Пустовіт Людмила Миколаївна

спеціальність: практичний психолог у закладах освіти

стаж роботи: 10 років

Графік роботи:

Понеділок   8:00-15:00

Вівторок    8:00-12:00

Середа         8:00-15:00

Четвер        8:00-15:00

П'ятниця    8:00-13:00

pustik333@ukr.net, 2-24-31 

ПРОГРАМА "ТИ ЯК": ПОРАДИ З ПІДТРИМАННЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я

Дізнавайся більше, як допомогти собі та іншим

www.howareu.com/ 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги в Україні

понеділок-п'ятниця

 08:00 - 18:00, дзвінки безкоштовні; 

*для дзвінків з-за кордону за тарифами оператора зв'язку

0 800 213 103

+38 044 363 10 41

Як допомогти дитині бути стійкішою?

Як допомогти дитині впоратись з емоціями?

Які тривожні сигнали я не бачу?

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.

Звісно, допомогти дитині дорослий може лише тоді, коли сам уміє давати раду своїм емоціям. В Аптечці самодопомоги ти знайдеш прості вправи, що допоможуть навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину.


drive.google.com/file/d/1fdVcReH5vn8d03ihNbP1uRoBN8GALNSu/view 


Відеоролики про те, як перемогти стрес

Природа стресу і навіщо він потрібен. Важливість відпочинку і саморозвитку під час війни. Сила запитань «як ти себе почуваєш» чи «що ти відчуваєш зараз». Стримування почуттів – хороший спосіб витримати все, що відбувається, чи шкідлива модель поведінки?

Серія анімаційних відеороликів зрозумілими образами і простою мовою відповідає на ці питання, а також дає рекомендації з психологічної підтримки себе й тих, хто поруч.


www.youtube.com/watch?v=RAmXzVbthMc&ab_channel=%D0%A2%D0%B8%D1%8F%D0%BA%3F 

www.youtube.com/watch?v=rafBadPXW8A&ab_channel=%D0%A2%D0%B8%D1%8F%D0%BA%3F 

www.youtube.com/watch?v=nhp0eOdMZ8I&ab_channel=%D0%A2%D0%B8%D1%8F%D0%BA%3F 

https://www.youtube.com/watch?v=LscavhXqFW8&ab_channel=%D0%A2%D0%B8%D1%8F%D0%BA%3F




5 кроків, аби адаптація до садка була успішною

ПЕРЕДАЙТЕ ПРИВ’ЯЗАНІСТЬ

Заздалегідь познайомте дитину з вихователем. Розкажіть їй про дорослого, який за нею надалі доглядатиме. Використовуйте теплу й доброзичливу інтонацію. Обов’язково скажіть дитині, як звуть вихователя. Для цього поцікавтеся у педагога, як він відрекомендовується перед дітьми. А вихователю розкажіть про особливості вашого малюка, його звички, інтереси.Під час першої зустрічі важливо транслювати доброзичливе ставлення одне до одного. І провідна роль тут належить вихователю — дорослий він. Не вимагайте від дитини, аби вона усміхнулась вихователю, взяла його за руку або хоча б підійшла до нього.

ПОБУДУЙТЕ «МОСТИ»

Щоб дитині було легше адаптуватися до умов дитячого садка, подбайте про емоційні та пізнавальні з’єднання між домом і дитячим садком. Для цього підлаштуйте розпорядок дня вдома до розпорядку в групі. Поцікавтеся, яке меню у дитячому садку. Подбайте, щоб у домашньому раціоні було хоча б декілька таких самих страв. Найліпше зв’язки між дитячим садком і домом формувати за допомогою фраз на кшталт «У нас у дворі така сама гірка! Тут вона гарно пофарбована і перила не хитаються». У формулі «… така (-ий) сама (-ий), як у нас вдома/у дворі» перевагу слід віддати предметам із дитячого садка: такий самий, але у садку ліпший, чистіший, безпечніший тощо. Налаштувати зв’язки дадуть змогу і речі з дому, які можна принести в дитячий садок. Крім іграшки, це можуть бути домашня чашка чи наволочка, рушничок абощо. 

СФОРМУЙТЕ САМОСТІЙНІСТЬ

Навчіть дитину самостійно їсти, хоча б частково роздягатися і вдягатися, проситися в туалет, користуватися горщиком тощо. Це додасть вашому малюку впевненості в новій незнайомій обстановці та дасть змогу не звертатися до «чужої тьоті» по допомогу. 

КОМПЕНСУЙТЕ ЕМОЦІЙНИЙ І ТІЛЕСНИЙ ДЕФІЦИТ

Коли повернетеся додому, пограйте з дитиною в ігри, які передбачають обійми, прогладжування, доторки, або зробіть їй ігровий масаж. Водночас із таким тілесним насиченням нормалізується і емоційний стан дитини. Усім дітям важливо чути від тата і мами «Я тебе люблю!», а деяким також важливо отримати і фізичне підтвердження цього — обійми. Пам’ятайте, у період адаптації ця потреба загострюється. 

БУДЬТЕ УВАЖНІ ДО ДИТИНИ

Уважно спостерігайте за станом дитини, зокрема впродовж перших двох тижнів. Якщо її емоційний і психологічний стан лише погіршується, обговоріть ситуацію з вихователями та практичним психологом.


ІГРОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

ігри та вправи для дітей 

РОЗСЛАБЛЯЄМОСЯ