Психологічна служба

СКЛАД ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ


Шведін Валентина Іванівна - соціальний педагог, стаж педагогічної роботи роботи - 29 років, стаж роботи соціального педагога - 13 років.






Гвоздинська Марія Сергіївна - практичний психолог, стаж  роботи  в школі - 5 рік, загальний педагогічний стаж - 13 років

Корисні посилання:

інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які розміщено за наступними посиланнями: https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/domashne-nasilstvopamyatka.pdf 

https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/snpk-pamyatka.pdf

 https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/protidiyadiskriminatsiipamyatka.pdf 

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" розпочалася в Черкаській ЗОШ5. З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства, у закладі освіти організовані та проводяться заходи, присвячені датам:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Ушанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.


0-02-05-6ae344c12fe75aac0afac3ee70ab15ca79941242b447992b9dc180c2a1d0882e_31ef4e806e214eb0.mp4

Відповідно до ініціативи дружини Президента України знайомимо Вас з довідником безбар'єрності: https://bf.in.ua/

Матеріали для усіх учасників освітнього процесу від інформаційно-освітньої кампанії #Stop_sexтинг, яка була створена у 2018 році з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.

Інформація для батьків

Інформація для учнів

export_1653996628198.mov
export_1653996634452.mov
Відео2.mov
Відео1.mov
платформи допомоги.mp4
пси платформи.mp4

«Безбар’срність — це. ..»:

1)   Безбар’срність — це ходити на танці в будь-якому віці;

2)   Безбар’срність — це зручно зайти в тролейбус з дитячим візком;

3)   Безбар’срність — це коли на колісному кріслі можна дістатися всюди;

4)   Безбар’ерність — це інтернет не тільки в райцентрі;

5)   Безбар’ерніств — це бачити людей серцем;

6)   Безбар’ерність — це низькі пороги та широкі двері;

7)   Безбар’ерність — це коли небайдужий до проблем інших;

8)   Безбар’ерність — це коли сходинки не стають на заваді;

9)   Безбар’ерність — це гуляти містом усією родиною;

10)Безбар’срність — це велосипедні доріжки по всьому місту.

Ролик_повний№1.mp4

...якщо ви соромитеся говорити вголос про свої проблеми...

...якщо потребуєте допомоги, але не знаєте, до кого звернутися...

...якщо питання надто делікатне....

Ви завжди можете звернутися до нас за допомогою до "Скриньки довіри".  

Шановні батьки та педагоги, запам’ятайте!



ГРАФІК РОБОТИ 

ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

у 2021/2022 н.р.

Графік психологічної служби.pdf

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ШКОЛЯРІВ

Батьківський лекторій

Вікові особливості школярів.pdf

Поради батькам про виховання підлітка


Виховання підлітка – дуже складне завдання. У цьому віці діти, з одного боку, вже перестали бути залежними від вас малюками, а з іншого – ще не перетворились на дорослих молодих людей. Ця перехідна фаза приносить проблеми як батькам, так і самим підліткам. Проте за допомогою терпіння й корисних порад, викладених нижче, ви зможете успішно подолати цей період життя дитини й перетворити вашого підлітка на впевнену молоду людину.

Далі наводяться десять корисних порад, які допоможуть вам зміцнити й оздоровити ваші стосунки з підлітком.

Будьте не батьками, а друзями

Час балувати дитину минув! Будьте більше друзями, ніж батьками. На цьому етапі дуже важливо, щоб ваша дитина усвідомила, що ви любите її та дбаєте про неї. Замість того щоб виносити догани за помилки, продемонструйте підлітку, що ви розумієте ситуацію й завжди готові його підтримати. Це одна з найкращих порад про виховання підлітків, яку вам варто прийняти.

Поважайте особистий простір підлітка

Секрети складають більшу частину життя підлітка. Як батькам вам необхідно знати всі таємниці життя вашої дитини, але іноді їй необхідно надавати особистий простір та уникати втручання в її світ. Нехай ваша дитина приходить до вас тоді, коли вона дійсно потребує цього.

Підготуйте себе до особливостей підліткового періоду

Підліток – це вже не дитина, тому треба певною мірою готувати себе до його виховання. Читайте книги або пригадуйте свої підліткові роки й те, як ви справлялися зі змінами у вашому житті. Чим більше ви дізнаєтесь, вивчите й проявите емпатії, тим краще зможете зрозуміти вашого підлітка та його проблеми.

Дисциплінуйте, а не карайте

Коли ви намагаєтесь установити певні стандарти поведінки підлітка, не будьте нав'язливими. Обговоріть з дитиною дисциплінарні моменти й візьміть до уваги її думку. Поясніть, чому необхідно встановити правила дисципліни та яку користь вони принесуть їй. Дуже важливо дати підлітку можливість висловити свою точку зору перед установленням будь-яких дисциплінарних правил.

Прищеплюйте почуття відповідальності

У деяких культурах підліток уважається вже дорослим. Це сприятливий час, щоби зміцнити його почуття відповідальності. Спробуйте покласти на нього більше домашніх обов'язків, а також надайте йому можливість самому справлятися з ними. Це повинно вселити в підлітка почуття відповідальності та впевненості в собі.

Знайдіть час для систематичного довірливого спілкування з підлітком

Підлітки, як відомо, народ украй нетовариський, тому батьки просто зобов'язані забезпечити систематичне спілкування з дитиною. Незалежно від напруженого робочого графіка й ділового способу життя, батьки повинні знаходити час вільно спілкуватися зі своїми дітьми і співпереживати їхні життєві перипетії. Це може бути будь-який час: під час сніданку, удень або в кінці дня за вечерею.

Дійте превентивно, з урахуванням прогнозу розвитку подій

Шукайте відповідний час, щоби порозмовляти з вашою дитиною про важливі для неї запитання, які вона часто не у змозі поставити, або просто соромиться зробити це. Це може бути тактовна розмова про музичні переваги або серйозне обговорення таких тем, як період статевого дозрівання чи інтимне життя. Намагайтеся чітко відповідати на запитання підлітка, не намагайтесь ухилитись або давати завуальовані відповіді .

Будьте свідомими й обережними

Необхідно надати підлітку особистий простір, але в той же час важливо взяти за правило дізнаватись (непомітно дізнаватися) про ті місця, які він відвідує, і про його компанію. Це не означає, що ви повинні шпигувати за своїм підлітком і підслуховувати його розмови. Ви повинні бути відкритим до спілкування, щоб дитина не боялася звертатись до вас.

Будьте милосердними і співчутливими

Перед тим як суворо відчитати підлітка, постарайтесь поставити себе на його місце. Будьте розсудливими, дотримуйтеся правил і дисципліни. Важливо бути привітним, терплячим і здатним зрозуміти. Намагаючись дисциплінувати підлітка, ніколи не застосовуйте силу й не завдавайте фізичної шкоди його здоров'ю. Дослідження довели, що озлоблені та скривджені підлітки зазвичай виростають неповноцінними й навіть жорстокими дорослими .

Будьте гідні наслідування

Навіть у підлітковому віці діти наслідують батьків просто тому, що батьки – це єдина константа в їхньому мінливому світі. Якщо існує невідповідність між тим, що ви кажете, й тим, що ви робите, підліток легко визначить фальш. Тому завжди намагайтесь бути прикладом для наслідування – тим, кого підліток з радістю копіює.

Виховання підлітка вимагає більше турботи, ніж будь-який інший період виховання. Хто завгодно може надати підлітку їжу й дах, але тільки турботливі батьки, які розуміють і підтримують, здатні вказати йому правильний шлях. Тому будьте максимально обережними та дбайливими при вихованні підлітка, дуже скоро він стане дорослим, і у вас почнуться кращі часи!




9 навичок, які потрібні першокласнику більше, 

ніж уміння читати чи рахувати

При підготовці до школи батьки та вихователі турбуються про базові знання дітей 6-7 років. Проте ігнорують навички, які могли б навчити дитину значно ефективніше освоювати шкільну програму. Адже, окрім банального зазубрювання, успішне навчання та соціалізація дитини передбачає інші важливі вміння.

1. Представитися, назвати своє ім’я

Здавалося б, що може бути простіше? Проте темперамент деяких дітей не дозволяє їм «включитися» в процес самопрезентації, чітко відповісти на просте запитання. Чимало дітей можуть зволікати з відповіддю. І це може бути причиною невміння спілкуватися в спокійному, офіційному тоні з дорослими людьми.

2. Діяти за інструкцією

Це зовсім не спроба першачків перетворити на бездумних роботів. Навпаки, дитина повинна вміти уважно слухати озвучене, запам’ятовувати, а потім виконувати в потрібній послідовності. Таке вміння зрощує дисциплінованого школяра, здатного до самоосвіти. Вміння діяти за інструкцією дуже легко відтреновується вдома. Радимо батькам влаштовувати такі щоденні квести для дошкільнят з 3-5 пунктів:

Синку, сходи на кухню.

Увімкни чайник.

Знайди на підвіконні мій телефон.

Принеси його, будь ласка.

Або  чудове завдання для дівчинки – майбутньої  господині:

Доню, дістань з холодильника 3 яйця.

Розбий їх та вилий в миску.

Розмішай ретельно виделкою.

Коли закінчиш, поклич, аби я приготувала омлет.

3. Правильно реагувати на відмову

Як більшість сучасних дітей реагує, почувши відмову на своє прохання? Звичайно ж, істериками та образами. А дитина повинна розуміти, що саме в цей момент ви не можете пограти, але зробите це пізніше. Щось подібне може відбуватися й на уроках. Почувши, що сьогодні вчителька не буде проводити ігри або влаштовувати перегляд навчальних роликів, дитина може засмутитися. А поганий настрій стане причиною неуважності та низької успішності. Отже, навчіть майбутнього школяра правильно сприймати відповідь «Ні».

4. Просити про допомогу

Насправді це складне вміння, яке дуже часто не під силу навіть дорослим. Вважається, що це принизливо. Дитина повинна знати, що прохання про допомогу – не соромно! Але робити це вона повинна у ввічливій формі, а також вчасно для себе.

5. Дякувати

Ввічливість ще нікому не зашкодила. Більше того, щира вдячність формує вміння цінувати чужу роботу, витрачений час та увагу. Вважається, що вміння дякувати – це ознака емоційного інтелекту. Як виробити цю звичку? Дуже просто! Дякуйте частіше дитині за допомогу, а вона сама почне робити це у відповідь.

6. Просити вибачення

Ще одне «принизливе» вміння зі світу дорослих. Більшість не вміє визнавати свої помилки та щиро просити вибачення. А це важлива комунікаційна навичка, адже дитина постійно знаходиться в колективі.

7. Оцінювати наслідки своїх вчинків

Усе починається змалечку. Дитині слід роз’яснювати, до чого призведуть ті чи інші вчинки. І вже на момент навчання в школі вона самостійно усвідомить, чому потрібно виконувати домашнє завдання, чому не слід списувати в сусіда, чому не можна ігнорувати зауваження вчителя. Якщо дитини буде навчена аналізувати свої дії, то вам не загрожують регулярні істерики над домашнім завданням.

8. Приймати критику

Якщо дитина змалечку виховується як «найкраща», «найгарніша» і ще багато чого «най», то є ризик отримати самозакоханого школяра, не здатного сприймати критику. А з ними зіштовхується кожен першокласник з перших днів навчання. Навчіть дитину сприймати зауваження як підказки-поради: на що потрібно звернути увагу, аби навчатися ще краще.

9. Керувати емоціями

Цю навичку доведеться прививати дитині до підліткового віку. Але важливо це робити завчасно – ще з період садочка. Постійно обговорюйте дитячу поведінку, вчіть сприймати все стримано – без агресії, а також без надмірних емоцій. Оскільки дитині потрібно комунікувати з однолітками та педагогом, то вона повинна вміти не зриватися на інших через свій поганий настрій. 

5 порад для батьків, дитина яких пішла у перший клас

Дитина у першому класі має відчувати впевненість батьків, що все буде добре. Не можна говорити із дитиною про страхи та побоювання.

Ірина Будавіцька


1. Формуйте позитивне ставлення до школи і вчителів, але водночас будьте чесними. Не варто ідеалізувати школу, говорячи, що там буде безмежно весело, цікаво і захоплююче. Слід говорити правду про можливі труднощі, про необхідність слухати вчителя, виконувати інструкції, які інколи не подобаються. Але наголосіть , що все буде добре, що вона впорається і зможе знайти те, що їй до душі, що знайде друзів і отримає нові знання.

2. Діти мають бачити у першому вчителі авторитета. Діти в такому віці все ще дуже залежні від батьківської думки. Вони складають свою думку, своє враження про щось нове на основі висловлювань і ставлення батьків. Тому, якщо ви хочете, щоб вчитель став авторитетом для вашого першокласника, ніколи не говоріть поганого про нього при дитині. Це сприятиме гарній поведінці дитини в школі і додасть мотивації до навчання.

3. Уникайте додаткових стресів і навантажень. Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Початок навчання у школі і так є серйозним стресом для 6-7-річних дітей. Тому заняття спортом і музикою розпочніть за рік до початку навчання або після того, як дитина адаптується. Повноцінний відпочинок на цьому етапі дуже важливий. Тому нехай дитина проводить більше вільного часу на свіжому повітрі.

4. Слідкуйте за режимом дня і повноцінним харчуванням. Стабільний розпорядок дня допоможе дитині швидше адаптуватися до нових умов. Якщо першокласнику 6 років, то бажаний і денний сон. Особливо зверніть увагу на харчування дитини. У її раціоні повинні бути присутніми білки, молочні продукти, вершкове і рослинне масло, свіжі овочі і фрукти, соки.

5. Будьте особливо уважними до почуттів дитини в перші місяці. Слухайте сина/дочку, говоріть про школу, події, почуття. Намагайтеся разом знаходити шляхи вирішення труднощів, розповідайте про себе в шкільні роки, і як ви долали свої перешкоди. Будьте з дитиною більш терплячими і чуйними, щоб вона відчувала спокій і підтримку вдома.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

855_2017.08.08-____.PDF
1_9-414-d.PDF