Про методичну роботу

Методична робота – вид освітньої діяльності, що є сукупністю заходів, що проводяться адміністрацією, вчителями і вихователями в цілях творчого використання їх на уроках і в позакласній роботі, пошуку нових, найбільш раціональних і ефективних форм і методів організації, проведення і забезпечення освітнього процесу в школі.

Про методичну роботу.pptx

У рубриці "Методична робота" ви можете ознайомитись із наступною інформацією:

з досвіду роботи

Засідання методичного об'єднання класних керівників

      В пʼятницю, 19 квітня, відбулося чергове засідання методичного обʼєднання класних керівників з теми «Творчість класного керівника. Шляхи звільнення від стереотипів і шаблонів».

Доповідачем була Михайловська Г. І.(класний керівник 6 класу).

На заході визначали пріоритети виховної роботи в НУШ: творчі рівні класного керівника, яким повинен бути сучасний класний керівник, його професійні риси.

   Насамкінець обговорили «11 порад успішного класного керівника».

Засідання методичного об'єднання класних керівників 5-9 класів

Тема: «Національно-патріотичне виховання школярів – шлях до життєвої компетентності »

1.      Впровадження стратегії волонтерства в освітній процес. Волонтерство під час війни.  

(Ковалик І.М. - кл.кер. 8 клас)

2.      Вплив воєнних дій в країні на психологічне здоров’я дітей, підлітків і дорослих.         

(Леськів М.М. - практ. психолог)

Волонтер в кожному з нас.pdf

Навчальний семінар

15 вересня у Ясеновецькому ЗЗСО відбувся навчальний семінар із фахівцями. 

Детальніше читаємо за цим покликанням:

Світ навколо нас і я – його частина

«Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов». (В. О. Сухомлинський)

14 березня 2017 року відбулось МО вчителів початкових класів освітнього округу №2 в Ясеновецькому НВК на тему «Світ навколо нас і я – його частина».

Гості пройшли екологічною стежиною з учнями 1 класу на уроці природознавства «Рятівники природи». Переглянули виховний захід «Бережіть первоцвіти рідного краю» учнів 4 класу. А на закінчення виготовили весняну гіацинту з гофрованого паперу.

МО підготували такі вчителі початкових класів: Завалій Н. В., Марчук Є.М., Горішна Л. В.

Методоб'єднання вчителів природничого циклу

У березні на базі Ясеновецького НВК відбулося методоб'єднання вчителів природничого циклу освітнього округу №2.

Учитель біології Мудрак Л.Л. та практичний психолог Леськів М.М. провели бінарний інтегрований урок у 8 класі з теми "Поняття про вищу нервову діяльність, її типи. Темперамент". На уроці панувала творча атмосфера під девізом: "Пізнай самого себе". Учні дізналися і набули практичних умінь визначати свої типи темпераменту. Здобуті знання на цьому уроці вони зможуть використати у своєму житті.

Вчитель географії Дудяк Л.Я. презентувала свій досвід роботи з теми "Інноваційні технології навчання на уроках географії". Присутні вчителі обмінялися своїм досвідом з даної теми і цікавинками методичної преси.

Заняття школи педагогічної майстерності вчителів української мови та літератури

В нашому НВК року відбулося заняття Школи педагогічної майстерності вчителів української мови та літератури. Прибули вчителі Жуківської, Новоселищної, Жулицької, Тростянецької, Підлипецької, Перегноївської та Бортківської загальноосвітніх шкіл.

Керівник Школи педмайстерності Стрілець Г. Б. провела відкритий урок з української літератури у 5 класі з теми «Василь Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон». 

Різні життєві позиції царя Плаксія і Лоскотна (песимістична й оптимістична)», використовуючи інноваційні технології. Також Галина Бартківна виступила із доповіддю та презентацією «Роль інноваційних технологій у формуванні творчої особистості учня».

Гості дали високу оцінку роботі вчителя, зробили висновок, що використання інноваційних технологій для сучасного учня дуже потрібне.

Математичний конкурс «Кенгуру»

У нашому НВК пройшов Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру». В конкурсі взяли участь 51 учень 2-9 класів, а це половина учнів нашого НВК.

Діти завжди з нетерпінням чекають на участь у конкурсі «Кенгуру». А провели його в цьому році такі вчителі: Петришин В. Г., Завалій Н. В., Марчук Є. М.

Відкритий урок

Вчителем української мови і літератури Ольгою Степанівною Пуківською був проведений відкритий урок з української мови у 6 класі, темою якого було написання -н- і -нн- у прикметниках. На урок були запрошені вчителі-предметники, дирекція школи та батьки учнів.

Мета уроку: повторити відомості про творення прикметників, пояснити написання -н- та -нн- у прикметниках; формувати вміння позначати відповідну орфограму та обгрунтування написання; розвивати здатність аналізувати, співставляти, порівнювати; удосконалювати усне та писемне мовлення, виховувати найкращі риси характеру: благородство, чесність, порядність.

Позитивним моментом уроку було поєднання навчальної і виховної мети. Учні складали зв’язні розповіді про героїню України Надію Савченко, використовуючи різні форми творення та написання прикметників.

Семінар учителів математики та засідання освітнього округу №2

На базі нашого НВК було проведено семінар учителів математики та засідання освітнього округу №2 природничо-математичного циклу.

Учитель фізики Михайловська Г.І. провела відкритий урок у 8 класі з теми «Енергія. Потенціальна та кінетична енергії». Петришин В.Г. провела урок з математики у 6 класі з теми «Розв’язування вправ на додавання та віднімання раціональних чисел». 

На даних уроках учителями були застосовані різні форми та методи роботи.

Ільків Л.Г. – вчитель інформатики, провела з учнями 7 класу виховний захід «У світі інформатики». Захоплюючі конкурси, завдання дуже заінтригували не тільки учасників, а й вболівальників. Також вчителі математики Петришин В.Г.(Ясеновецький НВК) і Семків М.Є.(Куровицька ЗОШ І-ІІІ ст.) провели майстер-клас, поділилися досвідом роботи з учителями району та провели відповідні тренінги.

Методист РМК Булас Н.А. ознайомила присутніх з умовами проведення ДПА з математики у 2016 р. та конкурсу «Учитель року».

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»



Під керівництвом учителя української мови та літератури Стрілець Г Б. було проведено гру «Соняшник».

Взяло участь 27 учнів. Клас святково прибраний, у дітей емблеми. Галина Бартківна привітала учнів, а потім ознайомила із правилами гри. Діти з охотою виконували завдання.

Cемінар-практикум молодих вчителів початкових класів

Відбувся семінар-практикум молодих вчителів початкових класів. Так як весь український народ святкує 145-річчя з дня народження геніальної дочки України Лесі Українки, всі заходи були підпорядковані даній темі. 

У 2 класі вчитель Завалій Н.В. провела інтегрований урок читання й образотворчого мистецтва з метою вивчення її пейзажної лірики. 

Учні читали поезії Лесі Українки і працювали творчо над конструюванням колажу-панно на тему «Прийшла весна». А в 3 класі Марчук Є.М. провела виховний захід, присвячений життєвому і творчому шляху поетеси. У святі брали участь батьки учнів цього класу, які читали напам’ять твори поетеси, співали пісні та виконували певні ролі у сценках. Також було проведено майстер – клас із виготовлення квітки – оригамі.

Методист РМК Л.Я. Сабадаш і молоді вчителі району належно оцінили роботу вчителів початкових класів і подякували за проведену роботу.