1. Поетичне бачення світу . Мацуо Басьо ( 1644- 1694).Відображення японських уявлень про красу в поезії митця. Лаконізм форми і широта художнього змісту хайку. Зображення станів природи в ліриці М. Басьо. Хайку - традиційний жанр поезйї Японії : неримований вірш , що складається з трьох рядків: у першому - 5 складів , у другому - 7, у третьому - 5. У підручнику читати сторінки 170- 174. Знати, що головне джерело поезії Японії - це любов до природи , милування кожною ії миттю , відчуття єдності з будь - якою природною істотою чи явищем.
2. Роберт Бернс ( 1759-- 1796). Прочитати вірш " Моє серце в верховині ...". Головна ідея у вірші - ідея любові до Батьківщини. Вивчити напам*ять цей вірш. Сторінки у підручнику 176 - 179.
Перевірка вивченного матеріалу : Зробити анкету творчості і життя поетів М. Басьо та Р. Бернса. Дата виконання 03.04.20. Зробити в класрумі . Код курсу 2hvwtxo зарубіжної літератури і додаткового уроку. Завдання виконувати обовьязково. Оцінки виставляються. Якщо проблема з класрумом, присилайте роботи на вайбер. 0994289749, або на електронну пошту.
3. 08.04. Урок за темою: Роберт Бернс , вірш напам'ять " Моє серце в верховині". Коли повернетесь до інтернату, перевірю.
4. 10.04. Урок за темою : Генрі Лонгфелло " Пісня про Гайавату". Прочитати. Знати зміст. Письмово скласти питання до тексту.
Перегляньте уроки, які я додаю. В ціх уроках в кінці є ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. ВИКОНАТИ ДО 09.04.
1. Письмово - характеристика образа Гайавати з поеми Генрі Лонгфелло " Пісня про Гайавату". Виконати до 14.04.
2. Позакласне читання.О 'Генрі " Вождь червоношкірих". Переглянути кінофільм та написати відгук на перегляд к/ ф. 17.04.
3. Переглятьте мультфільм " Пісня про Гайавату". Нижчє ссилка на перегляд.
1. Творчість Джанні Родарі. Зробити письмово хронологічну табличку творчості поета. Читати вірш " Листівки з видами міст". Виконати до 22.04.
2. Виконати контрольну роботу за темою " Поетичне бачення світу". Виконати на 23.04.
Контрольна робота №5 6 кл.
«Поетичне бачення світу»
І варіант
Мацуо Басьо Шотландія
Роберт Бернс Японія
Генрі Лонгфелло Італія
Джанні Родарі Америка
Хайку – це трирядковий вірш, в якому в першому рядку 7 складів, в другому рядку 5 складів, в третьому рядку 7 складів.
( 1б.)
Ліричний герой – це…
1. Творчість Рея Дугласа Бредбері. Головна тема його творчості -- тривога за руйнування духовних цінностей .
Зробити презентацію " Біографія і творчість Рея Дугласа Бредбері". Дата виконання 28.04.
2. Прочитати оповідання " Усмішка". Описати події. зображені в оповіданні, очима Джаконди.
Виконати до 30.04.Робота письмова.
В допомогу надаю конспект.
1.Творчість Роберта Шеклі. Зробити презентацію до творчості Р. Шеклі.(5-6 слайдів).
Дата виконання 05.05.
2. Прочитати оповідання " Запах думок". Знати зміст. Далі буде тест.
Дата виконання 07
www.ukrlib.com.ua › printit За цим посиланням готовий текст ( читайте).
1.Прослухати аудіокнигу Шеклі " Запах думок" за цим посиланням
https://www.youtube.com › watch Знати текст.
https://www.youtube.com › watch за цим посиланням перегляньте буктрейлер.
2.Творчість Астрід Ліндгрен. Письмово анкета письменника.
1. Назвіть першого байкаря:
а) Езоп;
б) Федр;
в) Бабрій.
2. В якому з поданих рядків містяться прізвища лише тих письменників, які писали байки:
а) Федр, Езоп, Лафонтен;
б) Распе, Езоп, Уайльд;
в) Кіплінг, Крилов, Даррелл.
3. Як називається повчальна частина байки?
а) сатира;
б) алегорія;
в) мораль.
4. З якої байки ці слова: „У сильного безсилий винен завсігди…”:
а) „Крук і лисиця”;
б) „Вовк і ягня”;
в) „Квартет”.
5. Який дар мав Прометей?
а) був провидцем;
б) був поетом;
в) був співцем.
6. Боб Кретчит був:
а) племінником Скруджа;
б) слугою;
в) компаньйоном.
7. Скільки привидів приходило до Скруджа:
а) два;
б) три;
в) чотири.
8. Шхуна-бриг „Пілігрим” виходила в море, щоб:
а) ловити рибу;
б) полювати на китів;
в) проводити наукові дослідження
1. Що, на вашу думку, допомогло вижити героєві оповідання Дж. Лондона „Жага до життя”?
2. Дайте визначення роману. Назвіть його жанрові особливості.
1) Мої враження від оповідання Дж. Лондона „Жага до життя”.
2) Мій улюблений герой.
3) Якби я потрапив на безлюдний острів…
4) Моє ставлення до Діка Сенда.
1. Моральні цінності у творах А. Ліндгрен. Читати " Міо, мій Міо". ( презентація до оповідання на 5-6 слайдів).
Література, яку будемо вивчати у 7 класі.
7-й клас