психологічна служба

Практичний психолог та соціальний педагог

Леськів Марія Михайлівна

Загальний стаж роботи: 19 років.

Категорія: "спеціаліст вищої категорії".

Освіта: вища, спеціаліст, Тернопільський державний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Електронна пошта: leskiv_mariya@ukr.net

Переможець конкурсу «Шукаємо молоді творчі таланти - 2012». 

Член школи професійної майстерності практичних психологів, соціальних педагогів. 

Голова ППО Ясеновецького ЗЗСО І-ІІ ст.

З досвіду роботи

"Розумні розваги" з Мальтійською службою допомоги

           На запрошення дирекції та психолога Ясеновецького ЗЗСО І-ІІ ступенів сьогодні у наш заклад завітала Мальтійська служба допомоги (м.Львів). Дошкільнята та учні 1-4 класів були активними учасниками проєкту Мобільного ігрового простору, де у розважальній формі дітям надано психосоціальну підтримку у часі війни. Команда у складі психолога та аніматорів приїхала до нас на спеціальному бусі з ігровим та спортивним інвентарем. «Розумні розваги», гра, робота в команді допомогли дітям емоційно розвантажитись, відчути радість та безтурботність. Наші дітки молодці!

       Дякуємо команді Мальтійської служби допомоги за чудову роботу.    

У наш час ви дуже потрібні!

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 

Детальніше читаємо тут: 

Академічна доброчесність і списування

Академічна доброчесність і списування, плагіат, фабрикація, ГДЗ - саме ці питання учні 6 - 7 класів обговорювали цього тижня на УРОКАХ ДОБРОЧЕСНОСТІ разом із практичним психологом Леськів М.М.

А також давали оцінку ситуаціям із порушеннями академічної доброчесності, переглядали відео та створювали проєкт «Я - краплинка в океані, яка …»

Надіємось , що занурення наших школярів у дану тематику допоможе сформувати розуміння навчання та мотивувати до міцних знань.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У нашому закладі  теж обговорювали цю проблему. 

Детальніше читаємо тут:

Всесвітній день доброти

Добро – це універсальна мова, завдяки якій люди з різних куточків планети зможуть порозумітися одне з одним.

Саме про це розповідали, аналізували, наводили приклади із життя, дискутували учні 2 класу на занятті «Перший крок до добра - не роби зла» 

Детальніше читаємо тут:

Червону стрічку носять небайдужі…

Під таким гаслом сьогодні ми, учні та вчителі, говорили про проблему СНІДу в Україні та світі. 1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом!

Вперше відзначили цей день 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно у межах акції “16 днів проти насильства”. Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх, співчувайте тим, хто опинився в біді! Не будьте байдужими!!!

16 днів проти насильства

У рамках акції «16 днів проти насильства» були проведені тренінги «Я проти насилля!» (5 кл.), «Цінність твого життя – в твоїх руках» (8кл.). Свої думки про те, як зробити світ добрішим учні 3-4 класів передали у виставці малюнків «Долоньки доброти». В 1-2 класах ми досліджували емоції на занятті «Як подолати образу?» Шестикласники складали правові пазли та обговорювали свої права та обов’язки.

Проблему булінгу обговорювали у 7 класі на заняття «Увага! Булінг!», переглядаючи фільм про Ніка Вуйчича та виготовляючи антибулінгові футболки. «Стоп! СНІД! Знати, щоб жити!» Під такою назвою у 9 класі проведено тематичне заняття до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Не будьте байдужими! Бережіть своє життя!

Леся Українка та психологія

25 лютого у 4 та 9 класах на основі прикладу сильної духом особистості, Лариси Косач, проведено тренінгові заняття з розвитку вольових якостей «Хочу, можу, треба». Учні пропрацьовували техніки розвитку волі, виконували практичні вправи, обговорювали актуальність тайм-менеджменту. А також, свої думки аргументували цитуванням поетичних рядків Лесі Українки.

 «Ми хочемо, щоб нас любили»

Секрет успішного виховання лежить у повазі до учня (Ральф Емерсон)

Кожна особистість - геніальна. Проте, якщо оцінювати рибу за її вмінням лазити по деревах, то вона так і проживе все своє життя впевненою, що вона незграба. (Альберт Ейнштейн)

Найважливіше завдання психолога в діяльності НУШ –це забезпечення психологічної безпеки всім учасникам освітнього процесу, контроль за тим, щоб не нашкодити їх психологічному, фізичному, соціальному, моральному здоров’ю.

Організація роботи з дітьми схильними до девіантної поведінки залишаються провідними питаннями для системи освіти України.

Подолання специфічних соціально-психологічних проблем у шкільному середовищі неможливе без участі компетентного педагога, здатного до ефективної взаємодії, тому систематичне проведення просвітницьких заходів для вчителів і стає одним із першочергових завдань працівника психологічної служби.

У Ясеновецькому НВК відбувся психолого-педагогічний семінар «Ми хочемо, щоб нас любили» (особливості роботи з дітьми з девіантною поведінкою). Практичний психолог, Леськів М.М., розповіла про психологічні особливості сучасних дітей ( Що ми знаємо про покоління Z?), основні форми девіантної поведінки та фактори впливу на неї. Учителі ділилися досвідом, яка поведінка дитини вважаться для них «важкою». Разом із практичним психологом складали алгоритм дій у разі непередбачуваної поведінки учня, вивчали прийоми, що сприяють формуванню соціально-схвалюваної поведінки та роздумували про значення слів підтримки з боку дорослих. А також, усі учасники психолого-педагогічного семінару мали змогу визначити свій рівень креативності.

Готових «рецептів» по роботі з дитиною не існує, оскільки не існує як двох однакових дітей та життєвих ситуацій, так і однакових вчителів чи просто дорослих людей, які працюють з дітьми. Кожен учитель повинен виробити свій власний «рецепт» ефективної співпраці з дитиною, керуючись певними правилами в роботі з ними.

Семінар завершився словами : «Є діти з гострим розумом і допитливі, але дикі і вперті. Таких, зазвичай, ненавидять у школах і майже завжди вважають безнадійними; між тим з них, зазвичай, виходять великі люди, якщо тільки виховати їх належним чином. (Я.-А. Коменський)

педагог-організатор Боднар С.І.

Діагностична та розвивальна робота з обдарованими дітьми

1.pdf

Формування емоційно-вольової сфери молодшого школяра

2.pdf

Також дослухайтесь до порад психолога: