Mercuriali kasutamine

Mercurial

..on vabavaraline programmikoodi versioonihaldussüsteem, mis võimaldab paljude arendajate töö ühildamist. Kasutame seda KAE Kooli veebiarenduses. Mercurial ise ei oma kasutajaliidest, vaid on kasutatav läbi käsurea-programmi, lisades käskude ette "hg". Windows'ile on tehtud Mercuriali kasutajaliidesega versioon - TortoiseHg.

NB! Siin lehel kirjeldatud käskude sisestamisel tuleb asuda õiges kaustas - repositooriumi peakaustas (kus asub kaust nimega ".hg"). Näiteks, kui tõmbasid repositooriumi kausta "C:\Users\Robert\Desktop\KAE Kool\stable\", siis käsurea programmis pead kõigepealt liikuma sellesse kausta change directory käsuga: cd C:\Users\Robert\Desktop\KAE Kool\stable\


Käsud Mercuriali igapäevases kasutamises

Kui vajalikud muutused lähtekoodi on tehtud, siis registreeri nad oma arvutis uue versioonina sisestades käsureal: hg commit -m "Inimlik kirjeldus, mida muutsin ja miks"

ning lükka nad ühisesse repositooriumisse: hg push

Serverist uuenduste tõmbamiseks sisesta käsureal: hg pull


Miks kasutame just Mercuriali?

Mercurialil on nii meile, kui ka Khan Academy-le soodsaimad omadused:

    • Kõik koodi versioonid on iga arendaja arvutis ja versioonide kombineerimine toimub P2P põhimõttel, hetkel mugavaima "3-way merge" tehnoloogia abil.
    • Kasutusmugavus ja sobivus vabavara projektidega, mida kinnitab selle populaarsus vabavara arendajate seas.

Enamvähem samu omadusi ja funktsionaalsust võimaldavad ka Bazaar ja Git, kuid erinevalt neist on Mercurial ehitatud pythoni jaoks ja on ise kirjutatud pythonis. Khan Academy kasutab just Mercurial'i. Sellistest programmidest ja nende pakutavatest võimalustest saate põhjalikuma ülevaate Wikipeedia võrdluses: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_revision_control_software