Нескорений політ

Дмитро Кобець, телеканал «Кіровоград»

Інтерв`ю з Галиною Смірновою

– Я так розумію, що на прикладі життя Вадима Бойка ви виховуєте учнів?

– У 2008 році, до дня 45-ти річчя з дня народження Вадима в цьому музеї ми створили експозицію, присвячену пам`яті Вадима. Відтоді ми проводимо екскурсії, зустрічі. Того ж самого 2008 року була у нас пaм`ятна зустріч, де були присутні батько Вадима Бойка, вчителі, які його навчали, учні. Також колеги-журналісти з Києва, з Кременчука. На зустрічі вони були присутні з нашими учнями. І саме готуючись до цієї зустрічі ми і створили експозицію, присвячену Вадиму Бойку, щоб на його прикладі виховувати нашиx учнів. І готуючи цю експозицію, залучали також наших учнів, вони спілкувалися з тими людьми в нашому місті, які особисто знали Вадима Бойка.

– А що в и розповідаєте дітям, ну, якась героїка присутня в цих розповідях, в цій експозиції? Тобто, людина віддала своє життя. Як тлумачиться саме життя Вадима Бойка?

– Ми розповідаємо про шкільні роки Вадима, тому що Вадим дуже гарно навчався в школі, як пам`ятають і вчителі, завжди виконував усі доручення. Саме в ті вже роки він уже відповідально відносився до дорученої йому справи. Також, звісно, ми пригадуємо, розповідаємо про його журналістську діяльність, тому що саме як журналіста, становлення його було в "Наддніпрянській правді", саме в нашому місті. Перші статті він почав писати ще будучи учнем сьомого класу.

– Ну, ви розповідаєте учням, що він загинув через свою професійну діяльність? От питання логічне, учні. Діти, вони фактично, як до цього ставляться? Тобто, давайте говорити відверто, вони кажуть, що: "Вибачте, це дурниці, я б сьогодні так би не зробив." Або кажуть: "Дійсно, він герой, всупереч всім обставинам йшов до кінця, не звернув з цього шляху."

– Звісно, діти пишаються нашим героєм. Вони знають, що Вадим був чесний, мужній, відповідальний... Ми намагаємося на цих якостях Вадима виховувати дітей. Саме прививати їм ці якості: правдивість, мужність Вадима, як журналіста...



Матеріали експозиії шкільного музею

Сценарій телепрограми "Гарт" з помітками Вадима Бойка

Рукописний варіант сценарію телепрограми "Гарт"

Смірнова Галина Рафілівна, започаткувала музейну експозицію пам'яті Вадима Бойка у шкільному музеї ЗШ№2 м.Світловодськ

В музеї загальноосвітньої школи №2

м. Світловодська ми побачили, що у вітрині представлені дуже цікаві артефакти: особиста ручка, власноручні рукописи (це сценарій однієї з програм студії «Гарт», написаний самим Вадимом, з помітками на полях), особиста шкільна канцелярія, грамота за активну роботу в комсомольській організації, датована 1979 роком, і багато ще цікавинок.