Результати моніторингу якості освіти

Моніторинг– це засіб контролю за освітнім процесом, форма організації збору, зберігання, оброблення та розповсюдження інформації про діяльність педагогічного колективу ЗДО, що забезпечує безперервне стеження за станом освітньої роботи і прогнозування розвитку дошкільної освіти.



   Документація з моніторингу освітньої діяльності в ЗДО:

 Постанова Кабінету Міністрів від 14.12.2011 №1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти»

 

Наказ по ЗДО «Про проведення в Улянівському  закладі  дошкільної освіти моніторингу досягнень дітей згідно з Базовим  компонентом дошкільної освіти»

План проведення моніторингу досягнень дітей згідно з Базовим  компонентом дошкільної освіти.

Зведена інформація про результати моніторингу.

Наказ по ЗДО «Про підсумки проведення в Улянівському  закладі  дошкільної освіти моніторингу досягнень дітей згідно з Базовим  компонентом дошкільної освіти.

Матеріали проведення педагогічної діагностики (дидактичні матеріали, картки – схеми, опитувальники, конспекти контрольних та підсумкових занять тощо).

 

Моніторинг досягнень дітей організовується за рекомендаціями методичного посібника "Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти" (за редакцією Т.В.Киричук, О.М.Кулик, Н.М.Шаповал)



 



Аналітична довідка за  результатами  моніторингу   якості освіти Улянівського ЗДО (я-с) « Світанок»  станом на листопад 2023 н.р.

Відповідно до  плану роботи ЗДО «Світанок» на 2023-2024 навчальний рік, згідно наказу № 78-ОД   «Про організацію та проведення моніторингу якості освіти дітей в ЗДО на 2023-2024 н.р.» від 01.09.2023  у  період з 01.11. по 31.11.2023 всі педагогічні працівники залучені до освітнього процесу, проводили  стартовий моніторинг рівня досягнень та засвоєння програмних вимог станом на початок 2023-2024 навчального року. Особливостями проведення обстеження у поточному навчальному роціє врахування того, що в усіх вікових групах спостерігалось   зменшення кількості дітей у зв’язку з військовою агресією  на території України.Як наслідок, окремі  діти були відсутні на час проведення вивчення.   Для проведення цілеспрямованого і повного комплексного оцінювання рівня засвоєння програмного матеріалу дошкільниками педагоги оцінювали досягнення дітей за показниками(критеріями ,моделями) всіх семи освітніх  напрямів :  «Особистість дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі», «Гра дитини», «Дитина в соціумі!», «Мовлення дитини», «Дитина у світі  мистецтва». Метою  моніторингу є  виявлення рівня відповідності результатів освітньої діяльності ЗДО стандартам і вимогам дошкільної освіти. Завдання моніторингу :

- отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу;

 - прогнозувати шляхи його поліпшення;

- безперервно спостерігати за динамікою розвитку в ЗДО, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;

- підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення освітніх послуг.                                                                                                       

Під час комплексного оцінювання педагоги враховували три основні принципи:активність дистанційної роботи дитини,створення умов для розкриття певних знань,максимальна реалізація навичок дитини,спрямованість на підвищення результативності освітнього процесу. Також педагоги дотримувались певного алгоритму діагностичного інструментарію;використання методів та прийомів (методика обстеження),які  допомагають виявити фактичний різнобічний рівень розвитку дитини за результатами освітньої роботи – визначення рівня засвоєння знань (високий,достатній,середній,початковий).                                  Для здійснення моніторингу педагоги проводили:спостереження за дітьми,інтегровані заняття,дидактичні ігри та вправи,розвивальні ігри ,бесіди. Також використовували доручення,як один із видів природного експерименту,вивчали результати художньо-продуктивної діяльності дошкільнят (малювання, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості).   Отриманні результати дали педагогам змогу визначити ,які з тем засвоєнні дітьми ,а з яких у поточному році необхідне посилення роботи та коригування матеріалу,перегляд запланованих  форм роботи ,тем,тощо. Отже ,в результаті проведеної роботи на початок навчального року маємо такі якісні показники моніторингу рівня досягнень вихованців ЗДО (за зведеною таблицею)  .

Початкові якісні показники засвоєння програмних вимог Базового компоненту дошкільної освіти на початок 2023/2024 навчального року (додаються)

Протягом  навчального року педагогам буде проведено освітню роботу,яка буде спрямована на покращення показників рівня формування компетентності дітей з урахуванням  змішаної  форми освіти у  навчальному році. Особистість дитини: продовжувати працювати над усвідомленням дітьми загально -принятих норм і правил поведінки ,обов’язковості їх виконання;                                                       

Гра дитини: Покращувати зміни в ігровій діяльності дітей. Продовжувати вчити спільно обговорювати правила гри,контролювати дії одне  одного;уміння критикувати негативні вчинки посилюючись на правила.                                                                                                                  

Дитина в природному довкіллі: Продовжувати формувати уявлення про природне довкілля,як цілісний живий організм, в якому взаємодіють різноманітні об’єкти та явища. Виховувати емоційно-цілісне ставлення до природи.                                                                 

Необхідно продовжувати роботу над формуванням компетентності  освітньої лінії «Мовлення дитини»(фонетичної ,елементів грамоти,лексичної,граматичної,діалогічної ,монологічної ,мовленнєвої та комунікативної)  у межах виконання річних задач закладу освіти.   Для покращення ефективності показників рівня досягнень дітей дошкільного віку педагоги працюватимуть протягом поточного навчального року спільно з батьками,залучати їх до освітнього   процесу під час різних режимних моментів.     

Рекомендації:

 1.Завідувачу:

1) Здійснити у 2023-2024 навчальному році комплексне вивчення організації та результативності  освітнього процесу в групах ЗДО .

2) Дотримуватись структури та методики проведення занять з усіх розділів програми.

 3) Систематично реалізовувати сплановану індивідуальну роботу з дітьми (початкового , середнього рівня), застосовувати до них більш диференційований підхід.

 

Завідувач                                            Тетяна ЙОЛТУХОВСЬКА.