BIO 9

Kahoot 5 in 6 poglavje

https://kahoot.it/challenge/007310789

ali

www.kahoot. it in Game PIN: 007310789 

Spoštovani,pa jo imamo!


Spletno stran www.ciano.si<http://www.ciano.si> namreč, ki je nastala s podporo različnih projektov oddelka GEN in je sedaj na voljo vsem prebivalcem Slovenije, ki želijo:


• izvedeti več o cianobakterijah in o razširjenosti potencialno toksičnih vrst v Sloveniji,


• s fotografijami s svojih območij prispevati k ugotavljanju razsežnosti njihovega pojavljanja,


• širiti obzorja s spoznavanjem zanimivosti o cianobakterijah, npr. kako se znajo premikati brez nog ali kaj nam lahko povejo o stanju okolja.



Vabljeni k ogledogledu.


Z lepimi pozdravi,

Katja Sinur, NIB

LV BIO 9 5 lv

Tree of life 2009, dokumentarni film o Darwinu in začetkih življenja na Zemlji

Več o cianobakterijah, o načrtih in težavah z njimi si lahko ogledaš v oddaji Ugriznimo znanost na spletni strani: http://4d.rtvslo.si/arhiv/ugriznimo-znanost/118167561(20 min).

Evolucija človeka

Razlike med samci in samicami

RISOVA POT

DOKUMENTARNI FILMI IN ODDAJE – IZOBRAŽEVALNI PROGRAM 

(https://4d.rtvslo.si/arhiv/dokumentarni-filmi-in-oddaje-izobrazevalni-program/174595055)

VSEBINA O ODDAJI MED MOJIMI

Datum: 13. feb. 2019

Dolžina: 24 min. 51 s.

Peščica lovskih kolegov je leta 1972 družno ugotovila, da slovenskemu gozdu nekaj manjka. Sledil je edinstven splet okoliščin, ki se je leta 1973 uspešno zaključil z dejanskim izpustom šestih risov z območja slovaških Karpatov v kočevske gozdove. Zgodba o uspehu je plod sodelovanja peščice odločnih ljudi, ki so že v tistem času vedeli, kaj prisotnost risa v gozdu pomeni za naravo. Naselitev se je kasneje izkazala za najuspešnejšo v Evropi, kot posebnost pa velja izpostaviti, da so risa takrat naselili lovci oziroma lovske organizacije. V tem pogledu je zgodba še kako edinstvena. Film govori o pomemebnem mejniku v zgodovini Slovencev: o odločitvi takratnih pionirjev naravovarstva, lovcih (risovih legendah), ki so naravi želeli vrniti nekaj, kar je iz le-te nekoč izginilo. Lovci še danes dosledno spremljajo in beležijo stanje risov v Sloveniji. In ravno to njihovo početje je izhodišče za nastanek zgodbe o Risovih legendah. Pisanje pisem, dnevnikov in poročil nas simbolično spremlja skozi celotno filmsko pripoved, saj je vestno beleženje podatkov značilna lastnost naravovarstvenika in gledalcu želimo prikazati, da je tovrstno delo posameznikov še kako pomembno za ohranitev ogroženih živalskih vrst v slovenskih gozdovih. 

Fosili in izumiranje vrst

Kako določimo starost fosilov?

datiranje fosilov, paleontologija

Evolucija človeka, april/ maj