Матеріально-технічне забезпечення                       ЗДО «Первоцвіт» Гадяцької міської ради

 

Юридична адреса закладу: вул. Тельмана, 18, м. Гадяч,  Полтавська область,        Україна, 37302.  Тел.: (0554) 2-24-31.

 

Електронна пошта: dnzpervocvit@meta.ua

Адреса сайту: https://sites.google.com/view/zdo-pervocvit

Директор: Писанка Ю.Л.

Вихователь-методист: Устінова І.В.

Завідувач господарства: Москаленко Л.Д.

 

1. Загальна характеристика закладу дошкільної освіти

Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти  «Первоцвіт» Гадяцької  міської ради (далі – ЗДО) має ліцензію   на провадження освітньої діяльності за складником системи освіти – дошкільна освіта, за рівнем освіти – дошкільна освіта (розпорядження  Полтавської обласної державної адміністрації № 782 від 11.09.2018 р.)       

-  кількість будівель - 1 од./ технічний стан задовільний,

-  проєктна потужність становить -125, зданий в експлуатацію у 1982 р;

фактична кількість дітей (на 29.12.2022 р.) - 123.

 

2. Аналіз та технічний стан будівель

    Заклад дошкільної освіти розташований в окремій двоповерховій будівлі загальною площею 681 м2, коридор першого поверху з'єднаний  двома сходовими клітками з другим поверхом.

-   кількість поверхів 2 од/ технічний стан задовільний,

-   коридори 4 од/ технічний стан задовільний,

-   сходові марші 2 од/ технічний стан задовільний,

-   санвузли - 8 од./ технічний стан задовільний,.

-  харчоблок  (включає цех готової продукції, цех сирої продукції, комора комірника, комора кухарів) / технічний стан задовільний,

 - пральня  (приміщення для прання та  прасування)/ технічний стан задовільний.

 Підсобні приміщення:

 -   комора кастелянки - 1 од./ технічний стан задовільний;

 -  комора заступника директора з господарства - 1 од./ технічний

стан задовільний;

 -   електрощитова - 1 од./ технічний стан задовільний;

 -   підвал -1 од/ технічний стан задовільний;

 -   горище - 1 од/ технічний стан задовільний.

 

Службові приміщення:

 - медичний блок: медичний кабінет - 1, ізолятор – 1/ технічний стан

      задовільний;

 - групові кімнати, спальні приміщення 14 од./ технічний стан задовільний;

-   музичний (спортивний) зал 1 од./ технічний стан задовільний;

-  кабінет практичного  психолога - 1 од./ технічний стан задовільний;

-   кабінет керівника музичного - 1 од./ технічний стан задовільний.

Адміністративні приміщення:

        -  кабінет директора  - 1 од./ технічний стан задовільний;

        - методичний кабінет  - 1 од./ технічний стан задовільний;

        - кабінет заступника директора з господарства  - 1 од./ технічний стан

задовільний.

 

3. Покрівля

    Заклад дошкільної освіти відповідно до типового проєкту має  шиферну покрівлю.  Площа покрівлі 681 кв.м. Технічний стан: покрівля потребує капітального ремонту,  проведення вогнезахисної обробки дерев'яних будівельних конструкцій горища.

  

4. Загальна характеристика інженерних мереж

Заклад дошкільної освіти підключено до міських мереж водопостачання, водовідведення, теплопостачання. Інженерні мережі в робочому стані.        Система гарячого водопостачання в неопалювальний сезон  здійснюється від побутових електроводонагрівачів (бойлерів) – 5 шт.

Опалювальна система - централізована. Температурний режим дотримується. Санітарно-технічний стан системи водопостачання задовільний.

Каналізація - централізована. Санітарно-технічний стан системи каналізації задовільний.

Стан освітлення задовільний, але стан самої системи електропостачання всередині приміщення потребує ремонту та оновлення, так як система експлуатується більше сорока років.

В закладі дошкільної освіти встановлені слідуючі прилади обліку:

-  лічильники електропостачання 2 шт./  стан задовільний,

-  лічильник тепла 1шт./ стан задовільний,

-  лічильник води гарячої  1шт. / стан задовільний,

-  лічильник води холодної 1шт. / стан задовільний.

Всі встановлені лічильники проходять повірку вчасно.

В закладі дошкільної освіти є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників (10 шт.) та 4 кран-комплектів з пожежними рукавами.

 

5. Загальна характеристика території

Загальна площа території – 0,8 га.

На території закладу дошкільної освіти налічується 45 дерев та 8 кущів. Територія зелена, наявна велика кількість квітників та газонів.

Характеристика малих архітектурних форм, а саме:

-   павільйони   -  7 шт., технічний стан задовільний; 

-   пісочниці – 7 шт. , технічний стан задовільний;

- металеві піраміди  – 2шт., технічний стан задовільний;

- драбинки з обручами – 7 шт., технічний стан задовільний;

- кільця металеві – 4 шт., технічний стан задовільний;

- гойдалка 4-х місна – 1 шт., технічний стан задовільний;

- лабіринт ігровий – 1 шт., технічний стан задовільний;

- стінка спортивна – 1шт., технічний стан задовільний;

- гірка спускова – 3 шт., технічний стан задовільний;

- карусель 4-х місна – 2 шт., технічний стан задовільний;

- карусель 6-ти місна – 6 шт., технічний стан задовільний;

- ігровий комплекс «Чемпіон» - 1 шт., технічний стан задовільний;

- столики ігрові – 7шт. , технічний стан задовільний.

На території закладу є спортивний майданчик,.На спортивному майданчику знаходяться:  яма з піском для стрибків, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів.

Огорожа навколо території ЗДО -  металева, потребує часткової заміни.

Освітлення:

 – 8 прожекторів на  будівлі, технічний стан задовільний;

 – 8 вуличних ламп розжарювання на території, технічний стан задовільний.

 Функціонує у вечірній та нічний час.

Стан території на подвір’ї:

асфальтове покриття, технічний стан задовільний;

бетонна бруківка (сіра та кольорова), технічний стан задовільний (капітальний ремонт 2012рік).

Господарча зона має окремий в’їзд, на якому знаходиться будівля для господарчих потреб. В господарчому  приміщенні знаходиться овочесховище. Стан задовільний, але дах та двері будівлі потребують заміни.

Колодязі комунальних мереж на території закладу в належному стані (7 шт.).

На господарчій території є 1 контейнер для вивозу сміття,  який встановлений на спеціальній площадці.

 

6. Оснащення приміщень  закладу

      Групові приміщення

Згідно типового проєкту ЗДО, до складу групових приміщень входять: приймальні кімнати з індивідуальними шафами для одягу дітей та полицями для взуття; ігрові кімнати з набором меблів, та осередками предметного розвивально – ігрового середовища, спальні та санітарно-побутові приміщення. Всі приміщення групових кімнат в повній мірі відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам. Групові приміщення обладнано ростовими меблями, сантехнікою, незабороненим технічним обладнанням, а також наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками, тощо.

Створена на сьогодні навчально-матеріальна база дошкільного закладу в відповідає вимогам Державного стандарту – Базовому компоненту дошкільної освіти (нова редакція). Кожна група ЗДО забезпечена сучасними наочними та дидактичними посібниками (відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально — дидактичного обладнання для ЗДО, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 року № 1633). 

 Формуванню та розвитку ключових компетентностей дошкільників допомагають сформовані в кожній групі центри розвитку, в яких створені сприятливі умови для всіх видів ігрової, навчальної, пошуково-дослідницької, фізкультурно-оздоровчої, художньо-естетичної та трудової діяльності дітей. Ігрові осередки займають центральне місце у групових приміщеннях. Вони передбачають осередки сюжетно – рольових ігор, осередки театралізованих ігор та осередки дидактичних ігор. Педагоги забезпечили обладнання та ігровий матеріал для наступ них сюжетно – рольових ігор : «Сім’я», «Дитячий садок», «Лікарня», «Магазин», «Пошта», «Перукарня», «Ательє», «Будівельники», «Дорожній рух», «Моряки», «Ферма», «Зоопарк», «Школа», «Бібліотека». Осередки театралізованої діяльності містять різні види театрів, елементи декорацій, атрибути для ігор — драматизацій, костюми та їх елементи, ширми. Кожна група забезпечена достатньою кількістю фабричних та саморобних настільно-друкованих ігор.

Прикрасою кожної групи є природознавчий осередок, де розміщені постійні та сезонні об’єкти природи: кімнатні рослини, акваріуми з рибками, обладнання для догляду за рослинами та тваринами, календарі природи, фотоальбоми, макети, фотографії. Особливу увагу педагоги приділяють забезпеченню природознавчих осередків обладнанням для експериментів з водою, камінням, повітрям, піском (ємкості різного розміру, збільшувальне скло, магніти, фільтри, предмети з різними властивостями).

Функціонування бібліотечного осередку спрямоване на роботу дітей з книгою, в ньому знаходяться полички з книгами, ілюстрації, портрети класиків, влаштовуються тематичні виставки до Міжнародного дня рідної мови, Шевченківських днів тощо. В групах старшого дошкільного віку бібліотечний осередок доповнюється сюжетно – рольовою грою «Бібліотека».

В групах для дітей раннього та молодшого дошкільного віку організовано осередки сенсорних маніпулятивних дій, які забезпечують розвиток інтелектуальних здібностей та моторики рук, формують вміння виконувати мислительські операції. Тут в достатній кількості розміщені пірамідки, ігри — втулки, шнурівки, ігри на загвинчування, нанизування, геометричні та силуетні лото. В групах середнього та старшого дошкільного віку осередок сенсорних маніпулятивних дій поповнюється різними видами логічних ігор (квадрат Воскобовича, кубіки Нікітина, лабіринти, ребуси) а також наборами цифр, знаків, букв, геометричних фігур), абетками, перфокартами.

З метою формування національних почуттів, патріотизму, любові до рідного краю в групах облаштовано етнографічні осередки, в яких розміщені предмети української державної та національної символіки, традиційні українські іграшки, вироби декоративно-вжиткового мистецтва, ляльки в українському вбранні, тематичні альбоми. До Великодніх та Різдвяних світ в ентографічних осередках організовуються виставки дитячих робіт.

Осередки образотворчої мають на меті розвиток тактильних відчуттів, творчих здібностей, уяви, спонукання до експериментування з кольором та матеріалом, виховання емоційного світосприйняття. Вони наповнені різноманітним матеріалом для образотворчої діяльності, зразками робіт з малювання, аплікації, ліплення, конструювання, альбомами з репродукціями картин, природнім матеріалом та відходами екологічно чистого побутового матеріалу, книжками — розмальовками.

Функціонування музичних осередків спрямоване на розвиток емоційного відгуку на музику, інтересу до світу музики, бажання створювати власні мелодії. В цих осередках педагоги зібрали музичні іграшки, музично — дидактичні ігри, музичні інструменти, магнітофони.

В будівельних осередках розміщено різноманітний будівельний матеріал (настільний, тематичний, пазовий, гвинтовий), конструктори «Лего».

Обов’язковим в кожній групі є осередок рухової активності, який укомплектований  ребристою дошкою, масажними доріжками, обладнанням для проведення ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну, атрибутами до рухливих та спортивних ігор. Дошкільнята мають змогу задовільнити свою рухову активність, стимулюється прагнення дітей вести здоровий спосіб життя.

В осередку чергування розміщено екрани чергування та обладнання для чергових.

Забезпеченість рекомендованими навчальними посібниками та іграшками складає 75 % .

У групах проведені ремонти: групових приміщень, спалень та туалетних кімнат. Запас постільної білизни та рушників достатній. Засобами особистої гігієни діти забезпечені.

 

Харчоблок

Приміщення харчоблоку ЗДО відповідає вимогам «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» , затвердженому МОЗ України від 24.03.2016 року № 234. Харчоблок знаходиться на першому поверсі. Приміщення харчоблоку розташовано на першому поверсі з виходом назовні, укомплектовано необхідним технологічним електрообладнанням, забезпечено системами гарячого, холодного водопостачання, каналізації. Стан харчоблоку, його допоміжних приміщень (комора для сухих продуктів, комора для овочів (погріб в сараї), обладнання відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Харчоблок ЗДО складається з цеху холодної обробки продуктів, гарячого цеху з приготування страв.

Наявне необхідне обладнання, посуд:

холодильник побутовий – 1шт.;

·       електрична плита чотирьохконфорна– 1шт.;

·       жарова шафа – 1шт.;

·       столи виробничі – 4шт.;

·       мийні ванни з нержавіючої сталі – 4шт.,

·       мийна ванна керамічна -1шт.;

·       стілаж для зберігання посуду та кухонного інвентарю з нержавіючої сталі – 1шт.;

·       тумба для зберігання хліба – 1шт.;

·       електричні м’ясорубки – 1шт;

·       електронні  ваги – 1 шт.

Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом та технологічним обладнанням: столами для обробки продуктів харчування з покриттям з нержавіючої сталі та шафи для хліба, а також  інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм та зберігається на стелажах.                                                                                                                   

Комора для зберігання продуктів облаштована стелажами,  побутовими холодильниками – 2 шт., хододильною камерою  - 1шт.; механічними вагами – 1 шт. Для довгострокового зберігання овочів є спеціальне приміщення (овочесховище), яке знаходиться на господарчому дворі. Овочесховище знаходиться в окремій будівлі, його облаштування відповідає вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Овочесховище оснащене стелажами для зберігання овочів та фруктів, трапиками, на яких розташовані ємності з овочами, вагами для зважування овочів. Овочесховище має два відділення, що є зручним для розташування овочів за строками реалізації та дотримання «товарного сусідства».

В 2018 році (за бюджетні кошти) зроблено капітальний ремонт харчоблоку (облицювання кахлем, з заміною підлоги, трубопроводу, сантехніки,  дверей). Були проведені також електротехнічні роботи (оновлена електропроводка з заміною вимикачів і розеток та встановлено новий електричний вузол).

Всі інженерні системи харчоблоку — каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані, щорічно та за необхідності проводиться ревізія каналізаційної та вентиляційної систем, про що є запис в Акті готовності ЗДО до роботи в новому навчальному році. Санітарний стан харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Генеральне та щоденне прибирання проводиться за встановленим графіком, з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України (сертифікати в наявності).

Медичний блок

Медичний блок розташований на І поверсі, складається з двох приміщень, які використовуються за призначенням, а саме: медичний кабінет, ізолятор. Медичний кабінет  укомплектований згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.08.2005 № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» і відповідає вимогам Положень про медичний кабінет і ізолятор  закладу дошкільної освіти.

У кабінеті медичної сестри наявні необхідні меблі, шафа для збереження документації в якій розміщена література з медичного обслуговування дітей, організації процесу харчування в ЗДО, довідники; зберігаються медичні картки дітей по вікових групах, тут же розміщено папки з матеріалами різного спрямування (харчування дітей, медичне обслуговування, матеріали з лікувально-профілактичної роботи, санітарно-просвітницької роботи, оздоровчої роботи тощо).

Ізолятор оснащений шафою   для медичних препаратів, кушеткою, столом,   проточною холодною і гарячою водою. Кабінет забезпечено медичними препаратами для надання невідкладної до лікарняної допомоги у відповідності до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». В цьому ж приміщенні розташовано ростомір, медичні ваги для зважування дітей.

 

Пральня:

Пральня  розташована на першому поверсі, має окремий вихід назовні. В приміщенні пральні встановлено три пральні автоматичні машини,  стіл для прасування, шафа для зберігання білизни,  сушка для сушіння білизни є  2 праски. Стан пральні задовільний.

В 2019 році  був здійснений капітальний ремонт прального приміщення (облицювання стін та підлоги кахлем, трубопроводу, сантехніки,  заміна дверей). Господарські товари  на пральню поповнюються відповідно до потреб, в наявності підставки для сушінні білизни вуличні – 2шт., миски, відра.

 

Методичний кабінет

Методичний кабінет забезпечений дитячою та методичною літературою відповідно переліку програм та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України згідно наказу № 1/9-382 від 21.07.2004 р. Книжковий фонд бібліотеки поділений на чотири підрозділи:

- методична література;

- журнали, газети з каталогом статей з актуальних питань дошкільного виховання;

- дитяча література (збірки казок, твори українських класиків, дитячих поетів і письменників);

- новинки методичної літератури.

Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані за розділами програми, розташовані у шафах для зручного використання.

На виконання наказу МОН України від 11.09.2002р. та відповідно до «Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах» методичний кабінет оснащено комп’ютером, принтером, ламінатором.

Під час оформлення та обладнання методичного кабінету витримані такі вимоги:

- відповідність оформлення сучасним вимогам до освітнього процесу;

- поповнення матеріалу відповідності до вимог програми, сучасних інноваційних технологій;

- логічна послідовність і чіткість у розташуванні матеріалів, доступність для використання.

 

Музично-спортивна зала

Музично-спортивна зала естетично оформлена, обладнана відповідно до вимог щодо художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку. В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: піаніно, музичний центр,  колонка, проєктор, екран портативний, мікрофони, магнітофон, дитячі музичні інструменти, шафа для методичної літератури, обладнання для свят тощо. Оскільки, окремого приміщення для занять з фізкультури в ЗДО не передбачено, спортивні свята та розваги відбуваються у музичній залі, де є необхідний спортивний інвентар. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

 

Облаштовані кабінети  практичного психолога, керівника музичного.

Працівники ЗДО мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 комп’ютерами, 3 ноутбуками з підключенням до інтернет – мережі Wi – Fi, мультимедійним проєктором, екраном, музичним центром, магнітофоном, 3 принтерами (ксероксами, сканерами), ламінатором.

 

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування.