведучими викладачами спеціальності  201 "Агрономія" під час якої обговорили ОПП та важливі питання  співпраці.

  Коледж додає максимум зусиль щоб перед нашими студентами відкривались неймовірні можливості для їх професійного становлення, адже відбудова аграрної України в руках агрономів.

                                                                     Все буде УКРАЇНА! 

                «Організація як функція управління» 

 В межах вивчення навчальної дисципліни «Основи менеджменту» для здобувачів спеціальності 201» Агрономія», викладачем Миколою ВОВКОМ було проведено практичне заняття на тему «Організація як функція управління». 

  Заняття проведено із використанням інтерактивних методів навчання у форматі змагань між командами, та спрямоване на удосконалення власних знань у сфері управління, а також soft skills, що розвивали під час опанування навчальної дисципліни: навички ефективної командної взаємодії, аргументації власної думки, комунікативні компетентності, вміння презентувати власні здобутки.   Елементи конкурентної боротьби активізували учасників, стимулювали абсолютну залученість учасників і занурення в гру.  Крім оцінок, учасники отримали чимало позитивних емоцій і впевненість у власних знаннях!

Майбутнє випускників

        Наближається час, коли студенти випускних курсів КУЕП будуть складати державну підсумкову атестацію.

 КУЕП переймається подальшою долею своїх випускників та їх професійним ростом. З метою отримання інформації про можливість продовжити навчання здобувачі спеціальності 201» Агрономія», з викладачем Тетяною СТЕГНІЙ, завітали до Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Полтавського державного аграрного університету.  На студентів випускних груп чекав  Директор ННІ АСЕ Микола МАРЕНИЧ.     Під час зустрічі представники ПДАУ розповіли нашим випускникам про ступеневість освітнього процесу та особливості вступної кампанії у 2024 році для випускників Коледжу. Отримана інформація була дуже актуальною та доречною.

Делегація на Форум -ярмарок

20 січня, у ПДАУ відбулась масштабна подія регіонального значення: Форум-ярмарок «Крафтовий бізнес Полтавщини: єднання заради відновлення регіону», організований Полтавською державною військовою адміністрацією і Полтавським державним аграрним університетом.

  Циклова комісія фінансових та агрономічних дисциплін   ввійшла до складу делегації ВСП " Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" та відвідала цей захід.

 На Форум-ярмарок, завітали представники місцевої адміністрації та підприємці, щоб спільно обміркувати, як створити умови для розвитку крафтового виробництва Полтавської області завдяки ефективній співпраці влади та бізнесу. Вперше на одному майданчику зібрали крафтовиків з усієї Полтавщини, серед яких і власники релокованого бізнесу, представники великих українських мереж «Аврора», «Епіцентр», «Сільпо». 

  ФОРУМ став майданчиком для комунікації, підписання договорів та подальшої взаємодії.  Про полтавських крафтовиків мають знати по всій країні, а в перспективі – і за її межами.

  Захід став чудовою нагодою для презентації ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ", як сучасного навчального закладу із широким спектром актуальних спеціальностей.

Переможниця веукраїнської акція-змагання ,,День юного натураліста"

    Студенти та викладачі коледжу залучаються до екологічних ініціатив. Вони стають учасниками та організаторами різноманітних заходів із озеленення та захисту навколишнього середовища.

     Нещодавно відбулася . Грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено студентку групи 11 ЮП-2 Гурбу Поліну та викладача коледжу Гордієнко Оксану. Робота з вивчення і збереження природи рідного краю посіла ІІІ місце.

   Історичний квест

  8 грудня 2023 р. на підсумковому занятті з історії України в групі майбутніх агрономів то провели історичний квест за участю студентки 21фк Остапенко Д. Студенти знаходили приховані артефакти пов'язані з етапами розбудови незалежної України.

Всеукраїнська акція-змагання ,,День юного натураліста”

                  Політика коледжу на сучасному етапі розвитку суспільства полягає в активному залученні студентів та викладачів до активностей, спрямованих на збереження природи та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Студенти КУЕП залучаються до екологічних ініціатив. Вони стають учасниками та організаторами різноманітних заходів з озеленення та захисту навколишнього середовища. 

  Гурба Поліна  – вихованка гуртка «Агросвіт» прийняла участь у всеукраїнському  заході “День юного натураліста” та була нагороджена Дипломом Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за високі результати у виконанні завдань обласного етапу Всеукраїнської акції ,,День юного натураліста” (керівник: Гордієнко Оксана Вікторівна)

 Пізнай одногрупника

30 листопада 2023 року викладачем коледжу Наталією Мороз було проведено  заняття у формі тренінгу на тему «Ефективна комунікація». Здобувачі освіти 11 ан групи отримали можливість взяти участь у ігрових вправах  «Пізнай одногрупника», «Плітки», «Вище-нижче», «Карусель», «Передати одним словом». За допомогою них вдалося здійснити оцінку власної поведінки, порівняти себе з оточуючими та скоригувати своє спілкування в майбутніх реальних ситуаціях. Тренінг сприяв опануванню учасниками прийомів ефективного спілкування завдяки використанню цікавих ігрових компонентів і техніки активного слухання.

     Участь студентів у XIX Всеукраїнської інтернет-олімпіаді  з БІОЛОГІЇ

     Студенти КУЕП показали високий результат на  XIX Всеукраїнської інтернет-олімпіаді  «На Урок» з БІОЛОГІЇ.           Конкурсна комісія відмітила глибокі знання  Софії Мось, Артема Перетятка та присудила переможцям    дипломи I ступеня, нагороду III ступеня отримали Вікторія Таранова, Анна Сухорада та Елізавета Матюхіна.

                  Вітаємо  з перемогою і бажаємо подальших здобутків в освітній діяльності!

   Гостьова лекція нашіх стейкголдерів

    28 листопада 2023 року за ініціативи викладача технологічних дисциплін Тетяни СТЕГНІЙ у ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» була організована гостьова лекція, спікером якої була представник компанії «Лімагрейн Україна», спеціаліст із дослідження сільсько-господарських рослин, аспірант Полтавського державного аграрного університету за спеціальністю 201» Агрономія» Богдана МАКАОВА. На заплановану зустріч були запрошені студенти спеціальності 201 Агрономія. Лекція була прочитана в рамках опанування студентами спеціальності 201 Агрономія освітньої компоненти «Технологія в галузях рослинництва» на тему "Інтенсивні технології в насінництві та селекції".

   Лектор розповіла про компанію «Лімагрейн Україна», поділилась досвідом своїх досліджень, роботи та розповіла про багатогранність аграрної спеціальності. Розповідь супроводжувалась інформативною презентацією, цікавою дискусією із слухачами, дотепними коментарями.

Пані Богдана наголосила на актуальності професії Агроном, та її значенні у відбудові України Аграрної в після воєнний час.

Після закінчення лекції Богдана МАКАОВА спілкувалася із студентами, дала вичерпні відповіді на запитання слухачів.

Дякуємо пані Богдані та сподіваємося на подальшу тісну співпрацю!

      Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися !

    Вивчаємо рослиннисть Світу

      21 листопада під час заняття з ботаніки, студенти - агрономи відвідали ботанічний сад полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, де мали можливість ознайомитися із рослинами з різних континентів земної кулі.

    Колекція засушливих районів Землі представлена рослинністю Африки та Південної Америки. Численні кактуси з яскравими плодами та юкки серед кам’яних брил імітують пустелю, агави викликають зацікавленість зовнішнім виглядом і біологічними властивостями. Не менш цікавою є група рослин — представників субтропіків: рожево-білі олеандри, мирти, гібіскуси, цифомандри.

    Колекція тропіків широко представлена мешканцями дощових лісів — фікусами, велетенськими ліанами. Над міні-басейном розкинулись зарості циртоміума дворядного та гігантської ліани монстери делікатесної. Добре акліматизувалася в оранжереї і драцена, або драконове дерево, представлене декількома видами. Над усім цим здіймаються велетенські пальми заввишки до 10 метрів, фінікові пальми з плодами і віяльні — ерітерія, сабаль, трахікарпус з ароматними суцвіттями.

    Колекція рослин в оранжереї постійно поповнюється новими видами.

             

     Участь в обласній конференції до Дня працівників сільськогосподарського господарства

    20 листопада викладач агрономічних дисциплін О. Гордієнко прийняла участь в обласній конференції до Дня працівників сільського господарства, де розглядались актуальні питання сьогодення, а саме - про особливості підготовки кваліфікованих робітників агропромислового комплексу в умовах повоєнної розбудови України.      

 Грибні хвороби рослин

    Грибкові хвороби рослин - найпоширеніші захворювання сільськогосподарських рослин. На їхню частку припадає понад 80% усіх захворювань рослин. Найпоширенішими хворобами є борошниста роса, сажка, іржа, гнилі, плямистості, парша. На заняттях з ботаніки студенти – агрономи вивчають представників класів ооміцети, зигоміцети, аскоміцети, розглядають особливості циклу розвитку фітофтори картоплі. По  гербарних екземплярах ознайомлюються з рослинами зараженими фрагмобазидійними грибами (твердою сажкою пшениці і порошнистою сажкою). Хвороби спричинюють суттєві втрати врожаю. Успішний захист рослин від паразитичних грибів потребує точного визначення збудника, тому майбутньому спеціалісту для збереження гарного врожаю необхідно швидко і правильно визначати захворювання, знайти правильну стратегію в застосуванні фунгіцидів.

Земля — основний і незамінний засіб виробництва в сільському господарстві

Викладач Валентина Міщенко з дисципліни «Економіка сільськогосподарського виробництва» провела в групі 22,31 ан  лекцію-бесіду на тему: «Земельні ресурси аграрних підприємств та ефективність їх використання». Здобувачі підтримували зворотній зв'язок, активно долучилися до бесіди з найбільш важливих аспектів теми, наводили приклади із свого практичного досвіду. 

В результаті проведеного заняття студенти усвідомили роль та значення земельних ресурсів для сільськогосподарського виробництва, оволоділи знаннями про ефективність використання землі та навчилися розраховувати показники.


                   Формування професійних навичок та вмінь

      Серед заходів, спрямованих на підвищення врожайності сільськогосподарських культур, важливе значення в системі насінництва має контроль за посівними та сортовими якостями насіння: чистота, схожість, енергія проростання, маса 1000 насінин.

     Студенти спеціальності 201 «Агрономія» на практичному занятті з Технології виробництва сілськогосподарської продукції вивчають документацію, показники посівних якостей насіння. Ознайомлюються з порядком та відбором середніх проб, методикою розрахунку норми висіву, набувають професійних навичок та вмінь, формують уявлення про фахові вимоги до майбутньої професії.


Слов'янське серце

    В жовтні 2023  представниками БО "Слов'янське серце" для студентів 1-2 курсів було проведено серію тренінгових занять на тему "Life skills". Підчас тренінгів студенти дізналися багато про комунікацію, співпрацю, вирішення конфліктів, креативне мислення та відпрацювали у практичних вправах багато інших навичок, які будуть корисні у їхньому  майбутньому житті. 


Виробнича практика - досвід студентів-агрономів

    Метою виробничої практики є забезпечення професійної технологічної підготовки майбутніх фахівців, набуття досвіду роботи за обраною професією. За період практики здобувачі освіти набули досвіду роботи за обраної спеціальностю, виконували в конкретному базовому господарстві функціональні обов'язки на посадах, наближених до агрономічних, опановуючи сучасну організацію виробництва, вміння проводити агроекономічний аналіз системи землеробства і оцінювати сучасні технології. Отже маємо підсумки: гарний врожай, змістовні практичні навички, досвід роботи  - тож чекаємо на захист практики.

  

Літературний проєкт « На гостини до літературно-меморіальних музеїв міста Полтави»

Для студентів першого та другого курсів коледжу започатковується  Літературний проєкт « На гостини до літературно-меморіальних музеїв міста Полтави».

У 2023 році виповнюється 225 років із дня виходу друком у світ «Енеїди» І.П.Котляревського та 120 років встановлення у м.Полтаві першого пам’ятника Івану Котляревському.

Студенти 11 ан групи долучились до святкування цих дат, відвідавши Музей-садибу Івана Котляревського – меморіальний комплекс у м. Полтаві на основі садиби, де у 1769 році народився І.П. Котляревський. Саме із цієї садиби на весь світ пролунав голос першого класика нової української літератури.

     Вивчення будови мікроскопу та техніка роботи з ним

  На Лабораторному занятті з ботаніки майбутні агрономи вивчали будову мікроскопу, засвоювали техніку роботи з ним. Ознайомлювались з методикою виготовлення тимчасових препаратів. Розглядали під світловим мікроскопом МБР-1 будову рослинної клітини, розміщення хлоропластів та рух цитоплазми. Ця здатність необхідна для розуміння фізіологічних процесів, які відбуваються у сільськогосподарських рослин для розв’язання виробничих технологічних задач у майбутньому.


Ознайомлювальна практика

       25 вересня у студентів спеціальності 201 "Агрономія", розпочалася Ознайомлювальна навчальна практика, метою якої є ознайомлення із майбутньої спеціальністю та фаховими компетенціями.

    Студенти завітали до підприємства, яке займається вирощуванням та первинною переробкою горіхів. Здобувачі освіти мали змогу не лише ознайомитися із організацією господарства, технологією закладання плодового саду та технологічною лінією первинної переробки горіхів, а й прийняти участь у їх зборі, чим дуже допомогли підприємству.

     Студенти отримали позитивні враження та збагатились інформаційно.


Участь викладачів у міжнародній конференці 

05.07.2023 викладач агрономічних дисциплін О.В. Гордієнко взяла участь у міжнародній конференції по запрошенню Національного наукового центру «Інституту землеробства НААН», де розглядались актуальні питання сьогодення агрономії.

   Виробнича технологічна практика студентів-агрономів

    Виробнича практика студентів є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців у закладах вищої освіти, яка передбачає одержання практичних знань і умінь. Під час проходження виробничої практики студенти  оволодівають знаннями з технологічних аспектів вирощування сільськогосподарських культур (системами обробітку ґрунту, удобрення, захисту від шкідливих організмів в польовій сівозміні та ін.).

    Студенти беруть активну участь у технологічних операціях, які проводяться на полі.. У тісному спілкуванні з практиками, набувають професійних умінь і навичок, які необхідні для прийняття рішень у реальних умовах.

Програма «Ваучер на навчання»

 

     14.06.2023. викладач агрономічних дисциплін Косенчук Н.П. взяла участь у  конференції «Організація навчання за програмою «Ваучер на навчання» при Державному центрі зайнятості, де ознайомилася з особливостями цієї державної програми. Викладачі коледжу також можуть взяти участь в популяризації програми, пояснювати потенційним її учасникам, хто має право на отримання ваучера і як це зробити.  

Круглий стіл «Використання штучного інтелекту в освіті: «CHATGPT і більше»

Викладач спеціальних дисциплін ОПП «Агрономія» взяла участь у засіданні круглого столу «Використання штучного інтелекту в освіті: «CHATGPT і більше» 14 червня 2023 р. Захід організовано Офісом підтримки вченого, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» спільно з іншими установами. Метою заходу було визначення перспективних підходів до освітніх застосувань та експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей ШІ. Під час заходу відбудеться експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей штучного інтелекту, який все більше стає предметом уваги дослідників з огляду на зміни, пов’язані з його використанням у різних сферах діяльності. Також відбулася презентація тренінгів (майстер-класів) для молодих учених.

 

  Розпочався завершальний етап для студентів  зі спеціальності 201 «Агрономія».

   Наче зовсім недавно, в 2019 році, вони зовсім юні вступили на дорогу здобуття професії, а вже 13 червня відбулася перша консультація підготовки до підсумкової державної атестації.

    Консультацію проводили провідні фахові викладачі: Марія КОБИЛИНСЬКА, Наталія КОСЕНЧУК, Тетяна СТЕГНІЙ, Оксана ГОРДІЄНКО, Михайло СИДОРЕНКО. Із щирою вірою в майбутнє Аграрної УКРАЇНИ завітала на захід і завідувачка аграрно-економічного відділення,  доктор педагогічних наук,  Наталія КОНОНЕЦ, яка наголосила, що впевнена що майбутнє аграрної, прогресивної батьківщини залежить від фахівців. Викладачі разом із завідувачкою відділення привітали здобувачів випускних груп із початком завершального етапу та побажали випускникам успіхів у складанні державних іспитів.


Сучасні методи ґрунтових обстежень

12-16.06.2023 року викладач агрохімії та грунтознавства Косенчук Наталія Петрівна пройшла курси підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних працівників при Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» за напрямом «Сучасні методи ґрунтових обстежень, одержання та обігу інформації про ґрунти в контексті євроінтеграції та нових викликів воєнного часу». Найновіші матеріали результатів сучасних обстежень грунтів України, отримані під час підвищення кваліфікації будуть використані для формування фахових компетентностей здобувачів освіти.   

Підвищюємо кваліфікацію

З 29 травня по 2 червня на базі Державної установи Інститут зернових  культур НААН пройшли курси підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників в он-лайн режимі на платформі Google Meet за  напрямом: «Технологія вирощування зернових, зернобобових та круп’яних  культур». Протягом тижня більше 60 науковців України прослухали лекції за  темами: технології вирощування зернових, зернобобових та круп’яних  культур; основні показники якості зерна та прийоми їх підвищення;  законодавча база сучасного насінництва в Україні, післязбиральна обробка та зберігання насіння, стандартизація зерна, сертифікація насіння; економіка виробництва зерна тощо. По закінченню курсів, слухачі що були присутні на всіх заняттях, отримали Свідоцтва про підвищення кваліфікації.

    ВИРОБНИЧА ТЕХНОЛОГІЧНА ПРАКТИКА

   Овочівництво в Україні є однією з провідних галузей сільськогосподарського виробництва, метою якої є забезпечення населення високоякісними овочами. 

      Особливого значення для підготовки фахівців в сучасних умовах, які відбуваються в аграрному секторі України набуває їхня практична підготовка, виробнича технологічна  практика для студентів III курсу зі спеціальності 201 «Агрономія».

      Під час  практики майбутні фахівці ознайомлюються в польових умовах з видовою різноманітністю овочевих культур, вивчають особливості будови вегетативних  та генеративних органів, практично визначають фази росту і розвитку овочевих культур, проводять прийоми технології вирощування від обробітку ґрунту до збирання врожаю.

Інструктаж з виробничої технологічної практики

    06.06.2023 викладачі фахових дисциплін Оксана Гордієнко та Тетяна Стегній ознайомили студентів 12, 21 ан груп з Положенням про проведення практики студентів ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету», з програмою технологічної практики, її завданнями, умовами праці, провели інструктаж.

   Практичне навчання студентів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня і набуття студентом професійних навичок та вмінь. Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддям праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних у закладі освіти знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час роботи в реальних ринкових і виробничих умовах.

    Вивчаємо флору Полтавщини

Студенти 12, 21 ан груп на навчальній практиці з ботаніки ознайомлюються з різними видами рослин різних фітоценозів типових для флори Полтавщини.

   Вивчають методику гербаризації та  флористичних і геоботанічних

досліджень, проводять аналіз рослинного угрупування лісу, луків, болота, саду, городу, визначають господарську цінність угрупування за ступенем

кількості кормових, лікарських, технічних рослин і вплив виробничої

діяльності людини на ці угрупування.

   Майбутні агрономи формують компетентності  розпізнавати за морфологічними ознаками найбільш поширені в регіонах сільськогосподарські культури та дикорослі рослини, оцінювати їх фізіологічний стан, адаптаційний потенціал.


Заняття на агрометеорологічній станції

Метеорологічні фактори впливають на продуктивність сільськогосподарського виробництва, тому студенти – майбутні агрономи вивчають дисципліну «Агрометеорологія». А найкраще засвоїти методику проведення досліджень під час практичних занять безпосередньо на агрометеорологічній станції.

Заняття на підприємстві "Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. Вавілова".

Під час навчальної практики із земеробства з грунтознавством студенти  12 ан та 21 ан груп закріпили і поглибили знання, одержані в процесі теоретичного навчання. Заняття на тему  "Польове обстеження ґрунтів» було проведено на базі  «Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавілова», яка вже 137 років займається аграрними дослідженнями. Також студенти відвідали музей історії дослідної станції, де  познайомилися  з історією дослідження грунтів.

Любов до землі

 

Студенти повинні розуміти особливості освітнього процесу в умовах реалізації «Закону про фахову передвищу освіту». І недарма вони можуть бути внутрішніми стейкхолдерами,  бо мають законний інтерес до якості навчання. Студенти беруть участь у вдосконаленні освітньо-професійної програми та можуть впливати на діяльність навчального закладу. А, особливо, якщо вже допомагають своїм батькам в агросфері, як, наприклад, Свєшніков Павло із 21 ан групи і мають практичний досвід. Любов до професії агронома Павло перейняв від батька, робота на полі його надихає, а хліб вирощений власними руками на рідній землі, як вважає Павло, найсмачніший у світі. 

Інтерактивна ґрунтова карта в навчальній практиці з ґрунтознавства

Під час ґрунтового картографування, що проводилося в останні роки, в Україні виявлено 650 видів ґрунтів і ще безліч відмінностей, залежних від підґрунтя, клімату, рослинного покриву та інших ґрунтоутворюючих факторів. Ця інформація щодо всіх різновидів ґрунтів в паперовому форматі може зайняти всю кімнату. Щоб полегшити пошук даних агрономам, SuperAgronom.com помістили все в один розділ на сайті в форматі онлайн-карти.

Працювати саме з такою картою і вчилися студенти ОПП «Агрономія» під час навчальної практики з ґрунтознавства. Тепер для визначення типу ґрунтів у певному регіоні достатньо клікнути на потрібну область і вибрати у фільтрі потрібну карту. Новий сервіс стане в нагоді кожному агроному. Онлайн-карта ґрунтів дозволить легко і швидко визначити типи грунтів, які значно відрізняються навіть в межах району, оцінити їх механічний склад, ризик засолення, визначити, де саме знаходяться солонці. Такі дані будуть дуже корисні при плануванні структури посівів і агротехнології. Кілька рухів "мишкою" – і ви отримуєте повну і достовірну інформацію з макcимальною деталізацією у всіх областях. Це нові підходи до формування фахових компетентностей і до роботи агронома в цілому.                   

Закріплення навичок складання сівозмін

На навчальній практиці із землеробства студенти закріпили отримані під час вивчення дисципліни навички вибору попередників та оптимального поєднання культур у сівоміні. Розробляти та обґрунтовувати системи сівозмін для господарства – програмний результат навчання здобувачів освіти за ОПП «Агрономія».

   Занурення до історичних епох

При вивченні теми "Культура Середньовіччя та Відродження" студенти групи АН-12 здійснювали порівняльний аналіз відображення пануючого світогляду та системи естетичних та етичних цінностей на прикладі видатних творів мистецтва цих історичних епох.

Вивчення методики виробничого картування забур'яненості полів

 

   Для отримання повної інформації про забур'яненість усіх зе­мель господарства агрономи повинні щороку проводити об­стеження посівів і складати  карти забур'яненості, які зберігається у книзі історії полів.

  На підставі карти розробляють механічні і хімічні заходи боротьби з бур'янами для кожного поля сівозміни. Під час навчальної практики із землеробства студенти отримали навички картування забур'яненості полів за допомогою умовних позначень та кольорів. Також вони ознайомилися з методикою багаторічного ведення карти на прикладі трьох років. Засвоєння цих фахових компетентностей закладає основу розуміння професійної діяльності.

Популяризація спеціальності 201 Агрономія

 

Прищепити студентам любов до майбутньої професії – така ж важлива задача як і формування фахових компетентностей. Впродовж всього навчального року в усіх школах нашого міста і області ведеться робота з презентації закладу та  інформування учнів про те, які спеціальності вони зможуть отримати в нашому закладі освіти. До популяризації своєї спеціальності та  проведення майстер-класів залучаються і студенти.

Так, 28 квітня КУЕП радо зустрічав учнів ЗОШ №25 міста Полтави.  Разом з викладачами Тетяною СТЕГНІЙ та Наталією КОСЕНЧУК  студенти 21 ан групи Павло СВЄШНІКОВ, Антон СИДОРИН та Андрій СЮСЮКАЛО презентували абітурієнтам спеціальність 201 Агрономія. Потенційні вступники мали змогу визначити запропоновані крупи та знаходили відповідний насіннєвий матеріал культур, з яких їх виробляють, долучилися до проведення експрес-аналізу на натуральність молочних продуктів.

Визначення бур’янів під час навчальної практики із землеробства  

   Серед спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» є здатність розпізнавати за морфологічними ознаками найбільш поширені в регіонах бур’яни. На теоретичних та практичних заняттях  з дисципліни «Землеробство» студенти вивчили біологічні особливості бур’янів їх класифікацію, особливості розвитку і розмноження. Під час навчальної практики із землеробства студенти закріпили знання, за натуральними об’єктами визначали основних представників окремих біологічних груп бур’янів.

Англійська мова за професійним спрямуванням

      Метод тестового контролю для перевірки засвоєння лексичного матеріалу з опрацьованих юнітів. Даний вид тестування студенти 12,21 ан проходять онлайн на занятті за посиланням від викладача на платформі quizizz.com, програма автоматично підраховує та видає результат. Швидко, зручно та ефективно в роботі як для викладача так і для студентів.

Навчальна практика з агрохімії. Рослинна діагностика

Для визначення необхідності підживлення широко застосовуються різні методи діагностики забезпеченості рослин елементами живлення. Під час навчальної практики з агрохімії студенти навчилися проводити  візуальну діагностику озимої пшениці, біометричну,  морфологічну та фенологічну. Вони визначали ознаки голодування, вимірювали висоту рослин, довжину та ширину листків, підраховували їх кількість та порівнювали результати для рослин  різними умовами живлення. Також студенти провели хімічну діагностику живлення рослин, яка  широко застосовується для коригування доз азоту при підживленні озимих культур у різні фази їх розвитку.

        Німецька мова за професійним спрямуванням

   17.04.23 для студентів-агрономів, які вивчають німецьку мову за професійним спрямуванням було проведено інтерактивне заняття з опрацювання лексичного матеріалу з теми "Kulturpflanzen".

  Студенти зацікавлено складали схему "Arten den Kulturpflanzen" та працювали з картками, щоб опанувати лексичний матеріал з нової теми. У навчальному кейсі студенти набули таких професійних навичок: розподіляти завдання, налагоджувати спілкування (робота в групі), приймати рішення та нести спільну відповідальність за їх результат. Вдало застосований кейс-метод сприяв формуванню комунікативних та творчих здібностей студентів, що є рушійним фактором у процесі опанування німецької мови.

 Навчальна практика з агрохімії – закріплення теоретичних знань  і набуття практичних вмінь


Практичне заняття з навчальної практики з агрохімії на тему «Визначення азотних добрив за якісними реакціями»  студенти 12 ан та 21 ан груп виконали в агрохімічній лабораторії на базі Полтавського державного аграрного університету. Під керівництвом викладачів агрохімії Олени ГОРДЄЄВОЇ та Наталії КОСЕНЧУК майбутні агрономи навчилися розпізнавати добрива за зразками та визначати їх за якісними реакціями та отримали навички проведення лабораторного аналізу. Вдячні кафедрі землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова ПДАУ за надану можливість і приділену увагу.

Навчальна практика з агрохімії. Підготовка ґрунтового зразка до агрохімічного обстеження

Для оперативного контролю за зміною агрохімічних властивостей ґрунту  треба вміти правильно відібрати його зразок для проведення аналізу в агрохімічній лабораторії. Зразок ґрунту повинен відображати середній стан об’єкта, який вивчається. Студенти на навальній практиці з агрохімії навчилися відбирати грунт для обстеження та підготували зразки до аналізу. Закріплення теоретичних знань на практиці – умова успішного формування компетентностей.

Агрохімія і агроекологія на прикладі органічного рослинництва

На заняттях з агрохімії майбутні агрономи знайомляться з особливостями живлення і захисту рослин сільськогосподарських культур в органічному землеробстві, яке останнім часом забезпечує зростаючий світовий ринок сертифікованими, здоровими, безпечними продуктами харчування.

Україна також має великий потенціал для виробництва органічної  продукції та її реалізації шляхом експорту, а також в середньостроковій перспективі – для її постачання на внутрішній ринок. Можливо, саме ці студенти зможуть цей потенціал реалізувати.   

Студенти вивчають систему контролю за якістю виконання польових робіт

 

Відмінна якість і оптимальні строки проведення польових робіт – най­важливіша умова інтенсивного сільськогосподарського виробництва. Студенти на заняттях із землеробства знайомляться з методами контролю за якістю виконання основного і передпосівного обробітку ґрунту. Вони розуміють, що головним є не фіксація якості і бракування вже виконаних технологічних операцій, а організація такого контролю, який би запобігав недоброякісному виконанню агротехнічних заходів. Саме тому якість виконання польових робіт слід перевіряти не після їх завершення, а в процесі виконання.


Вивчення асортименту і класифікації комплексних та мікродобрив

Студенти 12 ан та 21 ан груп ОПП «Агрономія» вивчили асортимент комплексних та мікродобрив, навчилися їх класифікувати та характеризувати з агрохімічної точки зору. Виготовлення комплексних добрив економічно вигідніше, ос­кільки на практиці вносять одночасно не один елемент живлен­ня, а два і більше, тоді як роздільне внесення кожного добрива викликає додаткові витрати коштів та праці.

 Також студенти ознайомилися з такими поняттями як сегрегація та синергізм добрив. Таким чином, здобувачі освіти засвоюють одну із спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» - здатність обґрунтовано використовувати  добрива  з урахуванням їхніх властивостей та впливу на   навколишнє середовище.

Smart-технології у навчанні 

Smart-технології у навчанні – це інтерактивний навчальний комплекс, що дає змогу створювати, редагувати та поширювати мультимедійні навчальні матеріали, як в аудиторний так і в позааудиторний час. Зручним інструментом для використання Smart-технологій в навчання є Google Slides. На заняттях із землеробства студенти за допомогою смартфонів створюють презентацій в мережі, працюють в реальному часі та спільному доступі до редагування, не завантажуючи їх. Студенти виконали завдання з тем «Фізико-механічні властивості ґрунту» та «Прийоми обробітку ґрунту». За варіантами підбирали візуалізацію та коротко розкривали питання. Одна з головних завдань сучасної освіти - це створення стійкої мотивації здобувачів освіти до отримання знань, пошук нових форм та інструментів засвоєння цих знань за допомогою творчих рішень. І Google Slides – один з таких інструментів.

Вивчення властивостей калійних добрив

Студенти 12 ан та 21 ан груп ОПП «Агрономія» вивчають класифікацію та властивості основних форм калійних добрив за зразками. Вони розуміють важливість засвоєння теми, адже саме калій сприяє морозостійкості, засухостійкості та зміцненню стебел рослин. Також студенти знайомляться з еколого-токсикологічним регламентуванням використання калійних добрив, вивчають їх ефективність на різних грунтах, звертають увагу на відношення сільськогосподарських культур до різних форм калійних добрив. Таким чином, здобувачі освіти засвоюють одну із спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» - здатність обґрунтовано використовувати  добрива  з урахуванням їхніх властивостей та впливу на   навколишнє середовище.


Вирощування рослин в теплицях та парниках

24.03.2023 на он-лайн занятті з  технології виробництва продукції рослинництва студенти спеціальності 201 «Агрономія» ділилися власним досвідом вирощування сільськогосподарської продукції, формували компетентність  організовувати дослідницьку роботу, враховуючи природні кліматичні зони господарства.

Продемонстрували можливість отримання раннього врожаю розсадним методом, вирощуючи рослини в теплицях та парниках.

Ароматна і свіжа зелень користується популярністю завдяки своєму активному росту і високому вмісту вітамінів. У теплиці добре росте цибуля на перо, петрушка і кріп, серед ароматних трав лідирують зелений і фіолетовий базилік, шавлія.

  Використання інтерактивних методів на занятті з культурології 

     На заняттях  культурології застосовується інтерактивна вправа "мікрофон",  формуються компетентності  зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства.


Вивчення властивостей фосфорних добрив

Студенти 12 ан та 21 ан груп вивчають класифікацію та властивості основних форм фосфорних добрив та умови ефективного їх застосування. Вони розуміють важливість засвоєння теми, адже саме фосфор розвиває кореневу систему рослин, стимулює формування та дозрівання плодів. Також студенти знайомляться з еколого-токсикологічним регламентуванням використання фосфорних добрив, вивчають ефективність водорозчинних, напіврозчинних та нерозчинних фосфорних добрив на різних грунтах, залежність від строків та способів внесення.   Таким чином здобувачі освіти засвоюють одну із спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» - здатність обґрунтовано використовувати  добрива  з урахуванням їхніх властивостей та впливу на   навколишнє середовище.

Акредитація у сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики

   21 березня 2023 року викладачі ОПП "Агрономія" Оксана ГОРДІЄНКО, Наталія КОСЕНЧУК та Тетяна СТЕГНІЙ взяли участь в онлайн-семінарі «Акредитація у сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики», де  спікери: Вітранюк Наталія Олександрівна - директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої і освіти дорослих,  Юрій Кращенко - начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, Мельник Віктор Миколайович  - директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» висвітлили ряд актуальних питань щодо проходження акредитації ОПП, указали на типові помилки, критерії оцінювання. 

     Заняття фізичною культурою та спортом мають велике значення у формуванні здорового способу життя, духовного й психічного розвитку студентської молоді.

  Заняття фізичними вправами зміцнюють здоров’я, підвищують нервово-психічну стійкість до емоційних стресів, фізичну та розумову працездатність. Студенти 21 ан та 12 ан груп на заняттях з фізичної культури використовують різні види та форми рухової активності для  дотримання норм здорового способу життя.


Набуття практичного досвіду при викладанні спеціальних дисциплін викладачами ОПП «Агрономія»

Викладачі ОПП "Агрономія" систематично підвищують кваліфікацію та застосовують набутий досвід на заняттях зі студентами. Наталія КОСЕНЧУК та Тетяна СТЕГНІЙ пройшли стажування на кафедрі рослинництва Полтавського державного аграрного університету, отримали практичний досвід викладання дисциплін «Технологія зберігання та переробки продукції рослинництва», «Захист росин» та «Технології в галузі рослинництва». Також вони ознайомилися з роботою Науково-дослідної лабораторії якості зерна імені Г.П. Жемели факультету агротехнологій та екології.  

Вивчення властивостей основних форм азотних добрив за зразками

Студенти, майбутні агрономи, вже знають особливості живлення рослин азотом. Наступний етап – вивчення класифікації та властивостей основних форм азотних добрив за зразками. Також вони вивчають умови ефективного застосування аміачних, нітратних, амідних та аміачно-нітратних добрив, знайомляться з еколого-токсикологічнічним регламентуванням використання азотних добрив. Таким чином здобувачі освіти засвоюють одну із спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» - здатність обґрунтовано використовувати  добрива  з урахуванням їхніх властивостей та впливу на   навколишнє середовище.

Підвищення кваліфікації викладачів

15–16 березня 2023 р. викладачі агрономічних дисциплін Косенчук Н.П. та Гордієнко О.В. пройшли навчання слухачів на курсах з підвищення кваліфікації наукових кадрів  в Інституті олійних культур  Національної академії аграрних наук за тематикою  «ГЕНЕТИКА, СЕЛЕКЦІЯ, АГРОТЕХНІКА ТА ПЕРЕРОБКА ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР». Вони вивчили традиційні та новітні методи і пріоритетні напрямки селекції та насінництва при створенні класичних гібридів соняшнику, особливості вирощування олійних культур. Також ознайомилися з  технологією і технічними засобами очищення, розділення і сепарації насіннєвого матеріалу, високорентабельними способами переробка олійних культур. Результати підвищення кваліфікації викладачі використають на заняттях.

Проектування системи обробітку ґрунту

На практичних заняттях з дисципліни «Землеробство» студенти  вчаться проектувати системи обробітку ґрунту під ярі та озимі культури після різних попередників залежно від умов зони і забур’яненості поля. Студентам запропоновано підібрати прийоми обробітку грунту для різних варіантів: після стерньових та просапних попередників, на еродованих та нееродованих грунтах, в умовах меліорованих та зановоосвоєних земель, під озимі, ранні та пізні  ярі культури.  Майбутні агрономи розуміють важливість засвоєння теми, адже, під впливом раціонального механічного обробітку змінюються агрономічні властивості ґрунту, поліпшуються водно-повітряний, тепловий і поживний режими, зменшується кількість бур'янів і підвищується врожайність сільськогосподарських культур. Обробіток ґрунту сприяє максимальній агротехнічній і економічній ефективності сівозміни.

Захист рослин від шкідників на заняттях гуртка "Агросвіт"


Захист рослин від шкідників

    Сучасне сільськогосподарське виробництво важко уявити без захисту рослин, який великою мірою визначає ефективність технологічних заходів.

   На заняттях гуртка «Агросвіт» студенти спеціальності 201 «Агрономія» вивчають різні методи захисту рослин від шкідливих організмів та застосовують знання на практиці, таким чином формують компетентності вирощування рослин, обґрунтовано використовувати добрива та засоби захисту рослин з урахуванням їхніх хімічних і фізичних властивостей.


Вивчення фізико-механічних властивостей добрив

Студенти 21 ан та 12 ан груп на заняттях з агрохімії вивчають фізико-механічні властивості добрив. Вони порівнюють гігроскопічність, злежуваність та сипучість порошкоподібних, кристалічних та гранульованих добрив. Також вивчають такі властивості як гранулометричний склад добрив та міцність їхніх гранул, знайомляться з хімічним складом та вмістом діючої речовини. Вивчення фізико-механічних властивостей добрив є важливим етапом розуміння їх поведінки під час зберігання, транс­портування і внесення в грунт.

Шевченківські дні

Шевченківські дні - чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про життя та творчість,почути його поезію.

  Студенти зі спеціальності 201 «Агрономія» разом із викладачем Оксаною Литвиновою відвідали Полтавську обласну наукову бібліотеку ім. І.П.Котляревського, де відбувся захід "Сучасний Тарас Шевченко: інтерпретація творчості під час війни".

   Згадали вірші поета; послухали цікаві розповіді про Великого Кобзаря аспірантки ПНПУ ім. В.Г. Короленка -Лілії Солодкої та заспівали пісень разом із Назаром Чорношличником.

  Хоч багато років минуло від дня народження поета, проте і нині живе Кобзареве слово, слово великої любові до свого народу, до своєї землі.


Вчимося оформляти агрохімічні картограми забезпеченості ґрунтів елементами живлення

На практичному занятті з агрохімії здобувачі освіти знайомляться з паспортами полів та особливостями складання агрохімічних картограм забезпеченості ґрунтів елементами живлення. Користуючись паспортами полів студенти 21 ан та 12 ан груп складали картограми кислотності, вмісту гумусу, фосфору та калію в ґрунті. Згодом за такими картограмами майбутні агрономи будуть визначати потребу полів в удобренні та розраховувати норми їх внесення. 

                   На відкритому занятті З БІОЛОГІЇ опановували  необхідні компетентності

3 березня 2023 року було проведено відкрите заняття з біології на тему: «Закони Ґ. Менделя, їхній статистичний характер і цитологічні основи» викладачем О.В. Гордієнко для студентів спеціальності 201 «Агрономія» у присутності адміністрації коледжу.

Оксана Вікторівна продемонструвала кращий досвід проведення заняття, оптимально реалізувала дидактичні принципи навчання: науковості, доступності, системності, зв’язку навчання з життям та майбутньою професійною діяльністю здобувачів освіти.

Вміле використання викладачем методів, спрямованих на реалізацію принципу активності навчання (проблемні питання, евристичні бесіди, виконання пошукових індивідуальних завдань) та мультимедійної презентації, фрагментів навчальних відеофільмів сприяло закріпленню знань про закономірність успадкування ознак, удосконаленню навичок розв’язування типових задач з генетики; вдосконалило навички самостійної роботи, уміння аналізувати, робити висновки, розвивати вміння застосовувати теоретичні знання під час розв’язування практичних задач.

Досвідчений викладач О.В. Гордієнко організувала актуалізацію опорних знань інтерактивним методом «Мікрофон», студенти працювали в команді, застосовуючи інтерактивну вправу «Акваріум», підсумком була  рефлексія.

Викладачем було продемонстровано добре володіння навчальним матеріалом, методикою проведення занять, вміння організувати та зацікавити студентів, грамотне застосування відповідних форм роботи та наочних матеріалів.

Студенти досконало володіли вивченою генетичною символікою, вміло виконували задачі, обговорювали проблемні питання, створювали портрет майбутньої дитини на основі знань з генетики, користуючись МІНІ-ДОВІДНИКОМ ПО СПАДКОВОСТІ ОЗНАК ЛЮДИНИ. 

Застосовувані методи і прийоми дали можливість здобувачам освіти опанувати необхідні компетентності, а саме,  розв’язувати основні типи задач професійної діяльності, працювати в команді, використовувати інформаційні та комунікаційні технології тощо.

У процесі аналізу та обговорення заняття присутні на ньому колеги зазначили, що О.В. Гордієнко провела відкрите заняття на високому науково-методичному рівні. За результатами рефлексії студентів викладач отримала теж високі бали.

Практичне заняття в агрохімічній лабораторії

Здійснювати первинний лабораторний аналіз зразків ґрунту, рослин і продукції рослинництва – один з програмних результатів навчання для студентів, що навчаються за  ОПП «Агрономія». Практичні заняття з дисципліни «Агрохімія» зі студентами 12ан, 21ан груп проводяться в агрохімічній лабораторії на базі Полтавського державного аграрного університету. Під керівництвом викладача агрохімії Наталії КОСЕНЧУК та завідувача кафедри землеробства і агрохімії ім.В.І.Сазанова д.с/г.н, професора Сергія ПОСПЄЛОВА на першому практичному занятті студенти вивчили лабораторне обладнання, ознайомилися з основними методами агрохімічного аналізу грунтів, рослин і добрив.

Стажування викладачів агрономічних дисциплін

 

Технології в агрономії не стоять на місці, вони оновлюються, змінюються та розвиваються досить стрімко. Тому викладачам спеціальних дисциплін просто необхідно йти "в ногу з часом".

Цього тижня викладачі ОПП "Агрономія" Наталія КОСЕНЧУК та Тетяна СТЕГНІЙ розпочали своє стажування на кафедрі рослинництва Полтавського державного аграрного університету, щоб вдосконалити свої знання, бути "на хвилі" новітніх технологій, вдосконалень галузі та донести оновлення до здобувачів.

Тема стажування: набуття практичного досвіду при викладанні дисциплін агрономічного циклу. Під час стажування викладачами заплановано ознайомитися з плануванням та організацією навчально-виховного процесу кафедри рослинництва ПДАУ, з комплексами методичного забезпечення викладання дисциплін та оформлення методичних матеріалів. Також вони будуть вивчати сучасні вимоги до проведення лекційних та практичних занять, розглянуть досвід їх впровадження в університеті. Тетяна Миколаївна та Наталія Петрівна розглянуть досвід викладання дисциплін агрономічного циклу з використанням сучасних інформаційних та інноваційних технологій навчання. Особливий інтерес і увагу викладачі планують приділити  застосуванню засобів активізації та засобів мотивації здобувачів  освіти до навчання. Також вони планують ознайомитися з організацією поточного та підсумкового контролю знань студентів.

В сучасних умовах важливим також є питання обміну досвідом впровадження дистанційної та змішаної форм навчання.

Агрономи вчаться складати сівозміни

Серед програмних результатів навчання, які повинні опанувати здобувачі освіти за ОПП «Агрономія» є вміння розробляти та обґрунтовувати системи сівозмін для господарства. На заняттях з дисципліни «Землеробство» студенти 12ан, 21ан груп вивчають кращі та допустимі попередники сільськогосподарських культур у сівозмінах, вчаться класифікувати сівозміни, аналізувати структуру посівних площ, складати схеми сівозмін та ротаційні таблиці. Майбутні агрономи розуміють, що дотримуватися сівозмін – найбільш надійний та ефективний засіб збереження родючості ґрунту й отримання високих урожаїв вирощуваних культур.

«Comparison of the European Qualifications Framework and the Ukrainian National Qualifications Framework»

В умовах повномасштабної війни та масового внутрішнього і зовнішнього переміщення осіб з українськими документами про освіту важливим постало питання справедливого та прозорого визнання кваліфікацій, присвоєних українськими закладами освіти. 27 лютого 2023 року Європейська Комісія презентувала онлайн звіт «Порівняння Європейської рамки кваліфікацій та Української національної рамки кваліфікацій» («Comparison of the European Qualifications Framework and the Ukrainian National Qualifications Framework»).

Члени проєктної групи ОПП «Агрономія» долучилися до онлайн презентації звіту та його обговорення, що стане корисним для  розуміння придатності до працевлаштування здобувачів освіти за ОПП "Агрономія".

Студенти вивчають вибіркову вбирну    здатність під час живлення рослин

На заняттях з агрохімії студенти вивчають процес надходження і засвоєння рослинами поживних речовин у вигляді іонів. Виконання завдань на  вибіркову вбирну здатність рослин сприяє формуванню спеціальних компетентностей, адже наслідки вибіркового засвоєння іонів рослинами слід враховувати під час застосування доб­рив.   

Участь наших  студентів у міжнародній науково-практичній інтернет-конференції

22-23 лютого 2023 року студенти груп 12 АН та 21 АН мали можливість взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка". 

 Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році завідувачкою аграрно-економічного відділення Наталією Кононец та заступником директора з навчалної роботи Вікторією Балюк. Студенти разом зі своїми науковими керівниками презентували результати наукової роботи, мали можливість у підготовлених тезах висловити свою позицію щодо організації сучасного освітнього процесу, засобів навчання, інформаційних ресурсів та методів, які пропонуються у фаховому коледжі, науково обґрунтувати її та окреслити перспективи подальших наукових досліджень. 

Учасниця наукового гуртка"Агросвіт та ресурсно-орієнтоване навчання" студентка 21 ан групи О. Пенькова вісвітлила питання реалізації інтерактивного методу «Акваріум» на занятті з екології.

Фізіологічна роль елементів живлення

Вивчаючи хімічний склад рослин, студенти з’ясовують фізіологічну роль елементів живлення. Розуміючи вплив макро- та мікроелементів на формування врожаю, майбутні агрономи зможуть навчитися керувати процесом живлення рослин за допомогою внесення добрив.  Здатність обґрунтовано використовувати  добрива  - одна із спеціальних компетентностей, яка формується на заняттях з агрохімії.

Майбутні агрономи вивчають бур'яни

Серед спеціальних компетентностей ОПП «Агрономія» є здатність розпізнавати за морфологічними ознаками найбільш поширені в регіонах дикорослі рослини та бур’яни і розробляти заходи боротьби з ними. На заняттях з дисципліни «Землеробство» студенти 12ан, 21ан груп вивчають класифікацію бур’янів, їх шкодочинну дію, визначають джерело забруднення посівів їх насінням. Морфологічні ознаки найбільш поширених бур’янів студенти вивчили за гербаріями, атласами та визначниками, а під час навчальної практики влітку зможуть визначати бур'яни і за натуральними об'єктами. 

Вивчення ознак недостатнього живлення у рослин

 На заняттях з дисципліни «Агрохімія» студенти 12 ан та 21 ан груп вивчають ознаки недостатнього живлення у рослин. Ці знання будуть потрібні для визначення необхідності підживлення сільськогосподарських культур мінеральними добривами шляхом візуальної рослинної діагностики. Це перший крок до отримання компетентності високоефективного використання мінеральних добрив з метою отримання високого врожаю якісної продукції.

Майбутні агрономи формують   професійні компетентності

       Серед заходів, спрямованих на підвищення врожайності сільськогосподарських культур, важливе значення в системі насінництва має контроль за посівними та сортовими якостями насіння: чистота, схожість, енергія проростання, маса 1000 насінин.

     Студенти спеціальності 201 «Агрономія» на практичному занятті з Технології галузі рослинництва вивчають документацію, показники посівних якостей насіння. Ознайомлюються з порядком та відбором середніх проб, методикою розрахунку норми висіву, набувають професійних навичок та вмінь, формують уявлення про фахові вимоги до майбутньої фахової діяльності.


Учасники наукової конференії від Syngenta "Майстерня аграрія" 

Майбутні агрономи є активними учасниками наукових конференій від Syngenta "Майстерня аграрія" де розглядають актуальні питання щодо вирощування, захисту сільськогосподарських рослин, ефективне використання гербіцидів, біопродуктів, фунгіцидів. Отриманні знання дають можливість  майбутнім фахівцям чітко уявити собі, які завдання їм доведеться вирішувати на виробництві.

Догляд за екзотичними рослинами

         Пальма - одна з улюблених та найпоширеніших кімнатних рослин, яка доповнює інтер’єр та вносить частку екзотики та краси в будь-яке приміщення. Рослини потребують гарного освітлення, просторого і теплого приміщення, не переносять протягів і різких перепадів температури.

 В цілому, пальми досить примхливі рослини і догляд за ними завдає чимало клопоту.

   Доглядаючи за рослинами  студенти 21 ан та 12 ан формують компетентності вирощування, розмноження рослин та здійснення технологічних операцій.

Академічна доброчесність у коледжі

19 грудня 2022 року для студентів коледжу провела інтерактивний семінар з академічної доброчесності Наталія Мирна, аспірантка освітньо-наукової програми 011 освіта/педагогіка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, яка проходить у коледжі науково-педагогічну практику. На занятті вона розповіла студентам, що таке академічна доброчесність, види порушень академічної доброчесності, що таке плагіат та надала практичні рекомендації студентам, як уникнути плагіату під час написання курсових робіт. Студенти засвоїли, що дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації. Також студенти усвідомили, що плагіат та культура «копіювати/вставити» — це не лише порушення правил академічної доброчесності, але й порушення закону. Після проведеного заняття відбулася дискусія з педагогами,  як викладачі коледжу можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності у студентів. Працюємо далі. Все буде Україна!   

Випускники стають СТЕЙКГОЛДЕРАМИ

І от, цей день настав! Настав той день, коли наші випускники стають стейкголдерами нашого навчального закладу, своєї Альма-матер.

Сімейні господарства випускників  спеціальності 201 Агрономія, ОПП "ОТВФГ" Верещака Олег: ФОП Верещака Л.М. та Іванина Данило:  ФГ "ЖУРАВЕЛЬ",  підписали із Коледжем меморандум про співпрацю.

Здавалося б, зовсім недавно, в червні 2020 р., молоді та амбітні фахівці Олег та Данило закінчили навчальний заклад, а вже є вагомим прикладом для теперішніх студентів. На даний час вони ще навчаються в ПДАУ, але вже продовжують справу батьків.

    З такими фахівцями можна бути впевненим у  майбутньому аграрної України.

Інтерактивні заняття: методики організації та проведення

 Професійний викладач, це той, що завжди працює над рівнем своїх знань та вдосконалює свої методики. Під час канікул наші викладачі активно навчаються, розвивають професійну компетентність та проєктують авторські методики проведення інтерактивних занять. Так, 23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення"  від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Робоча група та група забезпечення ОПП «Агрономія» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вичитися як професійна ідентифікація".  До початку першого заняття викладачі уже встигли виконати перші два завдання: "Візуальна ідентифікація" та "Рефлексія з приводу власної ролі у навчанні студентів". Вдале поєднання паном Василем класичних та суто авторських тренінгових вправ в аудиторії ("Асоціації", "Мій шлях",  "Портрети КУЕП" тощо) забезпечило створення психологічно комфортного та креативного освітнього середовища, де педагоги краще розкрили себе, розвивали власні скіли та проєктували індивідуальну траєкторію розвитку методичної й інтерактивної компетентностей. Особливим цей тренінг робила відкритість учасників, їх щире бажання професійного росту й удосконалення, синергія продуктивної співпраці, а домашні практичні завдання стимулювали процес переосмислення свого потенційного професійного "фіксованого простору". Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна! 

 З Новим роком!

Перший навчальний семестр 2022-2023 навчального року успішно завершено! Він був наповнений планами та щоденною працею над їх реалізацією. Члени проєктної групи ОПП «Агрономія» щиро вітають всіх з Новим 2023 роком! Нехай він буде мирним та щедрим на нові цікаві ідеї та творчі успіхи, принесе енергії для їх досягнення заради процвітання коледжу та якісної підготовки фахівців - агротехніків.   


ПІДСУМКИ I СЕМЕСТРУ

Засідання членів проектної групи

"Педагогічний ОСКАР"-2022

Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»  за наукового супроводу Національної академії педагогічних наук України провела Всеукраїнський конкурс «Педагогічний ОСКАР-2022». Метою конкурсу було вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик та забезпечення якості підготовки фахівців, сприяння розвитку творчого потенціалу, самореалізації та підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників. Учасниками конкурсу стали викладачі агрономічних дисциплін: Косенчук Наталія Петрівна, Гордієнко Оксана Вікторівна та Стегній Тетяна Миколаївна. Наталія Петрівна представляла електронний лабораторний практикум з навчальної практики, Оксана Вікторівна – відеопосібник з QR-кодами, а Тетяна Миколаївна - робочий зошит з навчальної практики. Методичні розробки викладачів були високо оцінені конкурсною комісією, а  лабораторний практикум Косенчук Наталії Петрівни посів 1 місце в номінації  «Інновації  у створенні й упровадженні сучасних методик, форм, прийомів викладання, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу».

Cертифікат інклюзія (1).pdf

“Інклюзія.  Розвиток комунікативної компетентності”

  Викладач  Гордієнко Оксана Вікторівна взяла участь  у вебінарі “Інклюзія. Розвиток комунікативної компетентності”. Ознайомилась з досвідом роботи створення комфортного інклюзивного освітнього простору в закладах освіти, що має важливе значення для успішного виховання та соціалізації не тільки здобувачів з порушеннями психофізичного розвитку, а й інших учасників освітнього процесу. Розширила кругозір щодо організації інклюзивного освітнього середовища, формування інклюзивної, комунікативної компетентності.

БІНАРНА ЛЕКЦІЯ З ДИСЦИПЛІН «ОСНОВИ ЕКОЛОГІЇ» ТА «ФІЗІОЛОГІЯ РОСЛИН»

      5 грудня 2022 року викладачі Тетяна Стегній  та Оксана Гордієнко  провели для студентів групи 12ан, та 21 ан  ОПП «Агрономія» бінарну лекцію, котра поєднала дисципліни у межах тем «Організація і функціонування екологічних систем» (дисципліна «Основи екології») та «Фізілогічні особливості рослин різних кліматичних зон» (дисципліна "Фізіологія рослин»).

Навчальна мета, яку ставили перед собою педагоги - ознайомити студентів із особливостями рослин, їх фізіологією та специфікою рослин різних кліматичних зон та екосистем нашої планети.

Заняття було проведено на території ботанічного саду Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка.

Під скляним дахом оранжереї, яку відвідали студенти, водночас розмістилися «полтавські» тропіки, субтропіки та пустеля. Колекція засушливих районів Землі представлена рослинністю Африки та Південної Америки. Численні кактуси з яскравими плодами та юкки серед кам’яних брил імітують пустелю, агави викликають зацікавленість зовнішнім виглядом і біологічними властивостями.

Не менш цікавою є група рослин — представників субтропіків: рожево-білі олеандри, мирти, гібіскуси, цифомандри.

Колекція тропіків широко представлена мешканцями дощових лісів — фікусами, велетенськими ліанами. Над міні-басейном розкинулись зарості циртоміума дворядного та гігантської ліани монстери делікатесної.

Добре акліматизувалася в оранжереї і драцена, або драконове дерево, представлене декількома видами. Над усім цим здіймаються велетенські пальми заввишки до 10 метрів, фінікові пальми з плодами і віяльні — ерітерія, сабаль, трахікарпус з ароматними суцвіттями.

Під час цікавої та змістовної лекції реалізовано не лише виховну та розвивальну мету (формувати якості особистості студентів, пізнавальний інтерес до вивчення дисциплін, спонукати студентів до пізнавальної, наукової, творчої діяльності), але й закріплено компетентності: прагнення до збереження навколишнього середовища та здатність розуміти фізіологічні процеси рослин.

Студенти отримали багато позитивних емоцій та нових знань, особливо задоволені тим, що їхнє навчальне життя це не лише лекції, стандартні лабораторні роботи обмежені стінами аудиторій. Емоції вирують!

Все буде Україна !

Заняття на виробництві п.п. "Імені Калашника"

Основні вимоги до майбутньої фахової діяльності студенти 2 курсу спеціальності 201 «Агрономія» вивчають на дисципліні «Вступ до фаху». Особливо ефективні заняття на виробництві за участю реальних працівників підприємств аграрного напрямку.

Такі заняття проводяться в базовому господарстві  ПП «Імені Калашника». Головний агроном господарства Микола Сергійович Курінний ознайомив студентів із сільськогосподарською технікою, яка використовується при виробництві продукції рослинництва. Студенти на тільки ознайомилися із принципом роботи техніки, але й групували її за використанням: машини для обробітку ґрунту, машини для внесення добрив, машини для захисту рослин, машини для сівби і садіння сільськогосподарських культур, машини для збирання врожаю.

Такі заняття закладають основу для вивчення спеціальних дисциплін, зокрема, дисципліни механізація і автоматизація сільськогосподарського виробництва.

Викладач агрономічних дисциплін Косенчук Наталія Петрівна взяла участь у Всеукраїнській он-лайн конференції STEM-освіта: практичний кейс, цифрові ресурси для підвищення кваліфікації освітян. ГО «НППУ».  STEM-освіта спрямована на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей з використанням трансдисциплінарного підходу до навчання, що базується на практичному застосуванні наукових, математичних, технічних та інженерних знань і вмінь для розв'язання практичних проблем для подальшого використання їх у професійній діяльності агронома.

Ознайомлення  з галузями сільськогосподарського виробництва

Предметом вивчення освітньої компоненти «Вступ до фаху»  є ознайомлення агротехніка з галузями сільськогосподарського виробництва: землеробством, рослинництвом, кормовиробництвом, плодівництвом, овочівництвом, насінництвом і селекцією, зберіганням і переробкою продукції рослинництва з урахуванням особливостей майбутньої професії та досягнень науково-професійного прогресу. Найефективнішим способом досягти програмних результатів навчання є проведення занять на базових підприємствах.

Студенти 21 ан та 12 ан ознайомилися з галуззю кормовиробництва в базовому господарстві ПП «Імені Калашника». Господарство займається скотарством та свинарством, отже, заготівля і зберігання кормів має важливе значення. Студенти ознайомилися з раціоном годівлі тварин і розглянули технологію заготівлі і зберігання силосу.

Такі заняття на виробництві закладають основу для вивчення спеціальних дисциплін і дають уявлення студентам про фахові вимоги до майбутньої фахової діяльності.

Популяризації спеціальності 201 «Агрономія»

Викладачі агрономічних дисциплін за участі  студентів 21 ан групи провели конкурс для школярів з метою популяризації спеціальності 201 «Агрономія».  Потенційні абітурієнти визначали запропоновані крупи та знаходили відповідний насіннєвий матеріал культур, з яких їх виробляють. Найлегшим завданням для конкурсантів стали такі варіанти, як гречка, кукурудзяна крупа, горох та вівсянка, а ось з чого зроблена манна крупа чи перлова знали не всі. Школярі залишилися задоволеними, а деякі  зробили для себе цілі "відкриття".

Ознайомлення студентів з основними вимогами до майбутньої фахової діяльності

Студенти 2 курсу спеціальності 201 «Агрономія» вивчають дисципліну «Вступ до фаху», метою якої є ознайомлення студентів з основними вимогами до майбутньої фахової діяльності.  Тематичним планом передбачено проведення занять як у навчальному закладі, так і на виробництві - це екскурсії, зустрічі з персоналом підприємств аграрного напрямку.

Таку екскурсію для студентів з метою вивчення сучасного стану розвитку технологій зберігання і переробки основних видів рослинницької продукції було організовано в ПП «Імені Калашника». Головний агроном господарства Микола Сергійович Курінний звернув увагу на  роль стандартизації і контролю якості продукції, під його керівництвом студенти навчилися вимірювати вологість кукурудзи прямо в полі під час збирання врожаю. А на току студенти мали змогу побачити роботу   технологічного обладнання з очищення та сушіння зібраного зерна.

Такі заняття дають можливість майбутнім фахівцям чітко уявляти собі, які завдання їм доведеться вирішувати на виробництві.

Гейміфікація на заняттях з дисципліни «Агрометеорологія»  

Додавання ігрових елементів, поєднання їх з навчальним контентом – один із трендів сучасної освіти. Гейміфікація сприяє розвитку пізнавальної активності, урізноманітнює заняття, допомагає викладачу швидко і якісно оцінити знання студентів. На заняттях з дисципліни «Агрометеорологія»  студенти залучаються до ігор в сервісі Kahoot, де за результатами їхніх відповідей вибудовується рейтинг досягнень, оцінюється не тільки правильність, але й швидкість надання відповідей на ігровий квіз. Чудовий дизайн і музичний супровід, п’єдестал переможців та салют в їхню честь приводить студентів в захват, а викладач може попрацювати з аналітичними висновками і своєчасно скоригувати прогалини в знаннях студентів.

Екскурсія до Полтавського державного аграрного університету 

9 листопада 2022 року  для студентів 12 ан та 21 ан груп була організована екскурсія до Полтавського державного аграрного університету в межах вивчення програми дисципліни «Вступ до фаху». Зі студентами були проведені профорієнтаційні бесіди на факультетах університету, їм розповіли про сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні в контексті Європейської інтеграції. Також студенти побували в музеї анатомії тварин університету. Такі екскурсії сприяють визначенню напрямку подальшого навчання студентів, вибору навчального закладу для продовження освіти.

Вивчення альтернативних джерел енергії 

Вивчення альтернативних джерел енергії завжди було актуальним, а в сучасних умовах енергозбереження, особливо. Для студентів 12 ан та 21 ан груп було проведено заняття-екскурсію з агрометеорології в лабораторії альтернативних джерел енергії Полтавського державного аграрного університету. Студенти вивчили принцип роботи сонячних батарей, побачили, як досліджується їх ефективність, порівняли потужності шістьох різних панелів, з’ясували подальше використання отриманої енергії. Також на занятті були розглянуті фізичні властивості пелетів, брикетів та гранул, з’ясовано способи використання твердого біопалива. Такі заняття завжди викликають пізнавальний інтерес у студентів, а отримані знання стануть в нагоді майбутнім фахівцям.

Заняття-екскурсія з ботаніки 

Під час заняття-екскурсії з ботаніки в Полтавському державного аграрному університеті студенти 21 ан та 12 ан груп вивчали видовий склад рослин університетського парку та теплиці. Студенти розглянули морфологічні ознаки таких унікальних рослин як гінкго дволопатеве, магнолія Суланжа та інших, навчились оцінювати адаптаційний потенціал акліматизованих рослин, визначати фізіологічний стан представників тепличних агрофітоценозів. Також у студентів була змога порівняти морфологію глив та печериць. Компетентності, набуті під час вивчення ботаніки знадобляться студентам на заняттях зі спеціальних дисциплін та в професійній діяльності.

Виїзне заняття в ПП «Імені Калашника»

Під час виїзного заняття в ПП «Імені Калашника» студенти 21 ан та 12 ан груп ознайомилися з методикою вимірювання кількості опадів за допомогою польового опадоміра. Головний агроном господарства Микола Сергійович Курінний продемонстрував студентам прилад в роботі і звернув увагу на те, що атмосферні опади є основним джерелом накопичення вологи у ґрунті і лімітуючим фактором отримання якісного врожаю. Студенти закріпили знання з агрометеорології і зможуть використати набуті компетентності в професійній діяльності, адже дуже важливим у догляді за рослинами є чітке знання кількості опадів, які випадають в той чи інший період.

Розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП

02 листопада 2022 року відбулося розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП щодо змін, які пропонуються до внесення в зміст виробничих практик. Виробнича практика є логічним продовженням навчальних курсів, що розглядають питання організації професійної діяльності та невід'ємним складником процесу підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів. Ця практика дозволяє студенту як майбутньому фахівцеві освоїти додаткові знання та отримати базовий досвід роботи на підприємстві, який знадобиться йому при старті професійної діяльності. Учасники засідання обговорили зміст виробничих практик, документацію щодо оформлення студентами результатів проходження виробничих практик (щоденник, звіт з виробничої практики), формат  консультацій викладачів, критерії оцінювання, можливість реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, а також формат захисту звітів під час змішаного навчання в коледжі.

Вивчення кореневих систем рослин

01.11.2022 на практичному занятті з дисципліни «Ботаніка» студенти 12 ан та 21 ан груп на гербарному і живому матеріалі вивчали різні за походженням і формою кореневі системи, зони  кореня, первинну та вторинну будову кореня. Для майбутньої професійної діяльності важливо вміти визначати типи коренневих систем для отримання високих  сталих врожаїв сільськогосподарських культур. Такий вид роботи дозволяє застосовувати теоретичні знання у практичних ситуаціях в майбутній професії.

Вивчення впливу агрометеорологічних факторів і агрокліматичних умов на ріст, розвиток і розміщення сільськогосподарських культур

Студенти 2 курсу спеціальності 201 «Агрономія» вивчають дисципліну «Агрометеорологія», адже агроном повинен вміти    оцінювати вплив агрометеорологічних факторів і агрокліматичних умов на ріст, розвиток і розміщення сільськогосподарських культур. Важливе значення при цьому має аналіз повторювальності різного напрямку вітру. Для цього використовують графік, який має назву "роза вітрів". Студенти на практичному занятті навчилися будувати та аналізувати розу вітрів, що, безумовно, стане їм в нагоді для створення опти­мальних умов вирощування сільськогосподарських культур.

Викладач агрономічних дисциплін Косенчук Наталія Петрівна взяла участь у робочому онлайн-засіданні фахового методичного об’єднання Навчально-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти зі спеціальності 201 «Агрономія». Засідання було спрямоване на окреслення пріоритетних завдань щодо подальшої роботи. Першочергово було запропоновано переглянути і оновити зміст орієнтовних навчальних програм з агрономічних дисциплін та оновити форми звітності для технологічної та переддипломної практики.     

Ознайомлювальна практика

(заняття на виробництві 12, 21 ан групи)

 

  Знання стають знаннями в повному розумінні цього слова тільки тоді, коли вони одержані самостійно, мають зв'язок з практичною діяльністю і застосовуються на власному досвіді.

 Тому у ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» велику увагу приділяють практичній підготовці студентів, під час якої формуються професійні компетентності майбутніх фахівців сільського господарства.   

 Отже, 25 жовтня проведено практичне виїзне заняття в приватне сільськогосподарське підприємство імені «Калашника», де Іван Іванович Степаненко – директор підприємства ознайомив з матеріально-технічною базою господарства,  економічними показниками, перспективою розвитку.        

Студенти із захопленням слухали розповідь провідного фахівця – головного агронома Миколу Сергійовича Курінного про технологію вирощування сільськогосподарських культур, а саме – ріпаку озимого, кукурудзи, ячменю ярого, також мали можливість ознайомитися із системою землеробства, машино-тракторним парком господарства, сучасною технікою.

Такий вид роботи  істотно розширює і поглиблює знання студентів, пов'язує навчання з майбутньою агрономічною діяльністю.

  Підвищення кваліфікації членів проєктної групи ОПП від Академії цифрового розвитку

   У період з 17 до 23 жовтня 2022 року Оксана Гордієнко  пройшла навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). 

     За результатами навчання  удосконалено професійну компетентність (цифровий компонент) в обсязі 15 академічних годин (0,5 кредит ECTS) . Ми працюємо. Все буде Україна!

Участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Фахова передвища і професійна освіта

21 жовтня 2022 року відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика і практика», організована Навчально-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти. Було обговорено сучасний стан, подальшу трансформацію фахової передвищої освіти для забезпечення підготовки конкурентоспроможних фахівців в умовах реформування освітньої діяльності в Україні, викликів сучасного суспільства, зокрема в умовах воєнного стану.

Учасником конференції була і викладач коледжу Косенчук Наталія Петрівна. Доповідачі звернули увагу на потреби ринку праці у фахівцях з фаховою передвищою освітою, цифровізацію освітнього процесу, дуальну форму здобуття освіти, актуальні питання підготовки фахівців, інноваційну педагогічну діяльність і професійний розвиток педагогічних працівників, програми міжнародної співпраці.

Гейміфікація

   Гейміфікація – один із трендів сучасної освіти, інноваційний інструмент, направлений на модернізацію навчання, сучасну систему його організації. Студенти на заняттях з дисципліни «Грунтознавство з основами геології» залучаються до ігор в сервісі Kahoot з метою закріплення та систематизації вивченого матеріалу. Таке використання ігрових принципів в освіті сприяє гармонійному розвитку особистості студента в поєднанні з формуванням у нього професійних компетентностей.

Вивчення фізіологічних процесів життєдіяльності рослин

Процес фотосинтезу є одним з найважливіших біологічних процесів, що протікають в природі, адже саме завдяки йому відбувається утворення органічних речовин з вуглекислого газу і води під дією світла, саме це явище і називають фотосинтезом, тому майбутні аграрії досить серйозно відносяться до вивчення цього питання.

Отже 21.10.2022 на практичному занятті з дисципліни «Фізіологія рослин з основами мікробіології» студенти 12 та 21 ан груп  досліджували хроматографічний розподілі пігментів хлоропластів, вивчали їх оптичні властивості, визначали чисту продуктивність фотосинтезу.

Ці знання необхідні для майбутньої професійної діяльності агрономів, вони надають можливість розуміти фізіологічні процеси життєдіяльності сільськогосподарських рослин для розв’язання виробничих технологічних задач. 

Вивчення водних властивостей грунту 

Студенти 2 курсу спеціальності 201 «Агрономія» на заняттях з дисципліни «Грунтознавство з основами геології» вивчають водні властивості грунтів, адже саме ці властивості є визначальними для родючості грунтів і врожайності ви­рощуваних культур. Вологість грунту має вели­ке значення і для якості обробітку, впливає на тягове зусилля, витрати пального. Від вологості залежать зв’яз­ність, липкість, твердість, питомий опір і спілість грунту для обробітку. Тому для майбутньої професійної діяльності важливо вміти визначати вологість грунту. Студенти навчилися це робити органолептичним та ваговим методами. Також студенти дослідили вологопроникність та водопі­діймальну здатність запропонованих зразків ґрунту.

№GDTfE-03-Б-00367.pdf

Підвищення кваліфікації членів проєктної групи ОПП від Академії цифрового розвитку

У період з 03 до 16 жовтня 2022 року члени проєктної групи ОПП «Агрономія» Оксана Гордієнко та Тетяна Стегній пройшли навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). За результатами навчання ними удосконалено професійну компетентність (цифровий компонент) в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS) . Ми працюємо. Все буде Україна!

 Визначення гранулометричного складу  грунту

На практичних заняттях з дисципліни «Грунтознавство з основами геології» студенти 12 ан та 21 ан груп навчилися визначати гранулометричний склад  грунту за ознаками і на дотик, сухим і мокрим способом, давати аналіз властивостей грунту за гранулометричним складом. Також навчилися оцінювати структурний стан грунті за вмістом  повітряно сухих агрономічно цінних агрегатів.

Така діяльність прищеплює професійні якості, сприяє формуванню аналітичного погляду на процеси, що відбуваються в грунті, що, безумовно, знадобиться в майбутній професії.

Дослідження явищ плазмолізу та деплазмолізу

   На лабораторному занятті з дисципліни «Фізіологія рослин з основами мікробіології» студенти 12 ан та 21 ан груп дослідили явища плазмолізу і деплазмолізу у клітинах соковитої луски цибулі, спостерігали вихід барвних речовин із вакуолей клітин столового буряка.  Ці дослідження дають змогу сформувати у студентів здатність оцінювати фізіологічний стан рослин, допомагають зрозуміти поняття «тургор» та способи впливу на його стан.

Такий вид діяльності навчає студентів розуміти  фізіологічні процеси життєдіяльності сільськогосподарських рослин для розв’язання виробничих технологічних задач внесення добрив в майбутній професії.

 Розвиток агропромислового комплексу

      Розвиток агропромислового комплексу України вимагає раціонального поєднання теоретичних знань майбутніх спеціалістів з умінням вирішувати питання на практиці у відповідних галузях промисловості. Студенти-агрономи не тільки  володіють теорію, але отриманні знання впевнено застосовують на практиці. Контент студентів 21 ан групи.

 «Книга як зброя»

Студенти 12 ан та 21 ан груп на заняттях з дисципліни «Вступ до фаху» ознайомилися з книгою видатного аграрія, мецената української культури кінця ХІХ – початку ХХ століття  Євгена Чикаленка «Розмови про сільське хазяйство», яку перевидали через 100 років. Видання презентували в Полтаві в рамках нового проєкту «Книга як зброя». Під однією палітуркою зібрано 5 брошур: «Чорний пар і плодозмін», «Худоба: коні, скотина, свині та вівці», «Сіяні трави, кукурудза та буряки», «Виноград» і «Сад». Книга українського землевласника написана у формі розмови з селянином простою мовою.

Студенти ознайомилися не тільки зі змістом книги, яка свого часу заклала основу наукового підходу до отримання урожаю в простих селянських господарствах,  а й з постаттю самого Євгена Чикаленка, який статки власного господарства спрямовував на українське національне відродження, на формування української нації.

Такі проєкти формують у студентів здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку майбутньої професії.

Круглий стіл керівників проєктних груп ОПП

13.10.2022 року відбувся круглий стіл керівників проєктних груп ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец), "Фінанси і кредит" (Михайло Мось), "Агрономія" та "Організація і технологія ведення фермерського господарства" (Оксана Гордієнко, Тетяна Стегній) на тему "Сучасні підходи до реалізації освітньо-професійних програм у коледжі". Розглядалися актуальні питання реалізації ОПП, змішаного, практико орієнтованого навчання студентів, співробітництва зі стейкґолдерами, удосконалення процедур внутрішнього забезпечення якості за час реалізації ОПП та системи моніторингу якості освітнього процесу в коледжі загалом.  Зокрема, розглядалися питання академічної доброчесності, удосконалення навчально-методичного забезпечення, реалізації компетентнісного, ресурсно-орієнтованого, системного, студентоцентрованого підходів до навчання, рівень інформативності сайтів ОПП. Ми працюємо. Все буде Україна!