Науковий гурток "КУЕП науковий"

Науковий гурток  "КУЕП науковий"

Науковий гурток  "КУЕП науковий" є добровільною організацією студентів, які виявили бажання опанувати навички проведення наукових досліджень за різними напрямами (секціями) і успішно поєднують таку діяльність із навчанням. Така форма наукової діяльності студентів спрямована на розширення їх наукового потенціалу у вільний від навчання час або спеціально наданий час. 

За В. О. Сухомлинським: “Природа стає могутнім джерелом виховання лише тоді, коли людина пізнає її, проникає думкою у причинно-наслідкові зв’язки.” Прищеплювати любов до природи рідного краю, формувати екологічну культуру студенської молоді, залучати дітей до практичної діяльності – завдання, які вирішує гурток «Агросвіт».

Гурток «Агросвіт» виховує любов до природи, сільського господарства, розширює та поглиблює знання з агрономічних наук. У студентів формуються навички з вирощування рослин, вивчаючи природу, вони вчаться бережливо відноситься до неї. Заняття в гуртку розвивають самостійність, ініциативу, викликають цікавість до дослідницької роботи, виховують культуру праці. Члени гуртка «Агросвіт» здійснюють екскурсії в природу, бувають на дослідних станціях, в ботанічних садах, в науково-дослідних інститутах, аграрних виставках, де знайомляться з роботою передовиків сільського господарства, досягненнями біологічної та сільськогосподарської науки, беруть участь у походах та експедиціях по вивченню рідного краю. Студенти активно приймають участь у підготовці та проведенні різних заходів – виставок, святі врожаю та квітів, тижні кафедри тощо.

План занять розрахований звичайно на один рік. Багато тем, завдання гуртка студенти отримують від учених та спеціалістів сільського господарства. Студенти проводять дослідження, ставлять досліди. Висновки роботи обговорюються на засіданнях гуртка. Матеріали, зібрані студентами під час екскурсій, результати дослідної роботи вивчають на заняттях, оформлюють альбоми, гербарії.


Секція наукового гуртка "Агросвіт" 

Секція наукового гуртка "Агросвіт" створена з метою залучення студентів до проведення науково-дослідної діяльності, участі у наукових та бізнес-проєктах, науково-практичних конференціях та конкурсах, створення умов для творчого зростання здобувачів освіти під час опанування змістом ОПП "Агрономія" для майбутньої професійної діяльності та кар’єрного росту.


Основні завдання секції наукового гуртка:


Керівник секції:

Оксана Гордієнко



                         Засідання гуртка « АГРОСВІТ»

    20 березня викладачі фахових дисциплін організували та провели чергове засідання гуртка «Агросвіт» для здобувачів освіти спеціальності 201 Агрономія, на тему: «Інновації агрономії» 

     Під час засідання викладач Тетяна СТЕГНІЙ  підкреслила, що інновації в агрономії є ключовим фактором для розвитку аграрного сектору. Вона зазначила, що сучасні технології дозволяють фермерам збільшувати врожайність, знижувати витрати та економити час; впровадження інновацій робить аграрний сектор більш конкурентоспроможним на світовому ринку; використання нових технологій робить роботу фермерів більш ефективною та екологічною.

    Оксана ГОРДІЄНКО виступила з доповіддю на тему "Умови життя і розвиток рослин". Вона зазначила про важливість: живлення рослин, поживних речовин для росту та розвитку та вплив нестачі або надлишку поживних речовин на стан рослин. Викладач розповіла про дослідницьку роботу, яка ведеться в галузі рослинництва з метою розробки нових та ефективних методів живлення рослин.

    Роман МАНДЗЮК розповів майбутнім агрономам про використання дронів в агрономії, про різні типи дронів, які використовуються в аграрному секторі; про завдання, які можуть виконувати дрони. Викладач також поділився своїм досвідом використання дронів в агрономії. Він наголосив, що Дрони – це перспективний напрямок в аграрному секторі, який має багато переваг.

      Доповідь викладачів  викликала жвавий інтерес у студентів. Вони задавали багато запитань про інновації в агрономії та висловлювали свої думки з цього приводу. Викладачі відмітили Студентам важливо вивчати інновації в агрономії, щоб бути готовими до роботи в сучасних умовах. Учасники засідання гуртка відзначили важливість проведення таких засідань для обміну досвідом та знаннями.

     Засідання гуртка "Агросвіт" продемонструвало, що студенти та викладачі зацікавлені в розвитку аграрного сектору та впровадженні нових та ефективних технологій в агрономії.

                              Всеукраїнська акція-змагання ,,День юного натураліста"

Гуртківці коледжу залучаються до екологічних ініціатив. Вони стають учасниками та організаторами різноманітних заходів із озеленення та захисту навколишнього середовища.

  Нещодавно відбулася Всеукраїнська акція-змагання ,,День юного натураліста". Грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено студентку групи 11 ЮП-2 Гурбу Поліну та викладача коледжу Гордієнко Оксану.

 Робота з вивчення і збереження природи рідного краю посіла ІІІ місце 


Здобутки гуртківців

Члени гуртка "Агросвіт"  показали високий результат на  XIX Всеукраїнської інтернет-олімпіаді «На Урок» з БІОЛОГІЇ.

 Конкурсна комісія відмітила глибокі знання  Софії Мось, Артема Перетятка та присудила переможцям    дипломи I ступеня, нагороду III ступеня отримали Вікторія Таранова, Анна Сухорада та Елізавета Матюхіна.

Вітаємо  з перемогою і бажаємо подальших здобутків у освітній діяльності!

Осмії - важливі запилювачі квіткових рослин

 

Студенти – члени наукового гуртка "Агросвіт" взяли участь у дослідженнях розмноження осмій на Полтавській державній сільськогосподарській дослідній станції ім. М.І. Вавілова. Осмії – це дикі бджоли, які гніздяться у порожнистих стеблах рослин. Для будівництва гнізда використовують принесені ззовні мінеральні або рослинного походження матеріали. Осмій, розведених на дослідній станції, використовують у теплицях для запилення огірків.

Органолептичне дослідження сухих пайків

Студенти спеціальності 201 Агрономія, члени наукового гуртка "Агросвіт" взяли участь у дослідженні вмісту армійських сухих пайків на базі лабораторії кафедри харчових технологій Полтавського державного аграрного університету.    

        Час оновлення

     Весна – час оновлення, у тому числі і для кімнатних рослин. Багато хто з них за зиму виснажили ґрунт, в якому росли. Деякі з початком весни не тільки не випустили нові пагони, але й почали втрачати старе листя. Якщо Ви бачите, що рослина з весни не ожила, а як би завмерла в рості, пересадіть її. Взагалі, за правилами квітникарства, пересадка навесні омолоджує більшість рослин. Тому в березні – на початку квітня гуртківці займаються пересаджуванням своїх зелених улюбленців.

Обмін  власним досвідом

24.03.2023 на он-лайн занятті гуртка студенти спеціальності 201 «Агрономія» ділилися власним досвідом вирощування сільськогосподарської продукції, формували компетентність  організовувати дослідницьку роботу, враховуючи природні кліматичні зони господарства.

Продемонстрували можливість отримання раннього врожаю розсадним методом, вирощуючи рослини в теплицях та парниках.

Ароматна і свіжа зелень користується популярністю завдяки своєму активному росту і високому вмісту вітамінів. У теплиці добре росте цибуля на перо, петрушка і кріп, серед ароматних трав лідирують зелений і фіолетовий базилік, шавлія.


Захист рослин від шкідників

Захист рослин від шкідників

Сучасне сільськогосподарське виробництво важко уявити без захисту рослин, який великою мірою визначає ефективність технологічних заходів.

   На заняттях гуртка «Агросвіт» студенти спеціальності 201 «Агрономія» вивчають різні методи захисту рослин від шкідливих організмів та застосовують знання на практиці, таким чином формують компетентності вирощування рослин, обґрунтовано використовувати добрива та засоби захисту рослин з урахуванням їхніх хімічних і фізичних властивостей.