De eerste mensen
Na het uitsterven van de dinosaurussen kregen zoogdieren meer kansen om te ontwikkelen. De eerste primaten ontwikkelden zich en kregen vingers en tenen waarmee ze allerlei dingen konden grijpen. De Australopithecus was de eerste soort die rechtop liep.
Toch is het wachten tot er zich zo'n 1,5 miljoen jaar geleden een primaat ontwikkelde die steeds rechtop liep en werktuigen begon te gebruiken. Hij leerde zichzelf het vuur te beheersen. Ontmoet de Homo Erectus.
Pas 200 000 tot 150 000 jaar geleden ontwikkelde er zich een soort die pas echt op ons begint te gelijken. De Homo Sapiens. Vrij vertaald betekent dat 'De slimme mens'.
Uit deze soort ontwikkelde zich uiteindelijk de Homo Sapiens Sapiens. Alle mensen van nu behoren tot deze soort.
Zo'n 12 000 jaar geleden koos de mens een vaste verblijfplaats. Ze konden er blijven wonen door te jagen, te vissen en planten te verzamelen. Zo werd de jager-verzamelaar een boer.
Samenvatting van dit thema