KÓD NA CLASSROOM: fbtepoz
Na co si dát pozor:
Nejprve si promysli, jaký typ animace (kreslená nebo hraná) chceš vytvořit a co se bude ve videu odehrávat.
Je dobré si napsat jednoduchý scénář.
Podle typu animace zvol pomůcky (výtvarné potřeby nebo předměty pro vytvoření scény – např. krabice, hračky, Lego panáčky apod.)
Nainstaluj si do mobilu nebo tabletu aplikaci Stop Motion Studio.
Pokud máš nachystanou scénu a rozmyšlený děj, můžeš začít fotit.
Foť stále ze stejného místa.
Fotoaparát, mobilní telefon se nesmí pohnout – je dobré si vyrobit nějaký „stativ“ pomocí kolíčků, plastelíny, krabičky apod.
Scénu měň po nepatrných částech.
Pokud máš vše nafoceno, můžeš např. doplnit text, přidat pozadí, zvuk a film uložit do formátu GIF nebo souboru MP4.
PŘÍKLAD SCÉNÁŘE - CLASSROOM
TECHNIKY
BÍLÁ TABULE - FIXA
POSOUVÁNÍ JÍDLA
KRÁLÍCI - POSTAVIČKY
POUŽITÍ STAVEBNICE LEGO
ÚTRŽKY PAPÍRU
VÝKRES S MODELY
MODELÍNA S POZADÍM
VLASTNÍ POSTAVIČKY
KRESLENOU ANIMACI
Cíl hodiny:
osvojení dovedností tvorby animací z fotografií, naučili se pracovat s animačním softwarem a byli schopni kreativně vyprávět krátké příběhy prostřednictvím pohyblivých postaviček.
„Studenti budou schopni vytvořit animaci z fotografií, demonstrující základy animačních principů a kreativního využití softwaru.
PRŮBĚH HODINY
1) rozdělení do skupin, scénář, stojany, telefony, kabely
2) ukázka hotové animace
3) focení jednotlivých snímků (čím více, tím lépe) , po malých krocích
4) překopírování fotek do PC - Movie Maker
5) Tvorba animace v Move Makeru
6) Odeslání hotové animace na classroom nebo učitelský Flash disk
Vybraná témata:
ŠKOLNÍ TLAKY - Klaus, Tóth (MODELÍNA)
EKOLOGIE - Mooz, Vojtěch, Král (VLASTNÍ POSTAVIČKY)
DISKRIMINACE - Šuta, Lavička, Rys (POTRAVINY)
ZÁVISLOST - Vaňková, Růstová (KRESLENÁ ANIMACE)
PRVNÍ LÁSKA - Němcová, Kudlai, Mircea (KRÁLÍCI)
RODINNÉ VZTAHY - Bečka, Palowski (LEGO)
ŠIKABNA - Vuong, Berousková (ÚTRŽKY PAPÍRU)
DŮLEŽITOST POHYBU - Mišáková, Pejlová - (FIXA A TABULE)
DOŠLI JSME K CÍLI HODINY?
Cíl: Cílem hodiny je, aby žáci osvojili dovednosti tvorby animací z fotografií, naučili se pracovat s animačním softwarem a byli schopni kreativně vyprávět krátké příběhy prostřednictvím pohyblivých postaviček.
Co konkrétního se ti při práci povedlo?
Co příště uděláš jinak?
Je něco, co chceš příště zopakovat?
DĚKUJI ZA POZORNOST
BUDU SE TĚŠIT NA DALŠÍ HODINU