De VvE Ruralis Roermond gaat zorgvuldig om met het gebouw en verzoekt dit ook aan alle eigenaren cq bewoners.
Desondanks kan het altijd gebeuren dat er schade ontstaat. De veroorzaker van de schade dient deze schade altijd zo spoedig mogelijk te melden aan onze secretaris Jan Franssen of aan één van de andere bestuursleden.
Schade aan of in het gebouw, voorzover deze niet onder de eigen WA verzekering valt, is gedekt door de Opstal verzekering van Centraal Beheer van onze VVE. Daarbij worden in beginsel alle onderzoekschades, herstel etc. vergoedt. Er is een eigen risico van € 250,00 per gebeurtenis voor de VVE. Indien er echter gecontracteerde bedrijven via Centraal Beheer worden gevraagd is er geen eigen risico. Let daarbij vooraf op het inschakelen van bedrijven voor herstelwerkzaamheden.
De afhandeling van schade zal conform het huishoudelijk reglement Ruralis Roermond plaats vinden.
Hieronder in het kort de betreffende artikelen uit het HR.
Artikel 3.4
De bewoners dienen ervoor te zorgen dat orde en netheid in de gemeenschappelijke gedeelten worden gehandhaafd. Iedere bewoner is gehouden een door hem/haar of onder zijn/haar verantwoordelijkheid veroorzaakte verontreiniging terstond ongedaan te maken. De bewoners zijn hierbij ook verantwoordelijk voor hun bezoekers. Bewoners zijn aansprakelijk voor door hen veroorzaakte schade aan gemeenschappelijke zaken.
Artikel 3.16.
Aansprakelijkheid voor en vergoeding van aangerichte schade
a) Iedere eigenaar en gebruiker is ingevolge het modelreglement van de splitsingsakte aansprakelijk voor de door hem aan het gebouw, de grond of de gemeenschappelijke zaken toegebrachte schade en voor onredelijke hinder voor zover deze schade of hinder aan hemzelf, aan zijn huisgenoten of zijn personeel kan worden toegerekend. Hij is verplicht voor zover dit redelijk is maatregelen te nemen of te dulden die de strekking hebben bedoelde schade of hinder te voorkomen of te beperken.
b) Indien ten gevolge van de schade een zaak vervangen moet worden, wordt het bedrag van de schadevergoeding gesteld op de kosten van vervanging van die zaak.
c) In plaats van het betalen van schadevergoeding kan een eigenaar of gebruiker zijn aansprakelijkheid ook inlossen door de toegebrachte schade feitelijk te (doen) herstellen, mits dat gebeurt op een wijze en binnen een termijn die door het bestuur zijn goedgekeurd.
d) Voor schade en onredelijke hinder die door een gebruiker is toegebracht als bedoeld in het eerste lid, kan het bestuur namens de VvE naast de huurder/gebruiker ook de eigenaar aansprakelijk stellen. Nadat de eigenaar deze schadevergoeding heeft voldaan, is hij op grond van het in lid 1 bepaalde gerechtigd van de huurder/gebruiker betaling te vorderen van de door de eigenaar namens de huurder/gebruiker aan de VvE betaalde schadevergoeding.
e) Indien het feitelijk (doen) herstellen als bedoeld in het tweede lid, is gebeurd door de eigenaar, terwijl de schade is toegebracht door de huurder/gebruiker, kan de eigenaar, op grond van het in lid 1 bepaalde, van de huurder/gebruiker vergoeding van de door de eigenaar gemaakte kosten vorderen.
Artikel 3.17 Procedure
a) Indien schade is toegebracht zal het bestuur of de beheerder, ook al is de schade toegebracht door een gebruiker/huurder van het appartement, met zowel de huurder/gebruiker als met de eigenaar van het appartement schriftelijk contact opnemen voor het betalen van een schadevergoeding dan wel het (doen) herstellen van de schade overeenkomstig het bepaalde in artikel 3.16.
b) De eigenaar en of de huurder/gebruiker bericht het bestuur of de beheerder binnen een week na de aansprakelijkheidsstelling van het voorgaande lid eveneens schriftelijk op welke wijze en binnen welke termijn de eigenaar zal voldoen aan de plicht tot schadevergoeding of herstel
c) Indien de gebruiker/huurder weigert de schade te vergoeden, dan wel niet reageert op de aansprakelijkheidsstelling, blijft de aansprakelijkheid van de eigenaar bestaan..
d) Indien het bestuur en de eigenaar geen overeenstemming bereiken over het bedrag van de schadevergoeding of over de wijze van herstel dan wel over de termijn waarbinnen een en ander gebeurt, beslist daarover een commissie van arbitrage.
e) De commissie van arbitrage bestaat uit drie leden en een secretaris. De secretaris wordt door het bestuur aangewezen voor onbepaalde tijd. Hij/zij heeft geen stemrecht. Zowel de betrokken eigenaar als het bestuur benoemen elk één lid van commissie. Deze commissieleden benoemen samen de voorzitter. De voorzitter, de leden en de secretaris van de commissie worden bij voorkeur gekozen en benoemd uit de vergadering van eigenaars. Zij ontvangen geen vergoeding.